Arbejder ...

loading

Aarhus Festugeturnering 2018 - SK1968s 50 års jubilæumsturnering  

Vis Gruppe : Parringer
Chess House Direkte link
#NavnRatingElo12345678PoPlWeRnEoEn
Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000  
94
-
96
-
93
-
64
-
 
92
0
096 - 97080001000
1IM Bjørn Møller Ochsner
Skanderborg Skakklub
23852462
48
1
26
1
20
1
6
½
10
0
42
1
12
-
 27 - 392,9523963,312464
2IM Jonas Buhl Bjerre
Skanderborg Skakklub
23522423
49
1
27
1
19
½
18
1
12
½
13
1
10
1
3
713,4523533,432424
3IM Jens Ove Fries Nielsen
Fredericia Skakforening
24022367
50
1
28
1
22
½
32
1
16
1
6
1
4
½
2
63 - 73,524023,242370
4FM Tobias Valentin Rostgaard
BMS Skak
22632373
51
1
29
1
21
1
9
½
5
1
10
½
3
½
7
22,822773,132380
5IM Steffen Pedersen
Sydøstfyn
24012361
52
1
30
1
24
1
16
½
4
0
22
½
23
½
26
½
516 - 263,723983,212364
6IM Uffe Vinther-Schou
Århus Skakklub/Skolerne
23442336
53
1
31
1
23
1
1
½
9
1
3
0
18
1
12
63 - 72,923562,782350
7IM Tobias Bent Christensen
Århus Skakklub/Skolerne
23562346
54
1
32
½
46
½
31
1
27
1
14
½
16
1
4
8 - 153,623443,332343
8Pelle Rødkjær Bank
Skakklubben af 1968
23222320
55
0
41
1
52
1
35
0
40
½
57
1
36
0
49
1
27 - 393,822863,642287
9Rasmus Thøgersen
Jetsmark Skakklub
22402289
56
1
34
1
38
1
4
½
6
0
23
0
28
1
24
1
8 - 153,1522472,922301
10FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
22052305
57
1
35
1
25
½
19
1
1
1
4
½
2
0
11
8 - 153,0522143,202311
11FM Mads Boe
Skanderborg Skakklub
24062296
58
0
89
1
56
1
34
1
28
½
30
1
14
1
10
63 - 73,923943,542285
12IM Klaus Berg
Skakklubben af 1968
23562300
59
1
36
½
37
1
22
1
2
½
18
½
1
+
6
63 - 73,5523553,232303
13Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
20882252
60
1
40
0
58
1
38
1
29
1
2
0
27
0
34
0
440 - 553,220843,442243
14Lars Hansen
Skakklubben af 1968
21732229
61
1
37
½
36
1
25
½
35
1
7
½
11
0
27
½
516 - 26321732,992229
15Gunnar Pedersen
Skakklubben af 1968
22062210
62
1
42
0
60
1
40
½
22
0
48
½
55
1
35
1
516 - 263,621843,402192
16Jan Schleicher Christensen
Nordre Skakklub
21712208
63
1
44
1
40
1
5
½
3
0
37
1
7
0
45
1
8 - 152,7521862,792222
17Michael Bæhring Madsen
Fredericia Skakforening
19462154
64
1
46
½
32
0
85
1
37
0
58
1
44
1
30
½
516 - 262,819373,082142
18Bjarke Hautop Kristensen
Skakklubben Evans
19862196
65
1
45
1
42
1
2
0
43
1
12
½
6
0
36
1
8 - 152,5520002,722207
19Jakob Bjerre Jensen
Århus Skakklub/Skolerne
21172180
66
1
58
1
2
½
10
0
44
1
28
½
50
1
22
8 - 152,4521182,362183
20Bjarne Light
Fredericia Skakforening
23002176
67
1
47
1
1
0
42
0
51
1
39
1
25
1
23
516 - 263,2522751,842159
21Lars René Andersen
Skakklubben af 1968
22302155
68
1
81
1
4
0
44
½
32
½
36
½
34
½
38
1
516 - 263,322142,852148
22WFM Esmat Susanne Guindy
Viborg Skakklub
20812157
69
1
55
1
3
½
12
0
15
1
5
½
33
1
19
8 - 152,320852,372160
23Nicolai Kvist Brondt Pedersen
BMS Skak
21972141
70
1
87
1
6
0
46
1
30
½
9
1
5
½
20
63 - 73,221931,962142
24Søren Ladegaard
Kjellerup Skakklub
20182143
71
1
86
1
5
0
43
0
53
1
40
½
37
1
9
0
27 - 392,820021,812127
25Nicolai Kistrup
BMS Skak
19982151
72
1
91
1
10
½
14
½
42
0
38
1
20
0
48
1
516 - 262,4520102,522170
26FM John Filip Rendboe
Århus Skakklub/Skolerne
21572133
73
1
1
0
55
0
80
1
57
½
83
1
40
1
5
½
516 - 263,221332,862116
27Thomas Søndergaard Thybo
Skive Skakklub
21221950
75
1
2
0
62
1
81
1
7
0
41
1
13
1
14
½
8 - 153,0521212,631965
28Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
21642099
76
1
3
0
57
1
51
1
11
½
19
½
9
0
 440 - 553,121622,742104
29Claus Rossen
Viborg Skakklub
20722126
77
1
4
0
64
1
83
1
13
0
43
½
45
0
47
1
27 - 393,120702,952127
30Alexander Le Besq
Frem Skakklub
17782106
78
1
5
0
65
1
55
1
23
½
11
0
43
1
17
½
516 - 262,617902,912110
31Peter Graves
Viborg Skakklub
21102116
79
1
6
0
66
1
7
0
55
0
70
1
59
1
39
1
516 - 262,3521032,272111
32Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
20602199
80
1
7
½
17
1
3
0
21
½
45
½
49
½
41
½
27 - 391,920722,062217
33Kasper Skaarup
Skakklubben af 1968
19012094
81
0
68
0
90
1
66
1
62
1
46
1
22
0
50
½
27 - 393,718502,752059
34Niels Kristian Almtoft
Kjellerup Skakklub
20222078
82
1
9
0
67
1
11
0
63
1
49
½
21
½
13
1
516 - 262,1520191,372071
35Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
20371936
83
1
10
0
68
1
8
1
14
0
50
0
74
1
15
0
440 - 552,420491,891980
36Martin Knudsen
Skakklubben af 1968
