Arbejder ...

loading

Lundeborg 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Mester 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Claus Rossen
Viborg Skakklub
20962126
8
½
2
0
3
1
4
0
5
0
6
0
7
0
82,72072
2CM Martin Strandby Hansen
Sydøstfyn
21152097
7
0
1
1
8
½
3
½
4
0
5
½
6
0
72,92107
3Per Stentebjerg-Hansen
Frem Skakklub
21362229
6
½
7
½
1
0
2
½
8
0
4
1
5
½
35 - 63,152133
4Mads Bilde Svendsen
Nr.Åby Juniorskakklub
21102139
5
1
6
0
7
1
1
1
2
1
3
0
8
0
42 - 42,852133
5Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
21082163
4
0
8
0
6
1
7
0
1
1
2
½
3
½
35 - 62,852111
6FM Kristoffer Dyrgaard
Freml Skaukklub
22292316
3
½
4
1
5
0
8
0
7
½
1
1
2
1
42 - 44,12227
7Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Skakklubben Evans
22012211
2
1
3
½
4
0
5
1
6
½
8
0
1
1
42 - 43,82205
8IM Steffen Pedersen
Sydøstfyn
23942361
1
½
5
1
2
½
6
1
3
1
7
1
4
1
615,652401

Mester 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Poul Erik Nielsen
Sydøstfyn
20361987
8
0
2
0
3
1
4
1
5
1
6
½
7
0
53,652033
2Daniel Munksgaard
Jerne Skakklub
20031931
7
0
1
1
8
1
3
½
4
0
5
1
6
½
443,32017
3Jess Nykjær
Nr.Åby Juniorskakklub
20071983
6
1
7
0
1
0
2
½
8
½
4
0
5
0
273,351970
4Tom Frantsen
Frem Skakklub
20772141
5
1
6
½
7
½
1
0
2
1
3
1
8
½
2 - 34,12085
5Dennis Munksgaard
Jerne Skakklub
20042007
4
0
8
½
6
0
7
0
1
0
2
0
3
1
83,31952
6Jannick Benneth Skow
Læseforeningens Skakklub
19862046
3
0
4
½
5
1
8
1
7
1
1
½
2
½
2 - 33,12019
7Gert Aagaard
Springeren Kolding
20222040
2
1
3
1
4
½
5
1
6
0
8
1
1
1
13,52072
8Carsten Hansen
Haderslev Skakklub
20341993
1
1
5
½
2
0
6
0
3
½
7
0
4
½
63,652011

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Jan Kuntz
Frem Skakklub
18621937
8
1
2
1
3
½
4
1
5
1
6
0
7
½
51 - 24,151888
2Ove Matras
Faaborg Skakklub
17291849
7
1
1
0
8
1
3
½
4
0
5
1
6
0
4 - 52,71753
3Peder Pharsen
Ribe Skakklub
17691884
6
0
7
0
1
½
2
½
8
0
4
0
5
0
183,151705
4Kris Munk
Sydøstfyn
19572034
5
0
6
1
7
0
1
0
2
1
3
1
8
½
4 - 55,11909
5Birger Olsen
Sydøstfyn
18571889
4
1
8
0
6
1
7
0
1
0
2
0
3
1
36 - 74,051826
6Flemming Borg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
17091769
3
1
4
0
5
0
8
0
7
0
1
1
2
1
36 - 72,51724
7Mikael Rask
Faaborg Skakklub
17692036
2
0
3
1
4
1
5
1
6
1
8
½
1
½
51 - 23,151835
8Simon Degnbol Ladefoged
Ribe Skakklub
17831857
1
0
5
1
2
0
6
1
3
1
7
½
4
½
433,31804

