Arbejder ...

loading

Horsens Lang Weekend 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Horsens Lang Weekend 2018 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Mikkel Djernæs Antonsen
Køge Skakklub
2441
29
1
18
1
57
1
5
½
3
1
2
0
11
½
56 - 155,42437
2Igor Teplyi
Skakklubben af 1968
2415
30
1
17
½
7
½
59
1
24
1
1
1
10
0
56 - 155,552410
3Karsten Rasmussen
Århus Skakklub/Skolerne
2414
31
1
16
1
65
1
6
1
1
0
10
0
19
½
16 - 315,452405
4Jens Ove Fries Nielsen
Fredericia Skakforening
2394
32
1
19
1
59
1
8
½
11
½
13
½
17
½
56 - 155,852377
5Steffen Pedersen
Sydøstfyn
2320
33
1
22
1
75
1
1
½
8
½
11
½
13
1
3 - 552330
6Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
2319
34
1
15
1
81
1
3
0
45
1
17
½
24
0
16 - 315,62297
7Tobias Bent Christensen
Århus Skakklub/Skolerne
2311
35
1
26
1
2
½
10
1
17
½
19
½
9
1
3 - 54,852324
8Klaus Berg
Skakklubben af 1968
2289
36
1
21
1
85
1
4
½
5
½
35
1
18
0
56 - 155,152286
9Brian Jørgen Jørgensen
Næstved Skakklub
2252
37
1
20
½
53
1
24
0
46
1
44
1
7
0
16 - 315,62230
10Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
2242
38
1
51
1
103
1
7
0
26
1
3
1
2
1
61 - 24,552271
11Peter Erik Olsen
Skakklubben Seksløberen
2180
39
1
28
½
58
1
20
1
4
½
5
½
1
½
56 - 153,852203
12Andreas Schütte
2154
40
1
24
½
63
1
27
½
35
0
54
1
43
½
16 - 315,62132
13Claus Rossen
Viborg Skakklub
2148
41
½
42
½
54
1
52
1
27
1
4
½
5
0
16 - 314,552147
14Peter Brondt Pedersen
Brønshøj Skakforening
2135
42
½
27
½
55
½
67
1
39
½
45
½
 46 - 674,92107
15Kurt Klifoth
Valby Skakklub
2118
43
1
6
0
60
0
92
1
65
½
64
1
80
1
16 - 315,72094
16Steen Brustrup Petersen
Brønshøj Skakforening
2099
44
1
3
0
 
