Arbejder ...

loading

ØBRO Nytår 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Øbro Nytår 2018 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1GM Jonny Hector
Skakklubben Nordkalotten
25012501
33
1
17
1
12
1
6
1
15
1
3
½
7
½
61 - 2025015,582505
2IM Mikkel Djernæs Antonsen
Køge Skakklub
24402431
34
1
20
1
9
½
23
½
5
1
7
0
25
1
55 - 95,724335,592425
3IM Sergey Grishchenko
24312431
35
1
19
1
15
½
10
1
23
1
1
½
11
1
61 - 2024315,342438
4IM Tobias Bent Christensen
Århus Skakklub/Skolerne
23222347
36
1
22
1
13
½
11
½
26
1
12
½
15
½
55 - 95,1523195,262344
5IM John Arni Nilssen
Nordsjællands Skakklub
23442314
37
1
21
½
32
1
13
1
2
0
15
-
 25 - 373,6523413,502314
6FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
22762331
40
1
24
1
14
1
1
0
11
½
13
1
12
½
55 - 94,322904,592339
7IM Martin Haubro
BMS Skak
23282316
39
1
23
0
35
1
27
1
25
1
2
1
1
½
3 - 4523384,832329
8Peter Erik Olsen
Skakklubben Seksløberen
22272257
41
1
26
1
23
0
29
½
32
½
24
1
27
½
10 - 205,522075,482237
9FM David Bekker-Jensen
Philidor
22542251
42
1
25
1
2
½
15
0
38
½
23
0
32
1
421 - 245,2522294,992231
10WIM Ellinor Frisk
22512251
43
½
18
1
28
1
3
0
29
1
31
1
23
1
3 - 4022514,962262
11FM Søren Bech Hansen
Skakforeningen ØBRO
22372244
44
1
28
½
21
1
4
½
6
½
38
1
3
0
10 - 204,3522404,232249
12FM Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
22282240
45
1
29
1
1
0
30
1
33
1
4
½
6
½
55 - 94,4522394,282254
13 Aref Vasli
Brønshøj Skakforening
22372237
38
1
31
1
4
½
5
0
36
1
6
0
19
1
10 - 20022374,302241
14Thomas Søndergaard Thybo
Skive Skakklub
21102175
46
1
59
1
6
0
31
½
21
½
30
1
22
½
10 - 204,721064,802163
15Henrik Porte
21232156
47
1
30
1
3
½
9
1
1
0
5
+
4
½
55 - 9021232,502186
16Richard Lilja
Skørping Skakklub
21202155
48
1
32
0
37
1
33
0
39
1
21
1
26
½
10 - 20521105,162142
17Ellen Fredericia Nilssen
Skakforeningen ØBRO
21022155
49
1
1
0
36
0
47
1
34
1
26
0
33
½
25 - 374,720784,832102
18FM Mogens Moe
Sjælsø Skakklub
21422153
53
½
10
0
41
1
36
½
43
1
27
0
35
½
25 - 375,2521075,162120
19Sigfred Haubro
BMS Skak
21082153
50
1
3
0
40
1
32
½
31
0
36
1
13
0
25 - 374,420904,592131
20Mogens Henrik Thuesen
Enkeltmedlem - Indland
21052145
51
1
2
0
38
0
48
1
37
½
53
1
31
0
25 - 375,220715,192111
21 Torbjorn Ivarsson
21342134
52
1
5
½
11
0
28
1
14
½
16
0
44
1
421 - 24021343,962135
22Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
20882090
54
1
4
0
39
0
51
1
42
1
33
1
14
½
10 - 204,8520814,612088
23Nicolai Kistrup
Caïssa Gladsaxe
20652089
55
1
7
1
8
1
2
½
3
0
9
1
10
0
10 - 202,0521332,232180
24Andreas Lund Ertbjerg
Skakforeningen ØBRO
20472083
56
1
6
0
42
1
38
0
46
1
8
0
40
1
421 - 244,5520364,462074
25Casper Yukun Liu
BMS Skak
20352080
57
1
9
0
43
1
34
1
7
0
32
1
2
0
421 - 243,620433,682093
26Thomas Vils Pedersen
Skakforeningen ØBRO
20582078
58
1
8
0
44
1
39
1
4
0
17
1
16
½
10 - 203,7520733,662095
27Niels Kristian Ø. Kragh
Skakklubben K41
20242064
59
0
49
1
46
1
7
0
56
1
18
1
8
½
10 - 204,2520294,292068
28 Thomas Olsson
20182018
61
1
11
½
10
0
21
0
49
½
51
1
55
½
25 - 37020184,192004
29Sander Stage-Steffensen
BMS Skak
19752012
60
1
12
0
53
1
8
½
10
0
37
1
38
0
25 - 373,719693,632007
30Nils Petersen Skakforeningen Øbro
Skakforeningen ØBRO
19341993
62
1
15
0
56
1
12
0
44
1
14
0
48
½
25 - 373,7519274,011983
31Andreas Skovgaard
Nørrebro Skakklub
18681951
63
1
13
0
45
1
14
½
19
1
10
0
20
1
10 - 202,419492,612027
32Jacob Foged Christensen
Frem Skakklub
19211948
64
1
16
1
5
0
19
½
8
½
25
0
