Arbejder ...

loading

DM i Lyn Finale grupper  

Vis Gruppe : Parringer
Finale Gruppe 8 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Ole Helmer Mikkelsen
Herning Skakklub
22052193
6
1
2
½
3
1
4
1
5
½
41 - 23,452216
2Asbjørn Hovgaard Schack
Haderslev Skakklub
18532013
5
½
1
½
6
1
3
1
4
0
330,91949
3Jan Mose Nielsen
Tåstrup Skakforening
20722094
4
0
5
1
1
0
2
0
6
½
52,452053
4Christian Furrer
Brønshøj Skakforening
21372233
3
1
6
1
5
1
1
0
2
1
41 - 22,952159
5Christian Grubert
Jetsmark Skakklub
21192144
2
½
3
0
4
0
6
1
1
½
242,82103
6Jesper Knudsen
Læseforeningens Skakklub
20742089
1
0
4
0
2
0
5
0
3
½
½62,452035

Finale Gruppe 9 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Niels Chr. Schjødt
Skakforeningen ØBRO
18781949
6
1
2
1
3
1
4
0
5
1
41 - 23,051907
2Hugo Falberg
Aalborg Skakforening af 1889
18211854
5
0
1
0
6
0
3
0
4
0
062,651742
3Mads Jakobsen
1950
4
1
5
1
1
0
2
1
6
1
41 - 201950
4Joshua Kehlet Hansen
Skakklubben af 1968
13481675
3
0
6
0
5
0
1
1
2
1
24 - 50,251461
5Jonathan Jensen - Lynch
16681668
2
1
3
0
4
1
6
0
1
0
24 - 501668
6Jakob Petersen
Middelfart Skakklub
20011915
1
0
4
1
2
1
5
1
3
0
333,851976

Finale Gruppe 10 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1WFM Louise Winther Fredericia
Skakforeningen ØBRO
20192085
6
1
2
1
3
0
4
1
5
+
413,152019
2Per Hansen
Næstved Skakklub
19042034
5
+
1
0
6
0
3
1
4
0
252,451861
3Alex Sørensen
Læseforeningens Skakklub
17961929
4
1
5
+
1
1
2
0
6
0
32 - 41,751804
4Kasper Larsen
Nr.Åby Juniorskakklub
17711879
3
0
6
1
5
+
1
0
2
1
32 - 41,61783
5Sander Stage-Steffensen
BMS Skak
20361868
2
-
3
-
4
-
6
-
1
-
0602036
6Thomas Søndergaard Thybo
Skive Skakklub
16772035
1
0
4
0
2
1
5
+
3
1
32 - 41,051706

Finale Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1IM Jakob Aabling-Thomsen
Brønshøj Skakforening
22792379
6
1
2
1
3
1
4
0
5
0
32 - 31,952301
2GM Nils Grandelius
25552646
5
1
1
0
6
1
3
1
4
0
32 - 33,852547
3FM Arne Matthiesen
Skakklubben af 1968
23642293
4
0
5
1
1
0
2
0
6
½
52,552343
4GM Mads Andersen
Skanderborg Skakklub
24992605
3
1
6
½
5
1
1
1
2
1
13,52509
5IM Nikolaj Borge
Hillerød Skakklub
23622400
2
0
3
0
4
0
6
1
1
1
242,552351
6Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
20502316
1
0
4
½
2
0
5
0
3
½
160,62058

Finale Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
25172538
6
1
2
1
3
0
4
½
5
1
23,452518
2FM Mads Boe
Skanderborg Skakklub
23882290
5
1
1
0
6
0
3
0
4
1
242,452379
3IM Tobias Bent Christensen
Århus Skakklub/Skolerne
23392336
4
1
5
½
1
1
2
1
6
1
12,052409
4IM Steffen Pedersen
Sydøstfyn
24082356
3
0
6
1
5
0
1
½
2
0
52,62394
5IM Jacob Carstensen
Brønshøj Skakforening
24282358
2
0
3
½
4
1
6
1
1
0
32,752426
6Peter Skovgaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
2300
1
0
4
0
2
1
5
0
3
0
1602300

Finale Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Mads Bilde Svendsen
Nr.Åby Juniorskakklub
20652124
6
1
2
0
3
0
4
0
5
0
151,852048
2Thomas Christensen
Næstved Skakklub
21722205
5
0
1
1
6
1
3
1
4
0
332,72178
3Jean-Philippe Miqueu
Skakklubben af 1968
20102159
4
½
5
0
1
1
2
0
6
1
41,452032
4FM Finn Pedersen
Herning Skakklub
22692311
3
½
6
1
5
1
1
1
2
1
13,452291
5FM Tobias Valentin Rostgaard
BMS Skak
22382314
2
1
3
1
4
0
6
1
1
1
423,252253
6Lars Hansen
Skakklubben af 1968
21172234
1
0
4
0
2
0
5
0
3
0
062,32071