82
1
58
½
78
1
45
½
432 - 454,52089
17Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
2093
45
1
2
½
67
1
28
1
7
½
6
½
4
½
56 - 153,052141
18Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
2092
46
1
1
0
62
1
69
1
42
1
20
1
8
1
61 - 24,252132
19Rune Andersen
Bornholms Skakklub
2091 
4
0
64
1
81
1
48
1
7
½
3
½
432 - 453,152108
20Kasper Skaarup
Skakklubben af 1968
2071
48
1
9
½
70
1
11
0
53
1
18
0
41
1
16 - 314,352074
21Andreas Lund Ertbjerg
Skakforeningen ØBRO
2044
49
1
8
0
66
1
61
1
57
½
40
½
35
1
56 - 154,852047
22Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
2035
50
1
5
0
69
0
84
1
62
1
48
1
40
1
56 - 155,12033
23Aage Søndergaard Nielsen
Springeren Kolding
2032
51
0
53
0
71
0
112
1
100
1
107
1
63
0
368 - 856,351948
24Jens Olaf Svanholm Fogh
Viby Skakklub
2025
52
1
12
½
73
1
9
1
2
0
32
1
6
1
3 - 53,052093
25Torben Bødskov Andersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
2018
53
½
41
1
77
1
26
0
40
0
74
1
46
1
16 - 315,12006
26Anil Surender
2015
54
1
7
0
72
1
25
1
10
0
75
1
57
1
56 - 154,252030
27Anna Kohut
2009
55
1
14
½
79
1
12
½
13
0
59
½
53
1
16 - 314,252014
28Lars Garne Rasmussen
Åbyhøj Skakklub
2003
56
1
11
½
83
1
17
0
44
0
61
0
75
½
368 - 854,71954
29Poul Erik Nielsen
Sydøstfyn
2003
1
0
57
0
86
1
89
½
77
1
103
1
55
0
46 - 675,351949
30Martin Reib Petersen
Skakforeningen ØBRO
1987
2
0
58
½
108
1
68
1
74
1
57
½
42
1
56 - 1551987
31Alexander Mikkel Johnny Holler Johansen
Enkeltmedlem - Indland
1984
3
0
59
0
88
½
102
1
79
1
69
½
62
1
432 - 455,31945
32Finn Holmsø
Præstø Skakklub
1983
4
0
60
1
76
½
70
1
103
1
24
0
44
1
16 - 314,651979
33Morten Frank Jensen
Præstø Skakklub
1965
5
0
61
1
78
½
79
1
41
½
46
½
59
½
432 - 454,651946
34Henrik Mortensen
Horsens Skakforening
1954
6
0
63
½
96
½
90
1
64
½
87
1
61
1
16 - 315,151935
35Jakob Kjær
Skakklubben Seksløberen
1950
7
0
64
1
80
1
60
1
12
1
8
0
21
0
432 - 453,21974
36Jan Kuntz
Frem Skakklub
1932
8
0
65
0
94
1
91
1
69
½
60
½
72
0
368 - 8551872
37Morten Lyck Hansen
Skakklubben af 1968
1930
9
0
66
1
82
1
103
½
63
½
55
½
76
1
16 - 3151915
38Thomas Christensen
Kjellerup Skakklub
1922
10
0
69
1
84
1
57
0
71
0
90
0
96
1
368 - 855,11859
39John Laurids Hansen
Frederiksberg Skakforening
1912
11
0
70
½
95
1
76
1
14
½
80
½
58
1
16 - 314,41915
40Joen Lesner
Skakklubben af 1968
1905
12
0
72
1
87
½
77
1
25
1
21
½
22
0
432 - 453,61917
41Mathias Frost Torp-Hansen
Skakforeningen ØBRO
1902
13
½
25
0
104
1
93
1
33
½
63
½
20
0
46 - 673,81893
42Hasan Kolyaie
1901
14
½
13
½
89
1
75
1
18
0
71
1
30
0
432 - 453,451918
43Bjarke Gregor
Enkeltmedlem - Indland
1878
15
0
75
0
101
1
96
1
72
1
65
1
12
½
16 - 314,451880
44Lasse Nielsen
Fredericia Skakforening
1870
16
0
76
1
90
1
65
½
28
1
9
0
32
0
46 - 673,251878
45Sebastian Sterup
Faaborg Skakklub
1849
17
0
78
1
91
1
50
1
6
0
14
½
16
½
432 - 452,751887
46Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
1843
18
0
80
1
97
1
51
1
9
0
33
½
25
0
46 - 673,11855
47Jann Nettelbeck
1831 
81
0
105
1
97
0
113
1
84
1
68
½
46 - 675,051785
48Hugo Falberg
Aalborg Skakforening af 1889
1808
20
0
82
1
98
1
85
1
19
0
22
0
69
½
46 - 673,61805
49Jenith Easwaralingam
Fredericia Skakforening
1799
21
0
83
½
99
1
74
0
88
1
76
0
79
½
368 - 854,651750
50Lars Wisler Pedersen
Grindsted Skakklub
1791
22
0
84
1
100
1
45
0
75
0
89
½
87
½
368 - 854,451748
51Alexander Torp Jørgensen
Næstved Skakklub
1788
23
1
10
0
107
1
46
0
78
0
82
1
70
0
368 - 853,651769
52Steen Guldager Pedersen
Valby Skakklub
1783
24
0
91
1
113
1
13
0
80
0
97
1
71
1
432 - 454,251776
53Aksel Hansen
Holstebro Skakklub
1782
25
½
23
1
9
0
83
1
20
0
73
1
27
0
46 - 672,21821
54Flemming Pagh Iversen
Aros Skakklub
1780
26
0
97
1
13
0
98
1
81
1
12
0
65
½
46 - 673,451782
55Birger Olsen
Sydøstfyn
1779
27
0
100
1
14
½
87
½
85
1
37
½
29
1
16 - 313,21818
56Kurt Finn Pedersen
Aalborg Skakforening af 1889
1778
28
0
103
0
109
0
94
1
96
1
81
1
78
½
46 - 675,151729
57Johnny Jensen
Aros Skakklub
1765
86
1
29
1
1
0
38
1
21
½
30
½
26
0
432 - 451,81852
58Jan Robert Ambirk
Vordingborg Skakklub
1747
87
1
30
½
11
0
78
½
16
½
67
1
39
0
46 - 672,51777
59Svanberg Mar Palsson
1747
88
1
31
1
4
0
2
0
97
1
27
½
33
½
432 - 452,151813
60Troels Barington
Valby Skakklub
1747
89
1
32
0
15
1
35
0
107
½
36
½
90
1
432 - 453,151773
61Allan Toftegaard Christensen
Tåstrup Skakforening
1746
90
1
33
0
 
