Arbejder ...

loading

Taastrup Junior Grand Prix 2018  

Vis Gruppe : Parringer
EF Direkte link
#NavnRating123456PoPlWeRn
1Oliver Wu
Nørrebro Skakklub
1172
2
0
17
1
8
½
14
1
5
1
10
0
6 - 73,51172
2Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
1189
1
1
4
0
7
0
8
1
12
1
17
0
38 - 133,951146
3Vaidas Meskenas
Køge Skakklub
1193
4
0
6
1
17
1
12
1
10
½
11
0
6 - 74,351155
4Zeeshan Kustagi
Nørrebro Skakklub
970
3
1
2
1
10
1
5
1
11
0
7
½
2 - 31,851141
5Bertram Wester
Køge Skakklub
1000
6
1
7
½
16
1
4
0
1
0
8
½
38 - 132,31032
6Minh Quang Hoekema
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
5
0
3
0
9
0
15
1
13
1
18
0
214 - 162,95957
7William Pihl
Skakforeningen Odysseus
1002
8
1
5
½
2
1
10
0
16
1
4
½
44 - 52,051110
8Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
1499
7
0
9
1
1
½
2
0
18
1
5
½
38 - 135,551384
9Magni Cederholm
Hillerød Skakklub
1055
10
0
8
0
6
1
17
0
15
1
13
1
38 - 132,951057
10Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
1205
9
1
11
1
4
0
7
1
3
½
1
1
2 - 33,91232
11Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
1140
12
1
10
0
14
1
16
1
4
1
3
1
5141185
12Tunav Chand Penki
Nørrebro Skakklub
775
11
0
13
1
18
1
3
0
2
0
16
0
214 - 161,1816
13Jay Vadera
Prøvemedlemmer
900
14
0
12
0
15
0
18
0
6
0
9
0
0182,8774
14Peter Vedel
Brønshøj Skakforening
819
13
1
16
0
11
0
1
0
17
0
15
1
214 - 161,5842
15Mallie Stage-Steffensen
BMS Skak
1000
16
0
18
0
13
1
6
0
9
0
14
0
1173,4892
16Elin Wu
Nørrebro Skakklub
1018
15
1
14
1
5
0
11
0
7
0
12
1
38 - 133,45998
17Alex Hanuscheck
Prøvemedlemmer
900
18
1
1
0
3
0
9
1
14
1
2
1
44 - 51,91022
18Vincent Videbæk
Holbæk Skakklub
888
17
0
15
1
12
0
13
1
8
0
6
1
38 - 132,35917
Indbydelse Taastrup Skakforening indbyder til Junior Grand Prix (en del af ksu grand Prix serien) Lørdag den 7 april kl 1000 - ca 1500 uden en lang frokostpause Indskud 40 kr helst i lige penge og kom i god tid. Børnene bliver inddelt i aldersgrupper Adressen er Taastrup Medborgerhus, Taastrup Hovedgade 71 ... lige ved stationen NB: ANGIV fødselsåret under ELO Ved spørgsmål vedrørende turneringen kontakt Jan Mose Nielsen på 22186120 eller jan_mose@hotmail.com
Periode 2018-04-07 .. 2018-04-07
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Jan Mose Nielsen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Taastrup Junior Grand Prix 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
BC 6 2018-04-07 2018-04-06
D 6 2018-04-07 2018-04-06
EF 18 2018-04-07 2018-04-06
Totalt antal tilmeldte 30
Deltagere i gruppen BC
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100802894 1457063 1. Olav Erstad Jørgensen BMS Skak 1182 2002 2018-03-29
100802936 1459902 2. Frederik Wittig Roskilde Skakklub 1000 2004 2018-04-05
100802929 1459899 3. Victor Jee Rungew Roskilde Skakklub 1000 2004 2018-04-02
100103994 1444565 4. Donald Brinch Greve Skakklub 1471 2003 2018-03-25
100104165 1451375 5. Jacob Brendstrup Hansen Tåstrup Skakforening 1238 2003 2018-03-22
- 6. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-04-08
Deltagere i gruppen D
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095257 1461613 1. Lukas Iskos Nørrebro Skakklub 1470 2006 2018-03-25
100104233 1455842 2. Hagbard Sejner Amager Skakforening 1155 2005 2018-03-30
102101041 1451103 3. Silas Høyerup Caïssa Gladsaxe 1543 2005 2018-03-27
100202444 12809969 4. Paulius Meskenas Køge Skakklub 1728 2005 2018-03-25
100104236 1458280 5. Robert Gramkow Sveistrup Nørrebro Skakklub 1201 2006 2018-03-28
100104226 1458175 6. Kristian Valsted Tåstrup Skakforening 827 2006 2018-03-22
Deltagere i gruppen EF
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104348 - 1. Oliver Wu Nørrebro Skakklub 1172 2008 2018-04-06
101096089 1464981 2. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1189 2008 2018-03-29
100202445 12824429 3. Vaidas Meskenas Køge Skakklub 1193 2008 2018-03-25
101095984 - 4. Zeeshan Kustagi Nørrebro Skakklub 970 2008 2018-03-27
100202462 - 5. Bertram Wester Køge Skakklub 1000 2008 2018-03-25
101095675 - 6. Minh Quang Hoekema Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2007 2018-04-01
100104155 - 7. William Pihl Skakforeningen Odysseus 1002 2007 2018-03-29
100104399 1457349 8. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1499 2007 2018-04-02
100802943 1458272 9. Magni Cederholm Hillerød Skakklub 1055 2007 2018-04-03
100104307 1463225 10. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1205 2007 2018-04-02
100104306 1463217 11. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1140 2007 2018-04-02
101096421 - 12. Tunav Chand Penki Nørrebro Skakklub 775 2009 2018-03-29
101096517 - 13. Jay Vadera Prøvemedlemmer 900 2010 2018-03-30
101095989 - 14. Peter Vedel Brønshøj Skakforening 819 2010 2018-03-30
100202408 - 15. Mallie Stage-Steffensen BMS Skak 1000 2010 2018-03-25
100104423 - 16. Elin Wu Nørrebro Skakklub 1018 2011 2018-04-06
101096516 - 17. Alex Hanuscheck Prøvemedlemmer 900 2007 2018-03-27
100202396 1462768 18. Vincent Videbæk Holbæk Skakklub 888 2007 2018-04-06