Arbejder ...

loading

GoAudit Open 2018 (Amager Open)  

Vis Gruppe : Parringer
Amsf Open 2018 Direkte link
#NavnRatingElo12345678PoPlWeRnEoEn
1Wojciech Zbigniew Pawlak
Køge Skakklub
16101581
11
½
17
1
9
½
6
0
13
1
2
1
3
1
5
½
2 - 3316252,071590
2Dmitrii Ivashkin
1483
12
1
9
½
14
½
10
1
6
1
1
0
5
0
13
1
54 - 70148301000
3William Østergaard-Nielsen
Nørrebro Skakklub
14461525
13
0
11
1
8
1
9
0
10
1
12
1
1
0
6
1
54 - 72,2514802,291553
4Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
14441499
14
0
16
1
12
1
15
1
5
0
6
0
7
1
9
½
8 - 92,3514062,671452
5Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
14251450
15
1
10
1
13
1
14
1
4
1
9
0
2
1
1
½
11,7514591,261460
6Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
Nørrebro Skakklub
13851330
16
1
13
0
17
1
1
1
2
0
4
1
9
1
3
0
54 - 71,7513960,881375
7Farhad Hosseini Nasrabadi
Amager Skakforening
13751260
17
0
18
1
10
0
13
1
12
0
8
1
4
0
16
½
13 - 152,413350,921263
8Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen
BMS Skak
13591242
18
1
14
0
3
0
16
1
15
0
7
0
11
-
 2191,2513030,831209
9William Pihl
Skakforeningen Odysseus
13421441
19
1
2
½
1
½
3
1
14
1
5
1
6
0
4
½
2 - 31,9513672,041459
10Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
13251458
20
1
5
0
7
1
2
0
3
0
18
1
14
1
15
1
54 - 72,713391,581475
11Alex Christian Oksenbøl Larsen
Enkeltmedlem - Indland
13011440
1
½
3
0
15
0
18
½
20
½
16
1
8
+
14
0
13 - 152,412610,481430
12Oliver Gabrielsen
Skakforeningen ØBRO
12731506
2
0
19
1
4
0
17
1
7
1
3
0
15
0
18
+
410 - 121,3512572,001466
13Ingrid Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
12561326
3
1
6
1
5
0
7
0
1
0
17
1
20
1
2
0
410 - 122,0512540,191318
14Oleg Dudnyk
Skakforeningen ØBRO
11581454
4
1
8
1
2
½
5
0
9
0
15
1
10
0
11
1
8 - 91,411852,181447
15Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
11271341
5
0
20
1
11
1
4
0
8
1
14
0
12
1
10
0
410 - 121,211631,611357
16Nancee Arockiaraj
Viby Skakklub
1066
6
0
4
0
19
1
8
0
18
1
11
0
17
1
7
½
13 - 151,5111101000
17Lars H. Nielsen
Hvidovre Skakklub
1023
7
1
1
0
6
0
12
0
19
+
13
0
16
0
20
1
3161,4100501000
18Vedenta Sinha
Roskilde Skakklub
987
8
0
7
0
20
1
11
½
16
0
10
0
19
+
12
-
17 - 180,596501000
19Valdemar Østergaard-Nielsen
Nørrebro Skakklub
9701137
9
0
12
0
16
0
20
0
17
-
20
-
18
-
 020097001137
20Tunav Chand Penki
Nørrebro Skakklub
850
10
0
15
0
18
0
19
1
11
½
19
+
13
0
17
0
17 - 180,485501000
Indbydelse

GoAudit Open 2018 (for english see below )

2. – 4. november

 

Spillested:                         Idræts- og Kulturhallen Prisme

                                           Holmbladsgade 71, 2300 København S
                                           (indgang på bagsiden af bygningen)

Turneringsform:               8 runder FIDE-schweizer

Elo-registrering:               Turneringen elo-registreres

Betænkningstid:               Runde 1-4: 15 minutter/spiller + 5 sekunder/træk

                                            Runde 5-8: 90 minutter/spiller + 30 sekunder/træk

I runde  5- 8 tabes partiet hvis man kommer mere end en halv time for sent.

Indskud:                            300 kr. - GM og IM gratis

Max. deltagerantal:          40         

Præmier:                           Ved 40 deltagere

                                           5.000 kr., 4.000 kr., 2.000 kr., 1.000 kr.

                                           Ratingpræmier á 500 kr./10 deltagere

                                           Ved ligestilling afgøres placering ved almindelig korrektion.