21
0
87
½
28
1
34
0
86 - 972,151757
62Filip Martin Kierulf Hou Holm
Nordre Skakklub
1746 
94
1
18
0
100
1
22
0
106
1
31
0
368 - 853,11743
63Daniel Kokholm
Skakklubben K41
1737
92
1
34
½
12
0
73
1
37
½
41
½
23
1
16 - 312,31824
64Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
1736
93
1
35
0
19
0
104
1
34
½
15
0
88
1
46 - 6731751
65John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1731
94
1
36
1
3
0
44
½
15
½
43
0
54
½
46 - 672,151772
66Orla Eilegaard Jørgensen
Allerød Skakklub
1731
95
1
37
0
21
0
107
0
106
½
88
0
110
1
86 - 974,751664
67Egon Rysgaard Madsen
THY Skakklub
1706
96
½
102
1
17
0
14
0
83
1
58
0
89
½
368 - 853,51691
68Kim Schmidt
Holstebro Skakklub
1704
97
0
95
½
102
1
30
0
89
½
93
1
47
½
46 - 674,31680
69Kim Hardlei
Vejlby-Risskov Skakklub
1700
98
1
38
0
22
1
18
0
36
½
31
½
48
½
46 - 671,951748
70Palle Halkier Jørgensen
Hvidovre Skakklub
1697
99
1
39
½
20
0
32
0
93
½
98
1
51
1
432 - 453,21721
71Karsten Fyhn
Skakklubben Alssund
1685
100
0
98
0
23
1
109
1
38
1
42
0
52
0
368 - 853,51670
72Mikael Horslund
Randers Skakklub
1685
101
1
40
0
26
0
110
1
43
0
85
1
36
1
432 - 453,21709
73Vagn Skov Andersen
Horsens Skakforening
1674
102
½
96
1
24
0
63
0
99
1
53
0
103
0
86 - 974,151625
74Jacob Bjørnskov
Skakklubben af 1968
1670
103
0
99
½
106
1
49
1
30
0
25
0
83
1
46 - 673,751663
75Arunn Ananthan
Skakklubben Evans
1667
104
1
43
1
5
0
42
0
50
1
26
0
28
½
46 - 671,91718
76Bo Munksgaard
Præstø Skakklub
1666
105
1
44
0
32
½
39
0
92
1
49
1
37
0
46 - 672,61693
77Morten Bengtsson
Skakklubben Seksløberen
1666
106
½
108
1
25
0
40
0
29
0
91
1
107
1
46 - 673,91654
78Angelo Nielsen
Amager Skakforening
1661
107
1
45
0
33
½
58
½
51
1
16
0
56
½
46 - 672,451693
79Vedant Kumar Saravana
Skakforeningen ØBRO
1658
108
½
106
1
27
0
33
0
31
0
92
1
49
½
368 - 853,21652
80Martin Skovsø Nielsen
Valby Skakklub
1653
109
1
46
0
35
0
113
1
52
1
39
½
15
0
46 - 672,91671
81Erik Pontoppidan
Skakklubben Evans
1634
110
1
47
1
6
0
19
0
54
0
56
0
94
½
86 - 972,51634
82Michael René Christensen
THY Skakklub
1625
111
1
48
0
37
0
16
0
105
1
51
0
97
½
86 - 973,251603
83Michael Bohnstedt
Nørresundby Skakklub
1619
112
1
49
½
28
0
53
0
67
0
99
1
74
0
86 - 973,151600
84Emil Savery
Amager Skakforening
1614
113
1
50
0
38
0
22
0
104
1
47
0
100
0
298 - 1033,31563
85Hans Haagen Larsen
Enkeltmedlem - Indland
1611 
101
1
8
0
48
0
55
0
72
0
98
0
1107 - 1102,451552
86Søren Rud Ottesen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1611
57
0
104
0
29
0
101
1
98
0
110
1
102
0
298 - 1034,51504
87Jan Kargaard Jensen
Tåstrup Skakforening
1604
58
0
105
1
40
½
55
½
61
½
34
0
50
½
368 - 852,251627
88Ohran Alic
Haslev Skakklub
1603
59
0
107
0
31
½
108
1
49
0
66
1
64
0
86 - 973,151576
89Erik Hedegaard Hansen
Helsingør Skakklub
1600
60
0
109
1
42
0
29
½
68
½
50
½
67
½
368 - 852,451617
90Bjarne Eiholt
Skakklubben K41
1594
61
0
110
1
44
0
34
0
109
1
38
1
60
0
368 - 852,851601
91Ruben Jepsen
Sydøstfyn
1575 
52
0
45
0
36
0
110
½
77
0
108
½
1107 - 1102,71499
92Joshua Kehlet Hansen
Skakklubben af 1968
1555
63
0
111
½
112
1
15
0
76
0
79
0
99
1
86 - 973,551508
93Uffe Kallenbach
THY Skakklub
1534
64
0
112
½
111
1
41
0
70
½
68
0
106
1
368 - 853,61507
94Kim Michael Pedersen
Amager Skakforening
1530
65
0
62
0
36
0
56
0
111
1
104
1
81
½
86 - 972,81517
95Victor Koch-Müller
Præstø Skakklub
1524
66
0
68
½
39
0
106
0
112
½
105
½
111
½
298 - 1034,051432
96Torben William Petersen
Skakklubben af 1927, Ringsted
1506
67
½
73
0
34
½
43
0
56
0
109
1
38
0
298 - 1031,81515
97Flemming Dyremose
Brøndby Skakklub
1461
68
1
54
0
46
0
47
1
59
0
52
0
82
½
86 - 971,11524
98Thomas Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
1451
69
0
71
1
48
0
54
0
86
1
70
0
85
1
368 - 851,41528
99Henning Staugaard
Skakklubben Alssund
1440
70
0
74
½
49
0
111
1
73
0
83
0
92
0
104 - 1062,151411
100Oliver Langberg Birch Sunddahl
Valby Skakklub
1389
71
1
55
0
50
0
62
0
23
0
112
1
84
1
368 - 851,551454
101Hans Jørgen Christensen
THY Skakklub
1366
72
0
85
0
43
0
86
0
 
