Arbejder ...

loading

THY KLUB 2018  

Vis Gruppe : Parringer
A-gruppe Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Torben Laursen
THY Skakklub
1609
2
1
5
1
13
0
7
0
9
0
4
 
 282,81578
2Jens Chr. Grud Sørensen
THY Skakklub
1878
1
0
6
1
14
1
8
1
3
1
7
 
 424,751856
3Kai Jessen
THY Skakklub
1813
4
1
7
0
11
1
5
1
2
0
13
 
 364,41771
4Lasse H. Nielsen
THY Skakklub
1203
3
0
8
0
12
1
14
1
11
1
1
 
 371,41280
5Jonas Bangsgaard
THY Skakklub
1184
6
½
1
0
15
1
3
0
16
 
12
 
 112,051159
6Hans Jørgen Christensen
THY Skakklub
1281
5
½
2
0
10
1
11
½
8
0
16
 
 292,11277
7Christian Volmer Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
1887
8
1
3
1
9
1
1
1
13
1
2
 
 514,151913
8Uffe Kallenbach
THY Skakklub
1507
7
0
4
1
16
1
2
0
6
1
9
 
 352,451532
9Tummas Jacobsen
THY Skakklub
1866
10
1
11
1
7
0
13
½
1
1
8
 
 34,91824
10Mogens Møller
THY Skakklub
1135
9
0
12
½
6
0
16
 
15
 
14
 
 ½1521068
11Poul H. Ladefoged
THY Skakklub
1431
12
1
9
0
3
0
6
½
4
0
15
 
 103,51341
12Ole Hede Madsen
THY Skakklub
1104
11
0
10
½
4
0
15
 
14
½
5
 
 1132,31046
13Finn Munk Andersen
THY Skakklub
1658
14
1
15
1
1
1
9
½
7
0
3
 
 43,151669
14Henning Jensen
THY Skakklub
1345
13
0
16
½
2
0
4
0
12
½
10
 
 1122,751266
15Malte Frydenskov
THY Skakklub
892
16
½
13
0
5
0
12
 
10
 
11
 
 ½160,65885
16Svend Aage Ubbesen
THY Skakklub
1487
15
½
14
½
8
0
10
 
5
 
6
 
 1144,651323

Gruppe 1 (8 spillere)Gruppe 2 (8 spillere)

Indbydelse

Thy Klub 2018 start torsdag d. 6. september.

7 runder koordineret EMT - Tid: 6.9 - 13.9. - 27.9. - 4.10. - 25.10. - 8.11. - 29.11. 

Frirunder: 20.9. - 11.10. - 15.11

Spillested Plantagehuset - Plantagevej 18 - Thisted - 1.sal - lok. 1

Tilmeldig senest 31. august. 

Der spilles i en monrad gruppe, præmiegrupper for hver ca. 8 spillere. 

Betænkningstid: 90 minutter til 40 træk + 30 minutter til de resterende træk, med et tillæg på 30 sekunder pr. træk, startende fra træk 1.

Indskud: 50 kr. hvor 80% går til præmier. Betales inden start af 1. runde

MVH Thy Skakklub.

 

Periode 2018-09-06 .. 2018-11-30
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Jens Chr. Grud Sørensen
Dommere
A-gruppe:  Jens Chr. Grud Sørensen

Tilmeldings muligheder til THY KLUB 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
A-gruppe 16 2018-09-06 2018-09-04
Totalt antal tilmeldte 16
Deltagere i gruppen A-gruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100901608 1430750 1. Torben Laursen THY Skakklub 1609 1793 2018-07-23
100900460 1412493 2. Jens Chr. Grud Sørensen THY Skakklub 1878 1875 2018-07-29
100900441 1416480 3. Kai Jessen THY Skakklub 1813 1812 2018-07-31
100901811 1466690 4. Lasse H. Nielsen THY Skakklub 1203 2018-08-03
100901805 1466097 5. Jonas Bangsgaard THY Skakklub 1184 2018-08-09
100900427 1439480 6. Hans Jørgen Christensen THY Skakklub 1281 1403 2018-08-17
100700710 1419102 7. Christian Volmer Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1887 1976 2018-08-24
100900653 1411292 8. Uffe Kallenbach THY Skakklub 1507 1619 2018-08-30
100900437 1416375 9. Tummas Jacobsen THY Skakklub 1866 1938 2018-08-30
100900657 1439669 10. Mogens Møller THY Skakklub 1135 2018-08-30
100900446 1430661 11. Poul H. Ladefoged THY Skakklub 1431 2018-08-30
100901162 1453530 12. Ole Hede Madsen THY Skakklub 1104 2018-08-31
100501222 1452584 13. Finn Munk Andersen THY Skakklub 1658 1696 2018-08-31
100901402 1430327 14. Henning Jensen THY Skakklub 1345 2018-09-03
100901793 - 15. Malte Frydenskov THY Skakklub 892 2018-09-04
100900464 1431471 16. Svend Aage Ubbesen THY Skakklub 1487 2018-09-04