Arbejder ...

loading

REMA 1000 EMT 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Mester 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1WIM Nina Høiberg
Nordre Skakklub
20602082
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 61,920602,032041
2Rune Andersen
Bornholms Skakklub
21082137
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,321082,492087
3Michael Bæhring Madsen
Fredericia Skakforening
21852169
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,9521852,762114
4Kasper Skaarup
Skakklubben af 1968
20892085
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,1520892,052044
5Bjarne Light
Fredericia Skakforening
21442151
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,621442,602099
6Peter Grove
Skanderborg Skakklub
21972207
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 63,0521973,072146

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Kai S. Munk
Skanderborg Skakklub
20171996
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 63,4520173,171933
2Birger Olsen
Sydøstfyn
18181889
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 61,918182,301843
3Graham Christopher Taylor
Skakklubben af 1968
18251890
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 61,9518252,311844
4Allan Toftegaard Christensen
Tåstrup Skakforening
17571819
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 61,4517571,731784
5Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
19971960
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 63,319972,891844
6Lars Schøning
Skive Skakklub
19501926
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,9519502,601874

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Niels Bryde Nyvanggård
Espergærde Skakklub
17251574
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,8517251,621509
2Claus Nis Andersen
Skakklubben Rokaden
16821746
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,516823,031685
3Anna Hedelykke Jensen
Nordre Skakklub
16291693
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,0516292,581590
4Valdemar Mandrup
Skakklubben af 1968
17031698
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,717032,631593
5Thomas Overgaard Kristensen
Nordre Skakklub
17061691
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,717062,571640
6Steen Jacobsen
Læseforeningens Skakklub
16421692
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,216422,571641

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Sebastian Gråbæk
Viby Skakklub
14491542
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,1514492,241452
2Svante Juul Ellemand
Skakklubben af 1968
14551518
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,214552,041436
3Vagn Skov Andersen
Horsens Skakforening
16251720
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 63,5516253,641647
4Jan Hansen
Skanderborg Skakklub
15301587
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,815302,611535
5Bjarne Berring Rasmussen
Skanderborg Skakklub
14471554
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,1514472,331507
6Claus Rasmussen
Esbjerg Skakforening
14571530
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,214572,141487

Basis 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Ramadan Mustafov Saliev
Enkeltmedlem - Indland
12561399
2
 
    01 - 80,2512560,311393
2Poul Guldbæk Olesen
Vejlby-Risskov Skakklub
14441543
1
 
    01 - 80,7514440,691529
3Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
14291268
4
 
    01 - 80,8142901268
4Kristian Rasmussen
Skakklubben Rokaden
1200
3
 
    01 - 80,2120001000
5Thomas Jose Brandt Hansen
Skanderborg Skakklub
13001537
6
 
    01 - 80,9130001537
6Lars-Elias Arno Ørrild
Skanderborg Skakklub
900
5
 
    01 - 80,190001000
7Steffen Schwalbe
Espergærde Skakklub
9991105
8
 
    01 - 80,059990,081103
8Mogens Engsig-Karup
Viby Skakklub
14271529
7
 
    01 - 80,9514270,921511
Indbydelse

REMA 1000 SOMMER - EMT 2018, SKANDERBORG

 



 

 

Skanderborg Skakklub indbyder i samarbejde med REMA 1000 til 5 runders koordineret weekend turnering

Samarbejdet med REMA 1000 betyder, at der i de øverste klasser vil være forhøjede præmier.

Spilledage/-tidspunkt:

Fredag, den 17. august kl. 18.30 - 23.30.
Lørdag, den 18. august kl. 10.00 - 15.00 og 15.30 - 20.30
Søndag, den 19. august kl. 10.00 - 15.00 og 15.30 - 20.30.

Spillested:  SKANDERBORG SKAKKLUBS LOKALER, SKANDERBORG SUNDHEDSCENTER, SYGEHUSVEJ 7, 8660 SKANDERBORG

Grupper Der spilles i 6-mandsgrupper, sidste gruppe evt. som monrad.

Betænkningstid: 90 min. til 40 træk, derefter 30 min. plus opsparet tid til resten af partiet med 30 sek. tillæg pr. træk fra træk ét. Mødetid senest 1 time efter rundens start.

Indskud 250 kr. (Max.100 deltagere, så skynd dig at tilmelde dig).

Tilmelding:    Med navn, fødselsdato, rating og telefonnr. senest den 10. august 2018 til Bjarne Rasmussen, tlf. 61 72 59 79 eller online her. 

Præmier 

Mesterklasse 1: 1. præmie, 3.000 kr. 2. præmie, 800 kr.