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Niels Justesen
Odense Skakklub
1663
8
0
2
0
3
0
4
0
5
½
6
0
7
0
½83,851545
2Silas Høyerup
Caïssa Gladsaxe
16451618
7
1
1
1
8
0
3
1
4
1
5
0
6
1
523,651686
3Erik René Nielsen
Sydøstfyn
16751734
6
0
7
0
1
1
2
0
8
0
4
0
5
½
741600
4Anton Kjeldsen
Frem Skakklub
15241729
5
0
6
0
7
0
1
1
2
0
3
1
8
½
62,351531
5Jørgen Frank Hansen
Odense Skakklub
16671741
4
1
8
0
6
½
7
0
1
½
2
1
3
½
53,91655
6Mikkel Bruun-Jensen
Frem Skakklub
1581
3
1
4
1
5
½
8
0
7
1
1
1
2
0
3 - 42,951635
7Sebastian Sterup
Faaborg Skakklub
16491982
2
0
3
1
4
1
5
1
6
0
8
½
1
1
3 - 43,71673
8Mikkel Strandby Hansen
Sydøstfyn
16291612
1
1
5
1
2
1
6
1
3
1
7
½
4
½
613,51734

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Mazen Onisey
Faaborg Skakklub
14521813
8
1
2
1
3
1
4
0
5
0
6
0
7
1
43 - 431497
2Morten Emil Jannik
Odense Skakklub
14871549
7
1
1
0
8
1
3
0
4
1
5
0
6
0
35 - 63,41469
3Jens Rasmussen
Læseforeningens Skakklub
15311650
6
0
7
0
1
0
2
1
8
½
4
1
5
0
73,851470
4Per Andersen
Ribe Skakklub
15591674
5
0
6
0
7
0
1
1
2
0
3
0
8
0
184,21415
5Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
14411718
4
1
8
½
6
0
7
0
1
1
2
1
3
1
22,91518
6Tobias Simon Lindgaard
Ribe Skakklub
15371733
3
1
4
1
5
1
8
0
7
1
1
1
2
1
613,951636
7Leif Justesen
Odense Skakklub
14430
2
0
3
1
4
1
5
1
6
0
8
1
1
0
43 - 42,91493
8Cipriano Sande Caceres
Odense Skakklub
15211680
1
0
5
½
2
0
6
1
3
½
7
0
4
1
35 - 63,81485

Basis 4 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Jesper Høyerup Thygesen
Herlev Skakklub
14041645
8
1
2
1
3
0
4
1
5
1
6
1
7
½
1 - 34,051469
2Ulla Hansen
Sydøstfyn
12271561
7
½
1
0
8
0
3
1
4
0
5
0
6
1
5 - 62,151243
3Hans Hansen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1331
6
0
7
½
1
1
2
0
8
0
4
0
5
0
83,251252
4Dennis Vejlstrup
Faaborg Skakklub
13621486
5
0
6
0
7
0
1
0
2
1
3
1
8
0
273,551292
5Mikala Høyerup
Enkeltmedlem - Indland
13471503
4
1
8
½
6
1
7
1
1
0
2
1
3
1
1 - 33,41469
6Christian Ringsmose
Odense Skakklub
1414
3
1
4
1
5
0
8
0
7
½
1
0
2
0
5 - 64,11342
7Peter Kinggaard
Frem Skakklub
13241508
2
½
3
½
4
1
5
0
6
½
8
0
1
½
343,151317
8Michael Vedsø
Frederiksberg Skakforening
14341640
1
0
5
½
2
1
6
1
3
1
7
1
4
1
1 - 34,351486

Basis 5 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Ruben Jepsen
Sydøstfyn
12301611
8
1
2
1
3
0
4
½
5
½
6
1
7
½
1 - 32,91307
2Steen Roed Gundorf Henriksen
Frem Skakklub
13181313
7
1
1
0
8
0
3
0
4
0
5
1
6
½
6 - 73,91255
3Jakob Holm
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1318
6
1
7
0
1
1
2
1
8
0
4
1
5
½
1 - 33,91345
4Brian Kirkeskov Magnussen
Nr.Åby Juniorskakklub
13441509
5
1
6
0
7
1
1
½
2
1
3
0
8
1
1 - 34,21358
5Tommy Gudmand Hansen
Læseforeningens Skakklub
12791614
4
0
8
1
6
1
7
1
1
½
2
0
3
½
44 - 53,451304
6Anders Peter Holsterbro
Prøvemedlemmer
1300
3
0
4
1
5
0
8
0
7
1
1
0
2
½
6 - 73,71246
7Chris Borg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
12241391
2
0
3
1
4
0
5
0
6
0
8
0
1
½
82,851163
8Lars Falsig
Ribe Skakklub
12481368
1
0
5
0
2
1
6
1
3
1
7
1
4
0
44 - 53,11289

