Arbejder ...

loading

ØBRO Lysfald  

Vis Gruppe : Parringer
Topgruppen Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Niels Skou
Skakforeningen ØBRO
20442006
6
1
2
½
3
 
4
 
5
 
1 - 42,4520442,121994
2WCM Ellen Kakulidis
Skakforeningen ØBRO
19881985
5
0
1
½
6
 
3
½
4
 
15219581,951966
3Lars Pedersen
Allerød Skakklub
20682079
4
½
5
½
1
 
2
½
6
 
1 - 42,6520682,702055
4Jan Bauner
Skakklubben K41
20172048
3
½
6
1
5
 
1
 
2
 
1 - 42,220172,472029
5FM Søren Bech Hansen
Skakforeningen ØBRO
22542254
2
1
3
½
4
 
6
 
1
 
1 - 4422543,982204
6Kenneth Dahl
Frederiksberg Skakforening
19511960
1
0
4
0
2
 
5
 
3
 
061,719001,781924

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Søren Sønderby
Skakforeningen ØBRO
18001920
6
1
2
1
3
0
4
 
5
 
22 - 3018002,541898
2FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
19291911
5
0
1
0
6
0
3
 
4
 
062,918422,481861
3Svend Kjems Hove
Skakforeningen ØBRO
18821881
4
0
5
1
1
1
2
 
6
 
22 - 32,5518662,231876
4Christian Thye-Petersen
Nordre Skakklub
18631906
3
1
6
1
5
½
1
 
2
 
12,418662,421908
5Søren Møller Hansen
Skakforeningen ØBRO
18481914
2
1
3
0
4
½
6
 
1
 
42,2518262,491894
6William Hørup Philipsen
Skakforeningen ØBRO
19421954
1
0
4
0
2
1
5
 
3
 
153,0518812,841917

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Sophus Ostenfeldt Hasselby
Skakforeningen ØBRO
16151680
6
0
2
1
3
+
4
 
5
 
22 - 31,7515901,101678
2Andreas Philip Cort Maleeva Hansen
BMS Skak
15881776
5
½
1
0
6
0
3
 
4
 
½51,8515272,031695
3Jacob Krog
Skakforeningen ØBRO
17781845
4
0
5
-
1
-
2
 
6
 
061,917211,781809
4Hans Henrik Jacobsen
Skakforeningen ØBRO
17391807
3
1
6
1
5
1
1
 
2
 
313,0517392,241797
5Niels Simanis
Skakforeningen ØBRO
1600
2
½
3
+
4
0
6
 
1
 
41,65154901000
6Peter Koefoed
Skakforeningen ØBRO
17001749
1
1
4
0
2
1
5
 
3
 
22 - 32,7516781,851752

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Henrik Schoubye
Skakforeningen ØBRO
1466
2
1
3
1
5
0
7
 
 23 - 52,6143901000
2Kristian Coff
Skakforeningen ØBRO
1253
1
0
10
1
9
1
3
 
 23 - 51,8126201000
3Jakob Lunøe
Skakforeningen ØBRO
1212
4
1
1
0
7
0
2
 
 16 - 91,5119001000
4Kasper Rolf Larssen
Skakforeningen ØBRO
1002
3
0
6
1
10
0
8
 
 16 - 90,9100701000
5Philip Holm Østerskov
Enkeltmedlem - Indland
1365
6
1
7
½
1
1
10
 
 1 - 22138801000
6Oliver Gabrielsen
Skakforeningen ØBRO
12731506
5
0
4
0
8
1
9
 
 16 - 92,1512211,381491
7Claus Ejner Mikkelsen
Skakforeningen ØBRO
15571657
8
1
5
½
3
1
1
 
 1 - 23,1515570,761662
8Bjørn von Ryberg
Skakforeningen ØBRO
12251454
7
0
9
0
6
0
4
 
 0101,6511511,431397
9Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen
BMS Skak
13591251
10
0
8
1
2
0
6
 
 16 - 92,712830,431274
10Oleg Dudnyk
Skakforeningen ØBRO
1151
9
1
2
0
4
1
5
 
 23 - 51,5117401000
Indbydelse

Udenfor falder lyset, men indenfor i varmen er der masser af lyse indfald! Kom i og få dem i ØBRO!

Turneringen spilles 5 mandage fra 22/10 - 3/12, og ELO-rates naturligvis.

