Arbejder ...

loading

Holbæk Løvfald 2018 og lille Løvfald  

Vis Gruppe : Parringer
Mester 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1IM Thorbjørn Bromann
Brønshøj Skakforening
23682379
6
1
2
1
3
½
4
1
5
1
13,7523833,732387
2Preben Schavitshy Dalberg
Holbæk Skakklub
20922136
5
1
1
0
6
½
3
½
4
½
3 - 41,6521091,872149
3WIM Oksana Kryger
Brønshøj Skakforening
21472137
4
½
5
0
1
½
2
½
6
1
22,121551,882149
4FM Lars Aaes Nielsen
Skakklubben Nordkalotten
22352252
3
½
6
½
5
1
1
0
2
½
3 - 42,822292,802246
5 Rick Hoffmann
En Passant
22742274
2
0
3
1
4
0
6
1
1
0
25022742,962255
6Hans-Henrik Madsen
Holbæk Skakklub
20832122
1
0
4
½
2
½
5
0
3
0
161,620711,762107

Mester 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1 Erik Tegler
En Passant
20752075
6
1
2
1
3
0
4
½
5
½
32020752,532084
2Ivan Normann Andersen
Holbæk Skakklub
20472078
5
0
1
0
6
0
3
0
4
½
½62,4520082,552037
3Thomas Bach Nielsen
BMS Skak
20832101
4
1
5
1
1
1
2
1
6
½
12,7521332,752136
4 Hakan Lyngsjo
En Passant
20472054
3
0
6
1
5
½
1
½
2
½
3020472,352057
5Brian Nielsen
Frem Skakklub
20302056
2
1
3
0
4
½
6
0
1
½
252,3520232,372049
6Samuel Eddy
Holbæk Skakklub
20262066
1
0
4
0
2
1
5
1
3
½
42,320302,452067

Mester 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Per Settergren Sørensen
Allerød Skakklub
20132030
6
1
2
1
3
½
4
1
5
0
32,720292,732045
2Lars-Henrik Bech Hansen
Holbæk Skakklub
19481980
5
0
1
0
6
½
3
½
4
1
242,1519442,321974
3 Anil Surender
20412041
4
1
5
1
1
½
2
½
6
1
41020412,812065
4 Sven Johansson
En Passant
19681968
3
0
6
½
5
0
1
0
2
0
½6019682,201934
5Casper Yukun Liu
BMS Skak
19942040
2
1
3
0
4
1
6
1
1
1
422,5520342,802088
6Finn Bonnez
Nørrebro Skakklub
19661958
1
0
4
½
2
½
5
0
3
0
152,319272,141935

Mester Light Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Thomas Nielsen
Nordsjællands Skakklub
19301969
6
0
2
0
3
0
4
½
5
0
½62,718642,701925
2Lars Kjøller Nilsson
Hillerød Skakklub
19051937
5
½
1
1
6
1
3
0
4
½
33 - 42,519202,431948
3Sander Stage-Steffensen
BMS Skak
19471957
4
0
5
1
1
1
2
1
6
1
412,8519862,602013
4Flemming Skjoldager
Holbæk Skakklub
18371873
3
1
6
1
5
½
1
½
2
½
21,919031,901905
5Allan Oksenbøl Larsen
Valby Skakklub
18841984
2
½
3
0
4
½
6
1
1
1
33 - 42,319052,831987
6Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
19361950
1
1
4
0
2
0
5
0
3
0
152,7518842,541888

Gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Henrik Stockflet Jørgensen
Holbæk Skakklub
18231907
6
1
2
1
3
1
4
1
5
0
422,7518682,981927
2Mark Kirkebække
Tåstrup Skakforening
18001830
5
1
1
0
6
½
3
0
4
0
52,617672,331813
3Jan Robert Ambirk
Vordingborg Skakklub
17771822
4
½
5
0
1
0
2
1
6
1
3 - 42,417802,271827
4Erling Bruun
Holbæk Skakklub
17741853
3
½
6
1
5
0
1
0
2
1
3 - 42,3517792,521853
5Tommy Christensen
Kalundborg Skakklub
18151882
2
0
3
1
4
1
6
1
1
1
412,718632,761907
6Ole Foss Hansen
Holbæk Skakklub
17551806
1
0
4
0
2
½
5
0
3
0
½62,217042,141773

Gruppe 6 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Vedant Kumar Saravana
Skakforeningen ØBRO
17201771
6
1
2
1
3
1
4
½
5
½
422,817622,441833
2Andreas Philip Cort Maleeva Hansen
Nørrebro Skakklub
16401828
5
½
1
0
6
½
3
-
4
0
161,716192,311776
3Ib Andreasen
Fredensborg Hygge Skakklub
16881750
4
1
5
0
1
0
2
+
6
0
24216581,871733
4Flemming Borg
Enkeltmedlem - Indland
16551769
3
0
6
1
5
0
1
½
2
1
32,2516632,431770
5John Amdi Hillebrand
Kalundborg Skakklub
16531761
2
½
3
1
4
1
6
1
1
½
412,2517282,371794
6Thorsten Christensen
Holbæk Skakklub
17411788
1
0
4
0
2
½
5
0
3
1
5316962,581766

Gruppe 7 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jens Sørensen
Holbæk Skakklub
15691717
6
½
2
½
3
½
4
0
5
½
25 - 62,7515353,421689
2Henning Rasmussen
Nykøbing Sjælland Skakklub
15121641
5
0
1
½
6
1
3
½
4
½
42,315212,851634
3Kjell Johannessen
Holbæk Skakklub
15061636
4
0
5
1
1
½
2
½
6
1
322,215422,791640
4Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
15841587
3
1
6
½
5
0
1
1
2
½
312,915892,391611
5Bjarne Rud Jensen
Holbæk Skakklub
15221538
2
1
3
0
4
1
6
0
1
½
32,3515292,021548
6Jacob Brendstrup Hansen
Tåstrup Skakforening
15431474
1
½
4
½
2
0
5
1
3
0
25 - 62,515211,531493

Gruppe 8 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Lukas Iskos
Nørrebro Skakklub
15051481
6
1
2
1
3
1
4
½
5
1
12,716152,321568
2Mikkel Strandby Hansen
Sydøstfyn
14901612
5
1
1
0
6
0
3
½
4
1
22,614863,311580
3Theo Stage-Steffensen
BMS Skak
14581488
4
0
5
1
1
0
2
½
6
½
252,314452,371473
4Martin Mosgaard Knudsen
Roskilde Skakklub
14981585
3
1
6
½
5
0
1
½
2
0
232,6514693,111563
5Slobodan Radovic
Holbæk Skakklub
14721602
2
0
3
0
4
1
6
1
1
0
262,414543,241577
6Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen
Nørrebro Skakklub
14601226
1
0
4
½
2
1
5
0
3
½
242,3514440,651280

Gruppe 9 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Marcus Juul Nielsen
Holbæk Skakklub
14181536
6
0
2
½
3
½
4
1
5
0
232,414002,241506
2Niclolai Melav
Dragsholm Skakklub
1438
5
½
1
½
6
0
3
0
4
1
242,55141301000
3Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
14281469
4
1
5
1
1
½
2
1
6
0
22,514731,801497
4Benjamin Jensen
Tåstrup Skakforening
14171445
3
0
6
0
5
1
1
0
2
0
162,413541,641432
5 Stina 1999 Johansson
En Passant
14281428
2
½
3
0
4
0
6
0
1
1
5014281,521418
6Mikkel Bjerre Hasselriis
Dragsholm Skakklub
14451621
1
1
4
1
2
1
5
1
3
1
512,6516082,801669

