Arbejder ...

loading

Espergærde Forårsturnering 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Lars Erik Linderod
Helsingør Skakklub
18901940
6
1
2
0
3
0
4
1
5
0
24318603,231915
2Thomas Find Kokfelt
Espergærde Skakklub
18531874
5
0
1
1
6
1
3
0
4
½
32,718472,721870
3Hans Endrup Jacobsen
Hillerød Skakklub
19041946
4
1
5
½
1
1
2
1
6
1
1 - 23,119583,271971
4Ebbe Kallenberg
Espergærde Skakklub
17631801
3
0
6
1
5
0
1
0
2
½
5217482,121789
5Verner Hansen
Espergærde Skakklub
18301819
2
1
3
½
4
1
6
1
1
1
1 - 22,5519172,281863
6Viggo Sørensen
Skakklubben Nordkalotten
17221703
1
0
4
0
2
0
5
0
3
0
061,6516731,381675

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jens Kornbæk Pedersen
Espergærde Skakklub
13401443
6
1
2
0
3
0
4
0
5
1
23 - 41,613581,621451
2Niels Frederik Holm
Espergærde Skakklub
15931665
5
½
1
1
6
0
3
0
4
0
5 - 63,5515013,281594
3Andreas Philip Cort Maleeva Hansen
Nørrebro Skakklub
13911390
4
1
5
0
1
1
2
1
6
1
41 - 2215261,261500
4Hans Glavind Rasmussen
Lyngby-Virum Skakklub
13731677
3
0
6
1
5
1
1
1
2
1
41 - 21,8515223,361690
5Sven Ove Petersen
Sjælsø Skakklub
15591697
2
½
3
1
4
0
6
0
1
0
5 - 63,314783,501617
6Hans Askov Jensen
Espergærde Skakklub
14741494
1
0
4
0
2
1
5
1
3
0
23 - 42,6514451,981494

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen
Nørrebro Skakklub
8871078
6
½
2
0
3
0
4
0
5
1
4 - 61,29011,411082
2John Schjølin
Gribskov Skakklub
9551143
5
½
1
1
6
0
3
0
4
0
4 - 61,659481,871136
3Steen Olesen
Espergærde Skakklub
11221236
4
0
5
0
1
1
2
1
6
1
322,9511242,571253
4Jacob Hein
Espergærde Skakklub
11571439
3
1
6
1
5
1
1
1
2
1
513,212743,981459
5Steffen Schwalbe
Espergærde Skakklub
10331111
2
½
3
1
4
0
6
0
1
0
4 - 62,259991,661105
6Finn Eldor
Gribskov Skakklub
12241367
1
½
4
0
2
1
5
1
3
0
33,711703,511347
Indbydelse

Espergærde Forårsturnering 2018 - invitation

Espergærde skakklubindbyder til 5-runders koordineret turnering

Spillested 

Espergærde skakklub, Tibberupskolen, Idrætsvej 19, 3060 Espergærde  

Spilletider 

Mandage kl. 19.00 – 24.00

1. runde, 19. marts        

2. runde, 9. april        

3. runde, 16. April

4. runde, 30. April

5. runde, 14. maj

Udsatte partier: d. 23 april og d. 7. maj 

Betænkningstid 

40 træk på 2 timer, derefter 1/2 time til resten af partiet

Turneringsform 

Fortrinsvis 6-mandsgrupper

Indskud 

150 kr i alle grupper, som betales inden 1. runde

Tilmelding 

Senest fredag d. 16marts med oplysning om klub, fødselsdag, rating og telefonnr. til Ebbe Kallenberg (ebbe@kallenberg.dk), telefon 40417157, eller tilmeld dig direkte via www.skak.dk 

Præmier 

Første præmie 400 kr; anden præmie 300 kr

Periode 2018-03-19 .. 2018-05-14
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Bjarke Andersen
Dommere
Gruppe 1:  Bjarke Andersen
Gruppe 2:  Bjarke Andersen

Tilmeldings muligheder til Espergærde Forårsturnering 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2018-03-19 2018-03-16
Gruppe 2 6 2018-03-19 2018-03-16
Gruppe 3 6 2018-03-19 2018-03-16
Totalt antal tilmeldte 18
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100565 1435965 1. Lars Erik Linderod Helsingør Skakklub 1890 1940 2018-03-14
100802848 1445650 2. Thomas Find Kokfelt Espergærde Skakklub 1853 1874 2018-02-18
100800462 1406841 3. Hans Endrup Jacobsen Hillerød Skakklub 1904 1946 2018-03-02
100800091 1425684 4. Ebbe Kallenberg Espergærde Skakklub 1763 1801 2018-02-18
100800075 1425285 5. Verner Hansen Espergærde Skakklub 1830 1819 2018-02-20
100802718 1437410 6. Viggo Sørensen Skakklubben Nordkalotten 1722 1703 2018-03-01
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800118 1426230 1. Jens Kornbæk Pedersen Espergærde Skakklub 1340 1443 2018-02-20
100802955 1453726 2. Niels Frederik Holm Espergærde Skakklub 1593 1665 2018-03-14
100104343 1462636 3. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen Nørrebro Skakklub 1391 1390 2018-03-12
100103638 1417797 4. Hans Glavind Rasmussen Lyngby-Virum Skakklub 1373 1677 2018-03-03
100800558 1426346 5. Sven Ove Petersen Sjælsø Skakklub 1559 1697 2018-03-07
100102880 1419889 6. Hans Askov Jensen Espergærde Skakklub 1474 1494 2018-02-22
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104342 1462644 1. Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen Nørrebro Skakklub 887 1078 2018-03-12
100802696 1439413 2. John Schjølin Gribskov Skakklub 955 1143 2018-02-22
100800113 1452681 3. Steen Olesen Espergærde Skakklub 1122 1236 2018-03-08
100801513 1402870 4. Jacob Hein Espergærde Skakklub 1157 1439 2018-03-14
100800683 1439421 5. Steffen Schwalbe Espergærde Skakklub 1033 1111 2018-03-13
100802947 1453700 6. Finn Eldor Gribskov Skakklub 1224 1367 2018-02-21