loading
Arbejder ...

Lundeborg 2019

Vis Gruppe : Parringer
Lundeborg 2019 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn

Junior gruppe max 1000 Direkte link
#NavnRatingElo12345678PoPlWeRn
1Klara Lund Nim
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
2
½
3
0
13
0
7
+
4
1
13
0
12
1
 6 - 91,9836
2Regina Svala Svavarsdottir
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
1
½
14
0
6
0
6
1
7
+
10
0
3
1
 6 - 92,5800
3Nikolaj Kiel
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
852
4
½
1
1
10
0
9
0
5
1
14
0
2
0
 10 - 123,45795
4Sofus Bøgebjerg Gregersen
Læseforeningens Skakklub
1000
3
½
6
1
11
0
13
0
1
0
12
1
5
0
 10 - 124,45883
5Ludvig Skelbæk
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
6
1
8
0
9
0
12
½
3
0
7
+
4
1
 6 - 92,3812
6Johannes Knudsen
Læseforeningens Skakklub
867
5
0
4
0
2
1
2
0
12
1
8
½
7
+
 6 - 93837
7clara Emilie Fly
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
8
-
13
-
12
-
1
-
2
-
5
-
6
-
 0140800
8Emilie Frølund Andersen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
7
+
5
1
14
0
11
0
9
0
6
½
10
0
 10 - 122,45743
9Mathias Waldemar Benneth Skow
Læseforeningens Skakklub
814
10
0
12
1
5
1
3
1
8
1
11
0
14
1
 532,85982
10Noa Skelbæk
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
9
1
11
½
3
1
14
1
13
1
2
1
8
1
 12,71125
11Karoline Gregersen
Læseforeningens Skakklub
958
12
1
10
½
4
1
8
1
14
½
9
1
13
1
 623,91090
12Christian Kiilerich Andresen
Læseforeningens Skakklub
1000
11
0
9
0
7
+
5
½
6
0
4
0
1
0
 134791
13Elli-Sofie Munkegaard
Læseforeningens Skakklub
1000
14
0
7
+
1
1
4
1
10
0
1
1
11
0
 453,85949
14Kathrine Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
991
13
1
2
1
8
1
10
0
11
½
3
1
9
0
 44,7979

Mester 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
19841902
8
½
2
½
3
1
4
0
5
0
6
0
7
0
272,351974
2Henrik Svane
Skakklubben Evans
20572061
7
1
1
½
8
½
3
1
4
½
5
½
6
0
43 - 43,152074
3Sebastian Sterup
Faaborg Skakklub
20022029
6
0
7
0
1
0
2
0
8
1
4
0
5
½
82,551972
4Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
21372167
5
½
6
0
7
½
1
1
2
½
3
1
8
0
5 - 642127
5Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Sydøstfyn
22352207
4
½
8
0
6
1
7
0
1
1
2
½
3
½
5 - 64,952206
6Tom Frantsen
Frem Skakklub
20872147
3
1
4
1
5
0
8
0
7
½
1
1
2
1
23,452108
7Per Stentebjerg-Hansen
Frem Skakklub
21292178
2
0
3
1
4
½
5
1
6
½
8
0
1
1
43 - 43,92131
8John Frederiksen
Nyborg Skakklub
21062168
1
½
5
1
2
½
6
1
3
0
7
1
4
1
513,652133

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Jess Nykjær
Nr.Åby Juniorskakklub
19221963
8
0
2
1
3
1
4
1
5
0
6
½
7
1
2 - 33,81943
2Thomas Kaas
Sydøstfyn
18582034
7
0
1
0
8
0
3
0
4
0
5
0
6
0
083,11765
3Jakob Petersen
Middelfart Skakklub
18951909
6
1
7
1
1
0
2
1
8
0
4
1
5
0
44 - 53,51910
4Simon Degnbol Ladefoged
Ribe Skakklub
18041834
5
0
6
0
7
1
1
0
2
1
3
0
8
1
362,51819
5Poul Erik Nielsen
Sydøstfyn
19742002
4
1
8
½
6
0
7
1
1
1
2
1
3
1
14,352006
6Steen Juul Mortensen
Randers Skakklub
19141892
3
0
4
1
5
1
8
1
7
0
1
½
2
1
2 - 33,71938
7Henrik Sandberg Jensen
Maribo Skakklub
18851889
2
1
3
0
4
0
5
0
6
1
8
½
1
0
73,41858
8Kris Munk
Sydøstfyn
19092036
1
1
5
½
2
1
6
0
3
1
7
½
4
0
44 - 53,651920

