Arbejder ...

loading

Brønshøj SenSommer 2018  

Vis Gruppe : Parringer
A Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Michael Tandrup
Herlev Skakklub
20052018
8
2
3
4
5
6
7
35 - 73,719873,522008
2Thomas Nielsen
Nordsjællands Skakklub
19301969
7
1
8
3
4
5
6
3 - 42,8519502,991979
3John Holm Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
19361972
6
7
1
2
8
4
5
522,9520093,022012
4Jeppe Nicolaisen
Enkeltmedlem - Indland
20342060
5
6
7
1
2
3
8
1420643,992090
5Esben Christensen
Brønshøj Skakforening
20032017
4
8
6
7
1
2
3
3 - 43,6520003,522017
6Carsten Møller Larsen
Skakklubben Seksløberen
19752034
3
4
5
8
7
1
2
35 - 73,3519653,692020
7Jakob Kjær
Skakklubben Seksløberen
19741997
2
3
4
5
6
8
1
83,3519193,281961
8WFM Louise Winther Fredericia
Skakforeningen ØBRO
20502060
1
5
2
6
3
7
4
35 - 74,1520273,992040

B Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
16741709
2
1
5
0
4
0
20
0
10
1
18
1
6
+
46 - 82,1517002,001749
2Teddy Hansen
Valby Skakklub
18141887
1
0
18
1
8
0
10
½
3
-
7
½
17
0
218417544,071846
3Benny Howe
Brønshøj Skakforening
16471733
4
½
20
0
7
1
19
0
2
+
6
½
16
½
9 - 121,916652,141740
4Magnus Gustafsson
Brønshøj Skakforening
18411925
3
½
7
1
1
1
14
½
11
-
5
0
13
-
313 - 153,418293,361918
5Petruli Petrovski
Enkeltmedlem - Indland
17421824
6
1
1
1
13
1
11
½
20
½
4
1
9
½
23,0518443,361867
6Michael Nielsen
Sjælsø Skakklub
17131679
5
0
12
1
18
½
17
½
16
0
3
½
1
-
16 - 173,216922,441680
7Andreas Philip Cort Maleeva Hansen
Nørrebro Skakklub
16401828
8
0
4
0
3
0
15
+
17
0
2
½
18
0
192,4515733,441710
8Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
16911715
7
1
9
½
2
1
13
0
14
1
11
0
20
1
4 - 52,517662,001815
9Søren Holm Jensen
Brønshøj Skakforening
18071926
10
½
8
½
19
½
16
½
12
1
20
1
5
½
4 - 53,718314,481926
10Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
18331869
9
½
13
0
17
½
2
½
1
0
21
+
12
1
9 - 123,817943,531848
11Mikael Ramkilde
Nordsjællands Skakklub
18371916
12
1
16
1
20
1
5
½
4
+
8
1
19
½
613,4518853,821940
12Steen Nielsen
Skakklubben K41
16671717
11
0
6
0
15
+
18
1
9
0
17
1
10
0
313 - 152,416552,391709
13Olav Kallenbach
Nørrebro Skakklub
17581829
14
½
10
1
5
0
8
1
19
0
16
½
4
+
46 - 82,717672,911831
14Mikkel Jørgensen
Brønshøj Skakforening
18191883
13
½
17
1
16
½
4
½
8
0
19
0
 16 - 173,3517943,461864
15Troels Barington
Valby Skakklub
17731777
16
0
19
0
12
-
7
-
   020 - 210,817490,741762
16Christian Steen Henriksen
Brønshøj Skakforening
17911833
15
1
11
0
14
½
9
½
6
1
13
½
3
½
46 - 83,7517993,631840
17Angelo Nielsen
Amager Skakforening
16931743
18
½
14
0
10
½
6
½
7
1
12
0
2
1
9 - 123,217023,111751
18Hans Haagen Larsen
Enkeltmedlem - Indland
15811636
17
½
2
0
6
½
12
0
21
+
1
0
7
1
313 - 152,0515792,021636
19Svend Steenstrup
Nordsjællands Skakklub
18811910
20
0
15
1
9
½
3
1
13
1
14
1
11
½
534,3519014,081928
20Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
18951877
19
1
3
1
11
0
1
1
5
½
9
0
8
0
9 - 124,7518584,021867
21Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000    
18
-
10
-
 020 - 21080001000