108
0
105
0
01131,91281
102Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
1341
73
½
67
0
68
0
31
0
108
½
113
1
86
1
368 - 852,051384
103Casper Folkmann Bunch
Skakklubben af 1968
1335
74
1
56
1
10
0
37
½
32
0
29
0
73
1
46 - 670,351551
104Max Fischer
Skakforeningen ØBRO
1312
75
0
86
1
41
0
64
0
84
0
94
0
112
1
298 - 1031,551332
105Nicolai Rostrup
Skakforeningen Odysseus
1312
76
0
87
0
47
0
 
82
0
95
½
101
1
104 - 1061,11330
106Torben Fogh
Viby Skakklub
1232
77
½
79
0
74
0
95
1
66
½
62
0
93
0
298 - 1030,551297
107Oliver Gabrielsen
Skakforeningen ØBRO
1202
78
0
88
1
51
0
66
1
60
½
23
0
77
0
86 - 970,251337
108Carsten Wagner Sørensen
Fredericia Skakforening
1189
79
½
77
0
30
0
88
0
102
½
101
1
91
½
86 - 970,851270
109Bent K. Nielsen
Skørping Skakklub
1175
80
0
89
0
56
1
71
0
90
0
96
0
113
½
104 - 1061,051195
110Johannes Frank Jensen
Præstø Skakklub
1166
81
0
90
0
 