Finale Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1CM Henrik Mølvig
Køge Skakklub
21732070
6
0
2
1
3
1
4
1
5
1
41 - 22,82201
2Tom Nicolaj Skovgaard
BMS Skak
20281990
5
1
1
0
6
0
3
0
4
1
241,72034
3Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
20002095
4
0
5
0
1
0
2
1
6
0
15 - 61,51985
4Per Arnt Rasmussen
Læseforeningens Skakklub
20102106
3
1
6
0
5
0
1
0
2
0
15 - 61,551999
5IM Martin Haubro
BMS Skak
23512339
2
0
3
1
4
1
6
1
1
0
3342331
6Bo Jacobsen
Århus Skakklub/Skolerne
22662241
1
1
4
1
2
1
5
0
3
1
41 - 23,452277

Finale Gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Gert Aagaard
Springeren Kolding
19812049
6
0
2
1
3
1
4
1
5
1
422,852013
2Jens Olaf Svanholm Fogh
Viby Skakklub
21252037
5
1
1
0
6
0
3
1
4
1
333,72111
3Lars Foldager Pedersen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
17991948
4
0
5
0
1
0
2
0
6
0
061,751747
4Alexander Jessen
Herning Skakklub
18992071
3
1
6
0
5
0
1
0
2
0
152,31860
5Casper Yukun Liu
Caïssa Gladsaxe
14241887
2
0
3
1
4
1
6
0
1
0
240,21541
6Pelle Rødkjær Bank
Skakklubben af 1968
22192327
1
1
4
1
2
1
5
1
3
1
514,252234

Finale Gruppe 6 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
18732113
6
0
2
1
3
0
4
0
5
½
5 - 61,851863
2Henrik Ochsner
Århus Skakklub/Skolerne
18411891
5
0
1
0
6
1
3
0
4
1
23 - 41,651852
3FM Tim Jaksland
Hillerød Skakklub
22652208
4
1
5
1
1
1
2
1
6
1
514,22281
4FM Johnni Veng
Nordre Skakklub
22612235
3
0
6
1
5
1
1
1
2
0
324,152238
5Ulrik Thomassen
Nordre Skakklub
16841888
2
1
3
0
4
0
6
0
1
½
5 - 60,751707
6Steen Vitus Bering
Herning Skakklub
19462079
1
1
4
0
2
0
5
1
3
0
23 - 42,351936

Finale Gruppe 7 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Skakklubben Evans
22052219
6
½
2
½
3
1
4
1
5
½
1 - 23,62205
2Thomas Bøker Lund
Valby Skakklub
19582080
5
0
1
½
6
1
3
0
4
0
52,051942
3Søren Brautsch
Haderslev Skakklub
22402293
4
1
5
0
1
0
2
1
6
1
33 - 43,852223
4CM Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
21242114
3
0
6
1
5
1
1
0
2
1
33 - 43,12122
5Thomas Sandbeck Christensen
Nr.Åby Juniorskakklub
20191945
2
1
3
1
4
0
6
1
1
½
1 - 22,42043
6Anton Mehmet Yildiz Marthedal
Tåstrup Skakforening
10001892
1
½
4
0
2
0
5
0
3
0
½601023

Finale Guppe 11 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Thomas Bo Thomsen
Middelfart Skakklub
18901846
6
0
2
1
3
+
4
0
5
1
32 - 32,51875
2Poul-Erik Petersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
18901928
5
0
1
0
6
0
3
+
4
1
24 - 52,51845
3Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
4
-
5
-
1
-
2
-
6
-
060800
4Thomas Christensen
Kjellerup Skakklub
18121973
3
+
6
0
5
0
1
1
2
0
24 - 52,051781
5Torill Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
19721954
2
1
3
+
4
1
6
0
1
0
32 - 32,91945
6Julio Guillermo Quiñones-Maletti
BMS Skak
13242162
1
1
4
1
2
1
5
1
3
+
510,11620

