Arbejder ...

loading

Chess House onsdags-EMT april/maj 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Lars Peter Levin Olsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
10601133
6
1
2
0
3
0
4
½
5
 
51,0510800,401137
2Jonas Nielsen
Nordre Skakklub
16011706
5
½
1
1
6
1
3
½
4
 
31 - 24,1516013,031685
3Stig Nørregaard
Silkeborg Skakklub Af 1930
13901471
4
½
5
0
1
1
2
½
6
 
242,9513471,811479
4Bjarne Lysgaard-Egeberg
Skakklubben af 1968
15631691
3
½
6
1
5
½
1
½
2
 
33,9514982,961662
5Hans Jørgen Mikkelsen
Vejlby-Risskov Skakklub
12951468
2
½
3
1
4
½
6
1
1
 
31 - 22,3513241,801472
6Torben Storgaard
Skakklubben af 1968
949
1
0
4
0
2
0
5
0
3
 
060,5592401000
Indbydelse

 

Onsdags-EMT april/maj 2018

 

5 onsdage i træk


4. + 11. + 18. + 25. april + 2. maj


Alle dage kl. 18:30

 

Der spilles 5 runder, fortrinsvis i 6-mandsgrupper, og turneringen ELO-rates.

Det er ikke tilladt at komme mere end én time for sent.
 

Betænkningstid: 1 time 30 minutter til 40 træk og 20 minutter plus opsparet tid til resten af partiet.
Tillæg af 30 sek. pr. træk fra træk 1.
Indskud: 150 kr.
200 kr. incl. dagskort for ikke-medlemmer.
Præmier: Det samlede indskud (150 kr.) pånær EMT-afgift går til præmier.
Præmier på 250 kr. og derunder udbetales som gavekort.
Ved ligestilling deles præmierne.
Tilmelding: Senest mandag d. 2/4 til Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36, eller (helst) via tilmeldingsfanen ovenfor.
Betaling: Senest mandag d. 2/4 online HER
Spillested: Chess House, Katrinebjergvej 111A, 8200 Aarhus N.
 

Deltagelse kræver (dagskort eller) medlemskab af Chess House.

Periode 2018-04-04 .. 2018-05-02
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Martin Matthiesen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Chess House onsdags-EMT april/maj 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 6 2018-04-04 2018-04-02
Basis 1 6 2018-04-04 2018-04-02
Basis 2 6 2018-04-04 2018-04-02
Totalt antal tilmeldte 18
Deltagere i gruppen Mester
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602448 1444875 1. Jørgen Overgaard Syddjurs Skakklub 1755 1816 2018-03-07
100601893 1411438 2. Johnny Jensen Aros Skakklub 1786 1832 2018-04-03
103106742 1404784 3. Philip David Dolan Møller Aros Skakklub 1888 1900 2018-03-23
100601513 1416219 4. Mikkel Hansen Nordre Skakklub 1900 1958 2018-03-13
103101958 1422952 5. Allan Westenborg Syddjurs Skakklub 1804 1874 2018-04-03
100900272 1427270 6. Søren Korshøj Laursen Skakklubben af 1968 1786 1851 2018-04-01
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600995 1422553 1. Kurt Simonsen Aros Skakklub 1722 1701 2018-04-03
100602575 1453947 2. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1707 1710 2018-03-15
100602127 1419528 3. Asbjørn Christensen Enkeltmedlem - Indland 1605 1680 2018-03-22
100600779 1429272 4. Jakob Hundal Sandholm Skakklubben af 1968 1717 2018-03-18
100600624 1428446 5. Flemming Pagh Iversen Aros Skakklub 1660 1746 2018-03-20
100601235 1413449 6. Søren Graugaard Christensen Viby Skakklub 1649 1652 2018-03-16
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602519 1454102 1. Lars Peter Levin Olsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1060 1133 2018-03-17
100901460 1430971 2. Jonas Nielsen Nordre Skakklub 1601 1706 2018-04-01
100602535 1451774 3. Stig Nørregaard Silkeborg Skakklub Af 1930 1390 1471 2018-04-03
100600649 1401998 4. Bjarne Lysgaard-Egeberg Skakklubben af 1968 1563 1691 2018-03-19
100600537 1421760 5. Hans Jørgen Mikkelsen Vejlby-Risskov Skakklub 1295 1468 2018-03-28
100602656 1466810 6. Torben Storgaard Skakklubben af 1968 949 2018-03-19