Gruppeinddeling: Fortrinsvis 6-mandsgrupper, nederste gruppe evt. monrad.

Spillested: Rosenvængets Allé 31,kld. 2100 Kbh Ø.

Spilledage og tid: Følgende mandage 22/10, 5/11, 12/11, 26/11 og 3/12. Alle dage kl. 19.00.

Tab uden kamp: Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent.

Betænkningstid: FIDEs med 90 min + 30 sekunder pr. træk fra træk 1 og partiet ud.

Indskud: 150,- kr. betales 22/10 inden 1. rundes start. Alt indskud, minus EMT-afgift, går til præmier.

Mobiltelefoner og andet elektronik: Skal være helt slukket, og må ikke bæres under partiet (i taske eller lign. er ok).

Tilmelding: Senest 19/10 og kun via DSUs turneringssystem.

Yderligere oplysninger: Christian S. Christensen, christian.sylvester@gmail.com

Periode 2018-10-22 .. 2018-12-03
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Martin Reib Petersen
Dommere Alle grupper:  Christian Sylvester Christense

Tilmeldings muligheder til ØBRO Lysfald

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Topgruppen 6 2018-10-22 2018-10-19
Gruppe 2 6 2018-10-22 2018-10-19
Gruppe 3 6 2018-10-22 2018-10-19
Gruppe 4 10 2018-10-22 2018-10-19
Totalt antal tilmeldte 28
Deltagere i gruppen Topgruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500545 1413155 1. Niels Skou Skakforeningen ØBRO 2044 2006 2018-10-09
100701623 1444972 2. WCM Ellen Kakulidis Skakforeningen ØBRO 1988 1985 2018-10-16
100802873 1448242 3. Lars Pedersen Allerød Skakklub 2068 2079 2018-10-12
100101984 1415832 4. Jan Bauner Skakklubben K41 2017 2048 2018-10-21
100100440 1400681 5. FM Søren Bech Hansen Skakforeningen ØBRO 2254 2254 2018-07-09
101095062 1450786 6. Kenneth Dahl Frederiksberg Skakforening 1951 1960 2018-10-06
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
1412019 1. Søren Sønderby Skakforeningen ØBRO 1800 1920 2018-10-16
100802146 1402714 2. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1929 1911 2018-09-16
100400597 1408194 3. Svend Kjems Hove Skakforeningen ØBRO 1882 1881 2018-10-15
100602406 1440934 4. Christian Thye-Petersen Nordre Skakklub 1863 1906 2018-10-20
100900529 1408771 5. Søren Møller Hansen Skakforeningen ØBRO 1848 1914 2018-10-05
103108386 1408470 6. William Hørup Philipsen Skakforeningen ØBRO 1942 1954 2018-10-14
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103308 1414275 1. Sophus Ostenfeldt Hasselby Skakforeningen ØBRO 1615 1680 2018-10-19
100104343 1462636 2. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen BMS Skak 1588 1776 2018-10-11
100102507 1462075 3. Jacob Krog Skakforeningen ØBRO 1778 1845 2018-10-12
100104413 1464639 4. Hans Henrik Jacobsen Skakforeningen ØBRO 1739 1807 2018-10-08
100104515 - 5. Niels Simanis Skakforeningen ØBRO 1600 2018-10-11
100101089 1414968 6. Peter Koefoed Skakforeningen ØBRO 1700 1749 2018-10-15
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101096647 - 1. Henrik Schoubye Skakforeningen ØBRO 1466 2018-10-16
100104514 - 2. Kristian Coff Skakforeningen ØBRO 1253 2018-10-16
100104418 1467115 3. Jakob Lunøe Skakforeningen ØBRO 1212 2018-10-11
100104508 - 4. Kasper Rolf Larssen Skakforeningen ØBRO 1002 2018-10-11
101096508 1467301 5. Philip Holm Østerskov Enkeltmedlem - Indland 1365 2018-10-16
101096383 1467085 6. Oliver Gabrielsen Skakforeningen ØBRO 1273 1506 2018-07-14
100100485 1415492 7. Claus Ejner Mikkelsen Skakforeningen ØBRO 1557 1657 2018-10-02
100803070 1464892 8. Bjørn von Ryberg Skakforeningen ØBRO 1225 1454 2018-10-16
100104342 1462644 9. Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen BMS Skak 1359 1251 2018-10-11
101096416 338200938 10. Oleg Dudnyk Skakforeningen ØBRO 1151 2018-09-21