Basis 6 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1John Gunn
Faaborg Skakklub
10501192
8
0
2
0
3
0
4
1
5
1
6
1
7
0
35 - 63,351034
2Kristian Gade Burgaard
Læseforeningens Skakklub
1000
7
1
1
1
8
0
3
0
4
1
5
1
6
1
532,81131
3Elias Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
10701341
6
1
7
0
1
1
2
1
8
1
4
1
5
1
61 - 23,551223
4Niels Helge Larsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
5
1
6
1
7
0
1
0
2
0
3
0
8
1
35 - 62,81009
5Torben Nielsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1104
4
0
8
0
6
1
7
0
1
0
2
0
3
0
173,95971
6Mathias Waldemar Benneth Skow
Læseforeningens Skakklub
1000
3
0
4
0
5
0
8
0
7
0
1
0
2
0
082,8874
7Jan weber
Prøvemedlemmer
1200
2
0
3
1
4
1
5
1
6
1
8
1
1
1
61 - 24,951247
8Ludvig Due
Prøvemedlemmer
1100
1
1
5
1
2
1
6
1
3
0
7
0
4
0
443,91105

Basis 7 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Karoline Gregersen
Læseforeningens Skakklub
1000
8
1
2
1
3
1
4
½
5
0
6
0
7
0
4 - 53,95980
2Nikolaj Kiel
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
881
7
0
1
0
8
0
3
1
4
1
5
0
6
0
262,65852
3Lukas Bach
Prøvemedlemmer
900
6
0
7
0
1
0
2
0
8
1
4
0
5
0
17 - 82,8819
4Frode Thomsen
Prøvemedlemmer
1000
5
1
6
0
7
0
1
½
2
0
3
1
8
1
4 - 53,95980
5John Sørensen
Sydøstfyn
9621121
4
0
8
1
6
0
7
0
1
1
2
1
3
1
433,5985
6Linus Roed Gundorf Jacobsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
946
3
1
4
1
5
1
8
1
7
0
1
1
2
1
623,31122
7Ewald Munksgaard
Prøvemedlemmer
10001000
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
8
1
1
1
713,951207
8Johannes Knudsen
Læseforeningens Skakklub
1000
1
0
5
0
2
1
6
0
3
0
7
0
4
0
17 - 83,95867
Indbydelse

Kom og  spil med i Lundeborg 2018, vi spiller på kajen i Lundeborg i flotte omgivelser, mellem fiskere og lystbåde.

 Der vil som sædvanlig være godt med sponsorpræmier, som bliver uddelt i løbet af turneringen.

Du/I behøver ikke være medlem af en klub for at spille med.

Indskud 150 kr. (betales senest 9 45) man kan også mobilpay på tlf. nr.22 48 56 76 inden 2-8-2018 kl 18.

Vi spiller med 15 min. betænkningstid til hver, i 8 mands grupper (evt. Monrad i nederste).

Præmier: Vil kunne ses inden 2 runde strart

Starttidspunkt 10.00

Sluttidspunkt ca. 1600

Der vil være en spisepause på ca.30- 45 min, Hvor man har mulighed for at springe i bølgen blå.

Der er mulighed for at købe drikkelse og mad på havnen.