Troels Barington udgået efter 4. runde

C Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Alex Christian Oksenbøl Larsen
Enkeltmedlem - Indland
12641430
2
½
3
0
12
0
9
½
6
1
10
0
13
+
392,612371,841433
2Frank Laursen
Herlev Skakklub
12161479
1
½
7
0
11
0
5
0
3
0
6
0
9
½
1122,411533,371432
3Ken Nørtoft Sørensen
Brønshøj Skakforening
14031573
4
0
1
1
8
0
7
0
2
1
9
1
6
1
44 - 64,1513964,341566
4Kim Michael Pedersen
Amager Skakforening
15171643
3
1
9
1
5
1
11
0
12
+
8
0
10
1
523,9515193,971644
5Jonbert Marius Sune Jensen
Nørrebro Skakklub
14591500
6
1
11
½
4
0
2
1
10
1
12
0
8
0
7 - 84,214282,541519
6Bo V. Pedersen
Brønshøj Skakforening
14191575
5
0
12
0
9
½
10
0
1
0
2
1
3
0
114,412893,571534
7Tonny Czajkowski
Brønshøj Skakforening
12911443
8
0
2
1
10
0
3
1
9
½
11
1
12
0
7 - 83,213052,451485
8Brian Kalhøj
Brønshøj Skakforening
14311438
7
1
10
½
3
1
12
+
11
0
4
1
5
1
13,0514962,011538
9Morten Sigvart Dyremose
Brøndby Skakklub
11691370
10
½
4
0
6
½
1
½
7
½
3
0
2
½
101,7512031,981380
10Flemming Dyremose
Brøndby Skakklub
15241657
9
½
8
½
7
1
6
1
5
0
1
1
4
0
44 - 64,8514865,021637
11Aksel Mortensgaard
Brønshøj Skakforening
13641560
12
1
5
½
2
1
4
1
8
1
7
0
 33,1514252,911572
12Philip Holm Østerskov
Enkeltmedlem - Indland
1162
11
0
6
1
1
1
8
-
4
-
5
1
7
1
44 - 61,25136501000
13Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000      
1
-
013080001000

Partier i turneringen Brønshøj SenSommer 2018

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

Hermed indbyder BSF til vores Brønshøj Sensommer Turnering 16/8 - 4/10, der inddeles i 3 grupper monrad. Max. 46 deltagere.

Turneringen bliver naturligvis ELO-ratet.

De faste 7 runder er 16/8, 23/8, 30/8, 6/9, 20/9, 27/9 og 4/10.

Som noget nyt indlægges der en torsdag 13/9 til udsatte partier efter 4, runde.

Det giver ikke deltagerne ret til et afbud, men er et tilbud til afvikling af de partier, hvor spillerne bliver enige om, at afvikle deres parti på en anden aften end den planlagte runde.

 

Gruppe A: fra 1900 og op

Gruppe B: 1600 - 1899

Gruppe C: under 1600

 

Spillested: Frederikssundsvej 118 A, 2700 Brønshøj

Spilledage og tid: Torsdag 17. august og og frem til torsdag 4/10, start kl. 19.00.

Tab uden kamp: Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent .

Betænkningstid: FIDEs med 90 min + 30 sekunder pr. træk og 15 minutters tillæg ved træk 40.

Bemærk: Rygeforbud i lokalerne.

Indskud: 200,- kr. betales 16/8 inden 1. rundes start

 

Mobiltelefoner og lign.:Partiet tabes, hvis ens mobiltelefon eller andet elektronisk kommunikationsudstyr er tændt under spillet.

 

Tilmelding senest 9/8 til:

Kun via DSUs turneringssystem

Yderligere oplysninger Carsten Petersen mobil 2965 3505 eller e-mail b.s.f@post.tele.dk

Periode 2018-08-16 .. 2018-10-04
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite

Jacob Carstensen (Brønshøj), Roland Greger (Brønshøj) og Sigfred Haubro (BMS)

