Arbejder ...

loading

Aarhus Festugeturnering 2018 - SK1968s 50 års jubilæumsturnering  

Vis Gruppe : Parringer
Chess House Direkte link
#NavnRatingElo12345678PoPlWeRnEoEn
Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000  
94
-
96
-
93
-
64
-
 
92
0
096 - 97080001000
1IM Bjørn Møller Ochsner
Skanderborg Skakklub
24732462
48
1
26
1
20
1
6
½
10
0
42
1
12
-
 27 - 391,724661,632456
2IM Jonas Buhl Bjerre
Skanderborg Skakklub
24352423
49
1
27
1
19
½
18
1
12
½
13
1
10
1
3
712,7524432,642432
3IM Jens Ove Fries Nielsen
Fredericia Skakforening
23882367
50
1
28
1
22
½
32
1
16
1
6
1
4
½
2
63 - 72,323922,162370
4FM Tobias Valentin Rostgaard
BMS Skak
23722373
51
1
29
1
21
1
9
½
5
1
10
½
3
½
7
22,2523872,162390
5IM Steffen Pedersen
Sydøstfyn
23302361
52
1
30
1
24
1
16
½
4
0
22
½
23
½
26
½
516 - 262,723062,812348
6IM Uffe Vinther-Schou
Århus Skakklub/Skolerne
23282336
53
1
31
1
23
1
1
½
9
1
3
0
18
1
12
63 - 72,323322,272341
7IM Tobias Bent Christensen
Århus Skakklub/Skolerne
23242346
54
1
32
½
46
½
31
1
27
1
14
½
16
1
4
8 - 152,623222,732344
8Pelle Rødkjær Bank
Skakklubben af 1968
23202320
55
0
41
1
52
1
35
0
40
½
57
1
36
0
49
1
27 - 393,6522973,552299
9Rasmus Thøgersen
Jetsmark Skakklub
22982289
56
1
34
1
38
1
4
½
6
0
23
0
28
1
24
1
8 - 152,6522852,582277
10FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
22872305
57
1
35
1
25
½
19
1
1
1
4
½
2
0
11
8 - 151,4522981,552314
11FM Mads Boe
Skanderborg Skakklub
22922296
58
0
89
1
56
1
34
1
28
½
30
1
14
1
10
63 - 72,623002,582304
12IM Klaus Berg
Skakklubben af 1968
22492300
59
1
36
½
37
1
22
1
2
½
18
½
1
+
6
63 - 71,2522541,422301
13Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
22302252
60
1
40
0
58
1
38
1
29
1
2
0
27
0
34
0
440 - 552,422022,522222
14Lars Hansen
Skakklubben af 1968
22172229
61
1
37
½
36
1
25
½
35
1
7
½
11
0
27
½
516 - 262,322112,442220
15Gunnar Pedersen
Skakklubben af 1968
22002210
62
1
42
0
60
1
40
½
22
0
48
½
55
1
35
1
516 - 263,221863,192196
16Jan Schleicher Christensen
Nordre Skakklub
21872208
63
1
44
1
40
1
5
½
3
0
37
1
7
0
45
1
8 - 152,0521862,042207
17Michael Bæhring Madsen
Fredericia Skakforening
21662154
64
1
46
½
32
0
85
1
37
0
58
1
44
1
30
½
516 - 262,9521572,832147
18Bjarke Hautop Kristensen
Skakklubben Evans
21742196
65
1
45
1
42
1
2
0
43
1
12
½
6
0
36
1
8 - 152,221802,232207
19Jakob Bjerre Jensen
Århus Skakklub/Skolerne
21682180
66
1
58
1
2
½
10
0
44
1
28
½
50
1
22
8 - 152,8521712,802184
20Bjarne Light
Fredericia Skakforening
21622176
67
1
47
1
1
0
42
0
51
1
39
1
25
1
23
516 - 262,721682,692182
21Lars René Andersen
Skakklubben af 1968
21472155
68
1
81
1
4
0
44
½
32
½
36
½
34
½
38
1
516 - 262,521472,482155
22WFM Esmat Susanne Guindy
Viborg Skakklub
21512157
69
1
55
1
3
½
12
0
15
1
5
½
33
1
19
8 - 151,7521811,732182
23Nicolai Kvist Brondt Pedersen
BMS Skak
21362141
70
1
87
1
6
0
46
1
30
½
9
1
5
½
20
63 - 71,5521741,522171
24Søren Ladegaard
Kjellerup Skakklub
21312143
71
1
86
1
5
0
43
0
53
1
40
½
37
1
9
0
27 - 392,421332,392145
25Nicolai Kistrup
BMS Skak
21242151
72
1
91
1
10
½
14
½
42
0
38
1
20
0
48
1
516 - 262,721102,782120
26FM John Filip Rendboe
Århus Skakklub/Skolerne
21182133
73
1
1
0
55
0
80
1
57
½
83
1
40
1
5
½
516 - 262,821222,652140
27Thomas Søndergaard Thybo
Skive Skakklub
20201950
75
1
2
0
62
1
81
1
7
0
41
1
13
1
14
½
8 - 151,2520500,862016
28Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
20912099
76
1
3
0
57
1
51
1
11
½
19
½
9
0
 440 - 550,8520940,892101
29Claus Rossen
Viborg Skakklub
21042126
77
1
4
0
64
1
83
1
13
0
43
½
45
0
47
1
27 - 392,720802,582104
30Alexander Le Besq
Frem Skakklub
20962106
78
1
5
0
65
1
55
1
23
½
11
0
43
1
17
½
516 - 261,8520991,832113
31Peter Graves
Viborg Skakklub
20912116
79
1
6
0
66
1
7
0
55
0
70
1
59
1
39
1
516 - 263,420832,432107
32Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
21282199
80
1
7
½
17
1
3
0
21
½
45
½
49
½
41
½
27 - 392,921102,992159
33Kasper Skaarup
Skakklubben af 1968
20962094
81
0
68
0
90
1
66
1
62
1
46
1
22
0
50
½
27 - 392,9520872,822088
34Niels Kristian Almtoft
Kjellerup Skakklub
20542078
82
1
9
0
67
1
11
0
63
1
49
½
21
½
13
1
516 - 262,320682,252093
35Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
19721936
83
1
10
0
68
1
8
1
14
0
50
0
74
1
15
0
440 - 552,0519411,781905
36Martin Knudsen
Skakklubben af 1968
