Arbejder ...

loading

Chess House Superlyn april 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Finale B Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Christian Emil Frambøl
Skanderborg Skakklub
16631911
6
0
2
0
3
0
4
0
5
1
150,916661,921874
2Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
21592144
5
1
1
1
6
1
3
1
4
0
424,0521583,582152
3John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
17551710
4
0
5
1
1
1
2
0
6
0
241,4517720,701762
4Jean-Philippe Miqueu
Skakklubben af 1968
20102145
3
1
6
1
5
1
1
1
2
1
513,120663,582173
5Peter Riis
Horsens Skakforening
17981972
2
0
3
0
4
0
6
0
1
0
061,717472,341878
6Jens Olaf Svanholm Fogh
Viby Skakklub
21252041
1
1
4
0
2
0
5
1
3
1
333,8521082,882043
Indbydelse

 

Chess House Superlyn april 2018

 

Fredag den 6. april

Spisning kl. 18:15  /  Turnering kl. 19:00

 

Først spilles indledende puljer, derefter finalepuljer, alt afhænger af antal deltagere.
Der spilles efter FIDEs regler, tillæg B4 (OBS: andet ulovlige træk taber partiet), og turneringen rates både dansk og ELO.

Forplejning - er endnu ikke bestemt.

 

Betænkningstid: 5 minutter til hele partiet.
Indskud: 50 kr.
80 kr. incl. dagskort for ikke-medlemmer.
Præmier: Øverste finalegruppe:
     1. præmie: 400,- kr.
     2. præmie: 200,- kr. som gavekort til Chess House
     I tilfælde af ligestilling på førstepladsen spilles der omkamp.
Øvrige præmier afhænger af deltagerantallet og ved ligestilling deles de.
Hele indskuddet (50 kr.) går til præmier.
Tilmelding: Tilmeldingsfanen ovenfor eller ved fremmøde indtil 18:45 på dagen.
Betaling: Ved fremmøde eller (helst) online HER.
Spillested: Chess House, Katrinebjergvej 111A, 8200 Aarhus N.

Deltagelse kræver ikke medlemskab af Chess House eller DSU.

Periode 2018-04-06 .. 2018-04-06
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://chesshouse.dk/index.php
Turnerings komite
Hoveddommer Martin Matthiesen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Chess House Superlyn april 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://chesshouse.dk/index.php

