Arbejder ...

loading

U-DM 2018  

Vis Gruppe : Parringer
U 19 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Victor Koch-Müller
Præstø Skakklub
14321490
6
0
2
0
3
0
4
½
5
½
150,2514660,461512
2Bjarke Hautop Kristensen
Skakklubben Evans
21802207
5
1
1
1
6
½
3
1
4
½
424,0521793,892211
3Mathias Kejlstrup Simonsen
Skakklubben Evans
20012009
4
0
5
1
1
1
2
0
6
0
243,119692,781993
4Magnus Mejlvang
Bornholms Skakklub
17801827
3
1
6
0
5
1
1
½
2
½
331,818221,771852
5Arunn Ananthan
Skakklubben Evans
17391856
2
0
3
0
4
0
6
0
1
½
½61,617061,931799
6Hilmir Freyr Heimisson
Køge Skakklub
22052271
1
1
4
1
2
½
5
1
3
1
14,1522124,172284

U 16 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
21102159
8
1
4
1
2
½
6
0
9
1
4421003,942141
2Nicolai Kistrup
BMS Skak
21102120
9
1
5
1
1
½
3
½
6
0
353,820943,712092
3Thomas Søndergaard Thybo
Skive Skakklub
20502016
10
1
6
1
4
1
2
½
5
0
33,6520473,282025
4Sander Stage-Steffensen
BMS Skak
19862013
11
1
1
0
3
0
10
1
7
1
36 - 73,5519703,541991
5Christian Emil Frambøl
Skanderborg Skakklub
18071838
12
1
2
0
8
1
11
1
3
1
422,9518402,551896
6Filip Martin Kierulf Hou Holm
Nordre Skakklub
17541805
13
1
3
0
14
1
1
1
2
1
412,3518231,401869
7Svante Juul Ellemand
Skakklubben af 1968
16091633
14
½
8
0
10
1
9
½
4
0
282,915731,621628
8Casper Folkmann Bunch
Skakklubben af 1968
15491820
1
0
7
1
5
0
14
1
12
1
36 - 72,215852,131815
9Jacob Brendstrup Hansen
Tåstrup Skakforening
15211493
2
0
14
½
12
1
7
½
1
0
291,9515230,851519
10Mikkel Mejlvang
Bornholms Skakklub
15051579
3
0
13
1
7
0
4
0
11
1
2111,915101,771588
11Nicolai Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
14471629
4
0
12
½
13
1
5
0
10
0
12 - 131,8514312,271598
12Frederik Buttenschøn
Syddjurs Skakklub
14461578
5
0
11
½
9
0
13
1
8
0
12 - 132,1514172,191550
13Mathias Frej Gyring-Nielsen
Køge Skakklub
11901379
6
0
10
0
11
0
12
0
14
0
0141,211360,751349
14Christian Ringsmose
Odense Skakklub
1082
7
½
9
½
6
0
8
0
13
1
2100,5117201000

U 14 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Casper Yukun Liu
BMS Skak
20482013
7
1
4
1
3
1
2
1
5
½
14,1520554,032032
2Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
19261888
8
1
5
0
7
1
1
0
6
½
73,6518923,451850
3Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
17931787
9
1
6
1
1
0
5
1
4
½
22,918112,721818
4Paulius Meskenas
Køge Skakklub
17231713
10
1
1
0
5
1
6
1
3
½
32,5517522,401757
5Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
17201755
11
1
2
1
4
0
3
0
1
½
52,2517281,521754
6Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
16841718
12
1
3
0
8
1
4
0
2
½
62,716781,991698
7Rasmus Emil Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
16011645
1
0
10
1
2
0
11
1
9
0
292,7515691,791613
8Theo Stage-Steffensen
BMS Skak
15351473
2
0
11
1
6
0
9
½
12
1
82,915170,631468
9Mikkel Strandby Hansen
Sydøstfyn
14861580
3
0
12
1
10
½
8
½
7
1
342,715002,151574
10Ingrid Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
12381277
4
0
7
0
9
½
12
1
11
½
2101,9512400,321284
11Andrea Kongskov
Syddjurs Skakklub
1000
5
0
8
0
12
1
7
0
10
½
110,8103201000
12Patrick Grønhøj
Aars Nibe Skakklub
984
6
0
9
0
11
0
10
0
8
0
0120,7595001000