9
0
338 - 482,1519472,091984
33Lars Erik Linderod
Nordsjællands Skakklub
19161942
1
0
50
1
47
1
16
1
12
0
22
0
17
½
25 - 372,3519512,441963
34FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
18631941
2
0
48
1
59
1
25
0
17
0
55
0
51
1
338 - 483,418513,791925
35Lars Orio
Frederiksberg Skakforening
19181928
3
0
52
1
7
0
49
½
40
½
42
1
18
½
25 - 373,119303,011938
36Mikael Ramkilde
Nordsjællands Skakklub
19171925
4
0
51
1
17
1
18
½
13
0
19
0
56
½
338 - 482,519322,451936
37Carsten Juul Nielsen
Furesø Skakklub
19141924
5
0
55
1
16
0
50
1
20
½
29
0
53
½
338 - 483,219083,241919
38Søren Rohmann-Sønderby
Skakforeningen ØBRO
17921920
13
0
57
1
20
1
24
1
9
½
11
0
29
1
10 - 201,4519302,122015
39Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
18981918
7
0
61
1
22
1
26
0
16
0
44
-
 252 - 611,7519061,761928
40 Hans Frisk
19061906
6
0
54
1
19
0
53
½
35
½
46
+
24
0
338 - 48019062,511896
41Bjarke Gregor
Præstø Skakklub
18581901
8
0
56
0
18
0
61
1
57
1
48
0
43
½
49 - 513,8518184,131868
42Bjørn Olsen
Frederiksberg Skakforening
17861829
9
0
63
1
24
0
52
1
22
0
35
0
50
1
338 - 482,817923,021829
43Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
17621829
10
½
53
½
25
0
54
1
18
0
49
½
41
½
338 - 482,417802,671836
44Daniel Maselli
18281828
11
0
62
1
26
0
55
1
30
0
39
+
21
0
338 - 48018282,301816
45Emil Skovgaard
Nørrebro Skakklub
17351826
12
0
58
1
31
0
56
0
53
0
57
½
63
½
252 - 613,6516864,271735
46Benjamin Lau Jensen
Lyngby-Virum Skakklub
17411823
14
0
64
1
27
0
59
1
24
0
40
-
 252 - 612,1517372,211819
47Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
17471815
15
0
60
1
33
0
17
0
54
½
56
½
62
1
338 - 483,5517313,721786
48 David Maselli
18081808
16
0
34
0
57
1
20
0
59
1
41
1
30
½
25 - 37018082,731839
49Tommy Jensen
Skakforeningen ØBRO
17221796
17
0
27
0
61
1
35
½
28
½
43
½
54
1
25 - 372,4517542,761811
50Bo Beier Thorup
Lyngby-Virum Skakklub
17781719
19
0
33
0
58
1
37
0
60
1
54
0
42
0
252 - 613,5517322,821686
51Bo Munksgaard
Præstø Skakklub
16931735
20
0
36
0
62
1
22
0
63
1
28
0
34
0
252 - 612,5516772,511725
52Claus Nis Andersen
Skakklubben Rokaden
16481721
21
0
35
0
60
1
42
0
55
0
62
-
 162 - 631,916212,021701
53Jann Nettelbeck
17141714
18
½
43
½
29
0
40
½
45
1
20
0
37
½
338 - 48017141,481744
54Ted Henrik Sandbech
16841714
22
0
40
0
63
1
43
0
47
½
50
1
49
0
49 - 512,7516772,741709
55Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
16921673
23
0
37
0
64
1
44
0
52
1
34
1
28
½
25 - 372,617192,171726
56Mikkel Mejlvang
Bornholms Skakklub
16811634
24
0
41
1
30
0
45
1
27
0
47
½
36
½
338 - 481,717201,101710
57Wojciech Zbigniew Pawlak
Køge Skakklub
16391596
25
0
38
0
48
0
62
1
41
0
45
½
58
½
252 - 612,6516201,941597
58Jan Engelund Knudsen
Allerød Skakklub
16241623
26
0
45
0
50
0
63
0
64
1
59
½
57
½
252 - 613,615643,391595
59Theo Stage-Steffensen
BMS Skak
15381583
27
1
14
0
34
0
46
0
48
0
58
½
64
½
252 - 611,9515401,961585
60Oliver Gabrielsen
Skakforeningen ØBRO
12481489
29
0
47
0
52
0
64
1
50
0
63
0
61
0
162 - 631,612212,511429
61Mattias Skærved
Fredericia Skakforening
14841442
28
0
39
0
49
0
41
0
62
0
64
1
60
1
252 - 612,914441,951443
62Jens Evald Larsen
Enkeltmedlem - Indland
13331457
30
0
44
0
51
0
57
0
61
1
52
+
47
0
252 - 610,6513491,281451
63Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
13901448
31
0
42
0
54
0
58
1
51
0
60
1
45
½
49 - 511,4514371,311496
64Tunav Chand Penki
Nørrebro Skakklub
8551299
32
0
46
0
55
0
60
0
58
0
61
0
59
½
½640,18731,011279

