Arbejder ...

loading

Sjællandsmesterskabet for ungdom 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe D Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
Nørrebro Skakklub
1310
10
+
2
1
3
0
4
0
5
1
6
1
7
0
8
1
9
0
553,951312
2Asger Nyholm
Brønshøj Skakforening
1000
9
0
1
0
10
+
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
191,55930
3Paulius Meskenas
Køge Skakklub
1728
8
1
9
1
1
1
2
1
10
+
4
1
5
1
6
1
7
½
17,051742
4Lukas Iskos
Nørrebro Skakklub
1481
7
1
8
1
9
0
1
1
2
1
3
0
10
+
5
1
6
1
735,351510
5Konrad Volder
Køge Skakklub
993
6
1
7
0
8
0
9
0
1
0
2
1
3
0
4
0
10
+
371,51016
6Sara Sevda Kizilkaya
Brønshøj Skakforening
974
5
0
10
+
7
0
8
0
9
0
1
0
2
1
3
0
4
0
281,35958
7Silas Høyerup
Caïssa Gladsaxe
1543
4
0
5
1
6
1
10
+
8
1
9
1
1
1
2
1
3
½
25,851572
8Ingrid Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
1182
3
0
4
0
5
1
6
1
7
0
10
+
9
0
1
0
2
1
462,951184
9Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
1638
2
1
3
0
4
1
5
1
6
1
7
0
8
1
10
+
1
1
746,51623
10Hr. Oversidder
Ingen klub
800
1
-
6
-
2
-
7
-
3
-
8
-
4
-
9
-
5
-
0100800
Indbydelse

Frederikssund Skakklub indbyder til Sjællandsmesterskabet for ungdom lørdag d. 2. juni 2018. Kun ungdomsspillere, der er medlem af DSUs sjællandske hovedkredse (1., 2. og 8.) kan deltage. Bemærk at turneringen af pladshensyn er begrænset til ca. 90 deltagere.

Spillested: Elværket, Ved Kirken 6, 3600 Frederikssund. Se kort her

Indskrivning: senest kl. 9.45
1. runde starter ca. kl. 10.00. Vi forventer at være færdige inden kl. 16.

Turneringsform: Monrad eller evt. alle-mod-alle grupper.

Der spilles i 4 aldersgrupper:
Elitegruppen (gruppe A, B og C) årgang 1997 til 2004
Gruppe D årgang 2005 og 2006
Gruppe E årgang 2007 og 2008
Gruppe F årgang 2009 og yngre

Der kåres en Sjællandsmester i alle grupper.

Runder og betænkningstid: Afhænger af deltagerantal, men vi forventer følgende:
Elitegruppen: 5 runder med 20 minutter + 5 sekunder pr. udført træk.
Gruppe D, E og F: 7 runder med 20 minutter eller evt. 9 runder med 15 minutter.

Rating: Turneringen rates i DSU-regi (hurtigskak)

Indskud, som betales ved indskrivningen:
50 kr. (kontant) for alle klasser.

Præmier: Der er pokaler til de bedst placerede i hver gruppe plus erindringsgave til alle deltagere.

Tilmelding: Senest torsdag d. 31. maj til Thomas Larsen tlf.: 30 27 57 93 eller via turnering.skak.dk
Ved telefonisk henvendelse: Oplys venligst navn, klub, telefonnummer og fødselsdato.

Praktiske oplysninger:
- Telefon på spillestedet: 30 27 57 93 (Thomas Larsen)
- Indskud skal betales umiddelbart inden 1. runde. Vi sidder klar ved indgangen til Elværket.
- Velassorteret kantine forefindes på spillestedet.
- Der er gode adgangsforhold for kørestolsbrugere.

