Arbejder ...

loading

DM Lyn start grupper  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Finn Pedersen
Herning Skakklub
22692311
8
½
2
1
3
1
4
0
5
1
6
1
7
1
25,72265
2Søren Møller Hansen
Skakforeningen ØBRO
19371952
7
0
1
0
8
½
3
0
4
0
5
1
6
0
73,61874
3Henrik Ochsner
Århus Skakklub/Skolerne
18411891
6
1
7
1
1
0
2
1
8
1
4
0
5
1
532,91922
4GM Nils Grandelius
25552646
5
1
6
0
7
1
1
1
2
1
3
1
8
1
616,752555
5Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
18521986
4
0
8
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
082,951764
6Thomas Sandbeck Christensen
Nr.Åby Juniorskakklub
20191945
3
0
4
1
5
1
8
0
7
1
1
0
2
1
444,152016
7Thomas Søndergaard Thybo
Skive Skakklub
16772035
2
1
3
0
4
0
5
1
6
0
8
1
1
0
361,751715
8Julio Guillermo Quiñones-Maletti
BMS Skak
13242162
1
½
5
1
2
½
6
1
3
0
7
0
4
0
350,21509

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Joen Lesner
Skakklubben af 1968
15601890
8
0
2
0
3
0
4
1
5
0
6
0
7
1
261,351589
2Anton Mehmet Yildiz Marthedal
Tåstrup Skakforening
10001892
7
1
1
1
8
0
3
1
4
1
5
0
6
0
43 - 501293
3Louise Winther Fredericia
Skakforeningen ØBRO
20192085
6
1
7
1
1
1
2
0
8
0
4
1
5
0
43 - 53,92021
4Ellen Kakulidis
Skakforeningen ØBRO
19171979
5
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
8
0
083,21821
5GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
25172538
4
1
8
1
6
1
7
1
1
1
2
1
3
1
716,652521
6Jens Olaf Svanholm Fogh
Viby Skakklub
21252037
3
0
4
1
5
0
8
0
7
1
1
1
2
1
43 - 54,62113
7Jess Nykjær
Nr.Åby Juniorskakklub
18352006
2
0
3
0
4
1
5
0
6
0
8
0
1
0
172,71784
8Bo Jacobsen
Århus Skakklub/Skolerne
22662241
1
1
5
0
2
1
6
1
3
1
7
1
4
1
625,52276

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Mikael Rask
Faaborg Skakklub
18342024
8
0
2
0
3
0
4
0
5
1
6
1
7
0
262,751812
2Tim Jaksland
Hillerød Skakklub
22652208
7
1
1
1
8
0
3
1
4
0
5
1
6
1
535,552254
3Theo Stage-Steffensen
BMS Skak
11941717
6
0
7
0
1
1
2
0
8
0
4
0
5
1
270,11298
4Mads Andersen
Skanderborg Skakklub
24992605
5
1
6
1
7
1
1
1
2
1
3
1
8
1
716,652503
5Michael Leon Christensen
Skakklubben Evans
15581510
4
0
8
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
081,251502
6Per Hansen
Næstved Skakklub
19042034
3
1
4
0
5
1
8
½
7
0
1
0
2
0
53,21883
7Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
21242114
2
0
3
1
4
0
5
1
6
1
8
½
1
1
44,652121
8Jean-Philippe Miqueu
Skakklubben af 1968
20102159
1
1
5
1
2
1
6
½
3
1
7
½
4
0
523,92032

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Bo F. Sørensen
Frem Skakklub
15511585
8
0
2
1
3
0
4
1
5
0
6
½
7
0
51,351602
2Christian Grubert
Jetsmark Skakklub
21192144
7
0
1
0
8
0
3
1
4
1
5
1
6
1
444,72105
3Per Arnt Rasmussen
Læseforeningens Skakklub
20102106
6
1
7
1
1
1
2
0
8
0
4
1
5
1
533,952031
4Rasmus Emil Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
5001650
5
0
6
½
7
0
1
0
2
0
3
0
8
0
½80523
5Hugo Falberg
Aalborg Skakforening af 1889
18211854
4
1
8
0
6
½
7
0
1
1
2
0
3
0
62,71815
6Palle Skov
Hillerød Skakklub
19021951
3
0
4
½
5
½
8
0
7
½
1
½
2
0
273,21866
7FM Johnni Veng
Nordre Skakklub
22612235
2
1
3
0
4
1
5
1
6
½
8
½
1
1
525,62249
8Jacob Carstensen
Brønshøj Skakforening
24282358
1
1
5
1
2
1
6
1
3
1
7
½
4
1
16,452429

Gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Lars Hansen
Skakklubben af 1968
21172234
8
1
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
0
624,72143
2Jonathan Jensen-Lynch
1668
7
0
1
0
8
0
3
1
4
1
5
1
6
0
3501668
3Thomas Christensen
Kjellerup Skakklub
18121973
6
½
7
0
1
0
2
0
8
0
4
1
5
1
62,41815
4Ib Lynæs Hansen
Sydøstfyn
15151822
5
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
8
0
080,61488
5Ib Skovgaard
BMS Skak
20041881
4
1
8
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
173,851921
6Søren Brautsch
Haderslev Skakklub
22402293
3
½
4
1
5
1
8
½
7
0
1
0
2
1
445,552209
7IM Steffen Pedersen
Sydøstfyn
24082356
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
8
1
1
1
716,452414
8Alexander Jessen
Herning Skakklub
18992071
1
0
5
1
2
1
6
½
3
1
7
0
4
1
33,051943

Gruppe 6 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Thomas Bo Thomsen
Middelfart Skakklub
18901846
8
1
2
+
3
0
4
0
5
0
6
0
7
1
352,31881
2Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
7
-
1
-
8
-
3
-
4
-
5
-
6
-
080800
3Jakob Petersen
Middelfart Skakklub
20011915
6
0
7
0
1
1
2
+
8
1
4
0
5
0
363,051970
4FM Tobias Valentin Rostgaard
BMS Skak
22382314
5
1
6
0
7
1
1
1
2
+
3
1
8
1
624,652245
5Jesper Knudsen
Læseforeningens Skakklub
20742089
4
0
8
1
6
0
7
0
1
1
2
+
3
1
443,552063
6Mads Boe
Skanderborg Skakklub
23882290
3
1
4
1
5
1
8
1
7
1
1
1
2
+
715,42400
7Lars Foldager Pedersen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
17991948
2
+
3
1
4
0
5
1
6
0
8
1
1
0
431,71838
8Anton Kjeldsen
Frem Skakklub
15061731
1
0
5
0
2
+
6
0
3
0
7
0
4
0
170,31493

Gruppe 7 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
20002095
8
1
2
1
3
0
4
1
5
1
6
0
7
+
523,12018
2Poul-Erik Petersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
18901928
7
+
1
0
8
1
3
0
4
0
5
0
6
½
62,351865
3Arne Matthiesen
Skakklubben af 1968
23642293
6
1
7
+
1
1
2
1
8
1
4
1
5
0
615,352364
4Pelle Rødkjær Bank
Skakklubben af 1968
22192327
5
1
6
1
7
+
1
0
2
1
3
0
8
1
534,62207
5Alex Sørensen
Læseforeningens Skakklub
17961929
4
0
8
1
6
0
7
+
1
0
2
1
3
1
451,751834
6Jan Mose Nielsen
Tåstrup Skakforening
20722094
3
0
4
0
5
1
8
1
7
+
1
1
2
½
43,62070
7Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
2
-
3
-
4
-
5
-
6
-
8
-
1
-
080800
8Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
14531368
1
0
5
0
2
0
6
0
3
0
7
+
4
0
170,21444