Finale Gruppe 12 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Michael Richard W. Olsen
Nørrebro Skakklub
20282046
6
+
2
1
3
1
4
1
5
1
513,852031
2Brian Kirkeskov Magnussen
Nr.Åby Juniorskakklub
13301595
5
0
1
0
6
+
3
0
4
0
150,751296
3Bo F. Sørensen
Frem Skakklub
15511585
4
1
5
½
1
0
2
1
6
+
21,951576
4Eldis Mahmutovic
Skakklubben Evans
14531674
3
0
6
+
5
1
1
0
2
1
331,41480
5Joen Lesner
Skakklubben af 1968
15601890
2
1
3
½
4
0
6
+
1
0
421538
6Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
1
-
4
-
2
-
5
-
3
-
060800

Finale Gruppe 13 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Chresten Anker Nielsen
Ejby Skakklub
17341849
6
+
2
1
3
0
4
1
5
0
331,91737
2Hans Peter Rasmussen
Aalborg Skakforening af 1889
17161917
5
0
1
0
6
+
3
0
4
1
241,81692
3Palle Skov
Hillerød Skakklub
19021951
4
1
5
½
1
1
2
1
6
+
1 - 22,851922
4Thomas Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
14371571
3
0
6
+
5
0
1
0
2
0
150,41419
5Søren Møller Hansen
Skakforeningen ØBRO
19371952
2
1
3
½
4
1
6
+
1
1
1 - 23,051951
6Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
1
-
4
-
2
-
5
-
3
-
060800

Finale Gruppe 15 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Rasmus Emil Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
5001650
6
-
2
-
3
-
4
-
5
-
05 - 60500
2WCM Ellen Kakulidis
Skakforeningen ØBRO
19171979
5
1
1
+
6
+
3
½
4
1
1 - 22,41920
3Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
18521986
4
1
5
1
1
+
2
½
6
+
1 - 22,151863
4Ib Lynæs Hansen
Sydøstfyn
15151822
3
0
6
+
5
0
1
+
2
0
240,651486
5Michael Leon Christensen
Skakklubben Evans
15581510
2
0
3
0
4
1
6
+
1
+
330,81567
6Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
1
-
4
-
2
-
5
-
3
-
05 - 60800

Finale Gruppe 14 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
17721875
6
0
2
1
3
0
4
0
5
0
152,71721
2Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
14531368
5
0
1
0
6
0
3
0
4
0
060,751419
3Mikael Rask
Faaborg Skakklub
18342024
4
1
5
½
1
1
2
1
6
1
13,151885
4Anton Kjeldsen
Frem Skakklub
15061731
3
0
6
0
5
1
1
1
2
1
33 - 41,051625
5Jess Nykjær
Nr.Åby Juniorskakklub
18352006
2
1
3
½
4
0
6
1
1
1
23,151846
6Ib Skovgaard
BMS Skak
20041881
1
1
4
1
2
1
5
0
3
0
33 - 44,151972
Indbydelse
Periode 2018-03-30 .. 2018-03-30
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Brian Lorenzen
Dommere

