Arbejder ...

loading

Søren Agerbæks mindeturnering, skive  

Vis Gruppe : Parringer
Mester 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jørn Christensen Hvid
Skive Skakklub
19671966
6
½
2
0
3
½
4
½
5
0
61,919551,791960
2Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
21522180
5
½
1
1
6
0
3
1
4
½
333,421443,472171
3Ole Bønnelykke
Esbjerg Skakforening
19892015
4
1
5
0
1
½
2
0
6
0
52,119712,182001
4Claus Støvring
Skive Skakklub
19782001
3
0
6
1
5
1
1
½
2
½
32220052,072020
5Thomas Søndergaard Thybo
Skive Skakklub
20712016
2
½
3
1
4
0
6
1
1
1
12,7520862,182069
6Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
20862159
1
½
4
0
2
1
5
0
3
1
42,8520793,312127

Mester 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Bent Rømer Radoor
Esbjerg Skakforening
1814
6
0
2
½
3
0
4
½
5
1
251,8182001000
2Lars Schøning
Skive Skakklub
19391935
5
0
1
½
6
½
3
0
4
1
242,819151,921927
3Jakob Kjær Glibstrup
Enkeltmedlem - Indland
19101959
4
½
5
1
1
1
2
1
6
½
412,5519672,071978
4Michael Glibstrup
Skive Skakklub
19471949
3
½
6
½
5
1
1
½
2
0
32,8519372,021949
5Poul Erik Nielsen
Sydøstfyn
19511987
2
1
3
0
4
0
6
0
1
0
162,918942,271962
6Per Nielsen
Skive Skakklub
18521906
1
1
4
½
2
½
5
1
3
½
22,119061,721922

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Michael René Christensen
THY Skakklub
16931708
6
0
2
½
3
0
4
½
5
½
5 - 62,3516681,881700
2Egon Rysgaard Madsen
THY Skakklub
16931737
5
0
1
½
6
½
3
0
4
½
5 - 62,3516682,111725
3Lars Foldager Pedersen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
17991948
4
0
5
1
1
1
2
1
6
1
413,218233,741953
4Kim Schmidt
Holstebro Skakklub
17101743
3
1
6
½
5
½
1
½
2
½
322,517252,171760
5Aksel Hansen
Holstebro Skakklub
17611840
2
1
3
0
4
½
6
½
1
½
3 - 42,917492,931831
6Preben Justesen
Springeren Kolding
16171744
1
1
4
½
2
½
5
½
3
0
3 - 41,7516402,171757

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Kay L. Larsen
Skive Skakklub
11771210
6
0
2
1
3
1
4
0
5
0
23 - 51,7511880,661224
2Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
14321501
5
1
1
0
6
0
3
1
4
0
23 - 53,2513762,011481
3Martin Bisgaard
Skive Skakklub
968
4
0
5
0
1
0
2
0
6
0
060,6593901000
4Sebastian Gråbæk
Viby Skakklub
15481603
3
1
6
0
5
1
1
1
2
1
423,915532,451614
5Jan N. Thybo
Morsø Skakklub
10831257
2
0
3
1
4
0
6
0
1
1
23 - 51,211190,881259
6Anders Glibstrup
1605
1
1
4
1
2
1
5
1
3
1
514,2162901000
Indbydelse

Søren Agerbæks mindeturnering

Weekendturnering

Skive Skakklub  inviterer til 5 runders EMT  i weekenden   19/21 Oktober,
max  60  deltager.

Spillested:  Stendislejren,  Stendisvej 43,  7830  Vinderup.  Se under  jyskelejre.dk
                        Vi kan tilbyde afhentning  på hhv. Holstebro og Vinderup Station.

Turneringsform:  Der spilles i 6 mands puljer,  nederste gruppe evt. monrad.

Betænkningstid:  90 min + 30 sekunder pr. Træk ,  30 min. Tillæg ved træk 40

Indskud og betaling:   Indskud kr. 250,- ved betaling senest 5.10.  Herefter kr.

                                 350,- frem til 18.10, der er sidste frist for tilmelding.