Gruppe 10 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Preben Jensen
Kalundborg Skakklub
12661431
2
0
4
1
3
0
5
+
8
½
62,112392,091419
2Sune Stage-Steffensen
Enkeltmedlem - Indland
11281346
1
1
6
0
7
0
3
0
5
+
271,4511081,641333
3Henning Jakobsen
Maribo Skakklub
11901382
4
½
8
0
1
1
2
1
7
1
22,1512672,211408
4Alex Christian Oksenbøl Larsen
Enkeltmedlem - Indland
12571419
3
½
1
0
5
+
8
1
6
0
51,812441,901411
5Oliver Gabrielsen
Skakforeningen ØBRO
13371562
6
0
7
0
4
-
1
-
2
-
081,2512811,41506
6Torben Christensen
Holbæk Skakklub
13251416
5
1
2
1
8
0
7
0
4
1
342,913302,271445
7William Pihl
Skakforeningen Odysseus
11551412
8
0
5
1
2
1
6
1
3
0
331,712272,281441
8Verner Christensen
Kalundborg Skakklub
14111516
7
1
3
1
6
1
4
0
1
½
13,614113,211528

lille Løvfald Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPlWeRnEoEn
1Adina Saravana Kumar
Skakforeningen ØBRO
1000
2
0
9
0
12
0
13
1
11
0
7
0
1110100001000
2Brian Holm Nielsen
Holbæk Skakklub
9161207
1
1
4
1
10
1
6
0
5
1
9
1
522,111100,631214
3Carsten Cederholm
1000
4
0
     0130100001000
4Hella Kronow
Dianalund Skakklub
962
3
1
2
0
6
0
8
1
10
0
13
1
382,598501000
5 Sigge Johansson
En Passant
11131113
6
0
7
1
8
1
10
1
2
0
12
0
35011130,371098
6Søren Hybel
Kalundborg Skakklub
1200
5
1
8
½
4
1
2
1
9
1
10
1
14,3125401000
7Mallie Stage-Steffensen
BMS Skak
960
8
0
5
0
13
1
11
1
12
0
1
1
392,1100101000
8Luke Lyngsjö
En Passant
1200
7
1
6
½
5
0
4
0
13
1
11
1
40120001000
9Magni Cederholm
Hillerød Skakklub
1062
10
0
1
1
11
1
12
1
6
0
2
0
373,25105101000
10Vincent Videbæk
Holbæk Skakklub
875
9
1
12
1
2
0
5
0
4
1
6
0
361,594301000
11Brigitte Stage-Steffensen
900
12
0
13
1
9
0
7
0
1
1
8
0
210090001000
12Rouven Burmeister
En Passant
1300
11
1
10
0
1
1
9
0
7
1
5
1
430130001000
13George Fairbain
1000 
11
0
7
0
1
0
8
0
4
0
0120100001000

Et godt sted at spille sin første ratede turnering

Venteliste Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
Indbydelse

Læs om turneringen på Holbæk Skakklubs hjemmeside på facebook-side, i facebook-gruppe "Holbæk Løvfald" og i facebook-gruppe Holbæk Skakklub".

5 runder i alle mod alle grupper á 6 spillere i det omfang det er muligt.

Spillested: Holbæk Bibliotek, Nygade 9-13, 4300 Holbæk.  Bemærk nyt spillested i bymidten med jernbanestation, busser, hotel Sidesporet og spisesteder. Der spilles i en stor sal med bedre borde og stole og plads til 64 deltagere.Der er rygeforbud. 

Spilleplan:

Fredag den  14. september kl. 18,30:   1. runde

Lørdag den  15. september kl. 10,00:   2. runde

Lørdag den  15. september kl. 15,30:   3. runde

Søndag den 16. september kl. 10,00:   4. runde

Søndag den 16. september kl. 15,30:   5. runde

Betænkningstid: 90 minutter til 40 træk plus 30 minutter til de resterende træk, med tillæg af 30 sekunder pr. træk fra træk 1.  