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Bjarne Lindenskov
Sydøstfyn
17281856
8
0
2
½
3
0
4
½
5
½
6
½
7
0
273,051697
2Bjarke Hellemann
Syddjurs Skakklub
17291745
7
0
1
½
8
1
3
0
4
0
5
1
6
0
63,051713
3Henrik Friis
Syddjurs Skakklub
17981791
6
½
7
½
1
1
2
1
8
½
4
½
5
1
523,81834
4Mikkel Strandby Hansen
Sydøstfyn
17541744
5
1
6
1
7
0
1
½
2
1
3
½
8
0
44 - 53,351774
5Mazen Onisey
Faaborg Skakklub
17771842
4
0
8
0
6
0
7
0
1
½
2
0
3
0
½83,61684
6Keld Johnny Olsen
Holstebro Skakklub
17971927
3
½
4
0
5
1
8
1
7
0
1
½
2
1
44 - 53,81803
7Mikael Rask
Faaborg Skakklub
17972025
2
1
3
½
4
1
5
1
6
1
8
0
1
1
13,81854
8Thomas Bo Thomsen
Middelfart Skakklub
17731842
1
1
5
1
2
0
6
0
3
½
7
1
4
1
33,551802

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Peder Pharsen
Ribe Skakklub
17051843
8
1
2
0
3
0
4
0
5
½
6
1
7
1
53,91693
2Knud Poulsen
Syddjurs Skakklub
16651699
7
1
1
1
8
0
3
1
4
½
5
0
6
1
2 - 33,451697
3Byrial Jensen
Viborg Skakklub
16211724
6
0
7
½
1
1
2
0
8
0
4
½
5
0
272,951590
4Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
16301776
5
½
6
1
7
½
1
1
2
½
3
½
8
0
443,051659
5Tobias Simon Lindgaard
Ribe Skakklub
16901793
4
½
8
½
6
1
7
1
1
½
2
1
3
1
13,71753
6Preben Justesen
Springeren Kolding
16411786
3
1
4
0
5
0
8
1
7
½
1
0
2
0
63,21620
7Leif Justesen
Odense Skakklub
16990
2
0
3
½
4
½
5
0
6
½
8
0
1
0
83,81630
8Leif Hamborg
Herning Skakklub
17111802
1
0
5
½
2
1
6
0
3
1
7
1
4
1
2 - 33,951728

Basis 4 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Per Andersen
Ribe Skakklub
14151651
8
½
2
½
3
½
4
1
5
+
6
1
7
½
512,21510
2Andrew Velarde
Ejby Skakklub
15881697
7
½
1
½
8
1
3
0
4
1
5
+
6
0
44 - 53,81552
3Mikkel Vinh Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
16031544
6
0
7
0
1
½
2
1
8
1
4
1
5
+
2 - 33,951585
4Jens Rasmussen
Læseforeningens Skakklub
15081570
5
½
6
½
7
½
1
0
2
0
3
0
8
0
7 - 83,61414
5Per Andersen
Læseforeningens Skakklub
14921662
4
½
8
0
6
1
7
-
1
-
2
-
3
-
7 - 81,551490
6Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
14821504
3
1
4
½
5
0
8
0
7
½
1
0
2
1
363,31469
7Ruben Jepsen
Sydøstfyn
14751652
2
½
3
1
4
½
5
+
6
½
8
0
1
½
44 - 52,751486
8Cipriano Sande Caceres
Odense Skakklub
14491675
1
½
5
1
2
0
6
1
3
0
7
1
4
1
2 - 32,91526

