Arbejder ...

loading

6. HKs Pokalkvalifikation - Eliterækken  

Vis Gruppe : Parringer
Eliterækken Direkte link
#NavnRatingElo1234PoPlWeRn
1Uffe Vinther-Schou
Århus Skakklub/Skolerne
23722336
5
1
9
0
13
½
17
½
210 - 142,852355
2Thomas Ochsner
Århus Skakklub/Skolerne
22892280
6
1
10
1
14
1
18
1
41 - 22,62325
3John Filip Rendboe
Århus Skakklub/Skolerne
21682136
7
½
11
½
15
0
19
1
210 - 142,252163
4Bo Jacobsen
Århus Skakklub/Skolerne
22042241
8
0
12
1
16
1
20
1
35 - 92,752209
5Martin Matthiesen
Skakklubben af 1968
22892330
1
0
17
1
21
1
13
1
35 - 91,652296
6Pelle Rødkjær Bank
Skakklubben af 1968
23512320
2
0
18
½
22
1
14
0
15 - 181,952322
7Poul Rewitz
Skakklubben af 1968
22232288
3
½
19
1
23
1
15
1
3 - 41,92235
8Lars Hansen
Skakklubben af 1968
21692231
4
1
20
1
24
1
16
0
35 - 91,82173
9Lars René Andersen
Skakklubben af 1968
21742116
13
1
1
1
17
1
21
1
41 - 21,252224
10Kasper Skaarup
Skakklubben af 1968
18572004
14
0
2
0
18
½
22
1
15 - 180,351862
11Mark Simkin
Skakklubben af 1968
20692077
15
1
3
½
19
1
23
1
3 - 41,352095
12Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
20092129
16
1
4
0
20
1
24
1
35 - 91,252024
13Filip Boe Olsen
Nordre Skakklub
23032309
9
0
21
1
1
½
5
0
15 - 181,62281
14Martin Bækgaard
Nordre Skakklub
23332282
10
1
22
1
2
0
6
1
35 - 922333
15Tom Petri Petersen
Nordre Skakklub
22892310
11
0
23
1
3
1
7
0
210 - 142,052268
16Jan Schleicher Christensen
Nordre Skakklub
21852181
12
0
24
1
4
0
8
1
210 - 141,72171
17Vagn Jensen
Århus Skakklub/Skolerne
20512141
21
1
5
0
9
0
1
½
15 - 180,652048
18Michael Tettinek
Århus Skakklub/Skolerne
20502030
22
1
6
½
10
½
2
0
210 - 141,12048
19Jacob Arnbjerg
Århus Skakklub/Skolerne
18691906
23
1
7
0
11
0
3
0
119 - 200,51854
20Henrik Ochsner
Århus Skakklub/Skolerne
18411891
24
1
8
0
12
0
4
0
119 - 200,51826
21Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
17
0
13
0
5
0
9
0
021 - 240800
22Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
18
0
14
0
6
0
10
0
021 - 240800
23Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
19
0
15
0
7
0
11
0
021 - 240800
24Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
20
0
16
0
8
0
12
0
021 - 240800
Indbydelse

Det indledende kvalifikationsstævne for Eliterække - Pokalskak.

Periode 2018-04-16 .. 2018-05-16
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Thomas Hauge Vestergaard
Dommere
Eliterækken:  Thomas Hauge Vestergaard

Tilmeldings muligheder til 6. HKs Pokalkvalifikation - Eliterækken

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Eliterækken 24 2018-04-16 2018-04-11
Totalt antal tilmeldte 24
Deltagere i gruppen Eliterækken
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100600709 1400568 1. Uffe Vinther-Schou Århus Skakklub/Skolerne 2372 2336 2018-05-21
100600710 1400711 2. Thomas Ochsner Århus Skakklub/Skolerne 2289 2280 2018-05-21
100300218 1403664 3. John Filip Rendboe Århus Skakklub/Skolerne 2168 2136 2018-05-21
100600695 1400738 4. Bo Jacobsen Århus Skakklub/Skolerne 2204 2241 2018-05-21
100400392 1404067 5. Martin Matthiesen Skakklubben af 1968 2289 2330 2018-05-21
100600595 1402889 6. Pelle Rødkjær Bank Skakklubben af 1968 2351 2320 2018-05-21
100600717 1401033 7. Poul Rewitz Skakklubben af 1968 2223 2288 2018-05-21
100600616 1402528 8. Lars Hansen Skakklubben af 1968 2169 2231 2018-05-21
100602129 1404792 9. Lars René Andersen Skakklubben af 1968 2174 2116 2018-05-21
100602425 1446045 10. Kasper Skaarup Skakklubben af 1968 1857 2004 2018-05-21
100602670 24676152 11. Mark Simkin Skakklubben af 1968 2069 2077 2018-05-21
100602311 1440489 12. Johan Hardlei Skakklubben af 1968 2009 2129 2018-05-21
100602308 1440640 13. Filip Boe Olsen Nordre Skakklub 2303 2309 2018-05-21
100900047 1405586 14. Martin Bækgaard Nordre Skakklub 2333 2282 2018-05-21
100601053 1403486 15. Tom Petri Petersen Nordre Skakklub 2289 2310 2018-05-21
100600689 1400916 16. Jan Schleicher Christensen Nordre Skakklub 2185 2181 2018-05-21
100600965 1400851 17. Vagn Jensen Århus Skakklub/Skolerne 2051 2141 2018-05-21
100600938 1404059 18. Michael Tettinek Århus Skakklub/Skolerne 2050 2030 2018-05-21
100602267 1428853 19. Jacob Arnbjerg Århus Skakklub/Skolerne 1869 1906 2018-05-21
100600708 1419170 20. Henrik Ochsner Århus Skakklub/Skolerne 1841 1891 2018-05-21
- 21. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-05-21
- 22. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-05-21
- 23. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-05-21
- 24. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-05-21