U 12 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Albert Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
17521796
10
1
6
1
8
1
2
½
16
1
4
1
3
1
1617675,141810
2Lukas Iskos
Nørrebro Skakklub
16151568
11
1
5
1
9
1
1
½
8
1
3
0
10
1
25,1516264,321615
3Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
15521355
12
1
8
0
4
0
14
1
6
1
2
1
1
0
474,5515272,281384
4Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
15231593
13
1
7
½
3
1
8
0
9
1
1
0
16
1
44,815104,111569
5Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
14821512
14
1
2
0
16
0
18
1
12
1
8
½
6
1
55,3514442,691504
6Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen
Nørrebro Skakklub
13991251
15
1
1
0
7
1
9
0
3
0
18
1
5
0
3123,913591,701263
7Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
13881396
16
1
4
½
6
0
12
1
10
0
11
1
8
0
104,613393,131371
8Alf Andries
Frem Skakklub
13711490
17
1
3
1
1
0
4
1
2
0
5
½
7
1
32,6514702,671523
9Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
12621389
18
1
10
1
2
0
6
1
4
0
16
0
12
1
493,612802,471410
10William Pihl
Skakforeningen Odysseus
12271441
1
0
9
0
17
1
11
1
7
1
13
1
2
0
483,112682,971442
11Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
11631374
2
0
16
0
14
1
10
0
15
1
7
0
17
1
3133,811271,761344
12Hedayatullah Akbari
Prøvemedlemmer
11001100
3
0
15
1
13
½
7
0
5
0
17
1
9
0
142,6510931,221104
13Janosh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
10361193
4
0
18
1
12
½
16
0
14
1
10
0
15
1
113,0510561,281202
14Liv Frølund
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
5
0
17
1
11
0
3
0
13
0
15
0
18
0
1172,692801000
15Anosh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
9651279
6
0
12
0
18
0
17
1
11
0
14
1
13
0
2162,69382,261189
16Mathias Wallin Nielsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
948
7
0
11
1
5
1
13
1
1
0
9
1
4
0
460,85116401000
17Nikolaj Li
Køge Skakklub
875
8
0
14
0
10
0
15
0
18
½
12
0
11
0
½181,682601000
18Precious Grønhøj
Aars Nibe Skakklub
965
9
0
13
0
15
1
5
0
17
½
6
0
14
1
152,297901000

U 10 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
16391648
8
1
4
½
2
0
6
1
7
1
5
0
3
1
35,4516113,991628
2Andreas Philip Cort Maleeva Hansen
Nørrebro Skakklub
16221776
9
1
5
½
1
1
3
½
4
1
8
1
7
1
625,3516424,861782
3Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
15731611
10
1
6
1
7
½
2
½
5
0
4
½
1
0
74,9515083,701563
4Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
15281394
11
1
1
½
5
0
12
1
2
0
3
½
13
1
444,714970,811442
5Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
14501605
12
1
2
½
4
1
7
1
3
1
1
1
10
1
1416052,751675
6Vaidas Meskenas
Køge Skakklub
10991238
13
1
3
0
11
½
1
0
14
1
12
½
9
1
463,3511280,881283
7Noa Sinding
Syddjurs Skakklub
10881389
14
1
8
1
3
½
5
0
1
0
11
1
2
0
82,1511490,711381
8Oliver Wu
Nørrebro Skakklub
1035
1
0
7
0
13
1
9
1
12
1
2
0
11
1
452,65109601000
9Nanna Ehrenreich
Enkeltmedlem - Indland
10241147
2
0
12
0
14
1
8
0
10
1
13
1
6
0
3103,1510170,541165
10Wadie al-Chemali
Skakklubben af 1968
1023
3
0
13
1
12
0
11
1
9
0
14
1
5
0
3112,85103001000
11Linus Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
1000
4
0
14
1
6
½
10
0
13
1
7
0
8
0
122,8598401000
12Asbjørn Slavensky
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
5
0
9
1
10
1
4
0
8
0
6
½
14
1
92,5104501000
13Isak Babi Brintlev
Køge Skakklub
10002008
6
0
10
0
8
0
14
1
11
0
9
0
4
0
1132,959122,761967
14William Grønn Jensen
Køge Skakklub
890
7
0
11
0
9
0
13
0
6
0
10
0
12
0
0142,1579301000

