Arbejder ...

loading

KSU Junior Grand Prix i Søborg 2018  

Indbydelse

 

Indbydelse til Junior Grand Prix-turnering

Alle skoleskakspillere og juniorklubspillere er velkomne til årets KSU Junior Grand Prix turnering i Søborg som afholdes i samarbejde med Københavns Skak Union og Skakforeningen Odysseus.

Tid: Søndag den 18. marts kl. 10 – ca. 15

Sted Turneringen afholdes Frødings Allé 8A i Søborg - tæt på Søborg Kirke.

Tilmelding: Senest 14. marts på DSU’s turneringsside turnering.skak.dk eller på mail til undertegnede. Husk at opgive navn, fødselsdag og klub/skole. Husk mailadresse. 

Sæt gerne fødselsåret i rubrikken ELO. 

Indskud: kr. 40 betales ved i lige penge ved ankomst (senest kl. 9.45).

Ved grandprix turneringerne får man også point for at deltage, så jo flere turneringer, du er med i, jo bedre bliver det samlede resultat.

Efter sidste turnering i foråret 2017 udregnes point i de forskellige aldersgrupper, og der er præmier til vinderne i hver gruppe.

Du kan følge med i din placering på www.ksu.dk under juniorskak.

Venlig hilsen

Skakforeningen Odysseus

Jens Hornsgaard

hornsgaard@gmail.com

Tlf: 41 77 93 99

Periode 2018-03-18 .. 2018-03-18
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer
Dommere

Tilmeldings muligheder til KSU Junior Grand Prix i Søborg 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe B 1 2018-03-18 2018-03-14
Gruppe C 1 2018-03-18 2018-03-14
Gruppe D 6 2018-03-18 2018-03-14
Gruppe E 14 2018-03-18 2018-03-14
Gruppe F 3 2018-03-18 2018-03-14
Totalt antal tilmeldte 25
Deltagere i gruppen Gruppe B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104379 1464140 Fabian Schiøler Würtz Skakforeningen Odysseus 1000 2002 2018-03-13
Deltagere i gruppen Gruppe C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100103994 1444565 Donald Brinch Greve Skakklub 1471 2003 2018-02-10
Deltagere i gruppen Gruppe D
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104233 1455842 Hagbard Sejner Amager Skakforening 1155 2005 2018-03-13
100202444 12809969 Paulius Meskenas Køge Skakklub 1728 2005 2018-03-08
100104236 1458280 Robert Gramkow Sveistrup Nørrebro Skakklub 1201 2006 2018-01-15
102101041 1451103 Silas Høyerup Caïssa Gladsaxe 1543 2005 2018-03-01
- Silas Søndergaard Skakforeningen Odysseus 500 2006 2018-02-27
100104248 1458442 William Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub 1510 2006 2018-03-13
Deltagere i gruppen Gruppe E
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104306 1463217 Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1140 1403 2018-03-14
100202462 - Bertram Wester Køge Skakklub 1000 2008 2018-03-01
- Christian Derlich 900 2008 2018-03-08
100104471 - Eskil Williams Ørberg Nørrebro Skakklub 1000 2018-03-09
- Isak Babi Brintlev 1000 2008 2018-03-09
101096089 1464981 Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1189 1544 2018-02-24
100104139 1452797 Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1355 1272 2018-03-14
100104307 1463225 Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1205 1400 2018-03-14
100104399 1457349 Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1310 2007 2018-02-13
100104348 - Oliver Wu Nørrebro Skakklub 1172 2018-03-14
100202445 12824429 Vaidas Meskenas Køge Skakklub 1193 2008 2018-03-08
100104298 1463250 Valdemar Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub 1039 2008 2018-03-13
100104155 - William Pihl Skakforeningen Odysseus 1002 2018-03-08
101095984 - Zeeshan Kustagi Nørrebro Skakklub 970 2008 2018-03-01
Deltagere i gruppen Gruppe F
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104423 - Elin Wu Nørrebro Skakklub 1018 2018-03-14
101095989 - Peter Vedel Brønshøj Skakforening 819 2010 2018-02-09
101096421 - Tunav Chand Penki Nørrebro Skakklub 775 2018-02-09