72
0
91
½
86
0
66
0
½111 - 1120,31175
111Morten Sigvart Dyremose
Brøndby Skakklub
1149
82
0
92
½
93
0
99
0
94
0
 
95
½
1107 - 1100,551169
112Flemming Andersen
Allerød Skakklub
1063
83
0
93
½
92
0
23
0
95
½
100
0
104
0
1107 - 1100,51086
113Lis K. Dam
Præstø Skakklub
1035
84
0
 
52
0
80
0
47
0
102
0
109
½
½111 - 1120,51035

Importeret turnering

Indbydelse

Horsens Skakforening indbyder atter til 7-runders sommer weekend EMT over fire dage,

fra torsdag d. 12. juli til søndag d. 15. juli 2018.

 

Spillested:

Langmarksskolen, Nørrebakken 11, 8700 Horsens. Bus nr. 1, 2 og 10 kører fra

stationen hertil (bakkesvinget), se i øvrigt www.midttrafik.dk.

Der er fri parkering.

Spillestedet er ikke handicapvenligt.

 

Overnatning:

Tilbydes på spillestedet (Langmarksskolen) for kr. 50,- pr. nat plus depositum på kr. 250,-. Meddeles ved tilmeldingen. Der er badefaciliteter for både damer og herrer.

GM/IM tilbydes 3 nætters fri overnatning på Hotel Opus. FM'er tilbydes gratis overnatning på spillestedet (Langmarksskolen).

Vi kan tilbyde overnatning på Hotel Opus til 1.485 kr. for tre nætter i et enkeltværelse og 2.085 kr. for et dobbeltværelse. En ekstra nat koster 595 kr. (enkeltværelse) eller 695 kr. (dobbeltværelse). Meddel ved tilmeldingen, hvis du ønsker at gøre brug af dette tilbud, og vi vil så foretage bookningen.

Spilledage:

12. juli - 15. juli. Torsdag, fredag og lørdag 10-16 og 17-23. Søndag 10-16.

Mødetid senest 30 minutter efter rundens start.

 

Tilmeldingsfrist:

7. juli. Det er muligt at tilmeldingen lukker før det, da vi har en grænse ved 150 deltagere. Der vil være oprettet en venteliste hvor man kan skrive sig på.

 

Turneringsform:

Alle deltager i én åben gruppe efter accelereret (2) FIDE schweizer systemet. Turneringen Elo-rates, hvis betingelserne herfor er opfyldt.

Betænkningstid:

2 timer til 40 træk, derefter 1 time + opsparet tid til resten af partiet.

 

Indskud:

GM/IM/WIM/WGM gratis, for alle andre deltagere kr. 350,-. Betaling skal ske senest 7 dage efter tilmelding ellers kan man blive man slettet uden varsel. Ved tilmelding senere end d. 30. juni er seneste betaling d. 7. juli. Ved afbud inden d. 9. juli beregnes gebyr på 50 kr. og ved afbud senere fortabes indskuddet.
*Beløbet indbetales på konto nr. 4727-4789675473 inden 7 dage fra dato.

(Fra udlandet: IBAN: DK82 3000 4789 6754 73, SWIFT/BIC: DABADKKK.)

*Beløbet kan også indbetales på Mobile Pay til 2023 0229.

Præmier:

Præmie minimum kr. 5000,-. Rating præmier: Spillerne inddeles i grupper efter rating, med minimum kr. 3000,- i præmier i hver gruppe. Hver deltager kan kun vinde én placeringspræmie, som ved ligestilling afgøres efter korrektion.

Tilmelding:

Tilmeldingen åbner lørdag d. 14. april 2018 kl. 23:59!

Tilmelding på nettet her (eller skriv til Anders Munch anders@jmunch.dk).

Mere info:

Du kan følge os på Facebook: http://www.facebook.com/groups/HLW2012/ eller her på klubbens hjemmeside.