Præmiegruppe 1 (8 spillere)Præmiegruppe 2 (8 spillere)Præmiegruppe 3 (8 spillere)Præmiegruppe 4 (8 spillere)Præmiegruppe 5 (8 spillere)Præmiegruppe 6 (8 spillere)Præmiegruppe 7 (8 spillere)

Indbydelse

Skakforeningen ØBRO indbyder til ØBRO’s årlige traditionsrige nytårsturnering 27.-30. december 2018. 

Skriv til Søren Bech Hansen på liftupeverystone@gmail.com hvis du vil tilmeldes turneringen eller på venteliste. Turneringen er fuldtegnet pr. 6. december, men erfaringsmæssigt kommer spillere på venteliste med alligevel. Søren Bech vil holde alle på ventelisten løbende informeret.

Turneringen afholdes som en ægte FIDE-Schweizer med én stor gruppe (max. 70 deltagere), som Elo-rates. 

Præmier: Garanteret 1. præmie på 7.000 kr.! Deling ved ligestilling. Øvrige præmier afhænger af deltagerantal. Udover hovedpræmierne vil der være ratingpræmier. Der vil blive oprettet et passende antal præmiegrupper med (ca.) lige mange spillere i hver.

Spillested: ØBRO’s lokaler, Rosenvængets Allé 31, 2100 København Ø.

Program: Hver af dagene 27., 29. og 30. dec. spilles to runder kl. 13-18 og kl. 19-24. Den 28. dec. spilles en runde kl. 19-24.
Fremmøde: Senest 30 minutter efter starttidspunkt ved hver runde.
Betænkningstid: 40 træk på 2 timer og derefter ½ time plus opsparet tid til resten af partiet.
Indskud:

GM/IM

WGM/WIM

Øvrige (*)

Gratis

200 kr.

400 kr.

(*): De fem først tilmeldte kvindelige deltagere (ikke WGM/WIM) får 100 kr. i rabat på indskuddet.

Indtegning og kontant betaling af indskud 27/12 inden kl. 12.00.

Livedækning: Turneringen live-dækkes med et antal brætter.
Tilmelding: Online-tilmelding på www.dsu.dk med navn, fødselsdag, rating og klub.  Spørgsmål besvares ved at sende en mail til Søren Bech Hansen: liftupeverystone@gmail.com.

