Arbejder ...

loading

Sydøstfyn Forår 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Per Andersen
Midtfyns Skakklub
15411678
8
1
2
0
3
½
4
½
5
0
6
0
7
½
62,0515612,741673
2Bjarne Lindenskov
Sydøstfyn
18301868
7
1
1
1
8
1
3
½
4
½
5
½
6
½
524,718394,521878
3Jan Saxtorff
Nyborg Skakklub
15961683
6
0
7
½
1
½
2
½
8
½
4
1
5
0
352,5516112,791687
4Allan Hallgren Hansen
Sydøstfyn
15471528
5
0
6
0
7
0
1
½
2
½
3
0
8
½
72,115201,491528
5Thomas Kaas
Sydøstfyn
19532031
4
1
8
1
6
1
7
1
1
1
2
½
3
1
15,719775,792045
6Lars Uffe Petersen
Odense Skakklub
18971902
3
1
4
1
5
0
8
1
7
-
1
1
2
½
34,5518964,221908
7Svend Veise
Nyborg Skakklub
17361815
2
0
3
½
4
1
5
0
6
+
8
1
1
½
443,5517203,661802
8Tage Knudsen
Sydøstfyn
15061569
1
0
5
0
2
0
6
0
3
½
7
0
4
½
181,7514721,791553

Per Andersen 22949613                                  1. 500 kr

Allan Hansen 30401956                                   2. 300 kr.

Thomas Kaas 24437757                                 Bedst under 1600.

Bjarne Lindenskov 20418074                           1. 300 kr.

Svend Veise 25328855

Tage Knudsen 82431279

Uffe Pedersen 20639672

Jan Saxtorf 65 31 40 72

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Danny Skaarup
Sydøstfyn
1200
2
0
3
1
10
1
4
0
5
1
9
0
7
+
45 - 62,65121601000
2Jan Nielsen
Sydøstfyn
14971608
1
1
4
½
6
½
11
½
9
0
7
1
12
1
45,3514593,281592
3Andy Willy Boye
Ullerslev Skakklub
10731473
4
0
1
0
5
1
7
1
12
+
6
0
10
+
45 - 61,810820,901437
4Mikkel Strandby Hansen
Sydøstfyn
13351457
3
1
2
½
9
0
1
1
8
1
11
1
6
1
23,3514612,251547
5Jan Haugaard Ulriksen
Nyborg Skakklub
1000
6
0
7
-
3
0
12
1
1
0
10
+
11
0
2101,2598901000
6Ulla Hansen
Sydøstfyn
14281562
5
1
8
1
2
½
9
0
11
0
3
1
4
0
74,4513853,231547
7Johannes Andersen
Sydøstfyn
997
8
0
5
+
12
½
3
0
10
+
2
0
1
-
90,997901000
8Hans-Jørn Nielsen
Sydøstfyn
14341525
7
1
6
0
11
0
10
1
4
0
12
1
9
0
384,913493,531494
9Freddy Rode
Nyborg Skakklub
14351630
10
1
11
½
4
1
6
1
2
1
1
1
8
1
14,315664,001660
10Claus Thestrup
Sydøstfyn
11781337
9
0
12
1
1
0
8
0
7
-
5
-
3
-
1111,511561,091333
11Erik G. Andresen
Nyborg Skakklub
13511510
12
1
9
½
8
1
2
½
6
1
4
0
5
1
533,714103,051548
12John Sørensen
Sydøstfyn
10541206
11
0
10
0
7
½
5
0
3
-
8
0
2
0
½121,89960,671179

Vinder af gruppen (0 spillere)Bedst under 1201 (6 spillere)

Danny Skaarup      40335216                               1. 500 kr.

Jan Nielsen 21787468                                         2. 300 kr.

Andy Willy Boye 25568209                                 Bedst under under 1201.

Mikkel Strandby Hansen 22421560                    1. 300 kr.

Jan Haugaard Ulriksen 71871849                      2. 200 kr.

Ulla Hansen 40815805

Johannes Andersen 25797429

Hans Jørn Nielsen 21822986

Freddy Rode 60849740

Claus Thestrup 50450140

Erik G Andreasen 23464604

John Sørensen 22483065

Indbydelse

Sydøstfyn Forår 2018,.

7 runders turnering i 8 mands grupper, nederst evt. monrad.

Indskud 150 kr.

Spillested Gudbjerg skole kl. 19 00.

Hvornår. 6/3, 13/3, 10/4, 17/4, 24/4, 1/5 0g 8/5 2018 

Betænkningstid 90 min. Til 40 træk, derefter 30 min. Ekstra, plus 30 sekunder pr. Træk i tillæg.

Det er tiladt at komme op til en time for sent.

Sidste tilmelding Mandag 5-3-2018 kl.18

Periode 2018-03-06 .. 2018-05-08
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Jørgen Kiel
Dommere

Tilmeldings muligheder til Sydøstfyn Forår 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Basis 1 8 2018-03-06 2018-03-05
Basis 2 12 2018-03-06 2018-03-05
Totalt antal tilmeldte 20
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300920 1445081 1. Per Andersen Midtfyns Skakklub 1541 1678 2018-02-24
100300815 1401718 2. Bjarne Lindenskov Sydøstfyn 1830 1868 2018-02-27
100300581 1443976 3. Jan Saxtorff Nyborg Skakklub 1596 1683 2018-03-05
100300632 1440888 4. Allan Hallgren Hansen Sydøstfyn 1547 1528 2018-02-21
100300610 1434942 5. Thomas Kaas Sydøstfyn 1953 2031 2018-03-04
100300010 1406906 6. Lars Uffe Petersen Odense Skakklub 1897 1902 2018-02-28
100300297 1413490 7. Svend Veise Nyborg Skakklub 1736 1815 2018-03-05
100300624 1450301 8. Tage Knudsen Sydøstfyn 1506 1569 2018-02-28
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100302005 - 1. Danny Skaarup Sydøstfyn 1200 2018-03-02
100300618 1428047 2. Jan Nielsen Sydøstfyn 1497 1608 2018-02-20
100301970 1462997 3. Andy Willy Boye Ullerslev Skakklub 1073 1473 2018-02-01
100301932 1452533 4. Mikkel Strandby Hansen Sydøstfyn 1335 1457 2018-02-27
100301980 1465856 5. Jan Haugaard Ulriksen Nyborg Skakklub 1000 2018-01-31
100300616 1443119 6. Ulla Hansen Sydøstfyn 1428 1562 2018-02-27
100800359 1423070 7. Johannes Andersen Sydøstfyn 997 2018-03-05
100301706 1443607 8. Hans-Jørn Nielsen Sydøstfyn 1434 1525 2018-03-04
100100194 1446371 9. Freddy Rode Nyborg Skakklub 1435 1630 2018-03-04
103108640 1444115 10. Claus Thestrup Sydøstfyn 1178 1337 2018-03-03
100300309 1434403 11. Erik G. Andresen Nyborg Skakklub 1351 1510 2018-03-04
100301773 1444042 12. John Sørensen Sydøstfyn 1054 1206 2018-02-27