Arbejder ...

loading

Ringkøbing Weekend EMT 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Mesterklassen Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Poul Erik Nielsen
Sydøstfyn
19491987
6
0
2
½
3
1
4
0
5
½
241,9519512,151984
2Lars Schøning
Skive Skakklub
19521935
5
0
1
½
6
0
3
0
4
1
5 - 61,9519391,751930
3Ole Bønnelykke
Esbjerg Skakforening
19632015
4
1
5
1
1
0
2
1
6
0
332,0519922,382027
4Kai S. Munk
Skanderborg Skakklub
19961982
3
0
6
½
5
0
1
1
2
0
5 - 62,3519712,111970
5Stefan Hansen
Ringkøbing Skakklub
20992087
2
1
3
0
4
1
6
1
1
½
1 - 23,1521062,952098
6Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
21522180
1
1
4
½
2
1
5
0
3
1
1 - 23,5521523,662177

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Per Nielsen
Skive Skakklub
18581906
6
½
2
1
3
½
4
½
5
0
42,718522,251901
2Jens Lund Jensen
Herning Skakklub
18681881
5
½
1
0
6
0
3
0
4
1
5 - 62,818292,081849
3Bent H. Bojsen
Gråsten Skakklub
18091855
4
1
5
0
1
½
2
1
6
½
32 - 32,318301,891857
4Bent Rømer Radoor
Esbjerg Skakforening
1847
3
0
6
½
5
½
1
½
2
0
5 - 62,6181401000
5Leif Hamborg
Herning Skakklub
17871820
2
½
3
1
4
½
6
0
1
1
32 - 32,118141,661837
6Peder R. Lehmann Larsen
Præstø Skakklub
18351888
1
½
4
½
2
1
5
1
3
½
12,518652,121906

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Anton David
Skakklubben af 1968
17601804
6
½
2
½
3
½
4
½
5
½
3 - 4317453,041793
2Michael René Christensen
THY Skakklub
16901708
5
½
1
½
6
0
3
1
4
½
3 - 42,416932,261713
3Knud Erik Søgård Jensen
Ringkøbing Skakklub
16691729
4
½
5
0
1
½
2
0
6
½
62,2516472,441710
4Henrik Feldborg
Gråsten Skakklub
16791706
3
½
6
0
5
½
1
½
2
½
252,316702,251696
5Egon Rysgaard Madsen
THY Skakklub
16701737
2
½
3
1
4
½
6
½
1
½
322,2516932,501747
6Martin Winding Ditlevsen
Herning Skakklub
17391739
1
½
4
1
2
1
5
½
3
½
12,817602,511759

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Kurt Kibsgaard
Herning Skakklub
12811485
2
0
6
0
10
0
4
1
12
+
29 - 101,7512471,151462
2Henrik Agerlund Jensen
Holstebro Skakklub
15221464
1
1
3
1
7
0
9
½
6
½
33 - 72,915271,811512
3Frede B. Vistisen
Vorgod Skakklub
12811373
4
1
2
0
6
0
5
½
10
½
29 - 101,9512830,921375
4Torben Storgaard
Skakklubben af 1968
863
3
0
8
0
12
+
1
0
5
½
110,1587901000
5Bjarne Lysgaard-Egeberg
Skakklubben af 1968
15121661
6
½
11
½
8
½
3
½
4
½
83,5514652,011651
6Hans Jørgen Clausen
Gråsten Skakklub
15901687
5
½
1
1
3
1
7
½
2
½
1 - 23,4515923,541686
7Søren Krøjgaard
Ringkøbing Skakklub
15751617
8
1
9
½
2
1
6
½
11
½
1 - 23,115932,141634
8Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
14341501
7
0
4
1
5
½
12
+
9
½
33 - 72,0514320,871504
9Jesper Lund Thomsen
Vorgod Skakklub
15381707
10
1
7
½
11
½
2
½
8
½
33 - 73,215292,861693
10Kjeld Ehlers
Vejlby-Risskov Skakklub
12871574
9
0
12
+
1
1
11
½
3
½
33 - 71,713011,701570
11Anders Dithlevsen
Prøvemedlemmer
1307
12
+
5
½
9
½
10
½
7
½
33 - 71,15134501000
12Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
11
-
10
-
4
-
8
-
1
-
012080001000
Indbydelse

Ringkøbing Weekend-EMT 2018

5/10-7/10 2018 - Ringkøbing Skakklub inviterer til 5-runders EMT.
1. runde fredag d. 5. oktober. 18.30-23.30. Runderne lørdag-søndag: 10-15 og 16-21.