Særlige bemærkninger om regler pr. 1. juli 2014:

Vedr. mobiltelefoner og andet elektronisk kommunikationsudstyr: Skakhåndbogens Afsnit 3.4.6 §11.3.b med tilføjelsen fra 1. september 2014 finder anvendelse - dvs. mobiltelefoner mm., der medbringes på spillestedet skal opbevares slukket i en taske/pose under partiet, jf. http://www.skak.dk/index.php?option=com_content&view=article&id=649:tilfojelse-til-mobilreglen&catid=9&Itemid=147

Vedr. færdigspil som hurtigskak: Henvisning til Skakhåndbogens Afsnit 3.5.7-G  - det præciseres, at enhver anmodning om forlænget spilletid efter stk. G.4 ikke imødekommes - dette sker for at sikre minimum 1 times planlagt pause mellem runderne.

Kvalifikation til Københavnsmesterskabet: Bedste KSU-spiller kvalificerer sig til finalen om KM 2019. Se mere her: http://www.kobenhavnsskakunion.dk/index.php?mid=238

ØBRO’s hjemmeside: www.oebroskak.dk

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ØBRO Nytår 2018

The Skakforeningen ØBRO chess club will be hosting our traditional New Years Tournament from the 27th to the 30th of December, 2018.

Write to Søren Bech Hansen at liftupeverystone@gmail.com in you want to enroll in the tournament or be put on a waiting list. The tournament is full as of December 6th, but experience has shown that people on the waiting still get to participate. Søren Bech will keep everybody on the waiting list informed on ongoing basis.

The tournament will be played with the FIDE-Swiss system, with all players (max. 70) in one large group. The tournament will be ELO-rated.

Prizes: The 1st prize will be 7000 DKK. Prizes will be shared among players with identical scores (no tie-breaks). In addition to the top prizes, there will be a number of rating prizes. A suitable number of prize groups will be created with approximately similar numbers of players in each.

Venue: The Skakforeningen ØBRO chess club, Rosenvængets Allé 31, Copenhagen, Denmark.

Timetable: On the 27th, 29th and 30th of December, there will be two games per day, from 13.00 to 18.00 and 19.00 to 24.00. On the 28thof December, only one game will be played, from 19.00 to 24.00.

Late arrivals: Players must be at the board no later than 30 minutes after the designated start of each round.

Time control: 2 hours for 40 moves, upon which an additional 30 minutes will be added (note: the 30 minutes will not be added until the initial 2 hours have been spent.)

Registration fees: GM/IM: Free. WGM/WIM: 200 DKK. Others: 400 DKK*
* The first five female players without the WGM or WIM title will receive a discount of 100 DKK.
Players must have signed up and paid the entry fee (in cash) no later than December 27th at 12.00.

Live coverage: A number of live boards will be used to broadcast games from the tournament.

Registration: Online sign-up is available at http://turnering.skak.dk/TournamentActive/Details?tourId=24564, and should contain a player’s name, date of birth, rating, and chess club. Any questions in this regard may be e-mailed to Mr. Søren Bech Hansen at liftupeverystone@gmail.com

The deadline for signing up is Sunday the 17th of December, 2018

Cell phones and other electronic communication devices must be switched off and kept in a bag or similar during play.

Any request for added time increment during the final time control will not be granted. This is to ensure at least one hour of break time between each round.

The Skakforeningen ØBRO website: www.oebroskak.dk

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ØBRO Neujahrsturnier 2018

Bitte schreiben Sie nach Søren Bech Hansen an liftupeverystone@gmail.com, um zu registrieren oder auf der Warteliste zu kommen. Das Turnier ist am 6. Dezember voll, aber normalerweisse kommen allen Wartenden immer noch in dem Turnier mit. Søren Bech informiert alle auf der Warteliste wenn etwas neues passiert.

Auch dieses Jahr trägt der Skakforeningen ØBRO wieder sein traditionelles Neujahrsturnier vom 27. bis zum 30. Dezember aus.

Das Turnier wird nach den FIDE-Regeln gespielt. Alle Spieler (max. 70) spielen in einer Gruppe. Das Turnier wird ELO ausgewertet.

Preise: Das Preisgeld für den ersten Platz beträgt 7000DKK (~925€). Das Preisgeld wird gleich aufgeteilt unter den Spielern mit der gleichen Punktzahl

Spiellokal: Schachclub Skakforeningen ØBRO, Rosenvængets Allé 31, Kopenhagen, Dänemark.