Kvalifikation til Københavnsmesterskabet: Bedste KSU-spiller kvalificerer sig til finalen om KM 2019. Se mere her: http://www.kobenhavnsskakunion.dk/index.php?mid=162

 

 

AMSF Open 2018

Samtidig med GoAudit Open arrangeres AMSF Open, en turnering for spillere som har under 1600 i elo-rating.

 

Indskud:                            150 kr.

Max. deltagerantal:           20

Præmier:                           Ved 20 deltagere:

                                           1.500 kr., 1.000 kr., 500 kr.

                                           Ratingpræmier á 300 kr./5 deltagere

                                           Ved ligestilling afgøres placering ved almindelig korrektion.

 

 

Tilmelding og tidsplan

 

Tilmelding:                        DSU’s turneringssystem senest den 26. oktober 2018

                                           Jens Gade, tlf. 29899949, e-mail: jens.gade@atina.dk eller Sven Løntoft, tlf. 50413908, e-mail: sven@skoleskak.dk. Ved tilmelding                                              oplyses navn, fødselsdato, klub, rating/elo, tlf. og e-mailadresse om muligt

 

Tidsskema:                                 Fredag 02/11       17.30-18.15         Anmeldelse/betaling indskud

                                   18.30                   1. runde

                                   19.30                   2. runde 

                                   20.30                   3. runde

                                   21.30                   4. runde

     Lørdag 03/11        10.00                   5. runde

                                   15.00                   6. runde

     Søndag 04/11       09.30                   7. runde

                                   14.30                   8. runde

                             Ca. 18.45             Præmieoverrækkelse

Turneringens sponsor er:             GoAudit Revisionsanpartselskab,

                                                         Ny Adelgade 5A, 1104 København K

                                         


                                      

English:

GoAudit Open 2018

2nd – 4th november

 

Venue:                               Idræts- og Kulturhallen Prisme

                                           Holmbladsgade 71, 2300 København S
                                            (entrance at the back of the building)

Tournament system:        8 rounds FIDE Swiss System

Elo rated:                           Tounament is elo rated

Time Control:                    Round 1-4: 15 min. + 5 sec. increment

                                           Round 5-8: 90 min. + 30 sec. increment

Registration Fee:             300 DKK - GMs og IMs will pay no fee

Max. participants:            40         

Prizes:                               If 40 participants

                                           1st: 5.000 DKK., 2nd: 4.000 DKK., 3rd: 2.000 DKK., 4th: 1.000 DKK.

                                           Rating Prizes 500 DKK/10 players

 Tie Break                           Buchholz Cut 2

 

 

AMSF Open 2018

Same venue but for players below 1600 ELO 

 

Registration Fee:              150 DKK

Max. participants:             20

Prizes .  :                           If 20 participants:

                                           1st: 1.500 DKK., 2nd: 1.000 DKK., 3rd: 500 DKK.

                                           Rating Prizes: 300 kr./5 players

 Tie Break                          Buchholz Cut 2

 

 

Registration and Schedule

 

Registration:                       No later than 26 oktober 2018

                                            Use this web site or contact: 
                                            Jens Gade, phone +45 29899949, e-mail: jens.gade@atina.dk or
                                            Sven Løntoft, phone +45 50413908, e-mail: sven@skoleskak.dk.                                                                        
                                            Info needed: Name, birthday, klub, rating, phonemumber. og e-mail address 

 

Schedule:                                  Friday 02/11         17.30-18.15         Anrival - pay fee

                                  18.30                   1. round

                                  19.30                   2. round 

                                  20.30                   3. round

                                  21.30                   4. round

    Saturday 03/11    10.00                    5. round

                                  15.00                   6. round

    Sunday 04/11       09.30                   7. round

                                  14.30                   8. round

                     Around 18.45                   Prizes

Periode 2018-11-02 .. 2018-11-04
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.amsf.dk
Turnerings komite

Jacob Carstensen, Martin Haubro, Niels Erik Andersen

Hoveddommer Ole Pedersen
Dommere

Tilmeldings muligheder til GoAudit Open 2018 (Amager Open)

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.amsf.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
GoAudit Open 2018 30 2018-11-02 2018-10-31
Amsf Open 2018 20 2018-11-02 2018-10-26
Totalt antal tilmeldte 50
Deltagere i gruppen GoAudit Open 2018
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100301633 1408801 1. FM Tobias Valentin Rostgaard BMS Skak 2371 2372 2018-10-22
100102137 1403249 2. FM Sandi Stojanovski Frederiksværk Skakklub 2288 2285 2018-10-12
100901527 1431412 3. Rasmus Thøgersen Jetsmark Skakklub 2283 2284 2018-10-29
100103864 1444492 4. FM Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2223 2247 2018-09-09
100800482 1400606 5. FM Jens Østergaard Hillerød Skakklub 2163 2174 2018-10-23
100800854 1402056 6. Lasse Christensen Roskilde Skakklub 2132 2166 2018-10-29
100300692 1408402 7. CM Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2094 2099 2018-10-26
100300218 1403664 8. FM John Filip Rendboe Århus Skakklub/Skolerne 2088 2107 2018-10-28
100901673 1441299 9. Thomas Søndergaard Thybo Skive Skakklub 2086 2155 2018-10-25
100104150 1454153 10. Casper Yukun Liu BMS Skak 2047 2081 2018-10-23
100500545 1413155 11. Niels Skou Skakforeningen ØBRO 2044 2034 2018-11-02
100301109 1409344 12. WFM Marie Frank-Nielsen Amager Skakforening 1963 1980 2018-08-03
100801054 1402307 13. Esben Christensen Brønshøj Skakforening 1945 1979 2018-07-07
100802146 1402714 14. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1925 1954 2018-09-16
103109806 1441094 15. Christian Matico Jepsen Skakklubben Evans 1878 1861 2018-10-25
100104109 1447920 16. Karamtej Singh Skakklubben K41 1849 1899 2018-10-17
100104090 1454188 17. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1782 1835 2018-08-22
100102507 1462075 18. Jacob Krog Skakforeningen ØBRO 1778 1824 2018-10-12
100104462 45059730 19. Vedant Kumar Saravana Skakforeningen ØBRO 1765 1792 2018-06-18
100100138 1406175 20. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1758 1822 2018-10-19
103110294 1438786 21. Arunn Ananthan Skakklubben Evans 1706 1814 2018-10-25
101095257 1461613 22. Lukas Iskos Nørrebro Skakklub 1641 1655 2018-10-22
100803123 1515942 23. Torben Winther Jensen Hillerød Skakklub 1622 1635 2018-10-31
100102246 1414330 24. Thomas Haugaard Frederiksberg Skakforening 1588 1703 2018-10-23
100401436 1436627 25. Sebastian Gråbæk Viby Skakklub 1553 1604 2018-10-25
100104468 1466518 26. Niklas Hansen Amager Skakforening 1505 1710 2018-09-06
100104381 1462920 27. Emil Savery Amager Skakforening 1487 1595 2018-10-30
100101596 1438921 28. Mark Philip Trønning Amager Skakforening 1445 1621 2018-10-21
100100104 1416111 29. Jens Gade Amager Skakforening 1439 1532 2018-09-06
100104489 1467379 30. Richard Nielsen Amager Skakforening 1431 1608 2018-09-26
Deltagere i gruppen Amsf Open 2018
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802654 1429590 1. Wojciech Zbigniew Pawlak Køge Skakklub 1610 1581 2018-10-01
1465473 2. Dmitrii Ivashkin 1483 2018-10-11
100104248 1458442 3. William Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub 1446 1525 2018-10-26
100104399 1457349 4. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1444 1499 2018-10-21
100104139 1452797 5. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1425 1450 2018-09-19
100104290 1463896 6. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov Nørrebro Skakklub 1385 1330 2018-10-23
101096426 1458582 7. Farhad Hosseini Nasrabadi Amager Skakforening 1375 1260 2018-10-01
100104342 1462644 8. Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen BMS Skak 1359 1242 2018-10-26
100104155 1467310 9. William Pihl Skakforeningen Odysseus 1342 1441 2018-10-21
100104307 1463225 10. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1325 1458 2018-08-22
100802375 1416669 11. Alex Christian Oksenbøl Larsen Enkeltmedlem - Indland 1301 1440 2018-10-24
101096383 1467085 12. Oliver Gabrielsen Skakforeningen ØBRO 1273 1506 2018-07-14
100104157 1455907 13. Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1256 1326 2018-09-19
101096416 338200938 14. Oleg Dudnyk Skakforeningen ØBRO 1158 1454 2018-08-27
100104306 1463217 15. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1127 1341 2018-08-22
100602688 - 16. Nancee Arockiaraj Viby Skakklub 1066 2018-10-17
101096615 1467824 17. Lars H. Nielsen Hvidovre Skakklub 1023 2018-11-05
100803025 1463144 18. Vedenta Sinha Roskilde Skakklub 987 2018-09-05
100104298 1463250 19. Valdemar Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub 970 1137 2018-10-26
101096421 1467727 20. Tunav Chand Penki Nørrebro Skakklub 850 2018-10-09