loading
Arbejder ...

Løgumkloster Påskelyn 2019

Vis Gruppe : Parringer
Forrunde Direkte link
#NavnRating1234567891011PoPlWeRn
1 Dieter Kroeger
1832
12
0
2
1
3
1
4
0
5
1
6
1
7
1
8
1
9
½
10
1
11
1
201832
2Helge Andersen
Tønder Skakklub
1953
11
1
1
0
12
0
3
1
4
1
5
1
6
0
7
0
8
1
9
1
10
1
758,751901
3Jens Peter Jensen
Løgumkloster Skakklub
1268
10
0
11
0
1
0
2
0
12
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
9
0
0121,451203
4Niels Falsig
Tønder Skakklub
1844
9
0
10
0
11
1
1
1
2
0
3
1
12
0
5
1
6
1
7
0
8
0
567,651765
5Scot Wolfgang Jensen
Løgumkloster Skakklub
1468
8
1
9
0
10
1
11
0
1
0
2
0
3
1
4
0
12
0
6
1
7
0
493,351497
6Dzano Beckovic
Løgumkloster Skakklub
1474
7
0
8
1
9
0
10
1
11
1
1
0
2
1
3
1
4
0
5
0
12
0
573,451544
7Hans Valdemar Hansen
Løgumkloster Skakklub
1786
6
1
12
0
8
1
9
1
10
1
11
0
1
0
2
1
3
1
4
1
5
1
837,051815
8Vagn Lauritzen
Løgumkloster Skakklub
1320
5
0
6
0
7
0
12
0
9
0
10
0
11
1
1
0
2
0
3
1
4
1
3101,91370
9Eivind Palm
Tønder Skakklub
1849
4
1
5
1
6
1
7
0
8
1
12
0
10
1
11
1
1
½
2
0
3
1
47,71843
10Nis H. Madsen
Tønder Skakklub
1441
3
1
4
1
5
0
6
0
7
0
8
1
9
0
12
0
11
0
1
0
2
0
3113,11437
11Adis Heremic
Tønder Skakklub
1528
2
0
3
1
4
0
5
1
6
0
7
1
8
0
9
0
10
1
12
0
1
0
484,051526
12Per Hansen
Haderslev Skakklub
2106
1
1
7
1
2
1
8
1
3
1
9
1
4
1
10
1
5
1
11
1
6
1
111102126

De 6 bedst placerede går videre til finalerunde 1, de øvrige til finalerunde 2

Finalerunde 1 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Niels Falsig
Tønder Skakklub
1844
6
0
2
0
3
0
4
1
5
0
162,11811
2Eivind Palm
Tønder Skakklub
1849
5
1
1
1
6
0
3
1
4
1
412,151930
3Per Hansen
Haderslev Skakklub
2106
4
0
5
1
1
1
2
0
6
1
324,052085
4Hans Valdemar Hansen
Løgumkloster Skakklub
1786
3
1
6
1
5
0
1
0
2
0
251,71795
5Helge Andersen
Tønder Skakklub
1953
2
0
3
0
4
1
6
½
1
1
42,951940
6 Dieter Kroeger
1832
1
1
4
0
2
1
5
½
3
0
301832

Finalerunde 2 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Nis H. Madsen
Tønder Skakklub
1441
6
1
2
0
3
0
4
½
5
1
42,71432
2Adis Heremic
Tønder Skakklub
1528
5
1
1
1
6
1
3
1
4
1
513,351621
3Dzano Beckovic
Løgumkloster Skakklub
1474
4
0
5
1
1
1
2
0
6
1
332,951476
4Vagn Lauritzen
Løgumkloster Skakklub
1320
3
1
6
1
5
1
1
½
2
0
21,751433
5Scot Wolfgang Jensen
Løgumkloster Skakklub
1468
2
0
3
0
4
0
6
1
1
0
152,91383
6Jens Peter Jensen
Løgumkloster Skakklub
1268
1
0
4
0
2
0
5
0
3
0
061,351207
Indbydelse

Der spilles alle-mod alle i forrunder og derefter i finalegrupper efter placering i forrunderne.

Vi spiller på Øster Højst Filialskole, Skolegade 9A, 6240  Løgumkloster. Start kl. 19:00

Betænkningstid: 3 minutter med 2 sekunders tillæg pr træk.

Periode 2019-04-16 .. 2019-04-16
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Vagn Lauritzen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Løgumkloster Påskelyn 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Forrunde 12 2019-04-16 2019-04-15
Finalerunde 1 6 2019-04-16 2019-04-15
Finalerunde 2 6 2019-04-16 2019-04-15
Totalt antal tilmeldte 24
Deltagere i gruppen Forrunde
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
0 12986453 1. Dieter Kroeger 1832 1832 2019-04-12
100400110 1410075 2. Helge Andersen Tønder Skakklub 1953 1999 2019-04-13
100400222 1439952 3. Jens Peter Jensen Løgumkloster Skakklub 1268 1491 2019-04-16
100400382 1416081 4. Niels Falsig Tønder Skakklub 1844 1790 2019-04-15
100401569 1448870 5. Scot Wolfgang Jensen Løgumkloster Skakklub 1468 1659 2019-04-16
100400888 1454242 6. Dzano Beckovic Løgumkloster Skakklub 1474 2019-04-16
101096506 - 7. Hans Valdemar Hansen Løgumkloster Skakklub 1786 2019-04-12
100400226 1436783 8. Vagn Lauritzen Løgumkloster Skakklub 1320 1626 2019-04-11
100801031 1410709 9. Eivind Palm Tønder Skakklub 1849 1854 2019-04-15
100401386 1449257 10. Nis H. Madsen Tønder Skakklub 1441 1593 2019-04-16
100401644 1451626 11. Adis Heremic Tønder Skakklub 1528 1613 2019-04-15
100600333 1407520 12. Per Hansen Haderslev Skakklub 2106 2088 2019-04-16
Deltagere i gruppen Finalerunde 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100400382 1416081 1. Niels Falsig Tønder Skakklub 1844 1790 2019-04-16
100801031 1410709 2. Eivind Palm Tønder Skakklub 1849 1854 2019-04-16
100600333 1407520 3. Per Hansen Haderslev Skakklub 2106 2088 2019-04-16
101096506 - 4. Hans Valdemar Hansen Løgumkloster Skakklub 1786 2019-04-16
100400110 1410075 5. Helge Andersen Tønder Skakklub 1953 1999 2019-04-16
0 12986453 6. Dieter Kroeger 1832 1832 2019-04-16
Deltagere i gruppen Finalerunde 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100401386 1449257 1. Nis H. Madsen Tønder Skakklub 1441 1593 2019-04-16
100401644 1451626 2. Adis Heremic Tønder Skakklub 1528 1613 2019-04-16
100400888 1454242 3. Dzano Beckovic Løgumkloster Skakklub 1474 2019-04-16
100400226 1436783 4. Vagn Lauritzen Løgumkloster Skakklub 1320 1626 2019-04-16
100401569 1448870 5. Scot Wolfgang Jensen Løgumkloster Skakklub 1468 1659 2019-04-16
100400222 1439952 6. Jens Peter Jensen Løgumkloster Skakklub 1268 1491 2019-04-16