Gruppe 8 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
17721875
8
0
2
0
3
0
4
0
5
+
6
0
7
0
171,71721
2Eldis Mahmutovic
Skakklubben Evans
14531674
7
0
1
1
8
0
3
0
4
½
5
+
6
0
60,251509
3Gert Aagaard
Springeren Kolding
19812049
6
0
7
0
1
1
2
1
8
1
4
1
5
+
533,052007
4Niels Chr. Schjødt
Skakforeningen ØBRO
18781949
5
+
6
0
7
0
1
1
2
½
3
0
8
1
52,351883
5Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
4
-
8
-
6
-
7
-
1
-
2
-
3
-
080800
6Mads Bilde Svendsen
Nr.Åby Juniorskakklub
20652124
3
1
4
1
5
+
8
0
7
0
1
1
2
1
523,652072
7IM Nikolaj Borge
Hillerød Skakklub
23622400
2
1
3
1
4
1
5
+
6
1
8
1
1
1
715,42374
8Ole Helmer Mikkelsen
Herning Skakklub
22052193
1
1
5
+
2
1
6
1
3
0
7
0
4
0
444,552174

Gruppe 9 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
18732113
8
1
2
+
3
1
4
0
5
0
6
0
7
1
432,41891
2Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
7
-
1
-
8
-
3
-
4
-
5
-
6
-
080800
3Thomas Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
14371571
6
1
7
0
1
0
2
+
8
0
4
0
5
0
270,251471
4Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
20502316
5
1
6
1
7
1
1
1
2
+
3
1
8
1
713,62116
5IM Martin Haubro
BMS Skak
23512339
4
0
8
1
6
1
7
1
1
1
2
+
3
1
625,42343
6Torill Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
19721954
3
0
4
0
5
0
8
0
7
½
1
1
2
+
63,051926
7Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Skakklubben Evans
22052219
2
+
3
1
4
0
5
0
6
½
8
1
1
0
44,62163
8Kasper Larsen
Nr.Åby Juniorskakklub
17711879
1
0
5
0
2
+
6
1
3
1
7
0
4
0
351,71780

Gruppe 10 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Chresten Anker Nielsen
Ejby Skakklub
17341849
8
0
2
0
3
1
4
0
5
0
6
0
7
+
271,651715
2Sander Stage-Steffensen
BMS Skak
20361868
7
+
1
1
8
0
3
0
4
½
5
1
6
0
53,652013
3Henrik Mølvig
Roskilde Skakklub
21732070
6
1
7
+
1
0
2
1
8
0
4
1
5
1
524,552162
4Thomas Bøker Lund
Valby Skakklub
19582080
5
0
6
1
7
+
1
1
2
½
3
0
8
0
43,11940
5Flemming Preuss
Næstved Skakklub
18581963
4
1
8
0
6
0
7
+
1
1
2
0
3
0
362,451845
6Casper Yukun Liu
Caïssa Gladsaxe
14241887
3
0
4
0
5
1
8
0
7
+
1
1
2
1
430,251603
7Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
2
-
3
-
4
-
5
-
6
-
8
-
1
-
080800
8Tobias Bent Christensen
Århus Skakklub/Skolerne
23392336
1
1
5
1
2
1
6
1
3
1
7
+
4
1
715,42351

Gruppe 11 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Hans Peter Rasmussen
Aalborg Skakforening af 1889
17161917
8
+
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
170,951688
2Michael Richard W. Olsen
Nørrebro Skakklub
20282046
7
0
1
1
8
+
3
0
4
1
5
0
6
0
363,32002
3Steen Vitus Bering
Herning Skakklub
19462079
6
1
7
0
1
1
2
1
8
+
4
0
5
1
532,61988
4Thomas Christensen
Næstved Skakklub
21722205
5
1
6
1
7
½
1
1
2
0
3
1
8
+
24,42174
5Mads Jaccobsen
1950
4
0
8
+
6
½
7
0
1
1
2
1
3
0
501950
6Asbjørn Hovgaard Schack
Haderslev Skakklub
18532013
3
0
4
0
5
½
8
+
7
½
1
1
2
1
441,851888
7Peter Skovgaard
2315
2
1
3
1
4
½
5
1
6
½
8
+
1
1
6102315
8Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
1
-
5
-
2
-
6
-
3
-
7
-
4
-
080800