Periode 2018-07-12 .. 2018-07-15
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://skakklub.net/hsf/denlange/2018/
Turnerings komite
Hoveddommer Vagn Lauritzen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Horsens Lang Weekend 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://skakklub.net/hsf/denlange/2018/

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Horsens Lang Weekend 2018 113 2018-07-12 2018-07-12
Totalt antal tilmeldte 113
Deltagere i gruppen Horsens Lang Weekend 2018
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801531 1401378 1. Mikkel Djernæs Antonsen Køge Skakklub 2441 2452 2018-07-17
100901506 1413767 2. Igor Teplyi Skakklubben af 1968 2415 2407 2018-07-17
100600992 1400088 3. Karsten Rasmussen Århus Skakklub/Skolerne 2414 2422 2018-07-17
100700286 1400142 4. Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening 2394 2363 2018-07-17
100300606 1401491 5. Steffen Pedersen Sydøstfyn 2320 2357 2018-07-17
100103864 1444492 6. Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2319 2332 2018-07-17
100800086 1400673 7. Tobias Bent Christensen Århus Skakklub/Skolerne 2311 2340 2018-07-17
100300602 1400053 8. Klaus Berg Skakklubben af 1968 2289 2322 2018-07-17
100101674 1401548 9. Brian Jørgen Jørgensen Næstved Skakklub 2252 2279 2018-07-17
100602240 1429221 10. Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2242 2259 2018-07-17
100103379 1401386 11. Peter Erik Olsen Skakklubben Seksløberen 2180 2212 2018-07-17
101096587 - 12. Andreas Schütte 2154 2018-07-17
100300084 1403222 13. Claus Rossen Viborg Skakklub 2148 2168 2018-07-17
100101573 1506005 14. Peter Brondt Pedersen Brønshøj Skakforening 2135 2168 2018-07-17
100100836 1416596 15. Kurt Klifoth Valby Skakklub 2118 2159 2018-07-17
100101578 1402706 16. Steen Brustrup Petersen Brønshøj Skakforening 2099 2111 2018-07-17
100501746 1448552 17. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2093 2168 2018-07-17
100300623 1403273 18. Thomas Stausholm Jepsen Sydøstfyn 2092 2131 2018-07-17
100801207 1405683 19. Rune Andersen Bornholms Skakklub 2091 2120 2018-07-17
100602425 1446045 20. Kasper Skaarup Skakklubben af 1968 2071 2037 2018-07-17
100701012 1412914 21. Andreas Lund Ertbjerg Skakforeningen ØBRO 2044 2072 2018-07-17
100602311 1440489 22. Johan Hardlei Skakklubben af 1968 2035 1991 2018-07-17
100500692 1409859 23. Aage Søndergaard Nielsen Springeren Kolding 2032 1983 2018-07-17
100601670 1409476 24. Jens Olaf Svanholm Fogh Viby Skakklub 2025 2048 2018-07-17
100900241 1406086 25. Torben Bødskov Andersen Silkeborg Skakklub Af 1930 2018 2045 2018-07-17
101096588 - 26. Anil Surender 2015 2018-07-17
101096589 - 27. Anna Kohut 2009 2018-07-17
100600463 1406434 28. Lars Garne Rasmussen Åbyhøj Skakklub 2003 1995 2018-07-17
100900189 1406892 29. Poul Erik Nielsen Sydøstfyn 2003 2021 2018-07-17
100100496 1412000 30. Martin Reib Petersen Skakforeningen ØBRO 1987 2020 2018-07-17
100300078 1405551 31. Alexander Mikkel Johnny Holler Johansen Enkeltmedlem - Indland 1984 1974 2018-07-17
100201253 1412507 32. Finn Holmsø Præstø Skakklub 1983 2027 2018-07-17
100200822 1407325 33. Morten Frank Jensen Præstø Skakklub 1965 2007 2018-07-17