                                 Indskuddet  indbetales enten til bankkonto 7790 5002828

                                              eller  på  mobilepay 61282404

Spilletidspunkter:        Fredag d.  19. 10 kl.  18.00

                                 Lørdag  d. 20.10 kl.  10.00  og kl. 15.30

                                 Søndag  d. 21.10 kl.   10.00  og  kl.  15.30
              
Præmier                          1.  Gruppe:   1. Præmie   3.000,-    2. Præmie  2.000,-
                                             2.  Gruppe:   1.  Præmie   2.000,-    2. Præmie   1.000,-
                                             øvrige grupper:  1. Præmie  1.000,-   2. Præmie  600,-
                     

                      Pengepræmier deles ved ligestilling.
                     Ærespræmie  ved korrektion.

 

Der er mulighed for overnatning på spillestedet, primært på 4-mandsstuer.

Afhængig af antallet af overnattende, er der måske også mulighed for

enkeltværelse (samme pris).  Der er kun senge og madrasser, men vi kan være

behjælpelige med leje af dyner, hvis det ønskes.  Pris for overnatning:  kr. 100,-

(for begge nætter).
 

Tæt på spillestedet er der også mulighed for overnatning,  vi kan foreslå

Sevel  Kro  eller   Borbjerg Mølle.

 

Der vil være mulighed for  at købe  smørrebrød, øl/vand,  te/kaffe og en lun ret.

 

Der er ikke rigtig muligheder for  personer i kørestol.

 

Kontaktperson:   Frode Meldgaard,   frodemeldgaard@hotmail.com
            tlf.  61282404.

Husk sidste tilmelding d. 18.10.

Periode 2018-10-19 .. 2018-10-21
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Frode Meldgaard
Dommere

Tilmeldings muligheder til Søren Agerbæks mindeturnering, skive

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 1 6 2018-10-19 2018-10-18
Mester 2 6 2018-10-19 2018-10-18
Basis 1 6 2018-10-19 2018-10-18
Basis 2 6 2018-10-19 2018-10-18
Totalt antal tilmeldte 24
Deltagere i gruppen Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900404 1415964 1. Jørn Christensen Hvid Skive Skakklub 1967 1966 2018-09-12
100300623 1403273 2. Thomas Stausholm Jepsen Sydøstfyn 2152 2180 2018-08-04
100500063 1407287 3. Ole Bønnelykke Esbjerg Skakforening 1989 2015 2018-09-30
100900381 1406914 4. Claus Støvring Skive Skakklub 1978 2001 2018-07-16
100901673 1441299 5. Thomas Søndergaard Thybo Skive Skakklub 2071 2016 2018-10-14
100501746 1448552 6. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2086 2159 2018-10-18
Deltagere i gruppen Mester 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500322 1427954 1. Bent Rømer Radoor Esbjerg Skakforening 1814 2018-08-23
100900588 816124 2. Lars Schøning Skive Skakklub 1939 1935 2018-07-15
100901403 1416146 3. Jakob Kjær Glibstrup Enkeltmedlem - Indland 1910 1959 2018-07-31
100901421 1410822 4. Michael Glibstrup Skive Skakklub 1947 1949 2018-07-31
100900189 1406892 5. Poul Erik Nielsen Sydøstfyn 1951 1987 2018-08-04
100900583 1406957 6. Per Nielsen Skive Skakklub 1852 1906 2018-10-04
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100901011 1415972 1. Michael René Christensen THY Skakklub 1693 1708 2018-09-30
100900449 1419838 2. Egon Rysgaard Madsen THY Skakklub 1693 1737 2018-09-30
100101194 1417649 3. Lars Foldager Pedersen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1799 1948 2018-10-19
100900066 1403036 4. Kim Schmidt Holstebro Skakklub 1710 1743 2018-07-20
100900167 1412213 5. Aksel Hansen Holstebro Skakklub 1761 1840 2018-07-17
101200079 1467565 6. Preben Justesen Springeren Kolding 1617 1744 2018-08-30
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900747 1430700 1. Kay L. Larsen Skive Skakklub 1177 1210 2018-08-30
100900771 1413201 2. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1432 1501 2018-08-08
100901682 1457500 3. Martin Bisgaard Skive Skakklub 968 2018-10-19
100401436 1436627 4. Sebastian Gråbæk Viby Skakklub 1548 1603 2018-10-13
100901647 1438824 5. Jan N. Thybo Morsø Skakklub 1083 1257 2018-10-16
100901377 1416138 6. Anders Glibstrup 1605 2018-10-19