For at se tidligere vindere og deltagere se på sydostfyn.dk 

Sidste frist for tilmelding er Torsdag  2/8 kl. 18 00

Har du spørgsmål er du velkommer til at kontakte Jørgen Kiel 22 48 56 76

Periode 2018-08-04 .. 2018-08-04
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Jørgen Kiel
Dommere

Tilmeldings muligheder til Lundeborg 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 1 8 2018-08-04 2018-08-02
Mester 2 8 2018-08-04 2018-08-02
Basis 1 8 2018-08-04 2018-08-02
Basis 2 8 2018-08-04 2018-08-02
Basis 3 8 2018-08-04 2018-08-02
Basis 4 8 2018-08-04 2018-08-02
Basis 5 8 2018-08-04 2018-08-02
Basis 6 8 2018-08-04 2018-08-02
Basis 7 8 2018-08-04 2018-08-02
- 2 2018-08-04 2018-08-02
Totalt antal tilmeldte 74
Deltagere i gruppen Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100300084 1403222 1. Claus Rossen Viborg Skakklub 2096 2126 2018-07-10
100300604 1407961 2. CM Martin Strandby Hansen Sydøstfyn 2115 2097 2018-06-28
100300086 1400770 3. Per Stentebjerg-Hansen Frem Skakklub 2136 2229 2018-08-02
100300190 1406558 4. Mads Bilde Svendsen Nr.Åby Juniorskakklub 2110 2139 2018-08-02
100300623 1403273 5. Thomas Stausholm Jepsen Sydøstfyn 2108 2163 2018-07-23
103104861 1410938 6. FM Kristoffer Dyrgaard Freml Skaukklub 2229 2316 2018-08-01
100300210 1403699 7. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Skakklubben Evans 2201 2211 2018-08-03
100300606 1401491 8. IM Steffen Pedersen Sydøstfyn 2394 2361 2018-07-26
Deltagere i gruppen Mester 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100900189 1406892 1. Poul Erik Nielsen Sydøstfyn 2036 1987 2018-07-21
103106412 1412868 2. Daniel Munksgaard Jerne Skakklub 2003 1931 2018-05-24
100300686 1427288 3. Jess Nykjær Nr.Åby Juniorskakklub 2007 1983 2018-05-15
100300217 1406825 4. Tom Frantsen Frem Skakklub 2077 2141 2018-05-11
100501146 1411055 5. Dennis Munksgaard Jerne Skakklub 2004 2007 2018-05-11
103102397 1406035 6. Jannick Benneth Skow Læseforeningens Skakklub 1986 2046 2018-07-31
100300075 1427024 7. Gert Aagaard Springeren Kolding 2022 2040 2018-07-24
100400282 1418661 8. Carsten Hansen Haderslev Skakklub 2034 1993 2018-08-02
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100300208 1401688 1. Jan Kuntz Frem Skakklub 1862 1937 2018-07-17
100300258 1416790 2. Ove Matras Faaborg Skakklub 1729 1849 2018-07-30
100400356 1419285 3. Peder Pharsen Ribe Skakklub 1769 1884 2018-06-29
103105279 1419080 4. Kris Munk Sydøstfyn 1957 2034 2018-06-03
100301904 1450344 5. Birger Olsen Sydøstfyn 1857 1889 2018-07-16
100100732 1505823 6. Flemming Borg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1709 1769 2018-08-01
100300823 1443909 7. Mikael Rask Faaborg Skakklub 1769 2036 2018-08-02
100401558 1441256 8. Simon Degnbol Ladefoged Ribe Skakklub 1783 1857 2018-07-31
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100300683 1443291 1. Niels Justesen Odense Skakklub 1663 2018-08-02
102101041 1451103 2. Silas Høyerup Caïssa Gladsaxe 1645 1618 2018-08-02
100301159 1413341 3. Erik René Nielsen Sydøstfyn 1675 1734 2018-07-23
100300031 1427253 4. Anton Kjeldsen Frem Skakklub 1524 1729 2018-05-13
100300827 1446258 5. Jørgen Frank Hansen Odense Skakklub 1667 1741 2018-07-27
100301390 0 6. Mikkel Bruun-Jensen Frem Skakklub 1581 2018-08-01
100301972 1463969 7. Sebastian Sterup Faaborg Skakklub 1649 1982 2018-07-26
100301932 1452533 8. Mikkel Strandby Hansen Sydøstfyn 1629 1612 2018-06-28
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100301953 1461214 1. Mazen Onisey Faaborg Skakklub 1452 1813 2018-08-02