Basis 5 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Lars Falsig
Ribe Skakklub
12891360
8
0
2
0
3
1
4
1
5
0
6
½
7
0
5 - 62,91271
2Christian Ringsmose
Læseforeningens Skakklub
14011610
7
1
1
1
8
1
3
1
4
1
5
1
6
0
61 - 24,11505
3Elias Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
13781462
6
1
7
0
1
0
2
0
8
0
4
1
5
0
273,851295
4Peter Kinggaard
Frem Skakklub
12991514
5
½
6
½
7
0
1
0
2
0
3
0
8
0
1831209
5Daniel Sandberg Jensen
Maribo Skakklub
12701390
4
½
8
0
6
0
7
0
1
1
2
0
3
1
5 - 62,71261
6Daniel Wie Krog
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1320
3
0
4
½
5
1
8
0
7
1
1
½
2
1
43 - 43,21356
7Christoffer Vinter
13891619
2
0
3
1
4
1
5
1
6
0
8
0
1
1
43 - 441389
8Kristian Gade Burgaard
Læseforeningens Skakklub
14151586
1
1
5
1
2
0
6
1
3
1
7
1
4
1
61 - 24,251505

Basis 6 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Nikolai Moesgaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
2
½
4
0
7
1
13
1
14
1
12
½
8
0
45 - 72,41077
2Hans Hansen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1252
1
½
6
0
13
½
7
1
9
½
3
0
4
0
125,251128
3Erik Aaskov
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1197
4
1
5
½
8
½
10
0
11
0
2
1
14
0
310 - 114,351136
4Peter Holst
Læseforeningens Skakklub
1007
3
0
1
1
6
0
9
0
5
1
7
1
2
1
45 - 72,651068
5Nicholas Voldsgaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1047
6
1
3
½
12
0
14
0
4
0
13
1
7
1
8 - 93,051067
6Kenneth Voldsgaard (Læseforeningen)
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
5
0
2
1
4
1
11
1
8
0
10
0
12
0
310 - 112,51023
7Caroline Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
1077
8
0
9
0
1
0
2
0
13
1
4
0
5
0
1133,5953
8Steen Roed Gundorf Henriksen
Frem Skakklub
11321315
7
1
10
1
3
½
12
½
6
1
11
0
1
1
52 - 33,91182
9Dennis Vejlstrup
Faaborg Skakklub
11351477
10
0
7
1
11
0
4
1
2
½
14
0
13
1
8 - 93,91117
10Niels Helge Larsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
990
9
1
8
0
14
1
3
1
12
0
6
1
11
0
45 - 72,11096
11Henrik Løftgaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1128
12
0
13
1
9
1
6
0
3
1
8
1
10
1
52 - 33,81182
12Johan Holst
Læseforeningens Skakklub
12251307
11
1
14
½
5
1
8
½
10
1
1
½
6
1
14,91252
13Torben Nielsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
971
14
0
11
0
2
½
1
0
7
0
5
0
9
0
½142,15872
14Linus Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
11971267
13
1
12
½
10
0
5
1
1
0
9
1
3
1
44,551195

Basis 7 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
Indbydelse

Breaking News: Lundeborg bliver gennemført, vi har lejet telt vi tør ikke andet. En aflysning var aldrig på tale, vi ses i Lundeborg.

Kom og  spil med i Lundeborg 2019, den er i år, som noget nyt en del af den fynske grand prix serie(Tour de Fyn) 

Vi spiller med 15 min. betænkningstid til hver, i 8 mands grupper (evt. Monrad i nederste).

Der er i år mulighed for at spille i en skoleskak/junior gruppe med max 1000 i rating.

Vi spiller på kajen i Lundeborg i flotte omgivelser, mellem fiskere og lystbåde.

 Der vil som sædvanlig være godt med sponsorpræmier, som bliver uddelt i løbet af turneringen.

Du/I behøver ikke være medlem af en klub for at spille med.

Indskud 150 kr for hovedturnering.

Indskud 50 kr for junior gruppen hvis den bliver til noget.

Indskud (betales senest 9 45) man kan også mobilpay på tlf. nr.22 48 56 76 inden 8-8-2018 kl 18.

Præmier: Vil kunne ses inden 2 runde strart

Starttidspunkt 10.00

Sluttidspunkt ca. 1600

Der vil være en spisepause på ca.30- 45 min, Hvor man har mulighed for at springe i bølgen blå.

Der er mulighed for at købe drikkelse og mad på havnen.

