Arbejder ...

loading

Kjellerup Mesterskabet i hurtigskak 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Rutineret Direkte link
#NavnRating123456PoPlWeRn
1Philip Nielsen
Skive Skakklub
1302
7
1
5
0
8
1
6
0
11
½
3
1
63,21316
2Frede Vognstoft Andreassen
Lemvig Skakklub
1336
8
1
3
1
4
0
5
0
9
1
6
1
4331381
3Birgitte Brunsgaard Jacobsen
Skive Skakklub
1385
9
1
2
0
11
1
4
0
5
0
1
0
293,851302
4Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1410
10
0
12
+
2
1
3
1
6
0
11
1
443,41392
5Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1446
11
1
1
1
6
0
2
1
3
1
10
½
24,31455
6Sebastian Ladegaard
Kjellerup Skakklub
1475
12
+
10
1
5
1
1
1
4
1
2
0
513,51498
7Alexander Ryge Larsen
Kjellerup Skakklub
1228
1
0
11
0
12
+
9
1
10
0
8
1
373,31170
8Patrick Lund Nielsen
Skive Skakklub
1142
2
0
9
1
1
0
11
0
12
+
7
0
2102,251086
9Marius Ladegaard
Kjellerup Skakklub
1113
3
0
8
0
10
1
7
0
2
0
12
+
2111,81077
10Artem Reyzvikh
Silkeborg Skakklub Af 1930
1029
4
1
6
0
9
0
12
+
7
1
5
½
50,851133
11Andreas B. Nielsen
Kjellerup Skakklub
918
5
0
7
1
3
0
8
1
1
½
4
0
80,551026
12Hr. Oversidder
Ingen klub
800
6
-
4
-
7
-
10
-
8
-
9
-
0120800

A-gruppen (6 spillere)B-gruppen (6 spillere)

Indbydelse

Gruppen "Rutineret" i skoleskakstævnet Kjellerup Mesterskabet 2018.

Periode 2018-03-03 .. 2018-03-03
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Søren Ladegaard
Dommere

Tilmeldings muligheder til Kjellerup Mesterskabet i hurtigskak 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Rutineret 12 2018-03-03 2018-02-27
Totalt antal tilmeldte 12
Deltagere i gruppen Rutineret
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095973 1466062 1. Philip Nielsen Skive Skakklub 1302 2018-03-11
100901792 1462792 2. Frede Vognstoft Andreassen Lemvig Skakklub 1336 1402 2018-03-11
100901731 1457012 3. Birgitte Brunsgaard Jacobsen Skive Skakklub 1385 1458 2018-03-11
100602402 1459945 4. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 1410 1162 2018-03-11
101095943 - 5. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1446 2018-03-11
100901687 1452738 6. Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub 1475 1493 2018-03-11
100901711 1459384 7. Alexander Ryge Larsen Kjellerup Skakklub 1228 2018-03-11
101096008 1464965 8. Patrick Lund Nielsen Skive Skakklub 1142 1127 2018-03-11
101095507 1463055 9. Marius Ladegaard Kjellerup Skakklub 1113 1238 2018-03-11
100602607 - 10. Artem Reyzvikh Silkeborg Skakklub Af 1930 1029 2018-03-11
100901770 1459430 11. Andreas B. Nielsen Kjellerup Skakklub 918 2018-03-11
- 12. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-03-11