Arbejder ...

loading

Pokalturneringen 2018 bredderækken  

Vis Gruppe : Parringer
1. bræt Direkte link
#NavnRating123PoPlWeRn
1Jean-Philippe Miqueu
Skakklubben af 1968
2081
4
1
2
1
3
1
312,552090
2Filip Martin Kierulf Hou Holm
Nordre Skakklub
1728
3
0
1
0
4
0
0411698
3Kurt Sørensen
Skakklubben Rokaden
1609
2
1
4
0
1
0
130,51624
4Aage Dalstrup Olsen
Randers Skakklub
1931
1
0
3
1
2
1
221,951933

2. bræt Direkte link
#NavnRating123PoPlWeRn
1Sune Ørbæk Hansen
Skakklubben Rokaden
1675
4
½
2
½
3
½
2 - 30,71699
2Svend Aage Madsen
Randers Skakklub
2007
3
1
1
½
4
0
2 - 32,31987
3Joen Lesner
Skakklubben af 1968
1760
2
0
4
½
1
½
141,11757
4Lars Noe
Nordre Skakklub
1927
1
½
3
½
2
1
211,91930

3. bræt Direkte link
#NavnRating123PoPlWeRn
1Jacob Bjørnskov
Skakklubben af 1968
1638
4
0
2
1
3
1
21 - 21,651649
2Jonas Nielsen
Nordre Skakklub
1518
3
0
1
0
4
1
13 - 411518
3Leo Starup
Skakklubben Rokaden
1554
2
1
4
1
1
0
21 - 21,21590
4David Bille Maagaard
Randers Skakklub
1727
1
1
3
0
2
0
13 - 42,11694

4. bræt Direkte link
#NavnRating123PoPlWeRn
1Peter Larsen
Skakklubben Rokaden
1407
4
½
2
0
3
1
2 - 32,351369
2Michael Jensen
Randers Skakklub
1262
3
½
1
1
4
1
11,651300
3Emil Thøgersen
Skakklubben af 1968
1090
2
½
4
1
1
0
2 - 30,751124
4Ken Holm
Nordre Skakklub
1187
1
½
3
0
2
0
½41,251153
Indbydelse
Periode 2018-04-16 .. 2018-04-16
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Kaj Nielsen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Pokalturneringen 2018 bredderækken

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
1. bræt 4 2018-04-16 2018-04-12
2. bræt 4 2018-04-16 2018-04-12
3. bræt 4 2018-04-16 2018-04-12
4. bræt 4 2018-04-16 2018-04-12
Totalt antal tilmeldte 16
Deltagere i gruppen 1. bræt
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602634 642851 1. Jean-Philippe Miqueu Skakklubben af 1968 2081 2145 2018-04-15
100602410 1444824 2. Filip Martin Kierulf Hou Holm Nordre Skakklub 1728 1836 2018-04-15
100600836 1436520 3. Kurt Sørensen Skakklubben Rokaden 1609 1773 2018-04-15
100600983 1405802 4. Aage Dalstrup Olsen Randers Skakklub 1931 2045 2018-04-15
Deltagere i gruppen 2. bræt
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100601038 1418718 1. Sune Ørbæk Hansen Skakklubben Rokaden 1675 1801 2018-04-15
100600871 1406205 2. Svend Aage Madsen Randers Skakklub 2007 2045 2018-04-15
100901136 1444379 3. Joen Lesner Skakklubben af 1968 1760 1890 2018-04-15
100900192 1422022 4. Lars Noe Nordre Skakklub 1927 2020 2018-04-15
Deltagere i gruppen 3. bræt
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602431 1445820 1. Jacob Bjørnskov Skakklubben af 1968 1638 1797 2018-04-15
100901460 1430971 2. Jonas Nielsen Nordre Skakklub 1518 1706 2018-04-15
100600833 1422669 3. Leo Starup Skakklubben Rokaden 1554 1569 2018-04-15
100601844 1421727 4. David Bille Maagaard Randers Skakklub 1727 1828 2018-04-15
Deltagere i gruppen 4. bræt
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100600821 1440560 1. Peter Larsen Skakklubben Rokaden 1407 2018-04-15
100602468 1447025 2. Michael Jensen Randers Skakklub 1262 1577 2018-04-15
100602530 1451820 3. Emil Thøgersen Skakklubben af 1968 1090 1763 2018-04-15
100602467 1463764 4. Ken Holm Nordre Skakklub 1187 1498 2018-04-18