20301996
84
1
12
½
14
0
41
½
65
1
21
½
8
1
18
0
27 - 391,720461,582014
37Jens Olaf Svanholm Fogh
Viby Skakklub
20932100
85
1
14
½
12
0
48
1
17
1
16
0
24
0
53
0
56 - 702,0520722,062079
38Jens Ingemann Madsen
Springeren Kolding
20161989
86
1
69
1
9
0
13
0
73
1
25
0
65
1
21
0
440 - 552,520062,401981
39Kai S. Munk
Skanderborg Skakklub
20071989
87
0
70
0
78
1
68
1
64
1
20
0
81
1
31
0
440 - 552,519962,341982
40Dennis Hemdorff
Nordre Skakklub
20042033
88
1
13
1
16
0
15
½
8
½
24
½
26
0
56
½
440 - 551,620021,682029
41Morten Lyck Hansen
Skakklubben af 1968
19151971
89
½
8
0
91
1
36
½
74
1
27
0
68
1
32
½
27 - 392,3519202,461972
42Hasan Kolayie
19061938
90
1
15
1
18
0
20
1
25
1
1
0
  440 - 55019060,311952
43Jakob Kjær Glibstrup
Enkeltmedlem - Indland
19051959
91
0
71
1
70
1
24
1
18
0
29
½
30
0
57
1
27 - 391,3519101,491959
44Steffen Cordes
Skakklubben af 1968
18951929
92
1
16
0
77
1
21
½
19
0
55
1
17
0
69
1
27 - 391,8519001,941930
45Sebastian Sterup
Faaborg Skakklub
18871982
93
1
18
0
81
0
70
1
82
1
32
½
29
1
16
0
27 - 391,519171,662016
46Peter Wang
Køge Skakklub
18531909
94
1
17
½
7
½
23
0
85
1
33
0
69
½
80
½
440 - 552,8518282,861892
47Johnny Jensen
Aros Skakklub
18521843
96
1
20
0
83
0
72
½
58
0
84
1
76
1
29
0
56 - 702,718312,391835
48Henrik Ochsner
Århus Skakklub/Skolerne
18371883
1
0
73
1
80
½
37
0
71
1
15
½
85
1
25
0
440 - 55218521,221894
49Graham Christopher Taylor
Skakklubben af 1968
18401888
2
0
72
½
89
½
77
1
81
1
34
½
32
½
8
0
440 - 551,3518601,391900
50Claus Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
18181885
3
0
76
1
85
0
67
1
95
1
35
1
19
0
33
½
27 - 391,5518470,811899
51Christian Emil Frambøl
Skanderborg Skakklub
18141854
4
0
75
1
87
1
28
0
20
0
73
½
62
½
68
1
440 - 552,2518072,411838
52Jenith Easwaralingam
Fredericia Skakforening
17261696
5
0
78
1
8
0
82
0
72
1
74
0
79
1
70
½
56 - 702,9517131,781705
53Flemming Pagh Iversen
Aros Skakklub
17971809
6
0
77
0
79
1
84
1
24
0
75
½
72
1
37
1
27 - 391,8518171,611827
54Simon L. Hansen
Fredericia Skakforening
17931824
7
0
80
0
      096 - 970179301824
55Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
17691766
8
1
22
0
26
1
30
0
31
1
44
0
15
0
67
1
440 - 551,217930,471787
56Gert Medom Madsen
Skakklubben af 1968
17371779
9
0
82
1
11
0
69
½
80
½
76
½
83
1
40
½
440 - 552,617342,561778
57Filip Martin Kierulf Hou Holm
Nordre Skakklub
17431801
10
0
79
1
28
0
87
1
26
½
8
0
73
1
43
0
56 - 701,1517541,411805
58Frank Gjerning Petersen
Kjellerup Skakklub
17141789
11
1
19
0
13
0
71
½
47
1
17
0
80
0
73
1
56 - 701,8517192,221785
59Jacob Bjørnskov
Skakklubben af 1968
16631796
12
0
83
0
82
0
86
1
77
1
78
1
31
0
74
½
56 - 702,316692,531795
60John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
16731685
13
0
84
1
15
0
73
0
78
0
90
1
75
½
77
½
371 - 803,1516391,921648
61Knud Poulsen
Syddjurs Skakklub
17071754
14
0
85
0
84
0
93
1
79
½
72
0
87
1
82
0
81 - 863,216562,931725
62Valdemar Mandrup
Skakklubben af 1968
17091721
15
0
88
1
27
0
76
1
33
0
80
½
51
½
71
½
56 - 701,8516991,131716
63Alfred Hedelykke Wegger
Nordre Skakklub
16911795
16
0
90
½
72
½
89
1
34
0
81
0
82
½
83
0
81 - 862,616282,751705
64Phong van Nguyen
Skakklubben af 1968
16861719
17
0
92
1
29
0
94
1
39
0
-
86
1
75
1
440 - 551,517011,081737
65Lars Jensen
Viborg Skakklub
16671600
18
0
93
1
30
0
91
1
36
0
82
1
38
0
81
0
371 - 801,816431,571589
66Anders Haarup
Skanderborg Skakklub
16511696
19
0
94
1
31
0
33
0
84
0
93
1
78
1
85
½
56 - 703,3516262,191682
67Tim Bjerre
Horsens Skakforening
1650
20
0
96
1
34
0
50
0
87
½
79
½
89
1
55
0
371 - 802,8162601000
68Anna Hedelykke Jensen
Nordre Skakklub
16531718
21
0
33
1
35
0
39
0
90
1
95
1
41
0
51
0
371 - 802,416410,511698
69Mikael Horslund
Randers Skakklub
16101673
22
0
38
0
86
1
56
½
83
½
89
1
46
½
44
0
56 - 70216101,931674
70Preben Justesen
Springeren Kolding
1605
23
0
39
1
43
0
45
0
94
1
31
0
84
1
52
½
56 - 702,1161701000
71Lasse Lukas Herskind
Skakklubben af 1968
1597
24
0
43
0
88
1
58
½
48
0
87
½
91
1
62
½
56 - 702,25158601000
72Jonas Nielsen
Nordre Skakklub
15731696
25
0
49
½
63
½
47
½
52
0
61
1
53
0
76
0
81 - 861,415551,911678
73Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
15651348
26
0
48
0
93
1
60
1
38
0
51
½
57
0
58
0
81 - 860,815520,321355
74Joshua Kehlet Hansen
Skakklubben af 1968
15081586
95
-
   