Mesterklasse 2: 1. præmie, 1.500 kr. 2. præmie, 400 kr.

Øvrige grupper: 1. præmie, 800 kr. 2. præmie,  400 kr.

Præmierne vil blive udbetalt i form af gavekort til REMA 1000.

Kontante præmier deles ved pointsmæssig ligestilling i alle-mod-alle grupper.

Turneringen Elo-rates.

Rygning og mobiltelefoner: Forbud mod rygning og mobiltelefoner på spillestedet.

Fortæring: Skanderborg Skakklub sørger for fortæring, som kan købes på spillestedet til de sædvanlige rimelige priser.

Periode 2018-08-17 .. 2018-08-19
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Bjarne Tornbjerg
Dommere

Tilmeldings muligheder til REMA 1000 EMT 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 1 6 2018-08-17 2018-08-10
Basis 1 6 2018-08-17 2018-08-10
Basis 2 6 2018-08-17 2018-08-10
Basis 3 6 2018-08-17 2018-08-10
Basis 4 8 2018-08-17 2018-08-10
Totalt antal tilmeldte 32
Deltagere i gruppen Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600339 1400720 1. WIM Nina Høiberg Nordre Skakklub 2060 2082 2018-05-30
100801207 1405683 2. Rune Andersen Bornholms Skakklub 2108 2137 2018-07-26
100501277 1413031 3. Michael Bæhring Madsen Fredericia Skakforening 2185 2169 2018-08-10
100602425 1446045 4. Kasper Skaarup Skakklubben af 1968 2089 2085 2018-08-08
100400293 1401360 5. Bjarne Light Fredericia Skakforening 2144 2151 2018-08-10
100601689 1411101 6. Peter Grove Skanderborg Skakklub 2197 2207 2018-07-28
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600508 1406949 1. Kai S. Munk Skanderborg Skakklub 2017 1996 2018-07-20
100301904 1450344 2. Birger Olsen Sydøstfyn 1818 1889 2018-07-16
100601239 1438093 3. Graham Christopher Taylor Skakklubben af 1968 1825 1890 2018-07-30
100700196 1440373 4. Allan Toftegaard Christensen Tåstrup Skakforening 1757 1819 2018-07-29
100602311 1440489 5. Johan Hardlei Skakklubben af 1968 1997 1960 2018-08-03
100900588 816124 6. Lars Schøning Skive Skakklub 1950 1926 2018-08-06
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800680 1467530 1. Niels Bryde Nyvanggård Espergærde Skakklub 1725 1574 2018-08-10
100601032 1415735 2. Claus Nis Andersen Skakklubben Rokaden 1682 1746 2018-08-09
100602456 1449834 3. Anna Hedelykke Jensen Nordre Skakklub 1629 1693 2018-07-19
100602552 1451740 4. Valdemar Mandrup Skakklubben af 1968 1703 1698 2018-07-19
100601855 1419803 5. Thomas Overgaard Kristensen Nordre Skakklub 1706 1691 2018-08-10
100301879 1447009 6. Steen Jacobsen Læseforeningens Skakklub 1642 1692 2018-05-30
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100401436 1436627 1. Sebastian Gråbæk Viby Skakklub 1449 1542 2018-08-07
100602551 1451685 2. Svante Juul Ellemand Skakklubben af 1968 1455 1518 2018-08-02
100500606 1413180 3. Vagn Skov Andersen Horsens Skakforening 1625 1720 2018-08-05
100600228 1436198 4. Jan Hansen Skanderborg Skakklub 1530 1587 2018-08-06
100600519 1422375 5. Bjarne Berring Rasmussen Skanderborg Skakklub 1447 1554 2018-06-01
101095844 1463616 6. Claus Rasmussen Esbjerg Skakforening 1457 1530 2018-07-05
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602157 1422448 1. Ramadan Mustafov Saliev Enkeltmedlem - Indland 1256 1399 2018-07-25
100602156 1444956 2. Poul Guldbæk Olesen Vejlby-Risskov Skakklub 1444 1543 2018-07-29
101095943 1467018 3. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1429 1268 2018-08-06
100602686 - 4. Kristian Rasmussen Skakklubben Rokaden 1200 2018-08-09
100602666 1465511 5. Thomas Jose Brandt Hansen Skanderborg Skakklub 1300 1537 2018-06-13
100602685 - 6. Lars-Elias Arno Ørrild Skanderborg Skakklub 900 2018-06-13
100800683 1439421 7. Steffen Schwalbe Espergærde Skakklub 999 1105 2018-08-10
100601082 1420658 8. Mogens Engsig-Karup Viby Skakklub 1427 1529 2018-06-07