U 8 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Elin Wu
Nørrebro Skakklub
1077
6
1
5
0
7
1
8
1
9
1
3
1
10
+
624,2111301000
2Mallie Stage-Steffensen
BMS Skak
1001
7
0
9
1
8
0
10
+
5
0
6
1
4
0
373,6592701000
3Egil Johansen
Prøvemedlemmer
10001000
8
1
7
0
5
1
9
0
4
1
1
0
6
1
444,0599801000
4Marcus Kloster Kinze
Prøvemedlemmer
1000
9
0
8
0
10
+
6
1
3
0
7
0
2
1
383,692801000
5Nancee Arockiaraj
Viby Skakklub
971
10
+
1
1
3
0
7
1
2
1
8
1
9
1
613,2106601000
6Sara Trier
Hillerød Skakklub
955
1
0
10
+
9
0
4
0
7
0
2
0
3
0
192,9582201000
7Emil Zander
Kjellerup Skakklub
900
2
1
3
1
1
0
5
0
6
1
4
1
8
1
532,65104401000
8Peter Vedel
Brønshøj Skakforening
900
3
0
4
1
2
1
1
0
10
+
5
0
7
0
362,2588901000
9Leia Andries
Prøvemedlemmer
800
4
1
2
0
6
1
3
1
1
0
10
+
5
0
451,4587201000
10Magnus Carlsen (oversidder)
Ingen klub
8001000
5
-
6
-
4
-
2
-
8
-
9
-
1
-
010080001000
Indbydelse

 U-DM 2018

Dansk Skak Union inviterer sammen med Skanderborg Skakklub til U-DM 2018.
U-DM 2018 afholdes 5. oktober til 7. oktober 2018
Spillestedet er Morten Børupskolen, Møllegade 45, 8660 Skanderborg og det ligger i gåafstand fra Skanderborg Station.
Bemærk at U-DM 2018 fungerer som kvalifikation til NM i Skoleskak i de åbne rækker.
TILMELDING sker på Dansk Skak Unions Turneringssystem via online tilmelding

TILMELDINGSFRIST: Mandag den 1. oktober 2018.
Prisen for at deltage i U-DM 2018 er 100,00 kr.

I forbindelse med U-DM 2018 kan Skanderborg Skakklub tilbyde bespisning af og
overnatning for deltagere og ledere/pårørende til en rimelig pris. Pakken består af
Fredag
let anretning: 17:30-18:00
Lørdag
morgenmad: 07:30-10:00
frokost: 12:00-14:30
aftensmad: 17:00-20:00

Søndag
morgenmad: 07:30-10:00
frokost: 12:00-14:30
2 x overnatning i klasselokale på Morten Børup Skolen (medbring sovepose og underlag).
Til alle måltider serveres saftevand.

Samlet pris: 450,00 kr.

Hvis du deltager aktivt i U-DM 2018 og køber ovenstående pakke med mad og overnatning, så betaler Skanderborg Skakklub dit deltagergebyr på 100,- kr.!!!
Derudover kan man købe kaffe, sodavand og diverse former for frugt m.m.
Tilmelding til bespisning og overnatning foretages til Allan Erik Schmidt Andersen på mail hydepark@jubii.dk

Deltagergebyr og forplejning skal være indbetalt på turneringens konto: 2640 - 5909 939 536 ellter på MobilePay - 61551821 senest 1. oktober 2018.

