Arbejder ...

loading

Valbymesterskabet i Lyn 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe A Direkte link
#NavnRating12345678910111213PoPlWeRn
1Søren Skovsø Nielsen
Skakklubben K41
1499
14
0
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
1
8
0
9
0
10
1
11
1
12
1
13
0
4107,31351
2Hans Forchhammer
Valby Skakklub
1358
13
1
1
1
14
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
1
8
1
9
0
10
0
11
0
12
1
595,651329
3Dick Sørensen
Frederiksberg Skakforening
1883
12
1
13
1
1
1
2
1
14
½
4
1
5
0
6
1
7
½
8
1
9
0
10
1
11
½
410,951840
4André Stender
Valby Skakklub
1200
11
0
12
1
13
0
1
1
2
1
3
0
14
0
5
0
6
0
7
0
8
0
9
0
10
1
4113,751211
5Kurt Klifoth
Valby Skakklub
2119
10
1
11
1
12
1
13
1
1
1
2
1
3
1
4
1
14
1
6
1
7
1
8
1
9
1
13112,42131
6Oliver Langberg Birch Sunddahl
Valby Skakklub
1200
9
½
10
1
11
0
12
1
13
1
1
1
2
1
3
0
4
1
5
0
14
0
7
0
8
1
53,751403
7Stig Syndergaard
Valby Skakklub
1538
8
1
9
0
10
1
11
0
12
1
13
1
1
0
2
0
3
½
4
1
5
0
6
1
14
0
77,751482
8Jacob Brendstrup Hansen
Tåstrup Skakforening
1101
7
0
14
0
9
0
10
½
11
0
12
1
13
0
1
1
2
0
3
0
4
1
5
0
6
0
132,651139
9Steen Guldager Pedersen
Valby Skakklub
1897
6
½
7
1
8
1
14
1
10
1
11
1
12
1
13
1
1
1
2
1
3
1
4
1
5
0
11½211,051911
10Frederik Wulff Pedersen
Valby Skakklub
1000
5
0
6
0
7
0
8
½
9
0
14
0
11
1
12
1
13
0
1
0
2
1
3
0
4
0
121,71081
11Jesper Høyerup Thygesen
Herlev Skakklub
1420
4
1
5
0
6
1
7
1
8
1
9
0
10
0
14
0
12
1
13
0
1
0
2
1
3
½
66,41425
12Alexander Nielsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
9
0
10
0
11
0
14
0
13
0
1
0
2
0
0141,7924
13Knud Erik Helleshøj
Damhus Skakklub
1364
2
0
3
0
4
1
5
0
6
0
7
0
8
1
9
0
10
1
11
1
12
1
14
0
1
1
685,71378
14Alex Hansen
Valby Skakklub
1793
1
1
8
1
2
1
9
0
3
½
10
1
4
1
11
1
5
0
12
1
6
1
13
1
7
1
10½310,251801
Indbydelse

Valby Skakkklub har fornøjelsen af at indbyde til Valbymesterskabet i lynskak torsdag den 5. juli kl. 19.00. Forventet afslutning ca. kl. 22.00.

Indskud er gratis, men til gengæld er præmierne også yderst beskedene. Tilmelding kan ske her på siden eller til Stig Syndergaard (stig.syndergaard@gmail.com; 22716255) eller på spillestedet samme aften senest kl. 18.45.

Periode 2018-07-05 .. 2018-07-05
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Stig Syndergaard
Dommere
Gruppe A:  Stig Syndergaard
Gruppe B:  Stig Syndergaard

Tilmeldings muligheder til Valbymesterskabet i Lyn 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe A 14 2018-07-05 2018-07-05
Gruppe B 12 2018-07-05 2018-07-05
Totalt antal tilmeldte 26
Deltagere i gruppen Gruppe A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100102027 1410091 1. Søren Skovsø Nielsen Skakklubben K41 1499 1715 2018-07-05
100103465 1413724 2. Hans Forchhammer Valby Skakklub 1358 1463 2018-07-05
102100937 1427962 3. Dick Sørensen Frederiksberg Skakforening 1883 2028 2018-06-25
100104446 1467298 4. André Stender Valby Skakklub 1200 1521 2018-07-07
100100836 1416596 5. Kurt Klifoth Valby Skakklub 2119 2159 2018-07-05
100104440 1465597 6. Oliver Langberg Birch Sunddahl Valby Skakklub 1200 1729 2018-07-05
100100808 1432435 7. Stig Syndergaard Valby Skakklub 1538 1830 2018-06-23
100104165 1451375 8. Jacob Brendstrup Hansen Tåstrup Skakforening 1101 1474 2018-06-29
100102475 1504231 9. Steen Guldager Pedersen Valby Skakklub 1897 1926 2018-07-05
100104504 - 10. Frederik Wulff Pedersen Valby Skakklub 1000 2018-07-03
102101061 1447548 11. Jesper Høyerup Thygesen Herlev Skakklub 1420 1645 2018-07-02
101096578 - 12. Alexander Nielsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2018-07-05
100102842 1414372 13. Knud Erik Helleshøj Damhus Skakklub 1364 1522 2018-07-05
100100769 1409719 14. Alex Hansen Valby Skakklub 1793 1874 2018-07-07
Deltagere i gruppen Gruppe B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100102604 1413287 1. Martin Skovsø Nielsen Valby Skakklub 1445 1790 2018-07-05
100100809 1418300 2. Niels Wikman Valby Skakklub 1258 1716 2018-07-05
100103576 1414917 3. Mark Kirkebække Tåstrup Skakforening 1611 1830 2018-07-05
100104401 1445405 4. Benjamin Jensen Tåstrup Skakforening 1247 1445 2018-07-05
100101187 1405721 5. Frode Benedikt Nielsen Allerød Skakklub 1995 1950 2018-07-02
100103410 1415344 6. Mikkel Bilgrav Madsen 1184 2018-07-02
100100978 1411268 7. Kaj Refsgaard Jernbanens Skakklub 1602 1698 2018-07-05
102101041 1451103 8. Silas Høyerup Caïssa Gladsaxe 1142 1618 2018-07-02
100101043 1438174 9. Kian Pedersen Valby Skakklub 1954 2033 2018-07-05
100104500 - 10. Andreas Baunkjær Valby Skakklub 1000 2018-07-05
101096579 35095889 11. Pavan Kumar Medarametla Prøvemedlemmer 1438 1438 2018-07-04
100104467 - 12. Søren Lindgren Valby Skakklub 1000 2018-07-05