Zeitplan: Am 27., 29. und 30 Dezember werden jeweils zwei Runden gespielt. Die erste Runde startet um 13 Uhr bis 18 Uhr. Die zweite Runde startet um 19 Uhr und geht bis 24 Uhr. Am 28. Dezember wird nur eine Runde von 19 Uhr bis 24 Uhr gespielt.

Wartezeit: Spieler müssen spätestens 30 Minuten nach dem geplanten Start der Runde am Brett erscheinen.

Spielmodus: 2 Stunden für die ersten 40 Züge, 30 Minuten für den Rest der Partie.

Startgeld: 400DKK*, GM/IM frei, WGM/WIM 200DKK.

Das Startgeld muss bis zum 27. Dezember um 12 Uhr in bar gezahlt worden sein.

* Die ersten fünf weiblichen Spieler ohne WGM oder WIM Titel erhalten einen Rabatt von 100DKK.

Anmeldung: Online Anmeldung hier: http://turnering.skak.dk/TournamentActive/Details?tourId=24564. Zur Anmeldung werden Angaben zu Name, Geburtsdatum, Rating und Schachclub benötigt. Bei Fragen können Sie sich gerne per Email an Søren Bech Hansen unter liftupeverystone@gmail.com wenden.

Anmeldeschluss ist der Sonntag, der 17. Dezember.

Handys und andere elektronische Kommunikationsmittel müssen während der Partie ausgeschaltet sein und in einer Tasche aufbewahrt werden.

Anfragen für zusätzliche Zeit werden nicht stattgegeben, um eine einstündige Pause zwischen den Runden sicherzustellen.

Webseite des Schachclubs Skakforeningen ØBRO: http://www.oebroskak.dk

 

Periode 2018-12-27 .. 2018-12-30
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Søren Bech Hansen
Dommere Alle grupper:  Martin Reib Petersen