Sted: Ringkøbing Gymnasium, Vasevej 24, 6950 Ringkøbing. Røgfri lokaler. Vi spiller i Gymnasiets bygninger lokale 201-202 1. sal.
Indgang af Gymnasiets hovedindgang!
Betænkningstid: 40 træk på 2 timer og ½ time + opsparet tid til resten af partiet. Ved fremmøde senere end 30 min. efter partiets start dømmes man som taber. Der spilles ikke efter Skakreglernes nye tillæg G.4 om færdigspil.

Indskud: 150 kr. Juniorer 100 kr.
Der tilstræbes 6-mands grupper.

Præmier: Mindst hele indskuddet går til præmier. I alle klasser er der mange ekstrapræmier!
Turneringen ELO-rates hvis muligt.


Tilmelding: Senest mandag d. 1. oktober.
Enten via DSU’s turneringssystem eller til Preben Albertsen, Grønlandsgade 32, 6950 Ringkøbing. Tlf. 50 71 23 03,
e-mail: preben.alb@gmail.com

 

Periode 2018-10-05 .. 2018-10-07
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://fjordskak.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Preben Albertsen
Dommere
Mesterklassen:  Preben Albertsen
Basis 1:  Preben Albertsen
Basis 2:  Preben Albertsen
Basis 3:  Preben Albertsen

Tilmeldings muligheder til Ringkøbing Weekend EMT 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://fjordskak.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mesterklassen 6 2018-10-05 2018-10-01
Basis 1 6 2018-10-05 2018-10-01
Basis 2 6 2018-10-05 2018-10-01
Basis 3 12 2018-10-05 2018-10-01
Totalt antal tilmeldte 30
Deltagere i gruppen Mesterklassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900189 1406892 1. Poul Erik Nielsen Sydøstfyn 1949 1987 2018-08-01
100900588 816124 2. Lars Schøning Skive Skakklub 1952 1935 2018-09-23
100500063 1407287 3. Ole Bønnelykke Esbjerg Skakforening 1963 2015 2018-09-30
100600508 1406949 4. Kai S. Munk Skanderborg Skakklub 1996 1982 2018-09-12
100900483 1413880 5. Stefan Hansen Ringkøbing Skakklub 2099 2087 2018-09-04
100300623 1403273 6. Thomas Stausholm Jepsen Sydøstfyn 2152 2180 2018-08-01
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900583 1406957 1. Per Nielsen Skive Skakklub 1858 1906 2018-10-01
100900144 1410059 2. Jens Lund Jensen Herning Skakklub 1868 1881 2018-09-29
100400162 1408054 3. Bent H. Bojsen Gråsten Skakklub 1809 1855 2018-08-20
100500322 1427954 4. Bent Rømer Radoor Esbjerg Skakforening 1847 2018-08-21
100900773 1402838 5. Leif Hamborg Herning Skakklub 1787 1820 2018-09-26
100801065 1403621 6. Peder R. Lehmann Larsen Præstø Skakklub 1835 1888 2018-09-14
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
103106408 1402072 1. Anton David Skakklubben af 1968 1760 1804 2018-07-06
100901011 1415972 2. Michael René Christensen THY Skakklub 1690 1708 2018-09-30
100900489 1416430 3. Knud Erik Søgård Jensen Ringkøbing Skakklub 1669 1729 2018-08-05
100400046 1444441 4. Henrik Feldborg Gråsten Skakklub 1679 1706 2018-09-10
100900449 1419838 5. Egon Rysgaard Madsen THY Skakklub 1670 1737 2018-09-30
100501580 1434535 6. Martin Winding Ditlevsen Herning Skakklub 1739 1739 2018-09-26
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900090 1418890 1. Kurt Kibsgaard Herning Skakklub 1281 1485 2018-06-08
101096319 1466119 2. Henrik Agerlund Jensen Holstebro Skakklub 1522 1464 2018-09-25
100901270 1431552 3. Frede B. Vistisen Vorgod Skakklub 1281 1373 2018-10-02
100602656 1466810 4. Torben Storgaard Skakklubben af 1968 863 2018-06-23
100600649 1401998 5. Bjarne Lysgaard-Egeberg Skakklubben af 1968 1512 1661 2018-06-22
100400163 1409425 6. Hans Jørgen Clausen Gråsten Skakklub 1590 1687 2018-08-20
100100972 1415050 7. Søren Krøjgaard Ringkøbing Skakklub 1575 1617 2018-09-23
100900771 1413201 8. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1434 1501 2018-07-18
100600804 1431439 9. Jesper Lund Thomsen Vorgod Skakklub 1538 1707 2018-10-02
100600981 1404741 10. Kjeld Ehlers Vejlby-Risskov Skakklub 1287 1574 2018-09-22
101096640 1439529 11. Anders Dithlevsen Prøvemedlemmer 1307 2018-09-27
- 12. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-10-05