100300226 1433814 2. Morten Emil Jannik Odense Skakklub 1487 1549 2018-07-29
100300096 1408100 3. Jens Rasmussen Læseforeningens Skakklub 1531 1650 2018-06-25
100400328 1448331 4. Per Andersen Ribe Skakklub 1559 1674 2018-08-01
100301938 1461044 5. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1441 1718 2018-07-28
102100849 1419820 6. Tobias Simon Lindgaard Ribe Skakklub 1537 1733 2018-06-12
100300544 1447912 7. Leif Justesen Odense Skakklub 1443 0 2018-07-30
100300552 1409972 8. Cipriano Sande Caceres Odense Skakklub 1521 1680 2018-07-17
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
102101061 1447548 1. Jesper Høyerup Thygesen Herlev Skakklub 1404 1645 2018-08-02
100300616 1443119 2. Ulla Hansen Sydøstfyn 1227 1561 2018-08-05
100300413 0 3. Hans Hansen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1331 2018-05-11
100400363 1444174 4. Dennis Vejlstrup Faaborg Skakklub 1362 1486 2018-07-30
100103983 1456016 5. Mikala Høyerup Enkeltmedlem - Indland 1347 1503 2018-08-02
100301927 1451669 6. Christian Ringsmose Odense Skakklub 1414 2018-06-05
100300647 1427245 7. Peter Kinggaard Frem Skakklub 1324 1508 2018-05-09
100101720 1427148 8. Michael Vedsø Frederiksberg Skakforening 1434 1640 2018-07-09
Deltagere i gruppen Basis 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100301979 1464361 1. Ruben Jepsen Sydøstfyn 1230 1611 2018-07-16
100301937 1461036 2. Steen Roed Gundorf Henriksen Frem Skakklub 1318 1313 2018-07-28
101095832 - 3. Jakob Holm Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1318 2018-08-02
100300033 1464507 4. Brian Kirkeskov Magnussen Nr.Åby Juniorskakklub 1344 1509 2018-05-16
100301332 1466984 5. Tommy Gudmand Hansen Læseforeningens Skakklub 1279 1614 2018-08-02
101096598 - 6. Anders Peter Holsterbro Prøvemedlemmer 1300 2018-08-03
101095201 1462490 7. Chris Borg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1224 1391 2018-08-01
101200021 1463624 8. Lars Falsig Ribe Skakklub 1248 1368 2018-05-23
Deltagere i gruppen Basis 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100301771 1442988 1. John Gunn Faaborg Skakklub 1050 1192 2018-07-14
100302007 - 2. Kristian Gade Burgaard Læseforeningens Skakklub 1000 2018-07-31
100301965 1462440 3. Elias Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1070 1341 2018-07-28
101095826 - 4. Niels Helge Larsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2018-07-30
101095831 - 5. Torben Nielsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1104 2018-05-11
100302008 - 6. Mathias Waldemar Benneth Skow Læseforeningens Skakklub 1000 2018-07-31
101096599 - 7. Jan weber Prøvemedlemmer 1200 2018-08-03
101096600 - 8. Ludvig Due Prøvemedlemmer 1100 2018-08-02
Deltagere i gruppen Basis 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100302006 - 1. Karoline Gregersen Læseforeningens Skakklub 1000 2018-07-31
101095205 - 2. Nikolaj Kiel Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 881 2018-07-10
101096603 - 3. Lukas Bach Prøvemedlemmer 900 2018-07-31
101096602 - 4. Frode Thomsen Prøvemedlemmer 1000 2018-07-07
100301773 1444042 5. John Sørensen Sydøstfyn 962 1121 2018-07-29
101095626 1467220 6. Linus Roed Gundorf Jacobsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 946 2018-07-31
101096601 - 7. Ewald Munksgaard Prøvemedlemmer 1000 1000 2018-05-11
100302009 - 8. Johannes Knudsen Læseforeningens Skakklub 1000 2018-07-31
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100300920 1445081 Per Andersen Læseforeningens Skakklub 1433 1681 2018-06-16
100101573 1506005 Peter Brondt Pedersen Brønshøj Skakforening 2160 2140 2018-07-29