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Indledende A 8 2018-04-06 2018-04-06
Indledende B 8 2018-04-06 2018-04-06
Indledende C 8 2018-04-06 2018-04-06
Finale A 6 2018-04-06 2018-04-06
Finale B 6 2018-04-06 2018-04-06
Finale C 6 2018-04-06 2018-04-06
Finale D 6 2018-04-06 2018-04-06
Totalt antal tilmeldte 48
Deltagere i gruppen Indledende A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100800259 1406671 1. Peter Thorsbro Furesø Skakklub 2159 2144 2018-03-24
100101931 1423681 2. Claus Qvist Jessen Skanderborg Skakklub 1874 1910 2018-04-06
103109271 1431676 3. Thomas Nielsen Enkeltmedlem - Indland 1437 1585 2018-04-04
100602308 1440640 4. FM Filip Boe Olsen Nordre Skakklub 2302 2309 2018-04-02
100602551 1451685 5. Svante Juul Ellemand Skakklubben af 1968 1460 1518 2018-04-06
100901809 - 6. Emil Zander Kjellerup Skakklub 900 2018-04-04
100601053 1403486 7. FM Tom Petri Petersen Nordre Skakklub 2174 2310 2018-04-06
100602544 1451502 8. Christian Emil Frambøl Skanderborg Skakklub 1663 1911 2018-04-02
Deltagere i gruppen Indledende B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100602552 1451740 1. Valdemar Mandrup Skakklubben af 1968 1211 1698 2018-04-04
101096519 - 2. Albert Skjødt Pedersen Prøvemedlemmer 1000 2018-03-24
100601689 1411101 3. Peter Grove Skanderborg Skakklub 2300 2202 2018-04-08
100600649 1401998 4. Bjarne Lysgaard-Egeberg Skakklubben af 1968 1865 1691 2018-03-19
100602410 1444824 5. Filip Martin Kierulf Hou Holm Nordre Skakklub 1720 1836 2018-04-04
100400392 1404067 6. FM Martin Matthiesen Skakklubben af 1968 2230 2330 2018-04-03
100602575 1453947 7. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1755 1710 2018-03-15
100601670 1409476 8. Jens Olaf Svanholm Fogh Viby Skakklub 2125 2041 2018-04-04
Deltagere i gruppen Indledende C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
101200013 1461885 1. Peter Riis Horsens Skakforening 1798 1972 2018-04-05
100600595 1402889 2. Pelle Rødkjær Bank Skakklubben af 1968 2219 2320 2018-04-06
100602111 1436376 3. Jakob Mortensen Skakklubben af 1968 1368 1559 2018-03-29
103110503 1444859 4. Joshua Kehlet Hansen Skakklubben af 1968 1348 1625 2018-04-06
100600675 1401408 5. FM Mads Boe Skanderborg Skakklub 2388 2301 2018-04-02
101095943 - 6. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 800 2018-04-04
101096418 1506064 7. Geir Ole Aagedal 1726 1726 2018-04-08
100602634 642851 8. Jean-Philippe Miqueu Skakklubben af 1968 2010 2145 2018-04-05
Deltagere i gruppen Finale A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100602308 1440640 1. FM Filip Boe Olsen Nordre Skakklub 2302 2309 2018-04-10
100400392 1404067 2. FM Martin Matthiesen Skakklubben af 1968 2230 2330 2018-04-10
100601689 1411101 3. Peter Grove 2300 2202 2018-04-10
100601053 1403486 4. FM Tom Petri Petersen Nordre Skakklub 2174 2310 2018-04-10
100600595 1402889 5. Pelle Rødkjær Bank Skakklubben af 1968 2219 2320 2018-04-10
100600675 1401408 6. FM Mads Boe Skanderborg Skakklub 2388 2301 2018-04-10
Deltagere i gruppen Finale B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100602544 1451502 1. Christian Emil Frambøl Skanderborg Skakklub 1663 1911 2018-04-10
100800259 1406671 2. Peter Thorsbro Furesø Skakklub 2159 2144 2018-04-10
100602575 1453947 3. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1755 1710 2018-04-10
100602634 642851 4. Jean-Philippe Miqueu Skakklubben af 1968 2010 2145 2018-04-10
101200013 1461885 5. Peter Riis Horsens Skakforening 1798 1972 2018-04-10
100601670 1409476 6. Jens Olaf Svanholm Fogh Viby Skakklub 2125 2041 2018-04-10
Deltagere i gruppen Finale C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100602410 1444824 1. Filip Martin Kierulf Hou Holm Nordre Skakklub 1720 1836 2018-04-10
100101931 1423681 2. Claus Qvist Jessen Skanderborg Skakklub 1874 1910 2018-04-10
100602551 1451685 3. Svante Juul Ellemand Skakklubben af 1968 1460 1518 2018-04-10
101096418 1506064 4. Geir Ole Aagedal 1726 1726 2018-04-10
103110503 1444859 5. Joshua Kehlet Hansen Skakklubben af 1968 1348 1625 2018-04-10
100602552 1451740 6. Valdemar Mandrup Skakklubben af 1968 1211 1698 2018-04-10
Deltagere i gruppen Finale D
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
103109271 1431676 1. Thomas Nielsen Enkeltmedlem - Indland 1437 1585 2018-04-10
101095943 - 2. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 800 2018-04-10
101096519 - 3. Albert Skjødt Pedersen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2018-04-10
100602467 1463764 4. Ken Holm Nordre Skakklub 1207 1498 2018-04-10
100602111 1436376 5. Jakob Mortensen Skakklubben af 1968 1368 1559 2018-04-10
100901809 - 6. Emil Zander Kjellerup Skakklub 900 2018-04-10