41
0
52
1
35
0
59
½
91 - 920,6515460,781615
75Bjarne Lysgaard-Egeberg
Skakklubben af 1968
15391665
27
0
51
0
92
½
90
½
96
1
53
½
60
½
64
0
371 - 801,7515501,201661
76Jacob Graves
Viborg Skakklub
15231590
28
0
50
0
96
1
62
0
91
1
56
½
47
0
72
1
56 - 701,715591,721621
77Leo Starup
Skakklubben Rokaden
14701561
29
0
53
1
44
0
49
0
59
0
94
1
95
½
60
½
371 - 802,414520,541560
78Hans Jørgen Mikkelsen
Vejlby-Risskov Skakklub
14641516
30
0
52
0
39
0
92
1
60
1
59
0
66
0
91
½
81 - 861,614601,611514
79Michael Jensen
Randers Skakklub
14561601
31
0
57
0
53
0
88
1
61
½
67
½
52
0
95
1
371 - 801,5514760,671598
80Svante Juul Ellemand
Skakklubben af 1968
15051567
32
0
54
1
48
½
26
0
56
½
62
½
58
1
46
½
440 - 550,816090,861633
81Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
14381330
33
1
21
0
45
1
27
0
49
0
63
1
39
0
65
1
440 - 550,515280,411394
82Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
14171549
34
0
56
0
59
1
52
1
45
0
65
0
63
½
61
1
56 - 700,5514600,941571
83Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
14071484
35
0
59
1
47
1
29
0
69
½
26
0
56
0
63
1
56 - 700,5514500,621519
84Frederik Buttenschøn
Syddjurs Skakklub
14211557
36
0
60
0
61
1
53
0
66
1
47
0
70
0
94
1
371 - 801,4514460,471578
85Sune Bang Ingemann
Skakklubben af 1968
13451491
37
0
61
1
50
1
17
0
46
0
88
1
48
0
66
½
56 - 700,813771,061509
86Casper Folkmann Bunch
Skakklubben af 1968
15511844
38
0
24
0
69
0
59
0
88
1
96
1
64
0
93
1
371 - 803,0515491,591820
87Robert Pavia
Skakklubben af 1968
14091406
39
1
23
0
51
0
57
0
67
½
71
½
61
0
 287 - 900,614270,111402
88Torben Fogh
Viby Skakklub
12971377
40
0
62
0
71
0
79
0
86
0
85
0
92
1
96
1
287 - 902,2512860,421369
89Johan Lauritsen
Skakklubben af 1968
12541443
41
½
11
0
49
½
63
0
92
1
69
0
67
0
90
1
371 - 801,512770,211435
90Kristian Rasmussen
Skakklubben Rokaden
1225
42
0
63
½
33
0
75
½
68
0
60
0
94
0
89
0
193 - 941,35116401000
91Kent Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
11331140
43
1
25
0
41
0
65
0
76
0
92
1
71
0
78
½
81 - 860,8511620,171153
92Wadie al-Chemali
Skakklubben af 1968
1063
44
0
64
0
75
½
78
0
89
0
91
0
88
0
1
91 - 920,85102501000
93Joachim Myers
Viborg Skakklub
1052
45
0
65
0
73
0
61
0
+
66
0
96
1
86
0
287 - 900,65106801000
94Oscar Staun Larsen
Skakklubben af 1968
1018
46
0
66
0
+
64
0
70
0
77
0
90
1
84
0
287 - 900,4104501000
95Jeppe Kau Gransøe
Skakklubben af 1968
1000
74
-
   
