Arbejder ...

loading

Midtjysk EMT 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Lars Wisler Pedersen
Grindsted Skakklub
17841837
9
1
6
½
2
½
4
1
7
 
  31 - 53,3517843,151834
2John Engstrøm
Nr. Snede Skakklub
17691848
10
½
5
1
1
½
8
1
6
 
  31 - 53,417693,401840
3Knud Erik Andersen
Nr. Snede Skakklub
17141799
11
1
7
1
4
½
6
½
10
 
  31 - 53,3517143,201795
4Helge Nielsen
Skakklubben Evans
17061762
12
1
8
1
3
½
1
0
5
 
  6 - 72,9516932,791756
5Søren Grymer-Hansen
Horsens Skakforening
16531673
13
1
2
0
6
0
14
1
4
 
  28 - 103,0516222,581661
6Jesper Hegaard Thomsen
Nr. Snede Skakklub
16071701
14
1
1
½
5
1
3
½
2
 
  31 - 52,1516332,321715
7Niels Sevelsted
Nr. Snede Skakklub
16051709
15
1
3
0
16
1
9
1
1
 
  31 - 53,0516053,071708
8Elias Meldgaard
Nr. Snede Skakklub
15941703
16
1
4
0
15
1
2
0
12
 
  28 - 103,215403,191679
9Kjeld Hansen
Enkeltmedlem - Indland
15671667
1
0
10
1
11
½
7
0
13
 
  112,6515152,461648
10Henning Jensen
Nr. Snede Skakklub
15161642
2
½
9
0
14
1
15
1
3
 
  6 - 72,4515182,551641
11Erik Pedersen
Nr. Snede Skakklub
14761657
3
0
14
½
9
½
13
0
15
 
  112 - 152,7513973,071616
12Benny Terndrup
Nr. Snede Skakklub
14131575
4
0
15
0
13
1
16
1
8
 
  28 - 102,613862,831558
13Bjarne Sonberg
Nr. Snede Skakklub
13591516
5
0
16
0
12
0
11
1
9
 
  112 - 151,9513162,171493
14Jørgen Falck
Nr. Snede Skakklub
13461470
6
0
11
½
10
0
5
0
16
 
  ½161,712921,791418
15Leo Bach
Nr. Snede Skakklub
12131377
7
0
12
1
8
0
10
0
11
 
  112 - 150,7512240,831380
16Aage Valdemar Madsen
Nr. Snede Skakklub
11161215
8
0
13
1
7
0
12
0
14
 
  112 - 150,6511320,601223
Indbydelse

Midtjysk EMT 2018

 

Nr. Snede skakklub indbyder hermed til en 7-runders koordineret EMT  som også Elo rates såfremt betingelserne herfor er til stede.

 

Spilledage følgende 7 mandage 20/8, 27/8, 3/9, 10/9, 24/9, 1/10, 8/10

 

Spilletid 19.00-23.30

 

Turneringsform Dansk Schweizer 1 gruppe

 

Indskud 150 kr. pr person.

 

Præmier 1. præmie min.400 kr., 2.præmie 200 kr

Øvrige præmier afhængig af deltagerantallet.

Præmier afgøres ved ligestilling ved Almindelig korrektion.

 

Betænkningstid 1 timer og 30 Minutter samt 30 sec pr træk.

 

Tilladt forsinkelse 1 time.

 

Spillested. Bavnehøjcentret, Bavnehøj 19, 8766 Nr.Snede.

 

Udsatte kampe. Kan spilles Mandag den 17/9 eller privat efter aftale med Turneringslederen.

Udsatte partier til en af de første 4 runder skal være afviklet senest den 17/9 2018.

 

Tilmelding. Senest 17/8 2018 på skak.dk eller til Turneringsleder John Engstrøm tlf. 20 87 40 25

 

Øvrigt. Der kan købes kaffe, øl, vand og brød på spillestedet.

 

Formand

 

John Engstrøm.

Periode 2018-08-20 .. 2018-10-08
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.bricksite.com/Nrsnedeskakklub
Turnerings komite
Hoveddommer John Engstrøm
Dommere
Gruppe 1:  John Engstrøm

Tilmeldings muligheder til Midtjysk EMT 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.bricksite.com/Nrsnedeskakklub

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 16 2018-08-20 2018-08-17
Totalt antal tilmeldte 16
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500219 1417045 1. Lars Wisler Pedersen Grindsted Skakklub 1784 1837 2018-07-30
100500727 1410512 2. John Engstrøm Nr. Snede Skakklub 1769 1848 2018-06-19
100900045 1408160 3. Knud Erik Andersen Nr. Snede Skakklub 1714 1799 2018-07-06
100500525 1403460 4. Helge Nielsen Skakklubben Evans 1706 1762 2018-08-07
100500752 1428543 5. Søren Grymer-Hansen Horsens Skakforening 1653 1673 2018-08-06
103103878 1444751 6. Jesper Hegaard Thomsen Nr. Snede Skakklub 1607 1701 2018-06-23
100500543 1434306 7. Niels Sevelsted Nr. Snede Skakklub 1605 1709 2018-07-29
100500991 1449273 8. Elias Meldgaard Nr. Snede Skakklub 1594 1703 2018-08-06
100501762 1452070 9. Kjeld Hansen Enkeltmedlem - Indland 1567 1667 2018-08-17
101200009 1461460 10. Henning Jensen Nr. Snede Skakklub 1516 1642 2018-08-06
100500644 1404997 11. Erik Pedersen Nr. Snede Skakklub 1476 1657 2018-08-06
100500744 1444743 12. Benny Terndrup Nr. Snede Skakklub 1413 1575 2018-07-06
100500889 1444727 13. Bjarne Sonberg Nr. Snede Skakklub 1359 1516 2018-07-06
100100338 1428152 14. Jørgen Falck Nr. Snede Skakklub 1346 1470 2018-08-08
103109114 1444697 15. Leo Bach Nr. Snede Skakklub 1213 1377 2018-07-06
100501568 1449249 16. Aage Valdemar Madsen Nr. Snede Skakklub 1116 1215 2018-08-06