Hoveddommer Niels Erik Andersen
Dommere Alle grupper:  Carsten Petersen

Tilmeldings muligheder til Brønshøj SenSommer 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
A 8 2018-08-16 2018-08-09
B 21 2018-08-16 2018-08-09
C 13 2018-08-16 2018-08-09
Totalt antal tilmeldte 42
Deltagere i gruppen A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800660 1408356 1. Michael Tandrup Herlev Skakklub 2005 2018 2018-05-14
100200107 1407147 2. Thomas Nielsen Nordsjællands Skakklub 1930 1969 2018-07-13
100100371 1406256 3. John Holm Nielsen Enkeltmedlem - Indland 1936 1972 2018-06-10
100800421 1404806 4. Jeppe Nicolaisen Enkeltmedlem - Indland 2034 2060 2018-07-29
100801054 1402307 5. Esben Christensen Brønshøj Skakforening 2003 2017 2018-05-22
100100125 1415131 6. Carsten Møller Larsen Skakklubben Seksløberen 1975 2034 2018-08-04
100800674 1414925 7. Jakob Kjær Skakklubben Seksløberen 1974 1997 2018-08-03
100100428 1404113 8. WFM Louise Winther Fredericia Skakforeningen ØBRO 2050 2060 2018-07-19
Deltagere i gruppen B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101096089 1464981 1. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1674 1709 2018-06-08
100102530 1431951 2. Teddy Hansen Valby Skakklub 1814 1887 2018-08-08
100101538 1407457 3. Benny Howe Brønshøj Skakforening 1647 1733 2018-05-06
100104008 1444778 4. Magnus Gustafsson Brønshøj Skakforening 1841 1925 2018-08-06
100103593 1417673 5. Petruli Petrovski Enkeltmedlem - Indland 1742 1824 2018-06-06
100802708 1437372 6. Michael Nielsen Sjælsø Skakklub 1713 1679 2018-07-02
100104343 1462636 7. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen Nørrebro Skakklub 1640 1828 2018-05-24
100104090 1454188 8. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1691 1715 2018-06-01
100800205 1408372 9. Søren Holm Jensen Brønshøj Skakforening 1807 1926 2018-05-06
100100138 1406175 10. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1833 1869 2018-08-05
100802760 1439391 11. Mikael Ramkilde Nordsjællands Skakklub 1837 1916 2018-07-29
103105778 1402498 12. Steen Nielsen Skakklubben K41 1667 1717 2018-08-20
100102100 1414852 13. Olav Kallenbach Nørrebro Skakklub 1758 1829 2018-08-02
100200232 1411187 14. Mikkel Jørgensen Brønshøj Skakforening 1819 1883 2018-07-27
100103389 1446762 15. Troels Barington Valby Skakklub 1773 1777 2018-07-17
100103500 1413007 16. Christian Steen Henriksen Brønshøj Skakforening 1791 1833 2018-05-14
100103836 1442589 17. Angelo Nielsen Amager Skakforening 1693 1743 2018-08-10
100800414 1409557 18. Hans Haagen Larsen Enkeltmedlem - Indland 1581 1636 2018-07-15
100800374 1409182 19. Svend Steenstrup Nordsjællands Skakklub 1881 1910 2018-07-26
100100136 1409778 20. Jan Mouritsen Brønshøj Skakforening 1895 1877 2018-05-06
- 21. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-09-12
Deltagere i gruppen C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802375 1416669 1. Alex Christian Oksenbøl Larsen Enkeltmedlem - Indland 1264 1430 2018-06-09
103106794 1426966 2. Frank Laursen Herlev Skakklub 1216 1479 2018-06-01
100103072 1418092 3. Ken Nørtoft Sørensen Brønshøj Skakforening 1403 1573 2018-05-06
100103837 1441400 4. Kim Michael Pedersen Amager Skakforening 1517 1643 2018-08-05
103105996 1435914 5. Jonbert Marius Sune Jensen Nørrebro Skakklub 1459 1500 2018-08-08
100103691 1436040 6. Bo V. Pedersen Brønshøj Skakforening 1419 1575 2018-05-06
101096436 1466267 7. Tonny Czajkowski Brønshøj Skakforening 1291 1443 2018-06-14
100104474 - 8. Brian Kalhøj Brønshøj Skakforening 1431 1438 2018-05-06
100102386 1412922 9. Morten Sigvart Dyremose Brøndby Skakklub 1169 1370 2018-06-06
100100667 1416073 10. Flemming Dyremose Brøndby Skakklub 1524 1657 2018-06-06
100103681 1432206 11. Aksel Mortensgaard Brønshøj Skakforening 1364 1560 2018-05-06
101096508 1467301 12. Philip Holm Østerskov Enkeltmedlem - Indland 1162 2018-06-29
- 13. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-09-28