Hvis en spiller ikke er mødt frem en time efter spilletidens start, er partiet tabt.

Præmier: 1. kr. 1000 og 2. kr. 500 i hver gruppe.

Indskud kr. 250 indbetales på klubbens konto reg.nr. 1551 kontonr. 0003361691.

Ved betaling på spillestedet tillægges kr. 50.

Betaling fra udlandet: IBAN kontonummer: DK2330000003361691 – BIC (SWIFT): DABADKKK.

Placering: Ved pointlighed afgøres placeringen ved korrektion. I alle-mod-alle grupper er det Sonnenborn-Berger-korrektion. I Monradgrupper almindelig korrektion. Ved fortsat lighed deles præmier.

Fortæring: Anbefaler Nygade Café og Kebab og andre omkringliggende spisesteder. I spillestedets cafe er der kaffeautomat og  sodavandsautomat til møntindkast, samt koldtvandsautomat (opdateret 29/8) 

Overnatning: F.eks. leje fritidshus, på campingplads, hotel.

 Info og turneringsledelse: Ove Frank Hansen

 Tilmelding: Senest fredag den 7. september 2018 her i DSUs turneringssystem  http://turnering.skak.dk eller til turneringslederen på ofhskak@gmail.com og tlf. 5943 7454. Fristen er dog 1. september til overnatning i nogle af arrangørerne reserverede værelser. Max. 64 deltagere.

Der spilles efter Dansk Skak Unions regler for koordinerede turneringer, samt FIDE´s regler for skakspillet, som de er oversat i Skakhåndbogen.

Turneringen ELO-rates i det omfang det er muligt.

 

Holbæk lille Løvfald: (spiller i den lille sal med max. 24 deltagere)

I Holbæk lille Løvfald må deltagerne have ratingtal højest 1300.   Der spilles 6 runder  i én eller to grupper.  Betænkningstiden er 90 minutter til hele partiet.   Indskud er kr. 100,   og 70% af indskuddet deles i præmier til ca. hver 4. deltager.   

Spilleplan:

Lørdag  den 15. september kl. 10,00: Runde 1 til 3 med 20 min. pause mellem runderne

Søndag den 16. september kl. 10,00: Runde 4 til 6 med 20 min. pause mellem runderne.

Periode 2018-09-14 .. 2018-09-16
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.123hjemmeside.dk/skakforsjov/
Turnerings komite
Hoveddommer Ove Frank Hansen
Dommere Alle grupper:  Lars Åman Jensen

Tilmeldings muligheder til Holbæk Løvfald 2018 og lille Løvfald

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.123hjemmeside.dk/skakforsjov/