Periode 2018-06-02 .. 2018-06-02
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Thomas Larsen
Dommere Alle grupper:  Henrik Mikkelsen , Peter Willer Svendsen

Tilmeldings muligheder til Sjællandsmesterskabet for ungdom 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Elitegruppen 6 2018-06-02 2018-05-31
Gruppe D 10 2018-06-02 2018-05-31
Gruppe E 20 2018-06-02 2018-05-31
Gruppe F 10 2018-06-02 2018-05-31
Totalt antal tilmeldte 46
Deltagere i gruppen Elitegruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104490 - 1. Neo Gottlieb Nørrebro Skakklub 1000 2018-05-29
100104165 1451375 2. Jacob Brendstrup Hansen Tåstrup Skakforening 1226 1437 2018-05-31
100802878 1450964 3. Afan Jahic Hillerød Skakklub 1375 1468 2018-04-01
100103773 1444816 4. Nicolai Kistrup BMS Skak 1996 2082 2018-04-09
100202204 1452975 5. Villiam Vestergaard Præstø Skakklub 1392 1489 2018-05-31
100103780 1444883 6. Benedicte Kistrup BMS Skak 1075 1223 2018-04-09
Deltagere i gruppen Gruppe D
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104290 1463896 1. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov Nørrebro Skakklub 1310 1300 2018-05-25
100104487 - 2. Asger Nyholm Brønshøj Skakforening 1000 2006 2018-05-30
100202444 12809969 3. Paulius Meskenas Køge Skakklub 1728 1814 2018-04-13
101095257 1461613 4. Lukas Iskos Nørrebro Skakklub 1481 1382 2018-05-06
101095904 - 5. Konrad Volder Køge Skakklub 993 2018-05-27
100104339 - 6. Sara Sevda Kizilkaya Brønshøj Skakforening 974 2006 2018-05-29
102101041 1451103 7. Silas Høyerup Caïssa Gladsaxe 1543 2005 2018-04-07
100104157 1455907 8. Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1182 2005 2018-05-02
100104090 1454188 9. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1638 1635 2018-05-05
- 10. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-06-02
Deltagere i gruppen Gruppe E
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096566 - 1. Marinus Trier Prøvemedlemmer 900 2018-05-31
100803111 - 2. Max Kaaber Frederikssund Skakklub 1000 2018-04-17
100104155 1467310 3. William Pihl Skakforeningen Odysseus 1101 1000 2018-05-31
100104306 1463217 4. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1140 1403 2018-03-30
101096086 - 5. William Grønn Jensen Køge Skakklub 850 2008 2018-05-22
101096565 - 6. Kristoffer Eiler Prøvemedlemmer 900 2008 2018-05-29
101096564 - 7. Aksel Bregenov-Jørgensen Prøvemedlemmer 1000 2018-05-30
100104307 1463225 8. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1205 1400 2018-03-30
100104399 1457349 9. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1499 1439 2018-04-02
100202445 12824429 10. Vaidas Meskenas Køge Skakklub 1193 1268 2018-04-13
101096089 1464981 11. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1189 1544 2018-03-31
101096196 - 12. Isak Babi Brintlev Køge Skakklub 980 2008 2018-05-28
100104139 1452797 13. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1355 2007 2018-05-02
100803119 - 14. Johannes Keinicke Jacobsen Allerød Skakklub 1000 2018-05-31
101096516 - 15. Alex U Hanuscheck Roskilde Skakklub 1022 2018-05-03
100202278 1457942 16. Johannes Frank Jensen Præstø Skakklub 1200 1312 2018-05-21
100104348 1467182 17. Oliver Wu Nørrebro Skakklub 1172 2018-05-16
100104484 - 18. Lai Yuan BMS Skak 1000 2018-05-29
100802943 1458272 19. Magni Cederholm Frederikssund Skakklub 1055 2007 2018-04-03
101095984 - 20. Zeeshan Kustagi Nørrebro Skakklub 970 2018-04-07
Deltagere i gruppen Gruppe F
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104423 - 1. Elin Wu Nørrebro Skakklub 998 2018-05-16
101096421 - 2. Tunav Chand Penki Nørrebro Skakklub 816 2018-04-18
101096404 - 3. Emil Hald Frederikssund Skakklub 784 2018-05-03
100803084 - 4. Christian Tronier Hillerød Skakklub 1000 2018-05-30
100104343 1462636 5. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen Nørrebro Skakklub 1388 1520 2018-04-03
100803083 - 6. Clara Tronier Hillerød Skakklub 1000 2018-05-30
101096517 - 7. Jay Vadera Nørrebro Skakklub 774 2018-06-01
100104480 - 8. Konstancija Juskaite Brønshøj Skakforening 1000 2011 2018-05-30
101095989 - 9. Peter Vedel Brønshøj Skakforening 842 2010 2018-05-05
- 10. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-06-02