Arbejder ...

loading

K41s 4. Dags-EMT 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Mesterklassen Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Børge Hjerrild Nielsen
Hvidovre Skakklub
18661945
6
0
2
 
3
 
4
 
5
 
04 - 62,317972,631892
2Ib Skovgaard
BMS Skak
18691883
5
1
1
 
6
 
3
 
4
 
11 - 32,3518692,121861
3Peter Sebastian Stuhr
Skakklubben K41
18341885
4
1
5
 
1
 
2
 
6
 
11 - 32,0518342,151862
4Dick Sørensen
Frederiksberg Skakforening
20071973
3
0
6
 
5
 
1
 
2
 
04 - 63,4519072,851916
5Shahrokh Mojtabaei
Skakklubben K41
18161838
2
0
3
 
4
 
6
 
1
 
04 - 61,917591,761768
6Håkan Lane
Damhus Skakklub
19382054
1
1
4
 
2
 
5
 
3
 
11 - 32,919383,492004

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jais Nørgaard Nielsen
Skakklubben K41
15581741
6
1
2
 
3
 
4
 
5
 
11 - 22,7515582,351694
2Aage Niels Christensen
Nørrebro Skakklub
13401571
5
½
1
 
6
 
3
 
4
 
½3 - 41,113131,621549
3Søren Skovsø Nielsen
Skakklubben K41
15331715
4
1
5
 
1
 
2
 
6
 
11 - 22,5515332,771680
4Kasper Skriver
BMS Skak
16081742
3
0
6
 
5
 
1
 
2
 
05 - 63,1514713,001622
5Hans Haagen Larsen
Enkeltmedlem - Indland
16191674
2
½
3
 
4
 
6
 
1
 
½3 - 43,2515062,441635
6Birger Birk
Skakklubben K41
14881643
1
0
4
 
2
 
5
 
3
 
05 - 62,213891,821607

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jacob Hein
Espergærde Skakklub
12361456
6
1
2
 
3
 
4
 
5
 
11 - 31,812361,871439
2Aase Morling
Tåstrup Skakforening
12731479
5
0
1
 
6
 
3
 
4
 
04 - 62,111792,021439
3Bjarne Hansen
Prøvemedlemmer
1500
4
0
5
 
1
 
2
 
6
 
04 - 60150001000
4Ole Gjelstrup
Skakklubben K41
13411537
3
1
6
 
5
 
1
 
2
 
11 - 32,613412,411489
5Orla Eilegaard Jørgensen
Allerød Skakklub
14731560
2
1
3
 
4
 
6
 
1
 
11 - 33,5514732,561529
6Søren Christian Krogh
Skakklubben K41
11481343
1
0
4
 
2
 
5
 
3
 
04 - 61,210941,141320
Indbydelse

K41s 4. Dags-EMT 2018

Hermed indbydes til K41s 4. Dags EMT 2018, der er åben for alle.

Turneringsform:

Fortrinsvis 6-mands alle-mod-alle-grupper, men Monrad-grupper kan også blive brugt for at få det til at gå op med

deltagerantallet, og for at få grupperne til at blive så lige som mulige.

Turneringen ELO rates, hvis betingelserne herfor er opfyldt.

Spilledage:

Torsdagene fra den 17/5 til 14/6 2018. I alt 5 runder.

Spillested & tid:

K41s lokaler, Mellemtoftevej 11, Valby, med start kl. 13.00.

Spillerne skal være ved brættet senest ½ time efter rundestart.

Betænkningstid:

90 minutter + 30 sekunder pr. træk. Der gives 30 minutters tillæg ved træk 40.

Indskud:

120kr., som inkluderer kaffe, te og småkager ved hver runde, men der er ingen præmier.

Mobiltelefoner:

Skal være slukkede og 'usynlige'.

Tilmelding:

Senest tirsdag 15/5 2018

Der er plads til 50-52 deltagere.

Turneringsledere:

Dommer: Peter Stuhr formand@skakklubbenk41.dk Tlf. 30969995

Assisterende dommer: Ole Gjelstrup

Periode 2018-05-17 .. 2018-06-14
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Peter Sebastian Stuhr
Dommere

Tilmeldings muligheder til K41s 4. Dags-EMT 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mesterklassen 6 2018-05-17 2018-05-15
Basis 1 6 2018-05-17 2018-05-15
Basis 2 6 2018-05-17 2018-05-15
Totalt antal tilmeldte 18
Deltagere i gruppen Mesterklassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100101946 1405128 1. Børge Hjerrild Nielsen Hvidovre Skakklub 1866 1945 2018-05-03
100100198 1406760 2. Ib Skovgaard BMS Skak 1869 1883 2018-05-03
100802434 1426729 3. Peter Sebastian Stuhr Skakklubben K41 1834 1885 2018-04-14
102100937 1427962 4. Dick Sørensen Frederiksberg Skakforening 2007 1973 2018-04-13
101096386 1465422 5. Shahrokh Mojtabaei Skakklubben K41 1816 1838 2018-05-16
100701573 1433695 6. Håkan Lane Damhus Skakklub 1938 2054 2018-05-03
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103306 1407902 1. Jais Nørgaard Nielsen Skakklubben K41 1558 1741 2018-05-03
100100217 1409980 2. Aage Niels Christensen Nørrebro Skakklub 1340 1571 2018-05-04
100102027 1410091 3. Søren Skovsø Nielsen Skakklubben K41 1533 1715 2018-05-13
100104479 1467140 4. Kasper Skriver BMS Skak 1608 1742 2018-05-08
100800414 1409557 5. Hans Haagen Larsen Enkeltmedlem - Indland 1619 1674 2018-05-14
100800841 1451553 6. Birger Birk Skakklubben K41 1488 1643 2018-05-09
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801513 1402870 1. Jacob Hein Espergærde Skakklub 1236 1456 2018-05-03
100102599 1440993 2. Aase Morling Tåstrup Skakforening 1273 1479 2018-04-21
- 3. Bjarne Hansen Prøvemedlemmer 1500 2018-05-15
100500498 1413481 4. Ole Gjelstrup Skakklubben K41 1341 1537 2018-05-03
100101086 1413368 5. Orla Eilegaard Jørgensen Allerød Skakklub 1473 1560 2018-05-03
103108104 1407686 6. Søren Christian Krogh Skakklubben K41 1148 1343 2018-04-13