Arbejder ...

loading

K41s 5. Dags-EMT  

Vis Gruppe : Parringer
Mesterklassen Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Håkan Lane
Damhus Skakklub
20022047
6
1
2
½
3
0
4
0
5
0
5 - 63,2519513,212013
2Børge Hjerrild Nielsen
Hvidovre Skakklub
18761922
5
0
1
½
6
½
3
1
4
½
3 - 42,2518842,201928
3Thomas Mørkøre
Skakklubben K41
18821934
4
½
5
1
1
1
2
0
6
1
1 - 22,319242,301958
4Jakob Hansen
Enkeltmedlem - Indland
18161914
3
½
6
½
5
1
1
1
2
½
1 - 21,7518912,131941
5FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
18901911
2
1
3
0
4
0
6
½
1
1
3 - 42,3518952,111919
6Dick Sørensen
Frederiksberg Skakforening
19842026
1
0
4
½
2
½
5
½
3
0
5 - 63,119363,051995

Basisgruppe Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1 Vergis Kousidis
18101810
2
1
4
1
7
1
3
1
5
½
1018103,251835
2Søren Christian Krogh
Skakklubben K41
12191280
1
0
3
0
6
-
5
0
8
0
080,212100,351273
3Jais Nørgaard Nielsen
Skakklubben K41
15941704
4
0
2
1
8
1
1
0
6
1
33 - 42,2516193,001704
4Henning B. Sørensen
Skakklubben K41
17291809
3
1
1
0
5
½
8
1
7
1
22,9517463,071818
5Peter Sebastian Stuhr
Skakklubben K41
17991870
6
1
7
-
4
½
2
1
1
½
33 - 42,718082,981870
6Jacob Hein
Espergærde Skakklub
16781511
5
0
8
0
2
+
7
½
3
0
72,3516231,081499
7Birger Birk
Skakklubben K41
13761598
8
1
5
+
1
0
6
½
4
0
50,514211,081586
8Orla Eilegaard Jørgensen
Allerød Skakklub
16631624
7
0
6
1
3
0
4
0
2
1
263,2516262,191620
Indbydelse

K41s 5. Dags-EMT 2018

Hermed indbydes til K41s 4. Dags EMT 2018, der er åben for alle.

Turneringsform:

Fortrinsvis 6-mands alle-mod-alle-grupper, men Monrad-grupper kan også blive brugt for at få det til at gå op med

deltagerantallet, og for at få grupperne til at blive så lige som mulige.

Turneringen ELO rates, hvis betingelserne herfor er opfyldt.

Spilledage:

Torsdagene fra den 6/9 til 4/10 2018. I alt 5 runder.

Spillested & tid:

K41s lokaler, Mellemtoftevej 11, Valby, med start kl. 13.00.

Spillerne skal være ved brættet senest ½ time efter rundestart.

Betænkningstid:

90 minutter + 30 sekunder pr. træk. Der gives 30 minutters tillæg ved træk 40.

Indskud:

120kr., som inkluderer kaffe, te og småkager ved hver runde, men der er ingen præmier.

Mobiltelefoner:

Skal være slukkede og 'usynlige'.

Tilmelding:

Senest tirsdag 4/9 2018

Der er plads til 50-52 deltagere.

Turneringsledere:

Dommer: Peter Stuhr formand@skakklubbenk41.dk Tlf. 30969995

Assisterende dommer: Ole Gjelstrup

Periode 2018-09-06 .. 2018-10-04
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Peter Sebastian Stuhr
Dommere

Tilmeldings muligheder til K41s 5. Dags-EMT

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mesterklassen 6 2018-09-06 2018-09-04
Basisgruppe 8 2018-09-06 2018-09-04
Totalt antal tilmeldte 14
Deltagere i gruppen Mesterklassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100701573 1433695 1. Håkan Lane Damhus Skakklub 2002 2047 2018-09-04
100101946 1405128 2. Børge Hjerrild Nielsen Hvidovre Skakklub 1876 1922 2018-08-26
100102026 1411900 3. Thomas Mørkøre Skakklubben K41 1882 1934 2018-09-03
100103709 1435868 4. Jakob Hansen Enkeltmedlem - Indland 1816 1914 2018-08-30
100802146 1402714 5. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1890 1911 2018-07-31
102100937 1427962 6. Dick Sørensen Frederiksberg Skakforening 1984 2026 2018-07-27
Deltagere i gruppen Basisgruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
4219635 1. Vergis Kousidis 1810 1810 2018-09-04
103108104 1407686 2. Søren Christian Krogh Skakklubben K41 1219 1280 2018-07-27
100103306 1407902 3. Jais Nørgaard Nielsen Skakklubben K41 1594 1704 2018-08-21
100102046 1428799 4. Henning B. Sørensen Skakklubben K41 1729 1809 2018-08-03
100802434 1426729 5. Peter Sebastian Stuhr Skakklubben K41 1799 1870 2018-08-21
100801513 1402870 6. Jacob Hein Espergærde Skakklub 1678 1511 2018-09-03
100800841 1451553 7. Birger Birk Skakklubben K41 1376 1598 2018-08-22
100101086 1413368 8. Orla Eilegaard Jørgensen Allerød Skakklub 1663 1624 2018-08-26