Arbejder ...

loading

Nordkap Grill Cup - Holstebro Byturnering  

Vis Gruppe : Parringer
M-klasse Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Mads Overgaard Svendsen
Holstebro Skakklub
20392019
6
0
2
0
3
½
4
1
5
0
52,2520241,982009
2Jørn Christensen Hvid
Skive Skakklub
19541968
5
0
1
1
6
½
3
0
4
0
61,5519531,601966
3Søren Ladegaard
Kjellerup Skakklub
21312143
4
0
5
½
1
½
2
1
6
½
3321212,992133
4WIM Nina Høiberg
Nordre Skakklub
20622081
3
1
6
½
5
½
1
0
2
1
322,420742,492091
5Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
21322163
2
1
3
½
4
½
6
1
1
1
41321523,142180
6Erling Høiberg
Holstebro Skakklub
21052119
1
1
4
½
2
½
5
0
3
½
42,7521002,802113

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jan Robert Ambirk
Vordingborg Skakklub
17771822
6
½
2
1
3
0
4
0
5
0
62,917352,971793
2Egon Rysgaard Madsen
THY Skakklub
16911756
5
0
1
0
6
½
3
1
4
0
52,216702,431737
3Tobias Simon Lindgaard
Ribe Skakklub
17311733
4
1
5
0
1
1
2
0
6
0
232,5517152,261728
4Jan Kargaard Jensen
Tåstrup Skakforening
16271683
3
0
6
0
5
0
1
1
2
1
241,7516351,851686
5Lars Schøning
Skive Skakklub
19371919
2
1
3
1
4
1
6
½
1
1
1419523,691935
6Michael René Christensen
THY Skakklub
16031674
1
½
4
1
2
½
5
½
3
1
21,5516901,801708

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
13841479
6
1
2
1
3
½
4
½
5
½
12,0514702,401501
2Henrik Sejersen
Holstebro Skakklub
14431396
5
0
1
0
6
0
3
0
4
0
062,5513281,741326
3Martin Thomsen
Holstebro Skakklub
13781458
4
0
5
0
1
½
2
1
6
0
5213562,241428
4Sebastian Ladegaard
Kjellerup Skakklub
14881508
3
1
6
0
5
½
1
½
2
1
342,914932,631523
5Alex K. Petersen
Holstebro Skakklub
15271555
2
1
3
1
4
½
6
½
1
½
23,215413,021565
6Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
14171549
1
0
4
1
2
1
5
½
3
1
32,314802,971570

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Preben Jensen
Kalundborg Skakklub
12661431
6
1
2
0
3
0
4
1
5
1
312,912711,611419
2Frede Vognstoft Andreassen
Lemvig Skakklub
11921419
5
0
1
1
6
0
3
½
4
0
62,311561,541417
3Erik Munk
Kjellerup Skakklub
11381326
4
0
5
½
1
1
2
½
6
½
31,8511671,041364
4Mogens Larsen
Holstebro Skakklub
1239
3
1
6
0
5
½
1
0
2
1
52,65123201000
5Steen Grønborg
Holstebro Skakklub
13551469
2
1
3
½
4
½
6
½
1
0
43,5513081,811463
6Vasanth Rajaratnam
Holstebro Skakklub
1120
1
0
4
1
2
1
5
½
3
½
321,7119201000
Indbydelse

Holstebro Skakklub

indbyder hermed til en 5-runders koordineret EMT i weekenden 21-23/9 2018. Spilletider fredag kl. 19.00 - 24.00, lørdag og søndag kl. 10.00 - 15.00 og 15.30 - 20.30.

BEMÆRK: NYT SPILLESTED.

Indskud: 150 kr. pr. person.

Betænkningstid: 40 træk i 2 timer + ½ time + opsparet tid til resten af partiet.

Mødetid: Ved fremmøde senere end 1/2 time efter partiets start, dømmes partiet som tabt for vedkommende.

Turneringsform: Der spilles i 6-mands grupper. Sidste gruppe måske Monrad. ELO rates så vidt muligt.

Spillested: Sønderlandsskolen, Sdr. Alle 25, 7500 Holstebro.

Tilmelding:        Senest søndag den 16. september til

Sigurd Rindom Tlf.: 22 63 89 84 ( helst SMS, mail sigurd.rindom@gmail.com eller direkte på DSU )

med angivelse af navn og klub.

Præmier: 1. præmie: 500 kr.   2. præmie: 300 kr.

Spekulative rundepræmier.

Med skaklig hilsen

                  Sigurd Rindom                 

              

Periode 2018-09-21 .. 2018-09-23
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Sigurd Rindom
Dommere
M-klasse:  Sigurd Rindom
Basis 1:  Sigurd Rindom
Basis 2:  Sigurd Rindom
Basis 3:  Sigurd Rindom

Tilmeldings muligheder til Nordkap Grill Cup - Holstebro Byturnering

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
M-klasse 6 2018-09-21 2018-09-16
Basis 1 6 2018-09-21 2018-09-16
Basis 2 6 2018-09-21 2018-09-16
Basis 3 6 2018-09-21 2018-09-16
Totalt antal tilmeldte 24
Deltagere i gruppen M-klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100601820 1411780 1. Mads Overgaard Svendsen Holstebro Skakklub 2039 2019 2018-08-04
100900404 1415964 2. Jørn Christensen Hvid Skive Skakklub 1954 1968 2018-09-16
100900269 1403761 3. Søren Ladegaard Kjellerup Skakklub 2131 2143 2018-09-09
100600339 1400720 4. WIM Nina Høiberg Nordre Skakklub 2062 2081 2018-06-30
100300623 1403273 5. Thomas Stausholm Jepsen Sydøstfyn 2132 2163 2018-08-01
100900174 1403508 6. Erling Høiberg Holstebro Skakklub 2105 2119 2018-09-16
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100200288 1428403 1. Jan Robert Ambirk Vordingborg Skakklub 1777 1822 2018-07-29
100900449 1419838 2. Egon Rysgaard Madsen THY Skakklub 1691 1756 2018-09-14
102100849 1419820 3. Tobias Simon Lindgaard Ribe Skakklub 1731 1733 2018-08-10
100100016 1411098 4. Jan Kargaard Jensen Tåstrup Skakforening 1627 1683 2018-08-06
100900588 816124 5. Lars Schøning Skive Skakklub 1937 1919 2018-06-30
100901011 1415972 6. Michael René Christensen THY Skakklub 1603 1674 2018-09-14
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900771 1413201 1. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1384 1479 2018-07-18
100901697 1454005 2. Henrik Sejersen Holstebro Skakklub 1443 1396 2018-09-16
100901719 1447319 3. Martin Thomsen Holstebro Skakklub 1378 1458 2018-07-04
100901687 1452738 4. Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub 1488 1508 2018-09-09
100901749 1452495 5. Alex K. Petersen Holstebro Skakklub 1527 1555 2018-09-12
101095048 1454200 6. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1417 1549 2018-09-04
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801061 1423665 1. Preben Jensen Kalundborg Skakklub 1266 1431 2018-09-09
100901792 1462792 2. Frede Vognstoft Andreassen Lemvig Skakklub 1192 1419 2018-08-25
100900277 1430904 3. Erik Munk Kjellerup Skakklub 1138 1326 2018-09-13
100901037 1453971 4. Mogens Larsen Holstebro Skakklub 1239 2018-09-16
100900165 1402811 5. Steen Grønborg Holstebro Skakklub 1355 1469 2018-08-28
101095940 1464876 6. Vasanth Rajaratnam Holstebro Skakklub 1120 2018-09-18