Husk at skrive deltagernavne i bemærkningsfelt.
 

Grupper og DM-titler
Der spilles i åben række (Uxx).
Der kåres en Danmarksmester i alle grupper med mindst tre deltagere.
Der vil være pokaler til de tre højest placerede i hver gruppe og en erindringsgave til alle. Desuden er der til gruppevinderne en præmie på 2.000 kr., der er øremærket til træning eller til hjælp til en turnering.

 Præcisering af regler for tilmelding:
Efter samråd med Dansk Skak Union ønsker arrangørerne at tilføje følgende omkring tilmelding.
En spiller kan tilmelde sig i den række spillerens alder berettiger til, eller i en ældre aldersgruppe.
Vinder spilleren den tilmeldte gruppe erhverves titlen Danmarksmester i den pågældende gruppe.
 
 
Grupper:
U19 (født 99 eller senere)
U16 (født 02 eller senere)
U14 (født 04 eller senere)
U12 (født 06 eller senere)
U10 (født 08 eller senere)
U8 (født 10 eller senere)
 
I alle grupper undtagen U8 kvalificerer de to bedste sig til NM.

 
alle grupper er der en øremærket trænings/turneringspræmie på 2000,- til vinderen. Bemærk at denne præmie udbetales mod indsendelse af dokumentation for udgifter der svarer til formålet, f. eks. rejse, ophold eller trænerhonorar.

Turneringsform:
Der spilles i grupper svarende til aldersgrupperne, og der spilles Monrad/Schweizer i alle grupper, dog alle-mod-alle hvis deltagerantallet i en gruppe passer til antallet af runder ved alle-mod-alle. Ved ligestilling i point afgøres placeringer ved korrektion.

Turneringen DSU-rates, og de grupper med "lang" betænkningstid ELO-rates i det omfang de tilmeldtes rating gør det muligt.
Aldersgrupperne 08, 10 og 12 spiller 7 runder med 45 minutter til hele partiet plus 30 sekunder pr. træk.
Aldersgrupperne 14, 16 og 19 spiller 5 runder med 90 minutter til hele partiet plus 30 sekunder pr. træk.
Der er noteringspligt bortset fra aldersgruppen 08.
Hvis der ikke er seks spillere i en gruppe, kan gruppen blive slået sammen med en anden gruppe.
Titler og præmier, jf. ovenstående, er uafhængige af om grupper spiller sammen eller hver for sig.
Det er tilladt at komme op til 15 minutter for sent frem til partierne.
Bemærk: Det er muligt for alle unge, herunder skoleskakspillere, der ikke er medlem af DSU, at spille med, forudsat de ikke tidligere har deltaget i en ratet DSU-turnering.
Officiel åbning: Fredag d. 5. oktober 2018 kl. 17:30.
Der er adgang til skolen fra kl. 16:00.

Afviklingsplan for aldersgrupperne 08, 10 og 12
1. runde: Fredag d. 5. oktober 2018 kl. 18:00
2. runde: Lørdag d. 6. oktober 2018 kl. 09:00
3. runde: Lørdag d. 6. oktober 2018 kl. 12:00
4. runde: Lørdag d. 6. oktober 2018 kl. 15:00
5. runde: Søndag d. 7. oktober 2018 kl. 09:00
6. runde: Søndag d. 7. oktober 2018 kl. 12:00
7. runde: Søndag d. 7. oktober 2018 kl. 15:00
Betænkningstid: 45 minutter + 30 sekunder pr. træk.

Afviklingsplan for aldersgrupperne 14, 16 og 19
 1. runde: Fredag d. 5. oktober 2018 kl. 18:00.
 2. runde: Lørdag d. 6. oktober 2018 kl. 09:00.
 3. runde: Lørdag d. 6. oktober 2018 kl. 14:00.
 4. runde: Søndag d. 7. oktober 2018 kl. 09:00.
 5. runde: Søndag d. 7. oktober 2018 kl. 14:00.
Betænkningstid: 90 minutter + 30 sekunder pr. træk.