50
0
68
0
77
½
79
0
½950,1101801000
96Nancee Arockiaraj
Viby Skakklub
1000
47
0
67
0
76
0
+
75
0
86
0
93
0
88
0
193 - 940,6597101000

Præmiegruppe 1 (8 spillere)Præmiegruppe 2 (8 spillere)Præmiegruppe 3 (8 spillere)Præmiegruppe 4 (8 spillere)Præmiegruppe 5 (8 spillere)Præmiegruppe 6 (8 spillere)Præmiegruppe 7 (8 spillere)Præmiegruppe 8 (8 spillere)Præmiegruppe 9 (8 spillere)Præmiegruppe 10 (8 spillere)Præmiegruppe 11 (8 spillere)

Partier i turneringen Aarhus Festugeturnering 2018 - SK1968s 50 års jubilæumsturnering

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

Aarhus Festugeturnering 2018

SK1968s 50 års jubilæumsturnering

 

Fredag den 14. til søndag den 16. september

 

Chess House og SK1968 indbyder til den traditionsrige Festugeturnering i weekenden efter Festugen, så alle kan deltage i begge begivenheder. Turneringen er samtidig SK1968 50 års jubilæumsturnering, hvilket vil blive markeret på forskellig vis under turneringen. Følg med på www.chesshouse.dk og www.sk1968.dk for de nærmere detaljer.

