Arbejder ...

loading

Sydøstfyn Klubturnering 2018-2019  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345678910PoPlWeRn

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRating12345678910PoPlWeRn

Klub 2018-2019 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1Jørgen Kiel
Sydøstfyn
17041841
10
1
2
1
3
1
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
31 - 26,51704
2Ulla Hansen
Sydøstfyn
14321561
9
0
1
0
10
0
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
07 - 104,351236
3Allan Hallgren Hansen
Sydøstfyn
16191572
8
½
9
0
1
0
2
 
10
 
4
 
5
 
6
 
7
 
½65,851389
4John Sørensen
Sydøstfyn
9441121
7
0
8
 
9
0
1
 
2
 
3
 
10
 
5
 
6
 
07 - 100,85906
5Johannes Andersen
Sydøstfyn
9541206
6
 
7
0
8
0
9
 
1
 
2
 
3
 
4
 
10
 
07 - 100,9914
6Danny Skaarup
Sydøstfyn
12161429
5
 
10
0
7
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
4
 
07 - 102,61099
7Per Smidt Sørensen
Sydøstfyn
20472090
4
1
5
1
6
 
10
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
23 - 48,41879
8Jan Nielsen
Sydøstfyn
13581550
3
½
4
 
5
1
6
 
7
 
10
 
9
 
1
 
2
 
53,751257
9Thomas Kaas
Sydøstfyn
19682038
2
1
3
1
4
1
5
 
6
 
7
 
8
 
10
 
1
 
31 - 28,051968
10Tage Knudsen
Sydøstfyn
13591548
1
0
6
1
2
1
7
 
3
 
8
 
4
 
9
 
5
 
23 - 43,751280
Indbydelse

Sydøstfyns klubturnering 2018/2019 Åben for alle medlemmer af DSU,

Betænkningstid: 1 time og 30 minutter til 40 træk, derefter 30 minutter tillæg plus 30 sekunder pr.træk fra træk 1.

Spillested:. Gudbjerg skole.klokken 19 00

Hvornår:start 4 september sidste runde 11 december..

Turneringsform: afhænger af antal men regner med 9 runder.

Det er tiladt at komme op til en time for sent.

Indskud: gratis for medlemmer af sydøstfyn, andre skal betal 50 kr.

Sidste dato for tilmelding søndag den 2-9-2018

Periode 2018-09-04 .. 2018-12-11
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Jørgen Kiel
Dommere

Tilmeldings muligheder til Sydøstfyn Klubturnering 2018-2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 0 2018-09-04 2018-09-02
Gruppe 2 0 2018-09-04 2018-09-02
Klub 2018-2019 10 2018-09-04 2018-09-02
- 3 2018-09-04 2018-09-02
Totalt antal tilmeldte 13
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen Klub 2018-2019
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300609 1428020 1. Jørgen Kiel Sydøstfyn 1704 1841 2018-07-01
100300616 1443119 2. Ulla Hansen Sydøstfyn 1432 1561 2018-08-22
100300632 1440888 3. Allan Hallgren Hansen Sydøstfyn 1619 1572 2018-08-11
100301773 1444042 4. John Sørensen Sydøstfyn 944 1121 2018-08-18
100800359 1423070 5. Johannes Andersen Sydøstfyn 954 1206 2018-09-03
100302005 1467247 6. Danny Skaarup Sydøstfyn 1216 1429 2018-09-05
100500168 1408232 7. Per Smidt Sørensen Sydøstfyn 2047 2090 2018-07-22
100300618 1428047 8. Jan Nielsen Sydøstfyn 1358 1550 2018-08-28
100300610 1434942 9. Thomas Kaas Sydøstfyn 1968 2038 2018-08-29
100300624 1450301 10. Tage Knudsen Sydøstfyn 1359 1548 2018-08-28
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300815 1401718 Bjarne Lindenskov Sydøstfyn 1841 1874 2018-08-05
- Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-09-03
- Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-09-03