Præmieoverrækkelse: Foregår i forbindelse med den enkelte gruppes afslutning.

 

Periode 2018-10-05 .. 2018-10-07
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Arild Rimestad
Dommere Alle grupper:  Bjarne Berring Rasmussen

Tilmeldings muligheder til U-DM 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
U 19 6 2018-10-05 2018-10-01
U 16 14 2018-10-05 2018-10-01
U 14 12 2018-10-05 2018-10-01
U 12 18 2018-10-05 2018-10-01
U 10 14 2018-10-05 2018-10-01
U 8 10 2018-10-05 2018-10-01
Totalt antal tilmeldte 74
Deltagere i gruppen U 19
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100202091 1444808 1. Victor Koch-Müller Præstø Skakklub 1432 1490 2018-09-30
103110001 1437747 2. Bjarke Hautop Kristensen Skakklubben Evans 2180 2207 2018-09-24
103109777 1441264 3. Mathias Kejlstrup Simonsen Skakklubben Evans 2001 2009 2018-09-29
100802637 1439340 4. Magnus Mejlvang Bornholms Skakklub 1780 1827 2018-09-29
103110294 1438786 5. Arunn Ananthan Skakklubben Evans 1739 1856 2018-09-29
101095209 2309998 6. Hilmir Freyr Heimisson Køge Skakklub 2205 2271 2018-09-29
Deltagere i gruppen U 16
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100501746 1448552 1. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2110 2159 2018-10-01
100103773 1444816 2. Nicolai Kistrup BMS Skak 2110 2120 2018-09-30
100901673 1441299 3. Thomas Søndergaard Thybo Skive Skakklub 2050 2016 2018-09-24
100202292 1455796 4. Sander Stage-Steffensen BMS Skak 1986 2013 2018-09-01
100602544 1451502 5. Christian Emil Frambøl Skanderborg Skakklub 1807 1838 2018-09-17
100602410 1444824 6. Filip Martin Kierulf Hou Holm Nordre Skakklub 1754 1805 2018-09-17
100602551 1451685 7. Svante Juul Ellemand Skakklubben af 1968 1609 1633 2018-09-29
100602633 1463853 8. Casper Folkmann Bunch Skakklubben af 1968 1549 1820 2018-09-15
100104165 1451375 9. Jacob Brendstrup Hansen Tåstrup Skakforening 1521 1493 2018-08-20
103110504 1445677 10. Mikkel Mejlvang Bornholms Skakklub 1505 1579 2018-09-29
100202338 1458361 11. Nicolai Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1447 1629 2018-09-27
100602500 1449761 12. Frederik Buttenschøn Syddjurs Skakklub 1446 1578 2018-09-30
100202398 1464949 13. Mathias Frej Gyring-Nielsen Køge Skakklub 1190 1379 2018-09-28
100301927 1451669 14. Christian Ringsmose Odense Skakklub 1082 2018-09-28
Deltagere i gruppen U 14
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104150 1454153 1. Casper Yukun Liu BMS Skak 2048 2013 2018-08-31
100202092 1447955 2. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1926 1888 2018-09-30
101095138 1457292 3. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1793 1787 2018-08-28
100202444 12809969 4. Paulius Meskenas Køge Skakklub 1723 1713 2018-09-23
100104090 1454188 5. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1720 1755 2018-08-21
100301938 1461044 6. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1684 1718 2018-09-07
100202329 1457535 7. Rasmus Emil Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1601 1645 2018-09-27
100202293 1455818 8. Theo Stage-Steffensen BMS Skak 1535 1473 2018-09-01
100301932 1452533 9. Mikkel Strandby Hansen Sydøstfyn 1486 1580 2018-09-19
100104157 1455907 10. Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1238 1277 2018-08-14
100602664 - 11. Andrea Kongskov Syddjurs Skakklub 1000 2018-09-23
100701677 1460625 12. Patrick Grønhøj Aars Nibe Skakklub 984 2018-10-05
Deltagere i gruppen U 12
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100301886 1447947 1. Albert Mechlenburg Møller Frem Skakklub 1752 1796 2018-09-07