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 1 6 2018-09-14 2018-09-07
Mester 2 6 2018-09-14 2018-09-07
Mester 3 6 2018-09-14 2018-09-07
Mester Light 6 2018-09-14 2018-09-07
Gruppe 5 6 2018-09-14 2018-09-07
Gruppe 6 6 2018-09-14 2018-09-07
Gruppe 7 6 2018-09-14 2018-09-07
Gruppe 8 6 2018-09-14 2018-09-07
Gruppe 9 6 2018-09-14 2018-09-07
Gruppe 10 8 2018-09-14 2018-09-07
lille Løvfald 13 2018-09-15 2018-09-08
Venteliste 0 2018-09-14 2018-09-08
Totalt antal tilmeldte 75
Deltagere i gruppen Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801519 1403893 1. IM Thorbjørn Bromann Brønshøj Skakforening 2368 2379 2018-09-03
100801011 1407384 2. Preben Schavitshy Dalberg Holbæk Skakklub 2092 2136 2018-04-11
100201099 1404695 3. WIM Oksana Kryger Brønshøj Skakforening 2147 2137 2018-08-27
100102104 1401726 4. FM Lars Aaes Nielsen Skakklubben Nordkalotten 2235 2252 2018-08-28
4626699 5. Rick Hoffmann En Passant 2274 2274 2018-08-07
100800819 1403117 6. Hans-Henrik Madsen Holbæk Skakklub 2083 2122 2018-07-11
Deltagere i gruppen Mester 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
1726170 1. Erik Tegler En Passant 2075 2075 2018-08-12
100600592 1410296 2. Ivan Normann Andersen Holbæk Skakklub 2047 2078 2018-09-05
100101347 1401785 3. Thomas Bach Nielsen BMS Skak 2083 2101 2018-08-02
1701649 4. Hakan Lyngsjo En Passant 2047 2054 2018-08-07
100301231 1409484 5. Brian Nielsen Frem Skakklub 2030 2056 2018-08-29
100801120 1405608 6. Samuel Eddy Holbæk Skakklub 2026 2066 2018-08-18
Deltagere i gruppen Mester 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802258 1413872 1. Per Settergren Sørensen Allerød Skakklub 2013 2030 2018-08-13
100100904 1402021 2. Lars-Henrik Bech Hansen Holbæk Skakklub 1948 1980 2018-05-29
1711938 3. Anil Surender 2041 2041 2018-06-13
1716301 4. Sven Johansson En Passant 1968 1968 2018-08-12
100104150 1454153 5. Casper Yukun Liu BMS Skak 1994 2040 2018-08-31
100100817 1403800 6. Finn Bonnez Nørrebro Skakklub 1966 1958 2018-09-01
Deltagere i gruppen Mester Light
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100200107 1407147 1. Thomas Nielsen Nordsjællands Skakklub 1930 1969 2018-07-13
100800470 1402544 2. Lars Kjøller Nilsson Hillerød Skakklub 1905 1937 2018-04-07
100202292 1455796 3. Sander Stage-Steffensen BMS Skak 1947 1957 2018-08-31
100800513 1406515 4. Flemming Skjoldager Holbæk Skakklub 1837 1873 2018-08-28
100800816 1406469 5. Allan Oksenbøl Larsen Valby Skakklub 1884 1984 2018-09-09
100202092 1447955 6. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1936 1950 2018-08-23
Deltagere i gruppen Gruppe 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801020 1405438 1. Henrik Stockflet Jørgensen Holbæk Skakklub 1823 1907 2018-09-04
100103576 1414917 2. Mark Kirkebække Tåstrup Skakforening 1800 1830 2018-08-21
100200288 1428403 3. Jan Robert Ambirk Vordingborg Skakklub 1777 1822 2018-04-22
100801125 1423177 4. Erling Bruun Holbæk Skakklub 1774 1853 2018-08-15
100801299 1423266 5. Tommy Christensen Kalundborg Skakklub 1815 1882 2018-09-02
100801013 1404075 6. Ole Foss Hansen Holbæk Skakklub 1755 1806 2018-07-31
Deltagere i gruppen Gruppe 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104462 45059730 1. Vedant Kumar Saravana Skakforeningen ØBRO 1720 1771 2018-09-01
100104343 1462636 2. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen Nørrebro Skakklub 1640 1828 2018-09-07
100800262 1415786 3. Ib Andreasen Fredensborg Hygge Skakklub 1688 1750 2018-09-03
100100732 1505823 4. Flemming Borg Enkeltmedlem - Indland 1655 1769 2018-08-31