 

 

Spilledage/ tidspunkter: Fredag 14. september kl. 18:30, 19:30, 20:30 og 21:30*.
Lørdag 15. september kl. 10-15 og kl. 16-21.
Søndag 16. september kl. 10-15 og kl. 16-21.
Turneringsform: Der spilles 8 runder i én stor åben gruppe efter FIDE Schweizersystem.
Turneringen rates dansk og ELO; hurtigskakken rates for sig, og almindelig skak rates for sig.
Betænkningstid: Der startes med 4 runder hurtigskak fredag aften, efterfulgt af 2 almindelige skakpartier både lørdag og søndag.

Fredag:
15 min. + 5 sek. pr. træk fra træk 1. Der er ikke noteringspligt.

Lørdag og søndag:
1 time 30 minutter til 40 træk og 15 minutter plus opsparet tid til resten af partiet med tillæg af 30 sek. pr. træk fra træk 1. Der er noteringspligt under hele partiet.
Det er tilladt at komme op til 30 minutter for sent til runden uden at det medfører tab.
Alle har krav på mindst ½ times pause mellem de almindelige skakpartier, så lørdag og søndag kan tidsplanen skride lidt, da der spilles med tillægstid.
Indskud: Gratis for GM og IM.
250 kr. ved betaling via Chess House Webshop inden 1/9.
300 kr. ved betaling via Chess House Webshop fra 1/9 til torsdag d. 13/9 kl. 18:00.
Præmier: 1. præmie 5.000 kr.
2. præmie 2.000 kr.

Øvrige præmiegrupper for hver 8. spiller:
1. præmie 1000 kr.
2. præmie 500 kr.

Ved ligestilling deles pengepræmier.
Tilmelding: Senest torsdag d. 13/9 kl. 18:00, online via. Dansk Skak Unions Turneringssystem
Tilmelding er først gyldig, når indskuddet er betalt i Chess House Webshop.
Betaling: Senest torsdag d. 13/9 kl. 18:00 online HER.
Spillested: Bellevuehallerne, Vestre Strandallé 170, 8240 Risskov
 

Deltagelse kræver ikke medlemskab af Chess House.
 

Periode 2018-09-14 .. 2018-09-16
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

John Rendboe, Esmat Guindy og Martin Knudsen

Hoveddommer Thomas Hauge Vestergaard
Dommere Alle grupper:  Morten Fredsgaard Rasmussen , Claus Marcussen

Tilmeldings muligheder til Aarhus Festugeturnering 2018 - SK1968s 50 års jubilæumsturnering

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Chess House 97 2018-09-14 2018-09-13
Totalt antal tilmeldte 97
Deltagere i gruppen Chess House
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
- Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-09-16
103107144 1416928 1. IM Bjørn Møller Ochsner Skanderborg Skakklub 2473 2462 2018-06-08
103110502 1444948 2. IM Jonas Buhl Bjerre Skanderborg Skakklub 2435 2423 2018-09-06
100700286 1400142 3. IM Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening 2388 2367 2018-06-07
100301633 1408801 4. FM Tobias Valentin Rostgaard BMS Skak 2372 2373 2018-06-01
100300606 1401491 5. IM Steffen Pedersen Sydøstfyn 2330 2361 2018-08-14
100600709 1400568 6. IM Uffe Vinther-Schou Århus Skakklub/Skolerne 2328 2336 2018-09-08
100800086 1400673 7. IM Tobias Bent Christensen Århus Skakklub/Skolerne 2324 2346 2018-09-10
100600595 1402889 8. Pelle Rødkjær Bank Skakklubben af 1968 2320 2320 2018-06-10
100901527 1431412 9. Rasmus Thøgersen Jetsmark Skakklub 2298 2289 2018-06-05
100103912 1444514 10. FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2287 2305 2018-06-19
100600675 1401408 11. FM Mads Boe Skanderborg Skakklub 2292 2296 2018-08-15
100300602 1400053 12. IM Klaus Berg Skakklubben af 1968 2249 2300 2018-05-28
100602240 1429221 13. Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2230 2252 2018-06-01
100600616 1402528 14. Lars Hansen Skakklubben af 1968 2217 2229 2018-05-09
100500319 1407414 15. Gunnar Pedersen Skakklubben af 1968 2200 2210 2018-07-30
100600689 1400916 16. Jan Schleicher Christensen Nordre Skakklub 2187 2208 2018-08-16
100501277 1413031 17. Michael Bæhring Madsen Fredericia Skakforening 2166 2154 2018-08-19
103110001 1437747 18. Bjarke Hautop Kristensen Skakklubben Evans 2174 2196 2018-06-17
100600963 1401513 19. Jakob Bjerre Jensen Århus Skakklub/Skolerne 2168 2180 2018-08-30
100400293 1401360 20. Bjarne Light Fredericia Skakforening 2162 2176 2018-08-22
100602129 1404792 21. Lars René Andersen Skakklubben af 1968 2147 2155 2018-08-30
100600613 1401637 22. WFM Esmat Susanne Guindy Viborg Skakklub 2151 2157 2018-06-10
100103177 1413848 23. Nicolai Kvist Brondt Pedersen BMS Skak 2136 2141 2018-06-01
100900269 1403761 24. Søren Ladegaard Kjellerup Skakklub 2131 2143 2018-08-28
100103773 1444816 25. Nicolai Kistrup BMS Skak 2124 2151 2018-07-05
100300218 1403664 26. FM John Filip Rendboe Århus Skakklub/Skolerne 2118 2133 2018-09-13
100901673 1441299 27. Thomas Søndergaard Thybo Skive Skakklub 2020 1950 2018-06-18
100800259 1406671 28. Peter Thorsbro Furesø Skakklub 2091 2099 2018-07-16
100300084 1403222 29. Claus Rossen Viborg Skakklub 2104 2126 2018-08-02
100301751 1437089 30. Alexander Le Besq Frem Skakklub 2096 2106 2018-07-02
100900841 1410490 31. Peter Graves Viborg Skakklub 2091 2116 2018-08-29
100501746 1448552 32. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2128 2199 2018-05-27
100602425 1446045 33. Kasper Skaarup Skakklubben af 1968 2096 2094 2018-05-15
100900283 1416871 34. Niels Kristian Almtoft Kjellerup Skakklub 2054 2078 2018-08-29
100602311 1440489 35. Johan Hardlei Skakklubben af 1968 1972 1936 2018-05-15
100602212 1406523 36. Martin Knudsen Skakklubben af 1968 2030 1996 2018-07-28
100601670 1409476 37. Jens Olaf Svanholm Fogh Viby Skakklub 2093 2100 2018-06-03
100700569 1434993 38. Jens Ingemann Madsen Springeren Kolding 2016 1989 2018-07-15
100600508 1406949 39. Kai S. Munk Skanderborg Skakklub 2007 1989 2018-09-12
100600930 1409506 40. Dennis Hemdorff Nordre Skakklub 2004 2033 2018-09-02
100200196 1408437 41. Morten Lyck Hansen Skakklubben af 1968 1915 1971 2018-08-10
12502316 42. Hasan Kolayie 1906 1938 2018-06-25
100901403 1416146 43. Jakob Kjær Glibstrup Enkeltmedlem - Indland 1905 1959 2018-08-02
100600608 1404644 44. Steffen Cordes Skakklubben af 1968 1895 1929 2018-08-03
100301972 1463969 45. Sebastian Sterup Faaborg Skakklub 1887 1982 2018-08-14
100700735 1428829 46. Peter Wang Køge Skakklub 1853 1909 2018-06-19
100601893 1411438 47. Johnny Jensen Aros Skakklub 1852 1843 2018-08-27
