Arbejder ...

loading

Løgumkloster Påskelyn 2018  

Vis Gruppe : Parringer
_ Direkte link
#NavnRating1234567891011121314PoPlWeRn
1Karl Martin Kristensen
Løgumkloster Skakklub
1290 
2
1
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
1
9
0
10
0
11
0
5
1
2
1
 493,051333
2Jens Peter Jensen
Løgumkloster Skakklub
1297
11
0
1
0
 
3
0
4
1
5
½
6
0
7
0
8
0
9
0
10
0
 
1
0
5
1
103,151268
3Niels Falsig
Tønder Skakklub
1917
10
0
11
1
1
1
2
1
 
4
0
5
1
6
1
7
0
8
0
9
1
6
1
9
1
4
1
9411,451844
4Scot Wolfgang Jensen
Løgumkloster Skakklub
1484
9
1
10
0
11
0
1
1
2
0
3
1
 
5
1
6
1
7
0
8
0
9
½
6
0
3
0
6 - 75,851468
5Vagn Lauritzen
Løgumkloster Skakklub
1558
8
0
9
0
10
0
11
0
1
1
2
½
3
0
4
0
 
6
0
7
0
1
0
 
2
0
116,81320
6Nis H. Madsen
Løgumkloster Skakklub
1472
7
0
8
0
9
0
10
0
11
0
1
1
2
1
3
0
4
0
5
1
 
3
0
4
1
9
1
585,71441
7Christian Karstensen
Tønder Skakklub
1947
6
1
 
8
0
9
½
10
1
11
½
1
1
2
1
3
1
4
1
5
1
10
1
11
0
8
1
102 - 311,251910
8Martin Lorenzen
Prøvemedlemmer
1500
5
1
6
1
7
1
 
9
½
10
0
11
0
1
0
2
1
3
1
4
1
11
0
10
0
7
0
551568
9Adis Heremic
Tønder Skakklub
1000
4
0
5
1
6
1
7
½
8
½
 
10
0
11
0
1
1
2
1
3
0
4
½
3
0
6
0
6 - 70,61306
10Martin Møller
Vojens Skakklub
1651
3
1
4
1
5
1
6
1
7
0
8
1
9
1
 
11
1
1
1
2
1
7
0
8
1
11
0
102 - 37,31732
11Eivind Palm
Tønder Skakklub
1828
2
1
3
0
4
1
5
1
6
1
7
½
8
1
9
1
10
0
 
1
1
8
1
7
1
10
1
10½19,81849

Der spilles forrunder alle-mod-alle. Efter placering spilles finalegrupper, nr 1-4 i gruppe 1, nr 5-8 i gruppe 2 og 9-11 i gruppe 3.

Finalegruppe 1, vandtes af Eivind Palm foran Christian Karstensen, Martin Møller og Martin Lorenzen.

Finalegruppe 2 vandtes af Niels Falsig foran Nis H. Madsen, Scot Wolfgang Jensen og Afis Heremic

Finalegruppe 3 vandtes af Karl Martin Kristensen foran Jens Peter Jensen og Vagn Lauritzen.

Indbydelse

Løgumkloster Skakklub indbyder hermed til Påskelyn 2018

 

Spilledag og -tid:                  Tirsdagen før påske, i år den 27. marts, kl. 19:00 – ca 23:00

Indskud:                              Kr. 50 pr spiller

Tilmelding                           Senest mandag den 26. marts

Turneringssystemet fastlægges, når deltagerantallet kendes, men der tilstræbes at spille med forgrupper af omtrent samme styrke, der spiller alle mod alle; derefter finalegrupper efter placering i forgrupperne.

Periode 2018-03-27 .. 2018-03-27
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Vagn Lauritzen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Løgumkloster Påskelyn 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
_ 11 2018-03-27 2018-03-26
Totalt antal tilmeldte 11
Deltagere i gruppen _
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100401550 1439960 1. Karl Martin Kristensen Løgumkloster Skakklub 1290 1502 2018-03-21
100400222 1439952 2. Jens Peter Jensen Løgumkloster Skakklub 1297 1466 2018-03-21
100400382 1416081 3. Niels Falsig Tønder Skakklub 1917 1864 2018-03-24
100401569 1448870 4. Scot Wolfgang Jensen Løgumkloster Skakklub 1484 1654 2018-03-21
100400226 1436783 5. Vagn Lauritzen Løgumkloster Skakklub 1558 1601 2018-03-21
100401386 1449257 6. Nis H. Madsen Løgumkloster Skakklub 1472 1666 2018-03-21
100701482 1416553 7. Christian Karstensen Tønder Skakklub 1947 1939 2018-03-26
101096513 - 8. Martin Lorenzen Prøvemedlemmer 1500 2018-03-27
100401644 1451626 9. Adis Heremic Tønder Skakklub 1000 1646 2018-03-26
100401642 1457020 10. Martin Møller Vojens Skakklub 1651 1761 2018-03-22
100801031 1410709 11. Eivind Palm Tønder Skakklub 1828 1817 2018-03-24