Arbejder ...

loading

Syddjurs Sommer emt 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Per Madsen
Syddjurs Skakklub
17391780
2
0
5
½
10
½
7
1
4
1
343,7517173,101778
2Niels Bryde Nyvanggård
Espergærde Skakklub
1780
1
1
4
0
9
0
3
0
10
1
283,85172501000
3Kai Washeim
Syddjurs Skakklub
15741686
4
0
6
1
5
½
2
1
9
½
332,2516052,141683
4Bent Pedersen
Syddjurs Skakklub
13771524
3
1
2
1
8
0
9
0
1
0
270,6514540,811528
5Søren Graugaard Christensen
Viby Skakklub
16011652
6
½
1
½
3
½
8
½
7
½
52,1516121,941663
6Henrik Friis
Syddjurs Skakklub
16571739
5
½
3
0
7
1
10
1
8
0
6316422,941730
7Poul Guldbæk Olesen
Vejlby-Risskov Skakklub
14301541
8
0
10
1
6
0
1
0
5
½
91,214441,401543
8Steffen Cordes
Skakklubben af 1968
18951974
7
1
9
½
4
1
5
½
6
1
414,418954,311968
9Benno Ørvad Markussen
Viby Skakklub
16451720
10
1
8
½
2
1
4
1
3
½
422,7516902,251735
10Gunnar Bach
Skakklubben Rokaden
13981518
9
0
7
0
1
½
6
0
2
0
½101,0513731,111506

1. præmie: 650 kr.   2. præmie: 300 kr.    Ratingpræmie til bedst placerede spiller med under 1600 i rating: 200 kr.

Der kan ikke vindes 2 præmier. Indtager en spiller under 1600 1. eller 2. præmie så går ratingpræmien til spilleren på 3. pladsen.

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Niels Christian Vrou Offersen
Enkeltmedlem - Indland
12841418
2
½
9
1
8
1
6
1
5
1
13,113653,201444
2Villy Øxenholt
Syddjurs Skakklub
11891358
1
½
5
0
10
0
7
0
9
1
82,5511421,871343
3Tage J. C. Toma
Grenå Skakklub
12131333
4
1
8
0
5
½
10
0
7
0
92,611641,571332
4Finn Jensen
Grenå Skakklub
12411483
3
0
6
0
7
½
9
1
8
½
273,211873,001453
5Jens A. L. Jørgensen
Viby Skakklub
13261420
6
½
2
1
3
½
8
1
1
0
343,213172,951421
6Verner Schou Sørensen
Syddjurs Skakklub
13101461
5
½
4
1
9
1
1
0
10
½
333,0513082,821465
7Noa Sinding
Syddjurs Skakklub
1029
8
0
10
0
4
½
2
1
3
1
61,35108801000
8Roberto Sanchez Gonzalez
Viby Skakklub
11011181
7
1
3
1
1
0
5
0
4
½
51,7511350,851194
9Steen Larsen
Aros Skakklub
9871088
10
1
1
0
6
0
4
0
2
0
1100,859940,551097
10Kjeld Ehlers
Vejlby-Risskov Skakklub
12801588
9
0
7
1
2
1
3
1
6
½
23,3512873,191574

1. præmie: 650 kr.    2. præmie: 300 kr.    Ratingpræmie til bedst placerede spiller med under 1200 i rating: 200 kr.

Der kan ikke vindes 2 præmier. Indtager en spiller under 1200 1. eller 2. præmie så går ratingpræmien til spilleren på 3. pladsen.

Indbydelse

Syddjurs Skakklub

inviterer til

Syddjurs Sommer emt 2018

(Uge 30)

 

Turneringsform:

Der spilles 5 runder så vidt muligt i 6-mandsgrupper (alle-mod-alle), evt. suppleret med en Monradgruppe. Turneringen Elorates.

Hvor:

Cafeen, Rosengården, Tingvej 22, 8543 Hornslet.

Hvornår og hvordan:

Spilledatoer: 23/7, 24/7, 25/7, 26/7 og 27/7-2018 (hverdagene i uge 30).

Spilletid: 19:00 til 23:30

Der accepteres max. 30 min. for sent fremmøde.

Betænkningstiden er 90 minutter pr. spiller + 30 sekunder pr. træk fra træk 1.
Efter 40 træk opnås yderligere 15 minutter. 

Der er noteringspligt under hele partiet.

Indskud:

150 kr. i alle grupper.

Præmier:

1. præmie i gruppen: 500 kr.

2. præmie i gruppen: 200 kr.

 

Tilmelding:

Senest den 19/7-2018 til Willy Møller Nielsen mobil 50592461 email: willymn@gmail.com

eller på

http://turnering.skak.dk/TournamentActive/AllInvitations

 

Spørgsmål til turneringen rettes til Willy på email eller telefon.

 

Vi glæder os til at møde mange kampivrige spillere!

 

Med venlig hilsen

Bestyrelsen i Syddjurs Skakklub

Periode 2018-07-23 .. 2018-07-27
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.syddjursskakklub.dk/web/index.php/egneturneringer
Turnerings komite
Hoveddommer Willy Møller Nielsen
Dommere
Basis 1:  Willy Møller Nielsen

Tilmeldings muligheder til Syddjurs Sommer emt 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.syddjursskakklub.dk/web/index.php/egneturneringer

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Basis 1 10 2018-07-23 2018-07-22
Basis 2 10 2018-07-23 2018-07-22
Totalt antal tilmeldte 20
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100102489 1419617 1. Per Madsen Syddjurs Skakklub 1739 1780 2018-07-02
100800680 0 2. Niels Bryde Nyvanggård Espergærde Skakklub 1780 2018-07-12
100602166 1422901 3. Kai Washeim Syddjurs Skakklub 1574 1686 2018-06-12
100600574 1422146 4. Bent Pedersen Syddjurs Skakklub 1377 1524 2018-07-16
100601235 1413449 5. Søren Graugaard Christensen Viby Skakklub 1601 1652 2018-07-09
101095362 1461664 6. Henrik Friis Syddjurs Skakklub 1657 1739 2018-07-08
100602156 1444956 7. Poul Guldbæk Olesen Vejlby-Risskov Skakklub 1430 1541 2018-07-18
100600608 1404644 8. Steffen Cordes Skakklubben af 1968 1895 1974 2018-07-20
100501365 1429132 9. Benno Ørvad Markussen Viby Skakklub 1645 1720 2018-07-09
100602085 1420283 10. Gunnar Bach Skakklubben Rokaden 1398 1518 2018-07-20
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602622 1463080 1. Niels Christian Vrou Offersen Enkeltmedlem - Indland 1284 1418 2018-07-20
100602682 1467450 2. Villy Øxenholt Syddjurs Skakklub 1189 1358 2018-07-16
100600303 1422820 3. Tage J. C. Toma Grenå Skakklub 1213 1333 2018-05-28
100600811 1421140 4. Finn Jensen Grenå Skakklub 1241 1483 2018-05-28
100601094 1421271 5. Jens A. L. Jørgensen Viby Skakklub 1326 1420 2018-07-09
100600772 1422634 6. Verner Schou Sørensen Syddjurs Skakklub 1310 1461 2018-07-10
100602596 - 7. Noa Sinding Syddjurs Skakklub 1029 2018-06-25
100600956 1420755 8. Roberto Sanchez Gonzalez Viby Skakklub 1101 1181 2018-07-10
100602078 1421620 9. Steen Larsen Aros Skakklub 987 1088 2018-05-17
100600981 1404741 10. Kjeld Ehlers Vejlby-Risskov Skakklub 1280 1588 2018-07-21