100801060 1450050 5. John Amdi Hillebrand Kalundborg Skakklub 1653 1761 2018-08-22
100801009 1403958 6. Thorsten Christensen Holbæk Skakklub 1741 1788 2018-07-06
Deltagere i gruppen Gruppe 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800523 1412817 1. Jens Sørensen Holbæk Skakklub 1569 1717 2018-08-15
100801113 1410962 2. Henning Rasmussen Nykøbing Sjælland Skakklub 1512 1641 2018-08-28
100801019 1404300 3. Kjell Johannessen Holbæk Skakklub 1506 1636 2018-08-15
101096089 1464981 4. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1584 1587 2018-09-03
100701417 1404229 5. Bjarne Rud Jensen Holbæk Skakklub 1522 1538 2018-09-04
100104165 1451375 6. Jacob Brendstrup Hansen Tåstrup Skakforening 1543 1474 2018-08-25
Deltagere i gruppen Gruppe 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101095257 1461613 1. Lukas Iskos Nørrebro Skakklub 1505 1481 2018-08-31
100301932 1452533 2. Mikkel Strandby Hansen Sydøstfyn 1490 1612 2018-06-28
100202293 1455818 3. Theo Stage-Steffensen BMS Skak 1458 1488 2018-08-31
103109911 1436937 4. Martin Mosgaard Knudsen Roskilde Skakklub 1498 1585 2018-08-28
100801036 1401920 5. Slobodan Radovic Holbæk Skakklub 1472 1602 2018-07-04
100104342 1462644 6. Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen Nørrebro Skakklub 1460 1226 2018-09-07
Deltagere i gruppen Gruppe 9
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100202102 1446576 1. Marcus Juul Nielsen Holbæk Skakklub 1418 1536 2018-08-28
100202482 1466569 2. Niclolai Melav Dragsholm Skakklub 1438 2018-08-20
100104399 1457349 3. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1428 1469 2018-09-03
100104401 1445405 4. Benjamin Jensen Tåstrup Skakforening 1417 1445 2018-08-21
1739026 5. Stina 1999 Johansson En Passant 1428 1428 2018-09-03
103110753 1442252 6. Mikkel Bjerre Hasselriis Dragsholm Skakklub 1445 1621 2018-08-20
Deltagere i gruppen Gruppe 10
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801061 1423665 1. Preben Jensen Kalundborg Skakklub 1266 1431 2018-08-30
100202346 1460927 2. Sune Stage-Steffensen Enkeltmedlem - Indland 1128 1346 2018-08-31
100200857 1428160 3. Henning Jakobsen Maribo Skakklub 1190 1382 2018-04-08
100802375 1416669 4. Alex Christian Oksenbøl Larsen Enkeltmedlem - Indland 1257 1419 2018-09-06
101096383 1467085 5. Oliver Gabrielsen Skakforeningen ØBRO 1337 1562 2018-05-27
100201507 1465015 6. Torben Christensen Holbæk Skakklub 1325 1416 2018-08-22
100104155 1467310 7. William Pihl Skakforeningen Odysseus 1155 1412 2018-08-03
100801363 1432605 8. Verner Christensen Kalundborg Skakklub 1411 1516 2018-09-03
Deltagere i gruppen lille Løvfald
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
- 1. Adina Saravana Kumar Skakforeningen ØBRO 1000 2018-09-09
101095049 1451472 2. Brian Holm Nielsen Holbæk Skakklub 916 1207 2018-08-28
- 3. Carsten Cederholm 1000 2018-09-15
101096372 - 4. Hella Kronow Dianalund Skakklub 962 2018-04-12
1742612 5. Sigge Johansson En Passant 1113 1113 2018-09-03
100202435 - 6. Søren Hybel Kalundborg Skakklub 1200 2018-09-03
100202408 - 7. Mallie Stage-Steffensen BMS Skak 960 2018-09-07
1755811 8. Luke Lyngsjö En Passant 1200 2018-08-07
100802943 1458272 9. Magni Cederholm Hillerød Skakklub 1062 2018-09-12
100202396 1462768 10. Vincent Videbæk Holbæk Skakklub 875 2018-09-07
- 11. Brigitte Stage-Steffensen 900 2018-09-07
16263146 12. Rouven Burmeister En Passant 1300 2018-08-07
- 13. George Fairbain 1000 2018-09-15
Deltagere i gruppen Venteliste
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt