Arbejder ...

loading

Nr. Aaby's 18 Open  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Carsten Sørensen
Nr.Åby Juniorskakklub
18591952
6
0
2
1
3
1
4
½
5
0
3 - 42,151870
2Martin Jørgensen
Nr.Åby Juniorskakklub
20112031
5
0
1
0
6
1
3
1
4
0
253,31978
3Arne Bech Madsen
Nr.Åby Juniorskakklub
16441803
4
0
5
0
1
0
2
0
6
1
160,751652
4Jess Nykjær
Nr.Åby Juniorskakklub
19552013
3
1
6
0
5
½
1
½
2
1
322,851960
5Mads Bilde Svendsen
Nr.Åby Juniorskakklub
20932132
2
1
3
1
4
½
6
½
1
1
413,852096
6Thomas Sandbeck Christensen
Nr.Åby Juniorskakklub
18431938
1
1
4
1
2
0
5
½
3
0
3 - 42,051857

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Davit Grigorian
Nr.Åby Juniorskakklub
1211
2
1
4
0
5
½
7
0
8
1
62,45121301000
2Thea Veng Basse
Nr.Åby Juniorskakklub
1118
1
0
5
0
9
1
8
0
3
1
272,15111101000
3Willy Hansen
Frem Skakklub
10661320
4
0
6
0
8
1
9
0
2
0
191,510440,911302
4Esben Andersen
Assens Skakklub
15641619
3
1
1
1
10
½
6
1
5
0
23,815512,401621
5Ib Cyrill Brix Juhl
Assens Skakklub
15491709
6
½
2
1
1
½
10
1
4
1
413,715632,031718
6Kaare Veng Basse
Nr.Åby Juniorskakklub
15091517
5
½
3
1
7
1
4
0
10
1
33,615052,411561
7Bent Lerke
Assens Skakklub
9191398
8
1
10
0
6
0
1
1
9
0
280,859781,211350
8Nedas Kristopaitis
Nr.Åby Juniorskakklub
1027
7
0
9
0
3
0
2
1
1
0
1102,197801000
9Mads Hansen
Nr.Åby Juniorskakklub
11181312
10
0
8
1
2
0
3
1
7
1
342,7511291,031351
10Brian Kirkeskov Magnussen
Nr.Åby Juniorskakklub
12621595
9
1
7
1
4
½
5
0
6
0
52,112803,011575
Indbydelse

Nr Aaby's 18 Open

Betænkningstid: 90 minutter + 30 sekunder, per træk hele spillet.

Indskud 125 kr. Præmier minus Emt afgift.

6 mands grupper, nederste evt. monrad. 

Spilledatoer: Torsdage; 5/4, 12/4, 19/4, 26/4, 17/5-2018

Runderne starter kl. 19.00

Kontakt ved spørgsmål eller afbud: Jess Nykjær, 28622832

Periode 2018-04-04 .. 2018-05-17
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Brian Lorenzen
Dommere Alle grupper:  Jess Nykjær

Tilmeldings muligheder til Nr. Aaby's 18 Open

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2018-04-04 2018-04-04
Gruppe 2 10 2018-04-04 2018-04-04
Totalt antal tilmeldte 16
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300140 1419404 1. Carsten Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub 1859 1952 2018-03-08
100300124 1418823 2. Martin Jørgensen Nr.Åby Juniorskakklub 2011 2031 2018-02-27
100300354 1416766 3. Arne Bech Madsen Nr.Åby Juniorskakklub 1644 1803 2018-02-23
100300686 1427288 4. Jess Nykjær Nr.Åby Juniorskakklub 1955 2013 2018-02-19
100300190 1406558 5. Mads Bilde Svendsen Nr.Åby Juniorskakklub 2093 2132 2018-02-23
100300126 1418505 6. Thomas Sandbeck Christensen Nr.Åby Juniorskakklub 1843 1938 2018-03-31
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101095285 1463810 1. Davit Grigorian Nr.Åby Juniorskakklub 1211 2018-03-01
100301863 1446150 2. Thea Veng Basse Nr.Åby Juniorskakklub 1118 2018-03-08
100301899 1434004 3. Willy Hansen Frem Skakklub 1066 1320 2018-03-10
100300093 1445200 4. Esben Andersen Assens Skakklub 1564 1619 2018-04-03
100301014 1443275 5. Ib Cyrill Brix Juhl Assens Skakklub 1549 1709 2018-03-07
100301833 1442767 6. Kaare Veng Basse Nr.Åby Juniorskakklub 1509 1517 2018-03-08
100301007 1443461 7. Bent Lerke Assens Skakklub 919 1398 2018-03-07
100301995 1466593 8. Nedas Kristopaitis Nr.Åby Juniorskakklub 1027 2018-03-08
100301842 1443089 9. Mads Hansen Nr.Åby Juniorskakklub 1118 1312 2018-03-01
100300033 1464507 10. Brian Kirkeskov Magnussen Nr.Åby Juniorskakklub 1262 1595 2018-02-20