For at se tidligere vindere og deltagere se på sydostfyn.dk 

Sidste frist for tilmelding er Torsdag  8/8 kl. 18 00

Har du spørgsmål er du velkommer til at kontakte Jørgen Kiel 22 48 56 76

Hvis der er udsigt til dårligt vejr, vil turneringen blive aflyst fredag aften, så følg med her.

Periode 2019-08-10 .. 2019-08-10
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Jørgen Kiel
Dommere

Tilmeldings muligheder til Lundeborg 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Lundeborg 2019 0 2019-08-10 2019-08-08
Junior gruppe max 1000 14 2019-08-10 2019-08-08
Mester 1 8 2019-08-10 2019-08-08
Basis 1 8 2019-08-10 2019-08-08
Basis 2 8 2019-08-10 2019-08-08
Basis 3 8 2019-08-10 2019-08-08
Basis 4 8 2019-08-10 2019-08-08
Basis 5 8 2019-08-10 2019-08-08
Basis 6 14 2019-08-10 2019-08-08
Basis 7 0 2019-08-10 2019-08-08
Totalt antal tilmeldte 76
Deltagere i gruppen Lundeborg 2019
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen Junior gruppe max 1000
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096882 - 1. Klara Lund Nim Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2019-08-03
101096883 - 2. Regina Svala Svavarsdottir Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2019-08-03
101095205 - 3. Nikolaj Kiel Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 852 2019-04-24
100302035 - 4. Sofus Bøgebjerg Gregersen Læseforeningens Skakklub 1000 2019-06-22
101096885 - 5. Ludvig Skelbæk Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2019-08-03
100302009 - 6. Johannes Knudsen Læseforeningens Skakklub 867 2019-06-21
101096884 - 7. clara Emilie Fly Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2019-08-03
101096886 - 8. Emilie Frølund Andersen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2019-08-03
100302008 1469088 9. Mathias Waldemar Benneth Skow Læseforeningens Skakklub 814 2019-07-12
101096881 - 10. Noa Skelbæk Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2019-08-02
100302006 1469070 11. Karoline Gregersen Læseforeningens Skakklub 958 2019-06-21
100302041 - 12. Christian Kiilerich Andresen Læseforeningens Skakklub 1000 2019-06-20
100302042 1469339 13. Elli-Sofie Munkegaard Læseforeningens Skakklub 1000 2019-08-01
100302044 - 14. Kathrine Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 991 2019-06-10
Deltagere i gruppen Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100102004 1406817 1. Kurt Hollesen Tårnet Svendborg 1984 1902 2019-06-24
100500652 1403192 2. Henrik Svane Skakklubben Evans 2057 2061 2019-08-08
100301972 1463969 3. Sebastian Sterup Faaborg Skakklub 2002 2029 2019-08-05
100300623 1403273 4. Thomas Stausholm Jepsen Sydøstfyn 2137 2167 2018-08-30
100300210 1403699 5. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Sydøstfyn 2235 2207 2019-07-29
100300217 1406825 6. Tom Frantsen Frem Skakklub 2087 2147 2019-06-18
100300086 1400770 7. Per Stentebjerg-Hansen Frem Skakklub 2129 2178 2019-08-08
100300287 1407805 8. John Frederiksen Nyborg Skakklub 2106 2168 2019-08-07
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100300686 1427288 1. Jess Nykjær Nr.Åby Juniorskakklub 1922 1963 2018-11-16
100300610 1434942 2. Thomas Kaas Sydøstfyn 1858 2034 2019-06-24
100300348 1443852 3. Jakob Petersen Middelfart Skakklub 1895 1909 2019-08-04
100401558 1441256 4. Simon Degnbol Ladefoged Ribe Skakklub 1804 1834 2019-08-06
100900189 1406892 5. Poul Erik Nielsen Sydøstfyn 1974 2002 2018-08-30
100600873 1408143 6. Steen Juul Mortensen Randers Skakklub 1914 1892 2019-08-04
100200771 1412515 7. Henrik Sandberg Jensen Maribo Skakklub 1885 1889 2019-08-07
103105279 1419080 8. Kris Munk Sydøstfyn 1909 2036 2019-06-28
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100300815 1401718 1. Bjarne Lindenskov Sydøstfyn 1728 1856 2019-08-03
100602629 1463110 2. Bjarke Hellemann Syddjurs Skakklub 1729 1745 2019-07-24
101095362 1461664 3. Henrik Friis Syddjurs Skakklub 1798 1791 2019-06-11