Gruppe 12 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Brian Kirkeskov Magnussen
Nr.Åby Juniorskakklub
13301595
8
+
2
0
3
0
4
+
5
0
6
0
7
0
260,61303
2Jakob Aabling-Thomsen
Brønshøj Skakforening
22792379
7
1
1
1
8
+
3
1
4
+
5
½
6
1
14,52279
3Ulrik Thomassen
Nordre Skakklub
16841888
6
1
7
1
1
1
2
0
8
+
4
+
5
0
531,951717
4Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
5
-
6
-
7
-
1
-
2
-
3
-
8
-
080800
5Tom Nicolaj Skovgaard
BMS Skak
20281990
4
+
8
+
6
0
7
1
1
1
2
½
3
1
23,42030
6Christian Furrer
Brønshøj Skakforening
21372233
3
0
4
+
5
1
8
-
7
1
1
1
2
0
443,92119
7Joshua Kehlet Hansen
Skakklubben af 1968
13481675
2
0
3
0
4
+
5
0
6
0
8
+
1
1
350,651364
8Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
1
-
5
-
2
-
6
+
3
-
7
-
4
-
170800
Indbydelse
Periode 2018-03-30 .. 2018-03-30
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Brian Lorenzen
Dommere

Tilmeldings muligheder til DM Lyn start grupper

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 8 2018-03-30 2018-03-30
Gruppe 2 8 2018-03-30 2018-03-30
Gruppe 3 8 2018-03-30 2018-03-30
Gruppe 4 8 2018-03-30 2018-03-30
Gruppe 5 8 2018-03-30 2018-03-30
Gruppe 6 8 2018-03-30 2018-03-30
Gruppe 7 8 2018-03-30 2018-03-30
Gruppe 8 8 2018-03-30 2018-03-30
Gruppe 9 8 2018-03-30 2018-03-30
Gruppe 10 8 2018-03-30 2018-03-30
Gruppe 11 8 2018-03-30 2018-03-30
Gruppe 12 8 2018-03-30 2018-03-30
- 1 2018-03-30 2018-03-30
Totalt antal tilmeldte 97
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100600713 1400762 1. Finn Pedersen Herning Skakklub 2269 2311 2018-03-27
100900529 1408771 2. Søren Møller Hansen Skakforeningen ØBRO 1937 1952 2018-03-27
100600708 1419170 3. Henrik Ochsner Århus Skakklub/Skolerne 1841 1891 2018-03-27
100103941 1710400 4. GM Nils Grandelius 2555 2646 2018-03-29
100102004 1406817 5. Kurt Hollesen Tårnet Svendborg 1852 1986 2018-03-30
100300126 1418505 6. Thomas Sandbeck Christensen Nr.Åby Juniorskakklub 2019 1945 2018-03-27
100901673 1441299 7. Thomas Søndergaard Thybo Skive Skakklub 1677 2035 2018-03-30
100104327 1462318 8. Julio Guillermo Quiñones-Maletti BMS Skak 1324 2162 2018-03-30
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100901136 1444379 1. Joen Lesner Skakklubben af 1968 1560 1890 2018-03-27
103109616 1441540 2. Anton Mehmet Yildiz Marthedal Tåstrup Skakforening 1000 1892 2018-03-30
100100428 1404113 3. Louise Winther Fredericia Skakforeningen ØBRO 2019 2085 2018-03-27
100701623 1444972 4. Ellen Kakulidis Skakforeningen ØBRO 1917 1979 2018-03-29
100700431 1406000 5. GM Allan Stig Rasmussen Jetsmark Skakklub 2517 2538 2018-03-30
100601670 1409476 6. Jens Olaf Svanholm Fogh Viby Skakklub 2125 2037 2018-03-30
100300686 1427288 7. Jess Nykjær Nr.Åby Juniorskakklub 1835 2006 2018-03-27
100600695 1400738 8. Bo Jacobsen Århus Skakklub/Skolerne 2266 2241 2018-03-27
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100300823 1443909 1. Mikael Rask Faaborg Skakklub 1834 2024 2018-03-30
100800081 1401084 2. Tim Jaksland Hillerød Skakklub 2265 2208 2018-03-27
100202293 1455818 3. Theo Stage-Steffensen BMS Skak 1194 1717 2018-03-27
100602057 1413864 4. Mads Andersen Skanderborg Skakklub 2499 2605 2018-03-29
100501726 1446851 5. Michael Leon Christensen Skakklubben Evans 1558 1510 2018-03-30
100201382 1407198 6. Per Hansen Næstved Skakklub 1904 2034 2018-03-27