Tilmeldings muligheder til ØBRO Nytår 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Øbro Nytår 2018 64 2018-12-27 2018-12-17
Totalt antal tilmeldte 64
Deltagere i gruppen Øbro Nytår 2018
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800594 1700090 1. GM Jonny Hector Skakklubben Nordkalotten 2501 2501 2018-11-05
100801531 1401378 2. IM Mikkel Djernæs Antonsen Køge Skakklub 2440 2431 2018-10-23
4136730 3. IM Sergey Grishchenko 2431 2431 2018-12-06
100800086 1400673 4. IM Tobias Bent Christensen Århus Skakklub/Skolerne 2322 2347 2018-12-05
100101739 7200137 5. IM John Arni Nilssen Nordsjællands Skakklub 2344 2314 2018-10-28
100103912 1444514 6. FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2276 2331 2018-10-26
100103015 1414291 7. IM Martin Haubro BMS Skak 2328 2316 2018-08-18
100103379 1401386 8. Peter Erik Olsen Skakklubben Seksløberen 2227 2257 2018-10-17
100101512 1403095 9. FM David Bekker-Jensen Philidor 2254 2251 2018-11-25
1708481 10. WIM Ellinor Frisk 2251 2251 2018-10-16
100100440 1400681 11. FM Søren Bech Hansen Skakforeningen ØBRO 2237 2244 2018-12-18
100103864 1444492 12. FM Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2228 2240 2018-11-15
101095662 417521 13. Aref Vasli Brønshøj Skakforening 2237 2237 2018-10-26
100901673 1441299 14. Thomas Søndergaard Thybo Skive Skakklub 2110 2175 2018-11-06
100103713 1016326 15. Henrik Porte 2123 2156 2018-10-02
100800709 1403109 16. Richard Lilja Skørping Skakklub 2120 2155 2018-10-03
103111069 1441230 17. Ellen Fredericia Nilssen Skakforeningen ØBRO 2102 2155 2018-10-19
100800106 1400550 18. FM Mogens Moe Sjælsø Skakklub 2142 2153 2018-10-23
100101331 1405420 19. Sigfred Haubro BMS Skak 2108 2153 2018-12-03
102101025 1400878 20. Mogens Henrik Thuesen Enkeltmedlem - Indland 2105 2145 2018-10-31
1705865 21. Torbjorn Ivarsson 2134 2134 2018-12-02
100800259 1406671 22. Peter Thorsbro Furesø Skakklub 2088 2090 2018-12-20
100103773 1444816 23. Nicolai Kistrup Caïssa Gladsaxe 2065 2089 2018-12-21
100701012 1412914 24. Andreas Lund Ertbjerg Skakforeningen ØBRO 2047 2083 2018-11-20
100104150 1454153 25. Casper Yukun Liu BMS Skak 2035 2080 2018-10-26
100100493 1404830 26. Thomas Vils Pedersen Skakforeningen ØBRO 2058 2078 2018-12-04
100101167 1406884 27. Niels Kristian Ø. Kragh Skakklubben K41 2024 2064 2018-12-05
1702696 28. Thomas Olsson 2018 2018 2018-12-04
100202292 1455796 29. Sander Stage-Steffensen BMS Skak 1975 2012 2018-09-16
100100497 1403346 30. Nils Petersen Skakforeningen Øbro Skakforeningen ØBRO 1934 1993 2018-11-07
103111054 1450760 31. Andreas Skovgaard Nørrebro Skakklub 1868 1951 2018-11-18
100301806 1439073 32. Jacob Foged Christensen Frem Skakklub 1921 1948 2018-12-08
100100565 1435965 33. Lars Erik Linderod Nordsjællands Skakklub 1916 1942 2018-12-01
100802146 1402714 34. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1863 1941 2018-10-17
103104054 1417541 35. Lars Orio Frederiksberg Skakforening 1918 1928 2018-11-23
100802760 1439391 36. Mikael Ramkilde Nordsjællands Skakklub 1917 1925 2018-10-17
100800210 1402242 37. Carsten Juul Nielsen Furesø Skakklub 1914 1924 2018-12-04
100103325 1412019 38. Søren Rohmann-Sønderby Skakforeningen ØBRO 1792 1920 2018-12-25
100202092 1447955 39. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1898 1918 2018-12-05
1708570 40. Hans Frisk 1906 1906 2018-11-24
100201725 1423401 41. Bjarke Gregor Præstø Skakklub 1858 1901 2018-10-21
101095747 1462482 42. Bjørn Olsen Frederiksberg Skakforening 1786 1829 2018-09-27
100100138 1406175 43. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1762 1829 2018-10-20
0 2814140 44. Daniel Maselli 1828 1828 2018-12-23
103111055 1450972 45. Emil Skovgaard Nørrebro Skakklub 1735 1826 2018-11-18
100103365 1409441 46. Benjamin Lau Jensen Lyngby-Virum Skakklub 1741 1823 2018-11-23
100104090 1454188 47. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1747 1815 2018-09-08
0 2814159 48. David Maselli 1808 1808 2018-12-24
100101615 1425552 49. Tommy Jensen Skakforeningen ØBRO 1722 1796 2018-11-17
100104422 1465570 50. Bo Beier Thorup Lyngby-Virum Skakklub 1778 1719 2018-11-24
100600977 1407473 51. Bo Munksgaard Præstø Skakklub 1693 1735 2018-12-20
100601032 1415735 52. Claus Nis Andersen Skakklubben Rokaden 1648 1721 2018-12-02
12975672 53. Jann Nettelbeck 1714 1714 2018-10-20
100100511 1409751 54. Ted Henrik Sandbech 1684 1714 2018-11-07
101096089 1464981 55. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1692 1673 2018-12-06
103110504 1445677 56. Mikkel Mejlvang Bornholms Skakklub 1681 1634 2018-11-27
100802654 1429590 57. Wojciech Zbigniew Pawlak Køge Skakklub 1639 1596 2018-12-02
100802963 1460803 58. Jan Engelund Knudsen Allerød Skakklub 1624 1623 2018-12-06
100202293 1455818 59. Theo Stage-Steffensen BMS Skak 1538 1583 2018-09-16
101096383 1467085 60. Oliver Gabrielsen Skakforeningen ØBRO 1248 1489 2018-07-14
101095461 1461958 61. Mattias Skærved Fredericia Skakforening 1484 1442 2018-11-10
100100471 1409603 62. Jens Evald Larsen Enkeltmedlem - Indland 1333 1457 2018-12-09
100104399 1457349 63. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1390 1448 2018-12-06
101096421 1467727 64. Tunav Chand Penki Nørrebro Skakklub 855 1299 2018-12-09