100800419 1401424 34. Henrik Mortensen Horsens Skakforening 1954 1986 2018-07-17
100800674 1414925 35. Jakob Kjær Skakklubben Seksløberen 1950 1979 2018-07-17
100300208 1401688 36. Jan Kuntz Frem Skakklub 1932 1977 2018-07-17
100200196 1408437 37. Morten Lyck Hansen Skakklubben af 1968 1930 1970 2018-07-17
100900246 1447963 38. Thomas Christensen Kjellerup Skakklub 1922 1956 2018-07-17
103106047 1504940 39. John Laurids Hansen Frederiksberg Skakforening 1912 1908 2018-07-17
100901136 1444379 40. Joen Lesner Skakklubben af 1968 1905 1890 2018-07-17
100103718 1433857 41. Mathias Frost Torp-Hansen Skakforeningen ØBRO 1902 1894 2018-07-17
101096590 - 42. Hasan Kolyaie 1901 2018-07-17
100201725 1423401 43. Bjarke Gregor Enkeltmedlem - Indland 1878 1907 2018-07-17
100500469 1438808 44. Lasse Nielsen Fredericia Skakforening 1870 1909 2018-07-17
100301972 1463969 45. Sebastian Sterup Faaborg Skakklub 1849 1944 2018-07-17
100202092 1447955 46. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1843 1846 2018-07-17
101096591 - 47. Jann Nettelbeck 1831 2018-07-17
100700677 1406159 48. Hugo Falberg Aalborg Skakforening af 1889 1808 1856 2018-07-17
100501747 1448560 49. Jenith Easwaralingam Fredericia Skakforening 1799 1792 2018-07-17
100500219 1417045 50. Lars Wisler Pedersen Grindsted Skakklub 1791 1856 2018-07-17
100201817 1434187 51. Alexander Torp Jørgensen Næstved Skakklub 1788 1803 2018-07-17
100102475 1504231 52. Steen Guldager Pedersen Valby Skakklub 1783 1926 2018-07-17
100900167 1412213 53. Aksel Hansen Holstebro Skakklub 1782 1822 2018-07-17
100600624 1428446 54. Flemming Pagh Iversen Aros Skakklub 1780 1785 2018-07-17
100301904 1450344 55. Birger Olsen Sydøstfyn 1779 1864 2018-07-17
100700648 1417037 56. Kurt Finn Pedersen Aalborg Skakforening af 1889 1778 1840 2018-07-17
100601893 1411438 57. Johnny Jensen Aros Skakklub 1765 1801 2018-07-17
100200288 1428403 58. Jan Robert Ambirk Vordingborg Skakklub 1747 1805 2018-07-17
101096592 - 59. Svanberg Mar Palsson 1747 2018-07-17
100103389 1446762 60. Troels Barington Valby Skakklub 1747 1752 2018-07-17
100700196 1440373 61. Allan Toftegaard Christensen Tåstrup Skakforening 1746 1818 2018-07-17
100602410 1444824 62. Filip Martin Kierulf Hou Holm Nordre Skakklub 1746 1794 2018-07-17
100100124 1407155 63. Daniel Kokholm Skakklubben K41 1737 1834 2018-07-17
100700678 1418580 64. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1736 1839 2018-07-17
100602575 1453947 65. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1731 1768 2018-07-17
100101086 1413368 66. Orla Eilegaard Jørgensen Allerød Skakklub 1731 1639 2018-07-17
100900449 1419838 67. Egon Rysgaard Madsen THY Skakklub 1706 1770 2018-07-17
100900066 1403036 68. Kim Schmidt Holstebro Skakklub 1704 1756 2018-07-17
100600130 1402102 69. Kim Hardlei Vejlby-Risskov Skakklub 1700 1786 2018-07-17
100301074 1440276 70. Palle Halkier Jørgensen Hvidovre Skakklub 1697 1798 2018-07-17
100300216 1401602 71. Karsten Fyhn Skakklubben Alssund 1685 1730 2018-07-17
100600866 1421042 72. Mikael Horslund Randers Skakklub 1685 1714 2018-07-17
100500606 1413180 73. Vagn Skov Andersen Horsens Skakforening 1674 1732 2018-07-17