100300692 1408402 7. Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2124 2114 2018-03-27
100602634 642851 8. Jean-Philippe Miqueu Skakklubben af 1968 2010 2159 2018-03-27
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
103102089 1444026 1. Bo F. Sørensen Frem Skakklub 1551 1585 2018-03-29
100600734 1406744 2. Christian Grubert Jetsmark Skakklub 2119 2144 2018-03-27
100200558 1404202 3. Per Arnt Rasmussen Læseforeningens Skakklub 2010 2106 2018-03-30
100202329 1457535 4. Rasmus Emil Ryder Tønnesen Køge Skakklub 500 1650 2018-03-30
100700677 1406159 5. Hugo Falberg Aalborg Skakforening af 1889 1821 1854 2018-03-30
100100743 1403419 6. Palle Skov Hillerød Skakklub 1902 1951 2018-03-27
103103398 1408623 7. FM Johnni Veng Nordre Skakklub 2261 2235 2018-03-30
100801081 1404180 8. Jacob Carstensen Brønshøj Skakforening 2428 2358 2018-03-29
Deltagere i gruppen Gruppe 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100600616 1402528 1. Lars Hansen Skakklubben af 1968 2117 2234 2018-03-29
- 2. Jonathan Jensen-Lynch 1668 2018-03-30
100900246 1447963 3. Thomas Christensen Kjellerup Skakklub 1812 1973 2018-03-27
100300749 1407511 4. Ib Lynæs Hansen Sydøstfyn 1515 1822 2018-03-28
100100198 1406760 5. Ib Skovgaard BMS Skak 2004 1881 2018-03-27
100600601 1400983 6. Søren Brautsch Haderslev Skakklub 2240 2293 2018-03-27
100300606 1401491 7. IM Steffen Pedersen Sydøstfyn 2408 2356 2018-03-30
100901612 1437917 8. Alexander Jessen Herning Skakklub 1899 2071 2018-03-27
Deltagere i gruppen Gruppe 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
103108884 1444140 1. Thomas Bo Thomsen Middelfart Skakklub 1890 1846 2018-03-27
- 2. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-03-30
100300348 1443852 3. Jakob Petersen Middelfart Skakklub 2001 1915 2018-03-27
100301633 1408801 4. FM Tobias Valentin Rostgaard BMS Skak 2238 2314 2018-03-30
100102955 1410750 5. Jesper Knudsen Læseforeningens Skakklub 2074 2089 2018-03-27
100600675 1401408 6. Mads Boe Skanderborg Skakklub 2388 2290 2018-03-27
100101194 1417649 7. Lars Foldager Pedersen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1799 1948 2018-03-30
100300031 1427253 8. Anton Kjeldsen Frem Skakklub 1506 1731 2018-03-30
Deltagere i gruppen Gruppe 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100501746 1448552 1. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2000 2095 2018-03-30
103103614 1440667 2. Poul-Erik Petersen Silkeborg Skakklub Af 1930 1890 1928 2018-03-27
100400432 1403524 3. Arne Matthiesen Skakklubben af 1968 2364 2293 2018-03-27
100600595 1402889 4. Pelle Rødkjær Bank Skakklubben af 1968 2219 2327 2018-03-27
100301569 1410881 5. Alex Sørensen Læseforeningens Skakklub 1796 1929 2018-03-30
100800945 1405306 6. Jan Mose Nielsen Tåstrup Skakforening 2072 2094 2018-03-27
- 7. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-03-30
101095855 1462547 8. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 1453 1368 2018-03-30
Deltagere i gruppen Gruppe 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100700678 1418580 1. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1772 1875 2018-03-27
103111506 1447130 2. Eldis Mahmutovic Skakklubben Evans 1453 1674 2018-03-30
100300075 1427024 3. Gert Aagaard Springeren Kolding 1981 2049 2018-03-28