100600708 1419170 48. Henrik Ochsner Århus Skakklub/Skolerne 1837 1883 2018-08-30
100601239 1438093 49. Graham Christopher Taylor Skakklubben af 1968 1840 1888 2018-07-30
100600267 1417320 50. Claus Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub 1818 1885 2018-07-03
100602544 1451502 51. Christian Emil Frambøl Skanderborg Skakklub 1814 1854 2018-08-30
100501747 1448560 52. Jenith Easwaralingam Fredericia Skakforening 1726 1696 2018-05-27
100600624 1428446 53. Flemming Pagh Iversen Aros Skakklub 1797 1809 2018-07-23
103111288 1446894 54. Simon L. Hansen Fredericia Skakforening 1793 1824 2018-06-17
101095138 1457292 55. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1769 1766 2018-07-10
100600134 1404776 56. Gert Medom Madsen Skakklubben af 1968 1737 1779 2018-06-18
100602410 1444824 57. Filip Martin Kierulf Hou Holm Nordre Skakklub 1743 1801 2018-05-26
100901544 1427032 58. Frank Gjerning Petersen Kjellerup Skakklub 1714 1789 2018-08-11
100602431 1445820 59. Jacob Bjørnskov Skakklubben af 1968 1663 1796 2018-05-09
100602575 1453947 60. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1673 1685 2018-03-22
100600764 1422324 61. Knud Poulsen Syddjurs Skakklub 1707 1754 2018-08-10
100602552 1451740 62. Valdemar Mandrup Skakklubben af 1968 1709 1721 2018-06-12
100602457 1446070 63. Alfred Hedelykke Wegger Nordre Skakklub 1691 1795 2018-07-23
100602426 1445987 64. Phong van Nguyen Skakklubben af 1968 1686 1719 2018-06-10
100901773 1453378 65. Lars Jensen Viborg Skakklub 1667 1600 2018-08-23
100601888 1420780 66. Anders Haarup Skanderborg Skakklub 1651 1696 2018-06-20
100501589 1428470 67. Tim Bjerre Horsens Skakforening 1650 2018-08-09
100602456 1449834 68. Anna Hedelykke Jensen Nordre Skakklub 1653 1718 2018-06-05
100600866 1421042 69. Mikael Horslund Randers Skakklub 1610 1673 2018-08-27
101200079 - 70. Preben Justesen Springeren Kolding 1605 2018-06-02
101096355 1466747 71. Lasse Lukas Herskind Skakklubben af 1968 1597 2018-07-10
100901460 1430971 72. Jonas Nielsen Nordre Skakklub 1573 1696 2018-09-06
100602402 1459945 73. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 1565 1348 2018-08-27
103110503 1444859 74. Joshua Kehlet Hansen Skakklubben af 1968 1508 1586 2018-05-09
100600649 1401998 75. Bjarne Lysgaard-Egeberg Skakklubben af 1968 1539 1665 2018-08-01
100901694 1447300 76. Jacob Graves Viborg Skakklub 1523 1590 2018-08-29
100600833 1422669 77. Leo Starup Skakklubben Rokaden 1470 1561 2018-08-08
100600537 1421760 78. Hans Jørgen Mikkelsen Vejlby-Risskov Skakklub 1464 1516 2018-08-04
100602468 1447025 79. Michael Jensen Randers Skakklub 1456 1601 2018-08-26
100602551 1451685 80. Svante Juul Ellemand Skakklubben af 1968 1505 1567 2018-06-08
101095943 1467018 81. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1438 1330 2018-07-31
101095048 1454200 82. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1417 1549 2018-08-31
101095855 1462547 83. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 1407 1484 2018-09-10
100602500 1449761 84. Frederik Buttenschøn Syddjurs Skakklub 1421 1557 2018-06-02
100802990 1461990 85. Sune Bang Ingemann Skakklubben af 1968 1345 1491 2018-09-02
100602633 1463853 86. Casper Folkmann Bunch Skakklubben af 1968 1551 1844 2018-06-18
100602624 1463411 87. Robert Pavia Skakklubben af 1968 1409 1406 2018-05-09
100601955 1420704 88. Torben Fogh Viby Skakklub 1297 1377 2018-09-10
101095732 1464078 89. Johan Lauritsen Skakklubben af 1968 1254 1443 2018-08-21
100602686 1467581 90. Kristian Rasmussen Skakklubben Rokaden 1225 2018-09-11
100602673 1467000 91. Kent Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1133 1140 2018-07-31
100602676 - 92. Wadie al-Chemali Skakklubben af 1968 1063 2018-08-23
100901819 1467255 93. Joachim Myers Viborg Skakklub 1052 2018-08-23
100602675 - 94. Oscar Staun Larsen Skakklubben af 1968 1018 2018-08-27
100602684 - 95. Jeppe Kau Gransøe Skakklubben af 1968 1000 2018-08-28
100602688 25100165 96. Nancee Arockiaraj Viby Skakklub 1000 2018-09-02