101095257 1461613 2. Lukas Iskos Nørrebro Skakklub 1615 1568 2018-08-16
100602402 1459945 3. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 1552 1355 2018-09-09
101095048 1454200 4. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1523 1593 2018-09-04
100104399 1457349 5. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1482 1512 2018-09-07
100104342 1462644 6. Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen Nørrebro Skakklub 1399 1251 2018-09-30
100104139 1452797 7. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1388 1396 2018-08-14
100301969 1463373 8. Alf Andries Frem Skakklub 1371 1490 2018-09-16
100104307 1463225 9. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1262 1389 2018-08-22
100104155 1467310 10. William Pihl Skakforeningen Odysseus 1227 1441 2018-08-03
100104306 1463217 11. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1163 1374 2018-08-22
101096641 - 12. Hedayatullah Akbari Prøvemedlemmer 1100 1100 2018-09-23
101095616 1463640 13. Janosh Easwaralingam Fredericia Skakforening 1036 1193 2018-10-01
100104319 1467735 14. Liv Frølund Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2018-09-29
101095617 1465457 15. Anosh Easwaralingam Fredericia Skakforening 965 1279 2018-10-01
100602627 - 16. Mathias Wallin Nielsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 948 2018-09-20
100202374 1464957 17. Nikolaj Li Køge Skakklub 875 2018-09-28
100701678 1460633 18. Precious Grønhøj Aars Nibe Skakklub 965 2018-10-05
Deltagere i gruppen U 10
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602575 1453947 1. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1639 1648 2018-09-29
100104343 1462636 2. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen Nørrebro Skakklub 1622 1776 2018-09-30
101096089 1464981 3. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1573 1611 2018-09-02
101095943 1467018 4. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1528 1394 2018-08-19
101095855 1462547 5. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 1450 1605 2018-09-16
100202445 12824429 6. Vaidas Meskenas Køge Skakklub 1099 1238 2018-09-23
100602596 1467549 7. Noa Sinding Syddjurs Skakklub 1088 1389 2018-08-27
100104348 1467182 8. Oliver Wu Nørrebro Skakklub 1035 2018-09-29
101095520 1464272 9. Nanna Ehrenreich Enkeltmedlem - Indland 1024 1147 2018-09-29
100602676 1467654 10. Wadie al-Chemali Skakklubben af 1968 1023 2018-10-01
100302011 - 11. Linus Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1000 2018-09-08
101096549 - 12. Asbjørn Slavensky Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2018-09-26
101096196 - 13. Isak Babi Brintlev Køge Skakklub 1000 2008 2018-09-26
101096086 - 14. William Grønn Jensen Køge Skakklub 890 2018-09-26
Deltagere i gruppen U 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104423 - 1. Elin Wu Nørrebro Skakklub 1077 2018-09-29
100202408 - 2. Mallie Stage-Steffensen BMS Skak 1001 2018-09-01
101096642 - 3. Egil Johansen Prøvemedlemmer 1000 1000 2018-09-23
101096643 - 4. Marcus Kloster Kinze Prøvemedlemmer 1000 2018-10-04
100602688 - 5. Nancee Arockiaraj Viby Skakklub 971 2018-09-02
100803094 - 6. Sara Trier Hillerød Skakklub 955 2018-09-25
100901809 1467123 7. Emil Zander Kjellerup Skakklub 900 2018-08-20
101095989 - 8. Peter Vedel Brønshøj Skakforening 900 2018-09-08
101096644 - 9. Leia Andries Prøvemedlemmer 800 2018-09-16
- 10. Magnus Carlsen (oversidder) Ingen klub 800 1000 2018-10-04