100100512 1407430 4. Niels Chr. Schjødt Skakforeningen ØBRO 1878 1949 2018-03-27
- 5. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-03-30
100300190 1406558 6. Mads Bilde Svendsen Nr.Åby Juniorskakklub 2065 2124 2018-03-30
100800065 1400312 7. IM Nikolaj Borge Hillerød Skakklub 2362 2400 2018-03-30
100900102 1409573 8. Ole Helmer Mikkelsen Herning Skakklub 2205 2193 2018-03-27
Deltagere i gruppen Gruppe 9
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100602311 1440489 1. Johan Hardlei Skakklubben af 1968 1873 2113 2018-03-30
- 2. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-03-30
103109271 1431676 3. Thomas Nielsen Enkeltmedlem - Indland 1437 1571 2018-03-27
100103864 1444492 4. Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2050 2316 2018-03-30
100103015 1414291 5. IM Martin Haubro BMS Skak 2351 2339 2018-03-30
100601919 1503260 6. Torill Skytte Århus Skakklub/Skolerne 1972 1954 2018-03-30
100300210 1403699 7. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Skakklubben Evans 2205 2219 2018-03-30
100301100 1438026 8. Kasper Larsen Nr.Åby Juniorskakklub 1771 1879 2018-03-27
Deltagere i gruppen Gruppe 10
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100301307 1428039 1. Chresten Anker Nielsen Ejby Skakklub 1734 1849 2018-03-27
100202292 1455796 2. Sander Stage-Steffensen BMS Skak 2036 1868 2018-03-27
100800890 1402625 3. Henrik Mølvig Roskilde Skakklub 2173 2070 2018-03-27
100102120 1415280 4. Thomas Bøker Lund Valby Skakklub 1958 2080 2018-03-30
100200554 1403338 5. Flemming Preuss Næstved Skakklub 1858 1963 2018-03-27
100104150 1454153 6. Casper Yukun Liu Caïssa Gladsaxe 1424 1887 2018-03-27
- 7. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-03-30
100800086 1400673 8. Tobias Bent Christensen Århus Skakklub/Skolerne 2339 2336 2018-03-27
Deltagere i gruppen Gruppe 11
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100700722 1408992 1. Hans Peter Rasmussen Aalborg Skakforening af 1889 1716 1917 2018-03-27
100103890 1440969 2. Michael Richard W. Olsen Nørrebro Skakklub 2028 2046 2018-03-30
100900070 1410253 3. Steen Vitus Bering Herning Skakklub 1946 2079 2018-03-27
100200271 1407635 4. Thomas Christensen Næstved Skakklub 2172 2205 2018-03-27
- 5. Mads Jaccobsen 1950 2018-03-30
103111576 1449575 6. Asbjørn Hovgaard Schack Haderslev Skakklub 1853 2013 2018-03-30
- 7. Peter Skovgaard 2315 2018-03-30
- 8. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-03-30
Deltagere i gruppen Gruppe 12
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100300033 1464507 1. Brian Kirkeskov Magnussen Nr.Åby Juniorskakklub 1330 1595 2018-03-27
100102653 1407589 2. Jakob Aabling-Thomsen Brønshøj Skakforening 2279 2379 2018-03-28
100600368 1446053 3. Ulrik Thomassen Nordre Skakklub 1684 1888 2018-03-29
- 4. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-03-30
100100197 1406337 5. Tom Nicolaj Skovgaard BMS Skak 2028 1990 2018-03-27
103108558 1428004 6. Christian Furrer Brønshøj Skakforening 2137 2233 2018-03-30
103110503 1444859 7. Joshua Kehlet Hansen Skakklubben af 1968 1348 1675 2018-03-30
- 8. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-03-30
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100801518 1406302 Thomas Svenninggaard Hillerød Skakklub 2128 2165 2018-03-27