Tilmeldings muligheder til DM i Lyn Finale grupper

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Finale Gruppe 8 6 2018-03-30 2018-03-30
Finale Gruppe 9 6 2018-03-30 2018-03-30
Finale Gruppe 10 6 2018-03-30 2018-03-30
Finale Gruppe 1 6 2018-03-30 2018-03-30
Finale Gruppe 2 6 2018-03-30 2018-03-30
Finale Gruppe 3 6 2018-03-30 2018-03-30
Finale Gruppe 4 6 2018-03-30 2018-03-30
Finale Gruppe 5 6 2018-03-30 2018-03-30
Finale Gruppe 6 6 2018-03-30 2018-03-30
Finale Gruppe 7 6 2018-03-30 2018-03-30
Finale Guppe 11 6 2018-03-30 2018-03-30
Finale Gruppe 12 6 2018-03-30 2018-03-30
Finale Gruppe 13 6 2018-03-30 2018-03-30
Finale Gruppe 15 6 2018-03-30 2018-03-30
Finale Gruppe 14 6 2018-03-30 2018-03-30
Totalt antal tilmeldte 90
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100900102 1409573 1. Ole Helmer Mikkelsen Herning Skakklub 2205 2193 2018-03-31
103111576 1449575 2. Asbjørn Hovgaard Schack Haderslev Skakklub 1853 2013 2018-03-31
100800945 1405306 3. Jan Mose Nielsen Tåstrup Skakforening 2072 2094 2018-03-31
103108558 1428004 4. Christian Furrer Brønshøj Skakforening 2137 2233 2018-03-31
100600734 1406744 5. Christian Grubert Jetsmark Skakklub 2119 2144 2018-03-31
100102955 1410750 6. Jesper Knudsen Læseforeningens Skakklub 2074 2089 2018-03-31
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 9
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100100512 1407430 1. Niels Chr. Schjødt Skakforeningen ØBRO 1878 1949 2018-03-31
100700677 1406159 2. Hugo Falberg Aalborg Skakforening af 1889 1821 1854 2018-03-31
- 3. Mads Jakobsen 1950 2018-03-31
103110503 1444859 4. Joshua Kehlet Hansen Skakklubben af 1968 1348 1675 2018-03-31
2617900 5. Jonathan Jensen - Lynch 1668 1668 2018-03-31
100300348 1443852 6. Jakob Petersen Middelfart Skakklub 2001 1915 2018-03-31
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 10
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100100428 1404113 1. WFM Louise Winther Fredericia Skakforeningen ØBRO 2019 2085 2018-03-31
100201382 1407198 2. Per Hansen Næstved Skakklub 1904 2034 2018-03-31
100301569 1410881 3. Alex Sørensen Læseforeningens Skakklub 1796 1929 2018-03-31
100301100 1438026 4. Kasper Larsen Nr.Åby Juniorskakklub 1771 1879 2018-03-31
100202292 1455796 5. Sander Stage-Steffensen BMS Skak 2036 1868 2018-03-31
100901673 1441299 6. Thomas Søndergaard Thybo Skive Skakklub 1677 2035 2018-03-31
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100102653 1407589 1. IM Jakob Aabling-Thomsen Brønshøj Skakforening 2279 2379 2018-03-31
100103941 1710400 2. GM Nils Grandelius 2555 2646 2018-03-31
100400432 1403524 3. FM Arne Matthiesen Skakklubben af 1968 2364 2293 2018-03-31
100602057 1413864 4. GM Mads Andersen Skanderborg Skakklub 2499 2605 2018-03-31
100800065 1400312 5. IM Nikolaj Borge Hillerød Skakklub 2362 2400 2018-03-31
100103864 1444492 6. Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2050 2316 2018-03-31
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100700431 1406000 1. GM Allan Stig Rasmussen Jetsmark Skakklub 2517 2538 2018-03-31
100600675 1401408 2. FM Mads Boe Skanderborg Skakklub 2388 2290 2018-03-31
100800086 1400673 3. IM Tobias Bent Christensen Århus Skakklub/Skolerne 2339 2336 2018-03-31
100300606 1401491 4. IM Steffen Pedersen Sydøstfyn 2408 2356 2018-03-31
100801081 1404180 5. IM Jacob Carstensen Brønshøj Skakforening 2428 2358 2018-03-31
- 6. Peter Skovgaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 2300 2018-03-31
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100300190 1406558 1. Mads Bilde Svendsen Nr.Åby Juniorskakklub 2065 2124 2018-03-31
100200271 1407635 2. Thomas Christensen Næstved Skakklub 2172 2205 2018-03-31
100602634 642851 3. Jean-Philippe Miqueu Skakklubben af 1968 2010 2159 2018-03-31
100600713 1400762 4. FM Finn Pedersen Herning Skakklub 2269 2311 2018-03-31
100301633 1408801 5. FM Tobias Valentin Rostgaard BMS Skak 2238 2314 2018-03-31
100600616 1402528 6. Lars Hansen Skakklubben af 1968 2117 2234 2018-03-31
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100800890 1402625 1. CM Henrik Mølvig Køge Skakklub 2173 2070 2018-03-31
100100197 1406337 2. Tom Nicolaj Skovgaard BMS Skak 2028 1990 2018-03-31
100501746 1448552 3. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2000 2095 2018-03-31
100200558 1404202 4. Per Arnt Rasmussen Læseforeningens Skakklub 2010 2106 2018-03-31
100103015 1414291 5. IM Martin Haubro BMS Skak 2351 2339 2018-03-31
100600695 1400738 6. Bo Jacobsen Århus Skakklub/Skolerne 2266 2241 2018-03-31
