Arbejder ...

loading

JUNIOR KRONBORG MASTER 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Andreas Philip Cort Maleeva Hansen
Nørrebro Skakklub
13881520
6
1
2
1
3
1
4
½
5
1
13,41442
2Oliver Gabrielsen
Skakforeningen ØBRO
12191587
5
1
1
0
6
1
3
1
4
1
422,051350
3Fezan Imran Sarwar
Skakforeningen ØBRO
1300
4
0
5
0
1
0
2
0
6
0
062,71179
4Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
Nørrebro Skakklub
12331262
3
1
6
1
5
1
1
½
2
0
32,151310
5Alfred Græbe
Helsingør Skakklub
1180
2
0
3
1
4
0
6
0
1
0
151,751146
6Christian Vejen Weichel
Helsingør Skakklub
1338
1
0
4
0
2
0
5
1
3
1
2431293

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1William Pihl
Skakforeningen Odysseus
1110
6
1
2
1
3
1
4
0
5
0
333,21101
2Andreas Lundahl
Tåstrup Skakforening
8791118
5
½
1
0
6
1
3
1
4
0
41,4933
3Magni Cederholm
Hillerød Skakklub
1055
4
0
5
0
1
0
2
0
6
0
062,75931
4Zeeshan Kustagi
Nørrebro Skakklub
970
3
1
6
1
5
0
1
1
2
1
412,051101
5Johannes Frank Jensen
Præstø Skakklub
11301270
2
½
3
1
4
1
6
0
1
1
23,351137
6William Heegaard
1000
1
0
4
0
2
0
5
1
3
1
252,3987

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Asbjørn Slavensky
Prøvemedlemmer
1000
2
1
4
1
5
1
3
1
7
1
513,31108
2Emil Andersen
Helsingør Skakklub
1023
1
0
3
0
6
1
8
1
4
0
25 - 63,2969
3Caroline Elvira Lykke Beierholt
Helsingør Skakklub
907
4
0
2
1
8
1
1
0
6
1
33 - 42,25941
4Kristian Valsted
Tåstrup Skakforening
816
3
1
1
0
7
1
5
1
2
1
421,85965
5Tunav Chand Penki
Nørrebro Skakklub
816
6
1
7
1
1
0
4
0
8
1
33 - 41,9870
6Noah Bang-Jørgensen
Prøvemedlemmer
1000
5
0
8
0
2
0
7
0
3
0
083,25854
7Peter Vedel
Brønshøj Skakforening
8422010
8
1
5
0
4
0
6
1
1
0
25 - 62,15835
8Ada Yildiz
Tåstrup Skakforening
8561000
7
0
6
1
3
0
2
0
5
0
172,1807
Indbydelse

Tilmeld dig allerede nu til Junior Kronborgmesterskabet i hurtig skak, som vil afvikles for 3. gang i forbindelse med den traditionsrige Kronborg Turnering. Turneringen vil blive ratet som hurtig skak i Dansk Skak Unions regi og vinderen bliver kåret som Junior Kronborg Master 2018. Der er præmier til 1. – 3. plads i hver gruppe. Der inddeles i grupper efter niveau:

Nivaeu I - Øvet der har spillet med en en del turneringer og sluttet i top 3 en eller flere gange

Niveau II - Let øvet der har været med i enkelte turneringer dog uden at vinde det helt store

Niveau III - Nybegyndere der er med i deres første turnering

 

TIDSPLAN

Runde 1 kl. 10.00 – 10.40

Runde 2 kl. 10.50 – 11.30

Runde 3 kl. 11.40 – 12.20

Runde 4 kl. 12.30 – 13.10

Runde 5 kl. 13.20 – 14.00

SPILLESTED

Strandhotel Marienlyst, Ndr. Strandvej 2, 3000 Helsingør

BETÆNKNINGSTID

20 minutter pr. spiller til hele partiet

TURNERINGSFORM

Fortrinsvis 6 mandsgrupper hvis muligt og opdelt efter alder og rating niveau. Se niveauinddeling længere oppe i teksten.

INDSKUD

50 kr. Betales ved indskrivning fra kl. 9.00

TILMELDING

Senest Søndag den 6. maj 2018. Anvend tilmelding online her på siden eller alternativt til René Weichel e-mail: rene@hskak.dk eller tlf. +45 29 200 457

BETALING

Forudbetaling til Helsingør Skakklub v/Mariann Petersen, Horsensvej 23, 3000 Helsingør. Bankkonto regnr. 0550 konto 102727

Der er også mulighed for betaling kort før første runde fra kl. 9.00 men kom i god tid.

ØVRIGE FORHOLD 

Det er ikke tilladt at spise og drikke medbragte mad- og drikkevarer på hotellet. Der vil være kantine med mulighed for at købe kaffe, te, øl, vand, ostemadder, slik m.m.

Turneringen afvikles i ikke-ryger lokaler i på Strandhotel Marienlyst i Helsingør

 

Periode 2018-05-10 .. 2018-05-10
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://hskak.dk/tilmelding%20junior%20master-2.html
Turnerings komite
Hoveddommer René Fabricius Weichel
Dommere

Tilmeldings muligheder til JUNIOR KRONBORG MASTER 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://hskak.dk/tilmelding%20junior%20master-2.html

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2018-05-10 2018-05-06
Gruppe 2 6 2018-05-10 2018-05-06
Gruppe 3 8 2018-05-10 2018-05-06
Totalt antal tilmeldte 20
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104343 1462636 1. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen Nørrebro Skakklub 1388 1520 2018-04-23
101096383 1467085 2. Oliver Gabrielsen Skakforeningen ØBRO 1219 1587 2018-05-01
100104463 - 3. Fezan Imran Sarwar Skakforeningen ØBRO 1300 2018-05-01
100104290 1463896 4. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov Nørrebro Skakklub 1233 1262 2018-04-12
100803095 - 5. Alfred Græbe Helsingør Skakklub 1180 2018-01-17
100802952 1458418 6. Christian Vejen Weichel Helsingør Skakklub 1338 2018-01-17
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104155 - 1. William Pihl Skakforeningen Odysseus 1110 2018-04-30
100104380 1464647 2. Andreas Lundahl Tåstrup Skakforening 879 1118 2018-05-04
100802943 1458272 3. Magni Cederholm Hillerød Skakklub 1055 2018-04-16
101095984 - 4. Zeeshan Kustagi Nørrebro Skakklub 970 2018-03-19
100202278 1457942 5. Johannes Frank Jensen Præstø Skakklub 1130 1270 2018-03-17
101096499 - 6. William Heegaard 1000 2018-04-24
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096549 - 1. Asbjørn Slavensky Prøvemedlemmer 1000 2018-05-06
100803078 - 2. Emil Andersen Helsingør Skakklub 1023 2018-05-01
100802951 1458400 3. Caroline Elvira Lykke Beierholt Helsingør Skakklub 907 2018-05-02
100104226 1458175 4. Kristian Valsted Tåstrup Skakforening 816 2018-05-04
101096421 - 5. Tunav Chand Penki Nørrebro Skakklub 816 2018-05-04
101096550 - 6. Noah Bang-Jørgensen Prøvemedlemmer 1000 2018-05-08
101095989 - 7. Peter Vedel Brønshøj Skakforening 842 2010 2018-04-30
100104133 1450778 8. Ada Yildiz Tåstrup Skakforening 856 1000 2018-05-04