Arbejder ...

loading

Chess House onsdags-EMT november/december 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Mester 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1FM John Filip Rendboe
Århus Skakklub/Skolerne
20882107
6
½
2
0
3
½
4
0
5
 
161,6520751,642094
2Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
22022246
5
0
1
1
6
1
3
0
4
 
22 - 42,5521912,762231
3FM Martin Bækgaard
Nordre Skakklub
22702283
4
½
5
0
1
½
2
1
6
 
22 - 43,0522493,062262
4FM Martin Matthiesen
Skakklubben af 1968
22822285
3
½
6
0
5
0
1
1
2
 
53,222483,062254
5Nicolai Kvist Brondt Pedersen
Skanderborg Skakklub
22242214
2
1
3
1
4
1
6
½
1
 
12,722402,502234
6Vagn Jensen
Århus Skakklub/Skolerne
21192150
1
½
4
1
2
0
5
½
3
 
22 - 41,8521221,982150

Mester 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Lars Schøning
Skive Skakklub
19151930
6
1
2
1
3
0
4
0
5
 
23 - 42,0519142,001930
2Frank Lennart Vang
Syddjurs Skakklub
19321982
5
0
1
0
6
½
3
½
4
 
15 - 62,218962,421954
3Dennis Hemdorff
Nordre Skakklub
20022016
4
½
5
0
1
1
2
½
6
 
23 - 42,7519812,702002
4Peter Kristensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
20392063
3
½
6
½
5
1
1
1
2
 
31 - 23,0520393,082061
5Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
19411926
2
1
3
1
4
0
6
1
1
 
31 - 22,2519641,971967
6Mikhael Andersen
Aros Skakklub
19882032
1
0
4
½
2
½
5
0
3
 
15 - 62,6519392,831959

Mester 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Mikkel Hansen
Nordre Skakklub
19021965
6
½
2
1
3
½
4
½
5
 
33,3518773,511945
2John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
16411702
5
1
1
0
6
1
3
1
4
 
31 - 21,4517041,711754
3Graham Christopher Taylor
Skakklubben af 1968
18561895
4
½
5
½
1
½
2
0
6
 
4318113,051864
4Benny Lauridsen
Viby Skakklub
19141978
3
½
6
1
5
1
1
½
2
 
31 - 23,4519143,581966
5Stig Nørregaard
Silkeborg Skakklub Af 1930
15721482
2
0
3
½
4
0
6
½
1
 
15 - 6115720,571499
6Flemming Pagh Iversen
Aros Skakklub
18171827
1
½
4
0
2
0
5
½
3
 
15 - 62,7517652,581795

Basis Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Lars Peter Levin Olsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
10721174
2
½
7
0
4
1
8
½
5
 
24 - 70,7510830,311168
2Steen Haubro Larsen
Viby Skakklub
10511113
1
½
8
0
5
0
4
0
3
 
½101,259950,221109
3Maximilian Stoetzel
1000
4
1
6
0
10
0
5
0
2
 
18 - 90100001000
4Nancee Arockiaraj
Viby Skakklub
1066
3
0
9
0
1
0
2
1
8
 
18 - 91,7103501000
5Jens A. L. Jørgensen
Viby Skakklub
13891421
6
0
10
0
2
1
3
1
1
 
24 - 73,313312,101399
6Jonas Nielsen
Nordre Skakklub
15551678
5
1
3
1
7
½
9
1
10
 
1 - 23,4515572,731673
7Hans Jørgen Mikkelsen
Vejlby-Risskov Skakklub
14351514
8
½
1
1
6
½
10
0
9
 
24 - 72,4514152,251509
8Bjarne Lysgaard-Egeberg
Skakklubben af 1968
14651635
7
½
2
1
9
0
1
½
4
 
24 - 72,7514092,121623
9Sebastian Gråbæk
Viby Skakklub
15531604
10
½
4
1
8
1
6
0
7
 
33,3515151,971595
10Brian Kristensen
Viby Skakklub
14911612
9
½
5
1
3
1
7
1
6
 
1 - 2315142,301616
Indbydelse

5 onsdage i træk
14. + 21. + 28. november og 5. + 12. december
Alle dage kl. 18:30

 

Der spilles 5 runder, fortrinsvis i 6-mandsgrupper, og turneringen ELO-rates.

Det er ikke tilladt at komme mere end én time for sent.
 

Betænkningstid: 1 time 30 minutter til 40 træk og 20 minutter plus opsparet tid til resten af partiet.
Tillæg af 30 sek. pr. træk fra træk 1.
Indskud: 150 kr.
200 kr. incl. dagskort for ikke-medlemmer.
Præmier: Det samlede indskud (150 kr.) pånær EMT-afgift går til præmier.
Præmier på kr. 250 og derunder udbetales som gavekort.
Ved ligestilling deles præmierne.
Tilmelding: Senest mandag d. 12/11 til Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36, eller (helst) online via. Dansk Skak Unions Turneringssystem.
Betaling: Senest mandag d. 12/11 online via. Chess House Webshop.
Spillested: Chess House, Katrinebjergvej 111A, 8200 Aarhus N.
 

Deltagelse kræver (dagskort eller) medlemskab af Chess House.

Periode 2018-11-14 .. 2018-12-12
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Martin Matthiesen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Chess House onsdags-EMT november/december 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 1 6 2018-11-14 2018-11-13
Mester 2 6 2018-11-14 2018-11-13
Mester 3 6 2018-11-14 2018-11-13
Basis 10 2018-11-14 2018-11-13
Totalt antal tilmeldte 28
Deltagere i gruppen Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300218 1403664 1. FM John Filip Rendboe Århus Skakklub/Skolerne 2088 2107 2018-11-12
100602240 1429221 2. Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2202 2246 2018-11-10
100900047 1405586 3. FM Martin Bækgaard Nordre Skakklub 2270 2283 2018-11-12
100400392 1404067 4. FM Martin Matthiesen Skakklubben af 1968 2282 2285 2018-11-13
100103177 1413848 5. Nicolai Kvist Brondt Pedersen Skanderborg Skakklub 2224 2214 2018-11-07
100600965 1400851 6. Vagn Jensen Århus Skakklub/Skolerne 2119 2150 2018-11-12
Deltagere i gruppen Mester 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900588 816124 1. Lars Schøning Skive Skakklub 1915 1930 2018-10-24
100900757 1405799 2. Frank Lennart Vang Syddjurs Skakklub 1932 1982 2018-11-13
100600930 1409506 3. Dennis Hemdorff Nordre Skakklub 2002 2016 2018-10-24
100601911 1436341 4. Peter Kristensen Silkeborg Skakklub Af 1930 2039 2063 2018-11-01
100602311 1440489 5. Johan Hardlei Skakklubben af 1968 1941 1926 2018-11-12
100601229 1420208 6. Mikhael Andersen Aros Skakklub 1988 2032 2018-11-02
Deltagere i gruppen Mester 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100601513 1416219 1. Mikkel Hansen Nordre Skakklub 1902 1965 2018-10-10
100602575 1453947 2. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1641 1702 2018-11-01
100601239 1438093 3. Graham Christopher Taylor Skakklubben af 1968 1856 1895 2018-10-31
100601101 1421638 4. Benny Lauridsen Viby Skakklub 1914 1978 2018-09-21
100602535 1451774 5. Stig Nørregaard Silkeborg Skakklub Af 1930 1572 1482 2018-11-11
100600624 1428446 6. Flemming Pagh Iversen Aros Skakklub 1817 1827 2018-11-12
Deltagere i gruppen Basis
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602519 1454102 1. Lars Peter Levin Olsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1072 1174 2018-10-25
100602078 1421620 2. Steen Haubro Larsen Viby Skakklub 1051 1113 2018-10-12
- 3. Maximilian Stoetzel 1000 2018-11-12
100602688 - 4. Nancee Arockiaraj Viby Skakklub 1066 2018-11-07
100601094 1421271 5. Jens A. L. Jørgensen Viby Skakklub 1389 1421 2018-11-04
100901460 1430971 6. Jonas Nielsen Nordre Skakklub 1555 1678 2018-10-23
100600537 1421760 7. Hans Jørgen Mikkelsen Vejlby-Risskov Skakklub 1435 1514 2018-11-06
100600649 1401998 8. Bjarne Lysgaard-Egeberg Skakklubben af 1968 1465 1635 2018-10-13
100401436 1436627 9. Sebastian Gråbæk Viby Skakklub 1553 1604 2018-11-01
100601098 1421492 10. Brian Kristensen Viby Skakklub 1491 1612 2018-10-11