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100300075 1427024 1. Gert Aagaard Springeren Kolding 1981 2049 2018-03-31
100601670 1409476 2. Jens Olaf Svanholm Fogh Viby Skakklub 2125 2037 2018-03-31
100101194 1417649 3. Lars Foldager Pedersen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1799 1948 2018-03-31
100901612 1437917 4. Alexander Jessen Herning Skakklub 1899 2071 2018-03-31
100104150 1454153 5. Casper Yukun Liu Caïssa Gladsaxe 1424 1887 2018-03-31
100600595 1402889 6. Pelle Rødkjær Bank Skakklubben af 1968 2219 2327 2018-03-31
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100602311 1440489 1. Johan Hardlei Skakklubben af 1968 1873 2113 2018-03-31
100600708 1419170 2. Henrik Ochsner Århus Skakklub/Skolerne 1841 1891 2018-03-31
100800081 1401084 3. FM Tim Jaksland Hillerød Skakklub 2265 2208 2018-03-31
103103398 1408623 4. FM Johnni Veng Nordre Skakklub 2261 2235 2018-03-31
100600368 1446053 5. Ulrik Thomassen Nordre Skakklub 1684 1888 2018-03-31
100900070 1410253 6. Steen Vitus Bering Herning Skakklub 1946 2079 2018-03-31
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100300210 1403699 1. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Skakklubben Evans 2205 2219 2018-03-31
100102120 1415280 2. Thomas Bøker Lund Valby Skakklub 1958 2080 2018-03-31
100600601 1400983 3. Søren Brautsch Haderslev Skakklub 2240 2293 2018-03-31
100300692 1408402 4. CM Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2124 2114 2018-03-31
100300126 1418505 5. Thomas Sandbeck Christensen Nr.Åby Juniorskakklub 2019 1945 2018-03-31
103109616 1441540 6. Anton Mehmet Yildiz Marthedal Tåstrup Skakforening 1000 1892 2018-03-31
Deltagere i gruppen Finale Guppe 11
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
103108884 1444140 1. Thomas Bo Thomsen Middelfart Skakklub 1890 1846 2018-03-31
103103614 1440667 2. Poul-Erik Petersen Silkeborg Skakklub Af 1930 1890 1928 2018-03-31
- 3. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-03-31
100900246 1447963 4. Thomas Christensen Kjellerup Skakklub 1812 1973 2018-03-31
100601919 1503260 5. Torill Skytte Århus Skakklub/Skolerne 1972 1954 2018-03-31
100104327 1462318 6. Julio Guillermo Quiñones-Maletti BMS Skak 1324 2162 2018-03-31
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 12
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100103890 1440969 1. Michael Richard W. Olsen Nørrebro Skakklub 2028 2046 2018-03-31
100300033 1464507 2. Brian Kirkeskov Magnussen Nr.Åby Juniorskakklub 1330 1595 2018-03-31
103102089 1444026 3. Bo F. Sørensen Frem Skakklub 1551 1585 2018-03-31
103111506 1447130 4. Eldis Mahmutovic Skakklubben Evans 1453 1674 2018-03-31
100901136 1444379 5. Joen Lesner Skakklubben af 1968 1560 1890 2018-03-31
- 6. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-03-31
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 13
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100301307 1428039 1. Chresten Anker Nielsen Ejby Skakklub 1734 1849 2018-03-31
100700722 1408992 2. Hans Peter Rasmussen Aalborg Skakforening af 1889 1716 1917 2018-03-31
100100743 1403419 3. Palle Skov Hillerød Skakklub 1902 1951 2018-03-31
103109271 1431676 4. Thomas Nielsen Enkeltmedlem - Indland 1437 1571 2018-03-31
100900529 1408771 5. Søren Møller Hansen Skakforeningen ØBRO 1937 1952 2018-03-31
- 6. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-03-31
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 15
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100202329 1457535 1. Rasmus Emil Ryder Tønnesen Køge Skakklub 500 1650 2018-03-31
100701623 1444972 2. WCM Ellen Kakulidis Skakforeningen ØBRO 1917 1979 2018-03-31
100102004 1406817 3. Kurt Hollesen Tårnet Svendborg 1852 1986 2018-03-31
100300749 1407511 4. Ib Lynæs Hansen Sydøstfyn 1515 1822 2018-03-31
100501726 1446851 5. Michael Leon Christensen Skakklubben Evans 1558 1510 2018-03-31
- 6. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-03-31
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 14
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100700678 1418580 1. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1772 1875 2018-03-31
101095855 1462547 2. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 1453 1368 2018-03-31
100300823 1443909 3. Mikael Rask Faaborg Skakklub 1834 2024 2018-03-31
100300031 1427253 4. Anton Kjeldsen Frem Skakklub 1506 1731 2018-03-31
100300686 1427288 5. Jess Nykjær Nr.Åby Juniorskakklub 1835 2006 2018-03-31
100100198 1406760 6. Ib Skovgaard BMS Skak 2004 1881 2018-03-31