20141996
84
1
12
½
14
0
41
½
65
1
21
½
8
1
18
0
27 - 392,120121,802000
37Jens Olaf Svanholm Fogh
Viby Skakklub
20352100
85
1
14
½
12
0
48
1
17
1
16
0
24
0
53
0
56 - 702,220412,272105
38Jens Ingemann Madsen
Springeren Kolding
18641989
86
1
69
1
9
0
13
0
73
1
25
0
65
1
21
0
440 - 552,2518571,891991
39Kai S. Munk
Skanderborg Skakklub
19871989
87
0
70
0
78
1
68
1
64
1
20
0
81
1
31
0
440 - 553,819332,671976
40Dennis Hemdorff
Nordre Skakklub
20042033
88
1
13
1
16
0
15
½
8
½
24
½
26
0
56
½
440 - 551,920161,682049
41Morten Lyck Hansen
Skakklubben af 1968
18341971
89
½
8
0
91
1
36
½
74
1
27
0
68
1
32
½
27 - 392,318252,421963
42Hasan Kolayie
19061938
90
1
15
1
18
0
20
1
25
1
1
0
  440 - 55019060,551967
43Jakob Kjær Glibstrup
Enkeltmedlem - Indland
18121959
91
0
71
1
70
1
24
1
18
0
29
½
30
0
57
1
27 - 392,8518171,181955
44Steffen Cordes
Skakklubben af 1968
19171929
92
1
16
0
77
1
21
½
19
0
55
1
17
0
69
1
27 - 392,219261,271934
45Sebastian Sterup
Faaborg Skakklub
16731982
93
1
18
0
81
0
70
1
82
1
32
½
29
1
16
0
27 - 392,616551,151936
46Peter Wang
Køge Skakklub
18271909
94
1
17
½
7
½
23
0
85
1
33
0
69
½
80
½
440 - 551,4518440,491919
47Johnny Jensen
Aros Skakklub
18521843
96
1
20
0
83
0
72
½
58
0
84
1
76
1
29
0
56 - 702,918101,721819
48Henrik Ochsner
Århus Skakklub/Skolerne
18261883
1
0
73
1
80
½
37
0
71
1
15
½
85
1
25
0
440 - 55218112,091859
49Graham Christopher Taylor
Skakklubben af 1968
18401888
2
0
72
½
89
½
77
1
81
1
34
½
32
½
8
0
440 - 552,718192,621876
50Claus Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
18611885
3
0
76
1
85
0
67
1
95
1
35
1
19
0
33
½
27 - 392,8518361,851868
51Christian Emil Frambøl
Skanderborg Skakklub
16221854
4
0
75
1
87
1
28
0
20
0
73
½
62
½
68
1
440 - 551,2516451,951856
52Jenith Easwaralingam
Fredericia Skakforening
17611696
5
0
78
1
8
0
82
0
72
1
74
0
79
1
70
½
56 - 701,4517481,601672
53Flemming Pagh Iversen
Aros Skakklub
17041809
6
0
77
0
79
1
84
1
24
0
75
½
72
1
37
1
27 - 392,3516942,471800
54Simon L. Hansen
Fredericia Skakforening
17461824
7
0
80
0
      096 - 970,7517240,901788
55Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
15071766
8
1
22
0
26
1
30
0
31
1
44
0
15
0
67
1
440 - 550,216160,391830
56Gert Medom Madsen
Skakklubben af 1968
16871779
9
0
82
1
11
0
69
½
80
½
76
½
83
1
40
½
440 - 551,4516891,591777
57Filip Martin Kierulf Hou Holm
Nordre Skakklub
16981801
10
0
79
1
28
0
87
1
26
½
8
0
73
1
43
0
56 - 701,9517001,911805
58Frank Gjerning Petersen
Kjellerup Skakklub
17681789
11
1
19
0
13
0
71
½
47
1
17
0
80
0
73
1
56 - 701,0517820,251804
59Jacob Bjørnskov
Skakklubben af 1968
16661796
12
0
83
0
82
0
86
1
77
1
78
1
31
0
74
½
56 - 702,2516292,181772
60John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
16191685
13
0
84
1
15
0
73
0
78
0
90
1
75
½
77
½
371 - 801,516041,711657
61Knud Poulsen
Syddjurs Skakklub
18381754
14
0
85
0
84
0
93
1
79
½
72
0
87
1
82
0
81 - 86317781,651721
62Valdemar Mandrup
Skakklubben af 1968
13831721
15
0
88
1
27
0
76
1
33
0
80
½
51
½
71
½
56 - 701,3514121,861727
63Alfred Hedelykke Wegger
Nordre Skakklub
14351795
16
0
90
½
72
½
89
1
34
0
81
0
82
½
83
0
81 - 86214351,611791
64Phong van Nguyen
Skakklubben af 1968
17241719
17
0
92
1
29
0
94
1
39
0
-
86
1
75
1
440 - 552,317150,161716
65Lars Jensen
Viborg Skakklub
13801600
18
0
93
1
30
0
91
1
36
0
82
1
38
0
81
0
371 - 801,7513911,081598
66Anders Haarup
Skanderborg Skakklub
16221696
19
0
94
1
31
0
33
0
84
0
93
1
78
1
85
½
56 - 701,2516150,241691
67Tim Bjerre
Horsens Skakforening
1608
20
0
96
1
34
0
50
0
87
½
79
½
89
1
55
0
371 - 801,25160101000
68Anna Hedelykke Jensen
Nordre Skakklub
15541718
21
0
33
1
35
0
39
0
90
1
95
1
41
0
51
0
371 - 800,2515880,561736
69Mikael Horslund
Randers Skakklub
13331673
22
0
38
0
86
1
56
½
83
½
89
1
46
½
44
0
56 - 700,613740,841686
70Preben Justesen
Springeren Kolding
1594
23
0
39
1
43
0
45
0
94
1
31
0
84
1
52
½
56 - 700,7160501000
71Lasse Lukas Herskind
Skakklubben af 1968
1552
24
0
43
0
88
1
58
½
48
0
87
½
91
1
62
½
56 - 701,2156601000
72Jonas Nielsen
Nordre Skakklub
15181696
25
0
49
½
63
½
47
½
52
0
61
1
53
0
76
0
81 - 860,915450,991706
73Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
13921348
26
0
48
0
93
1
60
1
38
0
51
½
57
0
58
0
81 - 861,214280,281377
74Joshua Kehlet Hansen
Skakklubben af 1968
14421586
95
-
   