100602431 1445820 74. Jacob Bjørnskov Skakklubben af 1968 1670 1797 2018-07-17
103110294 1438786 75. Arunn Ananthan Skakklubben Evans 1667 1751 2018-07-17
100600977 1407473 76. Bo Munksgaard Præstø Skakklub 1666 1741 2018-07-17
100103760 1438131 77. Morten Bengtsson Skakklubben Seksløberen 1666 1691 2018-07-17
100103836 1442589 78. Angelo Nielsen Amager Skakforening 1661 1720 2018-07-17
100104462 45059730 79. Vedant Kumar Saravana Skakforeningen ØBRO 1658 1691 2018-07-17
100102604 1413287 80. Martin Skovsø Nielsen Valby Skakklub 1653 1790 2018-07-17
100500538 1403478 81. Erik Pontoppidan Skakklubben Evans 1634 1716 2018-07-17
100901011 1415972 82. Michael René Christensen THY Skakklub 1625 1690 2018-07-17
100701788 1465058 83. Michael Bohnstedt Nørresundby Skakklub 1619 1460 2018-07-17
100104381 1462920 84. Emil Savery Amager Skakforening 1614 1635 2018-07-17
100800414 1409557 85. Hans Haagen Larsen Enkeltmedlem - Indland 1611 1679 2018-07-17
100600405 1429183 86. Søren Rud Ottesen Silkeborg Skakklub Af 1930 1611 1679 2018-07-17
100100016 1411098 87. Jan Kargaard Jensen Tåstrup Skakforening 1604 1673 2018-07-17
100102462 1410571 88. Ohran Alic Haslev Skakklub 1603 1715 2018-07-17
100800404 1410946 89. Erik Hedegaard Hansen Helsingør Skakklub 1600 1673 2018-07-17
100100322 1411225 90. Bjarne Eiholt Skakklubben K41 1594 1623 2018-07-17
100301979 1464361 91. Ruben Jepsen Sydøstfyn 1575 1643 2018-07-17
103110503 1444859 92. Joshua Kehlet Hansen Skakklubben af 1968 1555 1625 2018-07-17
100900653 1411292 93. Uffe Kallenbach THY Skakklub 1534 1621 2018-07-17
100103837 1441400 94. Kim Michael Pedersen Amager Skakforening 1530 1659 2018-07-17
100202091 1444808 95. Victor Koch-Müller Præstø Skakklub 1524 1535 2018-07-17
100200903 1424270 96. Torben William Petersen Skakklubben af 1927, Ringsted 1506 1592 2018-07-17
100100667 1416073 97. Flemming Dyremose Brøndby Skakklub 1461 1651 2018-07-17
103109271 1431676 98. Thomas Nielsen Enkeltmedlem - Indland 1451 1570 2018-07-17
100900039 1450476 99. Henning Staugaard Skakklubben Alssund 1440 1550 2018-07-17
100104440 1465597 100. Oliver Langberg Birch Sunddahl Valby Skakklub 1389 1729 2018-07-17
100900427 1439480 101. Hans Jørgen Christensen THY Skakklub 1366 1461 2018-07-17
100900771 1413201 102. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1341 1465 2018-07-17
100602633 1463853 103. Casper Folkmann Bunch Skakklubben af 1968 1335 2018-07-17
100104483 - 104. Max Fischer Skakforeningen ØBRO 1312 2018-07-17
100104037 1445073 105. Nicolai Rostrup Skakforeningen Odysseus 1312 2018-07-17
100601955 1420704 106. Torben Fogh Viby Skakklub 1232 1357 2018-07-17
101096383 1467085 107. Oliver Gabrielsen Skakforeningen ØBRO 1202 1525 2018-07-17
100501635 1446975 108. Carsten Wagner Sørensen Fredericia Skakforening 1189 1286 2018-07-17
100100277 1450492 109. Bent K. Nielsen Skørping Skakklub 1175 1258 2018-07-17
100202278 1457942 110. Johannes Frank Jensen Præstø Skakklub 1166 1354 2018-07-17
100102386 1412922 111. Morten Sigvart Dyremose Brøndby Skakklub 1149 1375 2018-07-17
100803118 - 112. Flemming Andersen Allerød Skakklub 1063 2018-07-17
100202268 1449990 113. Lis K. Dam Præstø Skakklub 1035 1215 2018-07-17