Arbejder ...

loading

Nørrebro Forårs-emt 2018  

Vis Gruppe : Parringer
A Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWe
1Kristen Schmidt
Skakklubben K41
22152229
6
½
2
1
3
1
4
0
5
1
12,7
2Peter Wieth-Klitgaard
Nørrebro Skakklub
21062153
5
-
1
0
6
-
3
-
4
-
05 - 60,35
3CM Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
21132117
4
0
5
0
1
0
2
-
6
0
05 - 60,95
4FM Tobias Valentin Rostgaard
BMS Skak
22892323
3
1
6
1
5
0
1
1
2
-
32 - 32,55
5CM Jakob Rathlev
Jetsmark Skakklub
22372254
2
-
3
1
4
1
6
1
1
0
32 - 32,2
6Thomas Struch
Herlev Skakklub
21892223
1
½
4
0
2
-
5
0
3
1
41,25

27.maj 2018 kl. 19.20
Peter Wieth-Klitgaard er efter eget ønske udtrådt af turneringen.
Partiet Kristen Schmidt-Peter Wieth-Klitgaard rates, men det opnåede point tæller ikke med ved opgørelse af slutstilling.
 
Angående partiet Jakob Rathlev - Peter Wieth-Klitgaard. Her foreligger der en tvist mellem de to spillere omkring partiets afvikling. Udfaldet af denne tvist har dog ingen indflydelse på gruppens samlede resultat.
 
På vegne arrangørerne
Finn Bonnez
 

I tilfælde af afbud gives hurtigst muligt besked til modstander samt Jacob Printzlau tlf.60630045.

Nedenfor findes kontaktopl. på deltagere. Se venligst om oplysningerne er rigtige, og giv besked hvis der er rettelser.

Tobias Valentin Rostgaard 53825383
Jakob Rathlev 30502443
Kristen Schmidt 45878504,41775354
Thomas Struch 28189076
Janus Christensen 42630038
Peter Wieth Klitgaard 22660289

Præmier:

1.præ. kr. 500,-
2.præ. kr. 220,-
Ved ligestilling deles.

 

B Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWe
1Jacob Steen Printzlau
Nørrebro Skakklub
16811767
6
0
2
0
3
0
4
1
5
0
15 - 61,55
2Thore Nyboe Jensen
Nørrebro Skakklub
20292065
5
½
1
1
6
½
3
1
4
1
41 - 23,95
3Knud Højgaard
Valby Skakklub
18141898
4
0
5
0
1
1
2
0
6
½
42,5
4Simon Stibolt Jensen
Nørrebro Skakklub
16801736
3
1
6
0
5
0
1
0
2
0
15 - 61,55
5Teddy Hansen
Valby Skakklub
16951810
2
½
3
1
4
1
6
½
1
1
41 - 21,65
6Anders Bering
Nørrebro Skakklub
20031993
1
1
4
1
2
½
5
½
3
½
33,8

Lør. 5.maj 19.15 gruppen er klar
I tilfælde af afbud gives hurtigst muligt besked til modstander samt Jacob Printzlau tlf.60630045.

Nedenfor findes kontaktopl. på deltagere. Se venligst om oplysningerne er rigtige, og giv besked hvis der er rettelser.

Thore N. Jensen 26180906 , 35345515
Anders Bering 30927321
Knud Højgaard 53258000
Teddy Hansen 27291621
Jacob Printzlau 60630045
Simon Stibolt Jensen 50453670

Præmier:

1.præ. kr. 500,-
2.præ. kr. 220,-
Ved ligestilling deles.

C Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWe
1Hans Haagen Larsen
Enkeltmedlem - Indland
16041674
6
0
2
0
3
1
4
0
5
1
24 - 52,55
2Olav Kallenbach
Nørrebro Skakklub
16551788
5
1
1
1
6
1
3
1
4
1
512,95
3Andreas Philip Cort Maleeva Hansen
Nørrebro Skakklub
15191610
4
0
5
1
1
0
2
0
6
1
24 - 51,85
4Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
16341635
3
1
6
0
5
1
1
1
2
0
32 - 32,8
5Jonbert Marius Sune Jensen
Nørrebro Skakklub
15021526
2
0
3
0
4
0
6
0
1
0
061,75
6Gert Werner
Nørrebro Skakklub
16591776
1
1
4
1
2
0
5
1
3
0
32 - 33

I tilfælde af afbud gives hurtigst muligt besked til modstander samt Jacob Printzlau tlf.60630045.

Nedenfor findes kontaktopl. på deltagere. Se venligst om oplysningerne er rigtige, og giv besked hvis der er rettelser.

Gert Werner 50552157
Olav Kallenbach 29929788
Hannibal Valeur Jaques 31243581
Hans Haagen Larsen 35123535
Andreas Philip Cort Maleva Hansen 26145010
Jonbert Jensen 60478378

Præmier:

1.præ. kr. 500,-
2.præ. kr. 220,-
Ved ligestilling deles.

D Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWe
1Christian Kiirdal
Prøvemedlemmer
1400
6
0
2
1
3
½
4
1
5
0
42,3
2Jesper Østrup Zwisler
Nørrebro Skakklub
14561589
5
1
1
0
6
1
3
0
4
1
332,8
3Holger Stadel Borum
Nørrebro Skakklub
14121735
4
1
5
0
1
½
2
1
6
1
22,4
4Casper Steenholt
Prøvemedlemmer
1400
3
0
6
0
5
0
1
0
2
0
062,3
5Ken Nørtoft Sørensen
Brønshøj Skakforening
14791604
2
0
3
1
4
1
6
1
1
1
412,95
6Martin Lindhardt
Nørrebro Skakklub
13931522
1
1
4
1
2
0
5
0
3
0
252,25

Søndag 6.maj 11.15 gruppeindeling er klar
I tilfælde af afbud gives hurtigst muligt besked til modstander samt Jacob Printzlau tlf.60630045.

Nedenfor findes kontaktopl. på deltagere. Se venligst om oplysningerne er rigtige, og giv besked hvis der er rettelser.

Ken Nørtoft Sørensen 20888530
Jesper Zwisler 41851269
Holger Stadel Borum 30248005
Christian Kiirdal 61184519
Casper Steenholt 40529577
Martin Lindhardt 60606528

Præmier:

1.præ. kr. 500,-
2.præ. kr. 220,-
Ved ligestilling deles.

Indbydelse

 

Nørrebro Forårs-emt 2018
Nørrebro Skakklub inviterer til EMT i vores lokaler Frejasgade 14 Kbh.N. (Ejd. hj. Af Frejasgade 14 og Thorsgade 78. Buslinie 6A og 8A er tæt ved).

Der spilles på følgende mandage med start kl. 19.00
7.maj
14. maj
28. maj
11. juni
18. juni
Turneringen  ELO-rates hvis muligt. 40 træk/90 min derefter 15 min. pr. spiller samt 30sek pr.træk fra træk 1.
Indskud kr. 150,- betales kontant før 1.runde.
Fremmøde: Senest 1 time efter annonceret starttidspunkt.
Der spilles fortrinsvis i 6-mandsgrupper alle mod alle, dog evt. suppleret med monrad.
Præmier: 100% af  (indskud minus emt-afgift)

Tilmelding senest torsdag 3.maj 2018 via DSU-side eller til Jacob Printzlau tlf. 60630045 eller mail printzlauskak@gmail.com
OBS OBS Forventet max. på  ca. 24 deltagere.

Oprettet 17. marts.2018

Periode 2018-05-07 .. 2018-06-18
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Mads Keinicke
Dommere
A:  Mads Keinicke
B:  Mads Keinicke
C:  Mads Keinicke
D:  Mads Keinicke

Tilmeldings muligheder til Nørrebro Forårs-emt 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
A 6 2018-05-07 2018-05-03
B 6 2018-05-07 2018-05-03
C 6 2018-05-07 2018-05-03
D 6 2018-05-07 2018-05-03
Totalt antal tilmeldte 24
Deltagere i gruppen A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100102042 1400436 1. Kristen Schmidt Skakklubben K41 2215 2229 2018-04-26
100600726 1405373 2. Peter Wieth-Klitgaard Nørrebro Skakklub 2106 2153 2018-04-22
100300692 1408402 3. CM Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2113 2117 2018-05-03
100301633 1408801 4. FM Tobias Valentin Rostgaard BMS Skak 2289 2323 2018-04-30
100600062 1405284 5. CM Jakob Rathlev Jetsmark Skakklub 2237 2254 2018-04-11
103106963 1409360 6. Thomas Struch Herlev Skakklub 2189 2223 2018-04-22
Deltagere i gruppen B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600141 1417738 1. Jacob Steen Printzlau Nørrebro Skakklub 1681 1767 2018-04-17
100100252 1405349 2. Thore Nyboe Jensen Nørrebro Skakklub 2029 2065 2018-04-15
100101925 1411390 3. Knud Højgaard Valby Skakklub 1814 1898 2018-04-26
100103776 1438778 4. Simon Stibolt Jensen Nørrebro Skakklub 1680 1736 2018-04-18
100102530 1431951 5. Teddy Hansen Valby Skakklub 1695 1810 2018-05-02
100100213 1405810 6. Anders Bering Nørrebro Skakklub 2003 1993 2018-04-03
Deltagere i gruppen C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800414 1409557 1. Hans Haagen Larsen Enkeltmedlem - Indland 1604 1674 2018-03-21
100102100 1414852 2. Olav Kallenbach Nørrebro Skakklub 1655 1788 2018-05-01
100104343 1462636 3. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen Nørrebro Skakklub 1519 1610 2018-04-05
100104090 1454188 4. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1634 1635 2018-04-22
103105996 1435914 5. Jonbert Marius Sune Jensen Nørrebro Skakklub 1502 1526 2018-04-19
100100865 1408208 6. Gert Werner Nørrebro Skakklub 1659 1776 2018-04-17
Deltagere i gruppen D
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101096532 - 1. Christian Kiirdal Prøvemedlemmer 1400 2018-05-06
103103244 1456300 2. Jesper Østrup Zwisler Nørrebro Skakklub 1456 1589 2018-05-05
103110942 1440420 3. Holger Stadel Borum Nørrebro Skakklub 1412 1735 2018-04-22
101096533 - 4. Casper Steenholt Prøvemedlemmer 1400 2018-05-06
100103072 1418092 5. Ken Nørtoft Sørensen Brønshøj Skakforening 1479 1604 2018-05-02
100501125 1438417 6. Martin Lindhardt Nørrebro Skakklub 1393 1522 2018-03-20