41
0
52
1
35
0
59
½
91 - 920144201586
75Bjarne Lysgaard-Egeberg
Skakklubben af 1968
18081665
27
0
51
0
92
½
90
½
96
1
53
½
60
½
64
0
371 - 802,8517530,411657
76Jacob Graves
Viborg Skakklub
11441590
28
0
50
0
96
1
62
0
91
1
56
½
47
0
72
1
56 - 700,911490,551568
77Leo Starup
Skakklubben Rokaden
15901561
29
0
53
1
44
0
49
0
59
0
94
1
95
½
60
½
371 - 800,716030,501571
78Hans Jørgen Mikkelsen
Vejlby-Risskov Skakklub
15181516
30
0
52
0
39
0
92
1
60
1
59
0
66
0
91
½
81 - 861,415000,421508
79Michael Jensen
Randers Skakklub
13231601
31
0
57
0
53
0
88
1
61
½
67
½
52
0
95
1
371 - 800,6513391,331594
80Svante Juul Ellemand
Skakklubben af 1968
15611567
32
0
54
1
48
½
26
0
56
½
62
½
58
1
46
½
440 - 550,516040,471608
81Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
13381330
33
1
21
0
45
1
27
0
49
0
63
1
39
0
65
1
440 - 550,1514600,321397
82Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
16571549
34
0
56
0
59
1
52
1
45
0
65
0
63
½
61
1
56 - 701,416750,781598
83Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
13191484
35
0
59
1
47
1
29
0
69
½
26
0
56
0
63
1
56 - 700,1514410,401548
84Frederik Buttenschøn
Syddjurs Skakklub
14991557
36
0
60
0
61
1
53
0
66
1
47
0
70
0
94
1
371 - 800,7515100,851563
85Sune Bang Ingemann
Skakklubben af 1968
10341491
37
0
61
1
50
1
17
0
46
0
88
1
48
0
66
½
56 - 70011690,421554
86Casper Folkmann Bunch
Skakklubben af 1968
13701844
38
0
24
0
69
0
59
0
88
1
96
1
64
0
93
1
371 - 800,7513361,761774
87Robert Pavia
Skakklubben af 1968
11581406
39
1
23
0
51
0
57
0
67
½
71
½
61
0
 287 - 900,111990,321433
88Torben Fogh
Viby Skakklub
13431377
40
0
62
0
71
0
79
0
86
0
85
0
92
1
96
1
287 - 901,212890,411369
89Johan Lauritsen
Skakklubben af 1968
11621443
41
½
11
0
49
½
63
0
92
1
69
0
67
0
90
1
371 - 800,211980,351469
90Kristian Rasmussen
Skakklubben Rokaden
1200
42
0
63
½
33
0
75
½
68
0
60
0
94
0
89
0
193 - 940,25123401000
91Kent Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
11831140
43
1
25
0
41
0
65
0
76
0
92
1
71
0
78
½
81 - 860,2512170,321167
92Wadie al-Chemali
Skakklubben af 1968
1000
44
0
64
0
75
½
78
0
89
0
91
0
88
0
1
91 - 920,05102001000
93Joachim Myers
Viborg Skakklub
1000
45
0
65
0
73
0
61
0
+
66
0
96
1
86
0
287 - 900,299101000
94Oscar Staun Larsen
Skakklubben af 1968
1000
46
0
66
0
+
64
0
70
0
77
0
90
1
84
0
287 - 900100001000
95Jeppe Kau Gransøe
Skakklubben af 1968
1000
74
-
   
50
0
68
0
77
½
79
0
½950100001000
96Nancee Arockiaraj
Viby Skakklub
1000
47
0
67
0
76
0
+
75
0
86
0
93
0
88
0
193 - 940,3598401000

Præmiegruppe 1 (8 spillere)Præmiegruppe 2 (8 spillere)Præmiegruppe 3 (8 spillere)Præmiegruppe 4 (8 spillere)Præmiegruppe 5 (8 spillere)Præmiegruppe 6 (8 spillere)Præmiegruppe 7 (8 spillere)Præmiegruppe 8 (8 spillere)Præmiegruppe 9 (8 spillere)Præmiegruppe 10 (8 spillere)Præmiegruppe 11 (8 spillere)

Partier i turneringen Aarhus Festugeturnering 2018 - SK1968s 50 års jubilæumsturnering

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

Aarhus Festugeturnering 2018

SK1968s 50 års jubilæumsturnering

 

Fredag den 14. til søndag den 16. september

 

Chess House og SK1968 indbyder til den traditionsrige Festugeturnering i weekenden efter Festugen, så alle kan deltage i begge begivenheder. Turneringen er samtidig SK1968 50 års jubilæumsturnering, hvilket vil blive markeret på forskellig vis under turneringen. Følg med på www.chesshouse.dk og www.sk1968.dk for de nærmere detaljer.

 

 

Spilledage/ tidspunkter: Fredag 14. september kl. 18:30, 19:30, 20:30 og 21:30*.
Lørdag 15. september kl. 10-15 og kl. 16-21.
Søndag 16. september kl. 10-15 og kl. 16-21.
Turneringsform: Der spilles 8 runder i én stor åben gruppe efter FIDE Schweizersystem.
Turneringen rates dansk og ELO; hurtigskakken rates for sig, og almindelig skak rates for sig.
Betænkningstid: Der startes med 4 runder hurtigskak fredag aften, efterfulgt af 2 almindelige skakpartier både lørdag og søndag.

Fredag:
15 min. + 5 sek. pr. træk fra træk 1. Der er ikke noteringspligt.

Lørdag og søndag:
1 time 30 minutter til 40 træk og 15 minutter plus opsparet tid til resten af partiet med tillæg af 30 sek. pr. træk fra træk 1. Der er noteringspligt under hele partiet.
Det er tilladt at komme op til 30 minutter for sent til runden uden at det medfører tab.
Alle har krav på mindst ½ times pause mellem de almindelige skakpartier, så lørdag og søndag kan tidsplanen skride lidt, da der spilles med tillægstid.
Indskud: Gratis for GM og IM.
250 kr. ved betaling via Chess House Webshop inden 1/9.
300 kr. ved betaling via Chess House Webshop fra 1/9 til torsdag d. 13/9 kl. 18:00.
Præmier: 1. præmie 5.000 kr.
2. præmie 2.000 kr.

Øvrige præmiegrupper for hver 8. spiller:
1. præmie 1000 kr.
2. præmie 500 kr.

Ved ligestilling deles pengepræmier.
Tilmelding: Senest torsdag d. 13/9 kl. 18:00, online via. Dansk Skak Unions Turneringssystem
Tilmelding er først gyldig, når indskuddet er betalt i Chess House Webshop.
Betaling: Senest torsdag d. 13/9 kl. 18:00 online HER.
Spillested: Bellevuehallerne, Vestre Strandallé 170, 8240 Risskov
 

Deltagelse kræver ikke medlemskab af Chess House.
 

Periode 2018-09-14 .. 2018-09-16
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

John Rendboe, Esmat Guindy og Martin Knudsen

Hoveddommer Thomas Hauge Vestergaard
Dommere Alle grupper:  Morten Fredsgaard Rasmussen , Claus Marcussen

Tilmeldings muligheder til Aarhus Festugeturnering 2018 - SK1968s 50 års jubilæumsturnering

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Chess House 97 2018-09-14 2018-09-13
Totalt antal tilmeldte 97
Deltagere i gruppen Chess House
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-09-16
103107144 1416928 1. IM Bjørn Møller Ochsner Skanderborg Skakklub 2385 2462 2018-06-08
103110502 1444948 2. IM Jonas Buhl Bjerre Skanderborg Skakklub 2352 2423 2018-09-06
100700286 1400142 3. IM Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening 2402 2367 2018-06-07
100301633 1408801 4. FM Tobias Valentin Rostgaard BMS Skak 2263 2373 2018-06-01
100300606 1401491 5. IM Steffen Pedersen Sydøstfyn 2401 2361 2018-08-14
100600709 1400568 6. IM Uffe Vinther-Schou Århus Skakklub/Skolerne 2344 2336 2018-09-08
100800086 1400673 7. IM Tobias Bent Christensen Århus Skakklub/Skolerne 2356 2346 2018-09-10
100600595 1402889 8. Pelle Rødkjær Bank Skakklubben af 1968 2322 2320 2018-06-10
100901527 1431412 9. Rasmus Thøgersen Jetsmark Skakklub 2240 2289 2018-06-05
100103912 1444514 10. FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2205 2305 2018-06-19
100600675 1401408 11. FM Mads Boe Skanderborg Skakklub 2406 2296 2018-08-15
100300602 1400053 12. IM Klaus Berg Skakklubben af 1968 2356 2300 2018-05-28
100602240 1429221 13. Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2088 2252 2018-06-01
100600616 1402528 14. Lars Hansen Skakklubben af 1968 2173 2229 2018-05-09
100500319 1407414 15. Gunnar Pedersen Skakklubben af 1968 2206 2210 2018-07-30
100600689 1400916 16. Jan Schleicher Christensen Nordre Skakklub 2171 2208 2018-08-16
100501277 1413031 17. Michael Bæhring Madsen Fredericia Skakforening 1946 2154 2018-08-19
103110001 1437747 18. Bjarke Hautop Kristensen Skakklubben Evans 1986 2196 2018-06-17
100600963 1401513 19. Jakob Bjerre Jensen Århus Skakklub/Skolerne 2117 2180 2018-08-30
100400293 1401360 20. Bjarne Light Fredericia Skakforening 2300 2176 2018-08-22
100602129 1404792 21. Lars René Andersen Skakklubben af 1968 2230 2155 2018-08-30
100600613 1401637 22. WFM Esmat Susanne Guindy Viborg Skakklub 2081 2157 2018-06-10
100103177 1413848 23. Nicolai Kvist Brondt Pedersen BMS Skak 2197 2141 2018-06-01
100900269 1403761 24. Søren Ladegaard Kjellerup Skakklub 2018 2143 2018-08-28
100103773 1444816 25. Nicolai Kistrup BMS Skak 1998 2151 2018-07-05
100300218 1403664 26. FM John Filip Rendboe Århus Skakklub/Skolerne 2157 2133 2018-09-13
100901673 1441299 27. Thomas Søndergaard Thybo Skive Skakklub 2122 1950 2018-06-18
100800259 1406671 28. Peter Thorsbro Furesø Skakklub 2164 2099 2018-07-16
100300084 1403222 29. Claus Rossen Viborg Skakklub 2072 2126 2018-08-02
100301751 1437089 30. Alexander Le Besq Frem Skakklub 1778 2106 2018-07-02
100900841 1410490 31. Peter Graves Viborg Skakklub 2110 2116 2018-08-29
100501746 1448552 32. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2060 2199 2018-05-27
100602425 1446045 33. Kasper Skaarup Skakklubben af 1968 1901 2094 2018-05-15
100900283 1416871 34. Niels Kristian Almtoft Kjellerup Skakklub 2022 2078 2018-08-29
100602311 1440489 35. Johan Hardlei Skakklubben af 1968 2037 1936 2018-05-15
100602212 1406523 36. Martin Knudsen Skakklubben af 1968 2014 1996 2018-07-28
100601670 1409476 37. Jens Olaf Svanholm Fogh Viby Skakklub 2035 2100 2018-06-03
100700569 1434993 38. Jens Ingemann Madsen Springeren Kolding 1864 1989 2018-07-15
100600508 1406949 39. Kai S. Munk Skanderborg Skakklub 1987 1989 2018-09-12
100600930 1409506 40. Dennis Hemdorff Nordre Skakklub 2004 2033 2018-09-02
100200196 1408437 41. Morten Lyck Hansen Skakklubben af 1968 1834 1971 2018-08-10
12502316 42. Hasan Kolayie 1906 1938 2018-06-25
100901403 1416146 43. Jakob Kjær Glibstrup Enkeltmedlem - Indland 1812 1959 2018-08-02
100600608 1404644 44. Steffen Cordes Skakklubben af 1968 1917 1929 2018-08-03
100301972 1463969 45. Sebastian Sterup Faaborg Skakklub 1673 1982 2018-08-14
100700735 1428829 46. Peter Wang Køge Skakklub 1827 1909 2018-06-19
100601893 1411438 47. Johnny Jensen Aros Skakklub 1852 1843 2018-08-27
100600708 1419170 48. Henrik Ochsner Århus Skakklub/Skolerne 1826 1883 2018-08-30
100601239 1438093 49. Graham Christopher Taylor Skakklubben af 1968 1840 1888 2018-07-30
100600267 1417320 50. Claus Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub 1861 1885 2018-07-03
100602544 1451502 51. Christian Emil Frambøl Skanderborg Skakklub 1622 1854 2018-08-30
100501747 1448560 52. Jenith Easwaralingam Fredericia Skakforening 1761 1696 2018-05-27
100600624 1428446 53. Flemming Pagh Iversen Aros Skakklub 1704 1809 2018-07-23
103111288 1446894 54. Simon L. Hansen Fredericia Skakforening 1746 1824 2018-06-17
101095138 1457292 55. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1507 1766 2018-07-10
100600134 1404776 56. Gert Medom Madsen Skakklubben af 1968 1687 1779 2018-06-18
100602410 1444824 57. Filip Martin Kierulf Hou Holm Nordre Skakklub 1698 1801 2018-05-26
100901544 1427032 58. Frank Gjerning Petersen Kjellerup Skakklub 1768 1789 2018-08-11
100602431 1445820 59. Jacob Bjørnskov Skakklubben af 1968 1666 1796 2018-05-09
100602575 1453947 60. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1619 1685 2018-03-22
100600764 1422324 61. Knud Poulsen Syddjurs Skakklub 1838 1754 2018-08-10
100602552 1451740 62. Valdemar Mandrup Skakklubben af 1968 1383 1721 2018-06-12
100602457 1446070 63. Alfred Hedelykke Wegger Nordre Skakklub 1435 1795 2018-07-23
100602426 1445987 64. Phong van Nguyen Skakklubben af 1968 1724 1719 2018-06-10
100901773 1453378 65. Lars Jensen Viborg Skakklub 1380 1600 2018-08-23
100601888 1420780 66. Anders Haarup Skanderborg Skakklub 1622 1696 2018-06-20
100501589 1428470 67. Tim Bjerre Horsens Skakforening 1608 2018-08-09
100602456 1449834 68. Anna Hedelykke Jensen Nordre Skakklub 1554 1718 2018-06-05
100600866 1421042 69. Mikael Horslund Randers Skakklub 1333 1673 2018-08-27
101200079 - 70. Preben Justesen Springeren Kolding 1594 2018-06-02
101096355 1466747 71. Lasse Lukas Herskind Skakklubben af 1968 1552 2018-07-10
100901460 1430971 72. Jonas Nielsen Nordre Skakklub 1518 1696 2018-09-06
100602402 1459945 73. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 1392 1348 2018-08-27
103110503 1444859 74. Joshua Kehlet Hansen Skakklubben af 1968 1442 1586 2018-05-09
100600649 1401998 75. Bjarne Lysgaard-Egeberg Skakklubben af 1968 1808 1665 2018-08-01
100901694 1447300 76. Jacob Graves Viborg Skakklub 1144 1590 2018-08-29
100600833 1422669 77. Leo Starup Skakklubben Rokaden 1590 1561 2018-08-08
100600537 1421760 78. Hans Jørgen Mikkelsen Vejlby-Risskov Skakklub 1518 1516 2018-08-04
100602468 1447025 79. Michael Jensen Randers Skakklub 1323 1601 2018-08-26
100602551 1451685 80. Svante Juul Ellemand Skakklubben af 1968 1561 1567 2018-06-08
101095943 1467018 81. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1338 1330 2018-07-31
101095048 1454200 82. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1657 1549 2018-08-31
101095855 1462547 83. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 1319 1484 2018-09-10
100602500 1449761 84. Frederik Buttenschøn Syddjurs Skakklub 1499 1557 2018-06-02
100802990 1461990 85. Sune Bang Ingemann Skakklubben af 1968 1034 1491 2018-09-02
100602633 1463853 86. Casper Folkmann Bunch Skakklubben af 1968 1370 1844 2018-06-18
100602624 1463411 87. Robert Pavia Skakklubben af 1968 1158 1406 2018-05-09
100601955 1420704 88. Torben Fogh Viby Skakklub 1343 1377 2018-09-10
101095732 1464078 89. Johan Lauritsen Skakklubben af 1968 1162 1443 2018-08-21
100602686 1467581 90. Kristian Rasmussen Skakklubben Rokaden 1200 2018-09-11
100602673 1467000 91. Kent Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1183 1140 2018-07-31
100602676 - 92. Wadie al-Chemali Skakklubben af 1968 1000 2018-08-23
100901819 1467255 93. Joachim Myers Viborg Skakklub 1000 2018-08-23
100602675 - 94. Oscar Staun Larsen Skakklubben af 1968 1000 2018-08-27
100602684 - 95. Jeppe Kau Gransøe Skakklubben af 1968 1000 2018-08-28
100602688 25100165 96. Nancee Arockiaraj Viby Skakklub 1000 2018-09-02