Arbejder ...

loading

Fredericia Mesterskabet i Skoleskak 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 er for fortsættere (har spillet skak i mere end 2 år) Direkte link
#Navn123456789PoPl
Janosh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
         01 - 3
Anosh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
         01 - 3
Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
         01 - 3

Gruppe 2 er for fortsættere (har spillet skak mellem 1 og 2 år) Direkte link
#Navn123456789PoPl
Tobias Møller Jespersen
         01 - 12
August Hansen
         01 - 12
Anton Bjerre Bjerregaard
         01 - 12
Liam Blønd Ilskov Nielsen
         01 - 12
David Emanuel Rodriques
         01 - 12
Benjamin Wilken Thomsen
         01 - 12
Louie Carlos Lindberg
         01 - 12
Emil Møller Andersen
         01 - 12
Michael Yun-Ho Møller Roest
         01 - 12
Malthe Ørebro Udsholt Petersen
         01 - 12
Theodor Skou Fabricius
         01 - 12
Elias Hylle-Wiig
         01 - 12

Gruppe 3 er for nybegyndere (har spillet skak mindre end 1 år) Direkte link
#Navn123456789PoPl
Oliver Møller Jespersen
         01 - 6
Ludvig Mätzke Tandrup
         01 - 6
Uffe Aksel Hald Nørgaard
         01 - 6
Max Frederik Niemann-Christensen
         01 - 6
Kristoffer Kjerside Jensen-Dahm
         01 - 6
Jasper Wittendorff Karlsen
         01 - 6
Indbydelse

Lørdag den 10. marts 2018 afholdes på Fredericia Real­skole en skakturnering for skolebørn. Vi starter med første parti kl. 10 og slutter med præmieuddeling kl.15.

Deltagerne inddeles i 3 grupper, hvor der er afsat 20 minutter til et parti. Det koster et mindre beløb at deltage, men til gengæld er der præmie til alle!

Fakta oplysninger!

Spillested: Fredericia Realskole, Købmagergade 72, 7000 Fredericia

Grupper:

  • Gruppe 1 er for fortsættere (har spillet skak i mere end 2 år)
  • Gruppe 2 er for fortsættere (har spillet skak mellem 1 og 2 år)
  • Gruppe 3 er for nybegyndere (har spillet skak mindre end 1 år)

Indskud: Kr.40 i gruppe 1 og kr.20 i gruppe 2 og gruppe 3

Præmier: Der er præmie til alle (i gruppe 1 er der også kontantpræmier)

Betænkningstid: I gruppe 1 og gruppe 2 er der 10 min. til hver spiller pr. parti, mens der ikke spilles med ur i gruppe 3.

Tidsplan:

kl.10.00-10.20  1. runde

Kl.13.00-13.20  6. runde

Kl.10.30-10.50  2.runde

Kl.13.30-13.50  7. runde

Kl.11.00-11.20  3. runde

Kl.14.00-14.20  8. runde

Kl.11.30-11.50  4. runde

Kl.14.30-14.50  9. runde

Kl.12.00-12.20  5. runde

Præmieuddeling

Spisepause

 

Kantine: Der kan købes sodavand, slik og pølsehorn samt kaffe og franskbrød med pålæg under turneringen til rimelige priser!

Tilmelding: Sker til Niels Jørgen Fries Nielsen på mail fries@tdcadsl.dkalternativt på telefon 20 15 25 26. Ved tilmeldingen angives navn, ønsket gruppe, skole og evt. skakklub og rating hvis man har det.

Periode 2018-03-10 .. 2018-03-10
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer
Dommere

Tilmeldings muligheder til Fredericia Mesterskabet i Skoleskak 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 er for fortsættere (har spillet skak i mere end 2 år) 3 2018-03-10 2018-03-09
Gruppe 2 er for fortsættere (har spillet skak mellem 1 og 2 år) 12 2018-03-10 2018-03-09
Gruppe 3 er for nybegyndere (har spillet skak mindre end 1 år) 6 2018-03-10 2018-03-09
Totalt antal tilmeldte 21
Deltagere i gruppen Gruppe 1 er for fortsættere (har spillet skak i mere end 2 år)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100501746 1448552 Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 1952 2095 2018-03-08
101095617 1465457 Anosh Easwaralingam Fredericia Skakforening 939 1341 2018-03-04
101095616 1463640 Janosh Easwaralingam Fredericia Skakforening 1050 1164 2018-03-04
Deltagere i gruppen Gruppe 2 er for fortsættere (har spillet skak mellem 1 og 2 år)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- Anton Bjerre Bjerregaard 800 2018-02-26
- August Hansen 1000 2018-02-26
- Benjamin Wilken Thomsen 900 2018-02-26
- David Emanuel Rodriques 900 2018-02-26
- Elias Hylle-Wiig 900 2018-03-09
- Emil Møller Andersen 900 2018-02-26
- Liam Blønd Ilskov Nielsen 900 2018-02-26
- Louie Carlos Lindberg 900 2018-02-26
- Malthe Ørebro Udsholt Petersen 800 2018-02-28
- Michael Yun-Ho Møller Roest 800 2018-02-27
- Theodor Skou Fabricius 800 2018-03-04
- Tobias Møller Jespersen 800 2018-02-26
Deltagere i gruppen Gruppe 3 er for nybegyndere (har spillet skak mindre end 1 år)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- Jasper Wittendorff Karlsen 800 2018-03-07
- Kristoffer Kjerside Jensen-Dahm 800 2018-03-06
- Ludvig Mätzke Tandrup 800 2018-02-27
- Max Frederik Niemann-Christensen 800 2018-03-04
- Oliver Møller Jespersen 800 2018-02-26
- Uffe Aksel Hald Nørgaard 800 2018-02-28