100301932 1452533 4. Mikkel Strandby Hansen Sydøstfyn 1754 1744 2019-07-22
100301953 1461214 5. Mazen Onisey Faaborg Skakklub 1777 1842 2019-08-06
100901160 1439677 6. Keld Johnny Olsen Holstebro Skakklub 1797 1927 2019-08-01
100300823 1443909 7. Mikael Rask Faaborg Skakklub 1797 2025 2019-06-29
103108884 1444140 8. Thomas Bo Thomsen Middelfart Skakklub 1773 1842 2019-08-04
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100400356 1419285 1. Peder Pharsen Ribe Skakklub 1705 1843 2019-08-07
100600764 1422324 2. Knud Poulsen Syddjurs Skakklub 1665 1699 2019-08-06
100602144 1421123 3. Byrial Jensen Viborg Skakklub 1621 1724 2019-08-08
100301938 1461044 4. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1630 1776 2019-07-19
102100849 1419820 5. Tobias Simon Lindgaard Ribe Skakklub 1690 1793 2019-07-29
101200079 1467565 6. Preben Justesen Springeren Kolding 1641 1786 2019-06-16
100300544 1447912 7. Leif Justesen Odense Skakklub 1699 0 2019-07-28
100900773 1402838 8. Leif Hamborg Herning Skakklub 1711 1802 2019-08-03
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100400328 1448331 1. Per Andersen Ribe Skakklub 1415 1651 2019-08-08
100300351 1435132 2. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1588 1697 2019-07-09
100302026 1468480 3. Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub 1603 1544 2019-07-26
100300096 1408100 4. Jens Rasmussen Læseforeningens Skakklub 1508 1570 2019-06-20
100300920 1445081 5. Per Andersen Læseforeningens Skakklub 1492 1662 2019-07-14
100900771 1413201 6. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1482 1504 2019-08-01
100301979 1464361 7. Ruben Jepsen Sydøstfyn 1475 1652 2019-07-16
100300552 1409972 8. Cipriano Sande Caceres Odense Skakklub 1449 1675 2019-07-15
Deltagere i gruppen Basis 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101200021 1463624 1. Lars Falsig Ribe Skakklub 1289 1360 2019-07-19
100301927 1451669 2. Christian Ringsmose Læseforeningens Skakklub 1401 1610 2019-07-15
100301965 1462440 3. Elias Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1378 1462 2019-07-19
100300647 1427245 4. Peter Kinggaard Frem Skakklub 1299 1514 2019-08-07
101095725 1464663 5. Daniel Sandberg Jensen Maribo Skakklub 1270 1390 2019-08-07
101096351 - 6. Daniel Wie Krog Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1320 2019-08-08
100501586 1449737 7. Christoffer Vinter 1389 1619 2019-08-03
100302007 1468260 8. Kristian Gade Burgaard Læseforeningens Skakklub 1415 1586 2019-08-01
Deltagere i gruppen Basis 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096888 - 1. Nikolai Moesgaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2019-08-09
100300413 0 2. Hans Hansen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1252 2019-06-25
101096720 - 3. Erik Aaskov Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1197 2019-08-08
100302037 1469398 4. Peter Holst Læseforeningens Skakklub 1007 2019-07-24
101096811 - 5. Nicholas Voldsgaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1047 2019-07-24
101096887 - 6. Kenneth Voldsgaard (Læseforeningen) Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2019-08-03
100302043 - 7. Caroline Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1077 2019-06-10
100301937 1461036 8. Steen Roed Gundorf Henriksen Frem Skakklub 1132 1315 2019-07-19
100400363 1444174 9. Dennis Vejlstrup Faaborg Skakklub 1135 1477 2019-08-01
101095826 - 10. Niels Helge Larsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 990 2019-07-29
101095823 - 11. Henrik Løftgaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1128 2019-07-28
100302002 1467212 12. Johan Holst Læseforeningens Skakklub 1225 1307 2019-07-24
101095831 - 13. Torben Nielsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 971 2019-06-25
100302011 1467220 14. Linus Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1197 1267 2019-07-19
Deltagere i gruppen Basis 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt