Arbejder ...

loading

Kjellerup Hurtigskak 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Mesterklassen Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Skakklubben Evans
22052207
8
½
2
1
3
½
4
1
5
0
6
1
7
1
52 - 35,12203
2Claus Rossen
Viborg Skakklub
20702133
7
1
1
0
8
0
3
1
4
1
5
0
6
1
443,72076
3Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
21132159
6
1
7
1
1
½
2
0
8
1
4
1
5
1
14,152140
4Poul Erik Nielsen
Sydøstfyn
20351960
5
½
6
0
7
½
1
0
2
0
3
0
8
1
273,32009
5Niels Kristian Almtoft
Kjellerup Skakklub
20192103
4
½
8
1
6
½
7
1
1
1
2
1
3
0
52 - 33,152063
6Peter Risgaard Poulsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
19831944
3
0
4
1
5
½
8
1
7
1
1
0
2
0
52,752004
7Peter Riis
Horsens Skakforening
19761996
2
0
3
0
4
½
5
0
6
0
8
0
1
0
½82,71910
8Martin Knudsen
Skakklubben af 1968
20122000
1
½
5
0
2
1
6
0
3
0
7
1
4
0
63,12000

1. Klasse Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Ernst Lund Jensen
Enkeltmedlem - Indland
17491820
8
0
2
1
3
0
4
0
5
0
6
1
7
1
35 - 73,651730
2Jacob Kindt Nielsen
Kjellerup Skakklub
16171613
7
0
1
0
8
1
3
½
4
½
5
½
6
½
35 - 72,251640
3Frode Meldgaard
Skive Skakklub
17551895
6
0
7
0
1
1
2
½
8
0
4
0
5
0
83,71689
4Frits Nielsen
Skive Skakklub
1609
5
0
6
0
7
½
1
1
2
½
3
1
8
0
35 - 72,151635
5Oleh Sivachenko
Skive Skakklub
1800
4
1
8
1
6
1
7
1
1
1
2
½
3
1
14,21893
6Birger Olsen
Sydøstfyn
18261913
3
1
4
1
5
0
8
1
7
0
1
0
2
½
3 - 44,451798
7Jesper Billeskov Jansen
Skakklubben af 1968
17441945
2
1
3
1
4
½
5
0
6
1
8
0
1
0
3 - 43,61741
8Frank Gjerning Petersen
Kjellerup Skakklub
17821780
1
1
5
0
2
0
6
0
3
1
7
1
4
1
4241782

2. Klasse/3. Klasse Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
16041702
8
0
2
1
3
0
4
0
5
0
6
1
7
1
365,31503
2Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
15861394
7
1
1
0
8
0
3
1
4
1
5
½
6
1
35,151557
3Poul Hempler
Skive Skakklub
1200
6
1
7
1
1
1
2
0
8
0
4
0
5
½
51,61304
4Sebastian Ladegaard
Kjellerup Skakklub
15231561
5
½
6
1
7
½
1
1
2
0
3
1
8
0
444,61496
5Ruben Jepsen
Sydøstfyn
13071630
4
½
8
1
6
½
7
1
1
1
2
½
3
½
51 - 22,51465
6Frede Vognstoft Andreassen
Lemvig Skakklub
12551379
3
0
4
0
5
½
8
1
7
0
1
0
2
0
7 - 82,051230
7Ricardt Riis
Horsens Skakforening
1471
2
0
3
0
4
½
5
0
6
1
8
0
1
0
7 - 84,11354
8Philip Nielsen
Skive Skakklub
1321
1
1
5
0
2
1
6
0
3
1
7
1
4
1
51 - 22,651465

4. Klasse Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Emil Zander
Kjellerup Skakklub
927
2
1
4
½
9
1
8
½
7
0
10
1
6
1
532,41094
2Ryan Andreasen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
895
1
0
7
0
5
0
10
1
3
1
6
0
4
0
27 - 92,55870
3Peter Hedegaard
Kjellerup Skakklub
857
4
0
8
0
10
1
6
1
2
0
7
1
9
0
361,85909
4Tobias Lassen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
3
1
1
½
7
1
9
1
8
0
5
1
2
1
23,41122
5Erik Munk
Kjellerup Skakklub
10251356
6
0
10
1
2
1
7
0
9
0
4
0
8
0
27 - 93,3967
6Bent Bro Miltersen
Viborg Skakklub
1000
5
1
9
0
8
0
3
0
10
0
2
1
1
0
27 - 93,45935
7Marius Ladegaard
Kjellerup Skakklub
10951238
8
½
2
1
4
0
5
1
1
1
3
0
10
1
44,451097
8Artem Reyzvikh
Silkeborg Skakklub Af 1930
1189
7
½
3
1
6
1
1
½
4
1
9
1
5
1
615,21225
9Andreas B. Nielsen
Kjellerup Skakklub
1080
10
1
6
1
1
0
4
0
5
1
8
0
3
1
454,151073
10Søren Schmidt
Kjellerup Skakklub
1061
9
0
5
0
3
0
2
0
6
1
1
0
7
0
1104,2917

Skoleskak Direkte link
#Navn1234567PoPl
1Marcel Roman Zygmanski
Kjellerup Skakklub
8
+
2
0
3
0
4
0
5
0
6
1
7
0
26
2Alexander Lyngstad Sørensen
7
1
1
1
8
+
3
0
4
0
5
1
6
1
53
3Jonatan Lyngholm Lauridsen
6
1
7
0
1
1
2
1
8
+
4
0
5
1
52
4Magnus Nørgaard Jørgensen
Kjellerup Skakklub
5
1
6
1
7
½
1
1
2
1
3
1
8
+
1
5Oskar Lennards
4
0
8
+
6
1
7
1
1
1
2
0
3
0
45
6Christian Almtoft
Kjellerup Skakklub
3
0
4
0
5
0
8
+
7
0
1
0
2
0
17
7Jeppe Nørgaard
2
0
3
1
4
½
5
0
6
1
8
+
1
1
4
8Hr. Oversidder
Ingen klub
1
-
5
-
2
-
6
-
3
-
7
-
4
-
08
Indbydelse

Kjellerup Skakklub indbyder til den årlige hurtigskakturnering søndag d. 11. november 2018 kl. 10.00 - 18.00. (Skoleskak indtil ca. kl. 15.00)

Turneringen spilles i Alhuset, Skolegade 5, 8620 Kjellerup.

Klasser: Der vil fortrinsvis spilles klasseinddelt i flg. klasser: Mester, 1., 2., 3., 4., og skoleskak (max. 1100 i rating) hvis deltagerantallet muliggør dette.

Turneringsform: 7 runders monrad.

Betænkningstid: 20 min. pr. spiller til hele partiet + 5 sek. pr. træk (Skoleskak 25 min.).

Indskud: 150 kr. Juniorer op til 16 år: 75 kr. & skoleskakklassen 40 kr.

Præmier: Hele indskuddet går til præmier.

Tilmelding med navn, klub, ratingtal og tlf. nr. senest fredag d. 9. november til Søren Ladegaard, mobil 2195 6875 E-mail: a.s.ladegaard@outlook.dk eller på www.turnering.skak.dk

Velassorteret kantine forefindes til fornuftige priser.

Periode 2018-11-11 .. 2018-11-11
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Søren Ladegaard
Dommere

Tilmeldings muligheder til Kjellerup Hurtigskak 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mesterklassen 8 2018-11-11 2018-11-09
1. Klasse 8 2018-11-11 2018-11-09
2. Klasse/3. Klasse 8 2018-11-11 2018-11-09
4. Klasse 10 2018-11-11 2018-11-09
Skoleskak 8 2018-11-11 2018-11-08
Totalt antal tilmeldte 42
Deltagere i gruppen Mesterklassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100300210 1403699 1. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Skakklubben Evans 2205 2207 2018-11-08
100300084 1403222 2. Claus Rossen Viborg Skakklub 2070 2133 2018-10-15
100300623 1403273 3. Thomas Stausholm Jepsen Sydøstfyn 2113 2159 2018-08-30
100900189 1406892 4. Poul Erik Nielsen Sydøstfyn 2035 1960 2018-08-30
100900283 1416871 5. Niels Kristian Almtoft Kjellerup Skakklub 2019 2103 2018-08-17
100600236 1407333 6. Peter Risgaard Poulsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1983 1944 2018-11-10
101200013 1461885 7. Peter Riis Horsens Skakforening 1976 1996 2018-11-07
100602212 1406523 8. Martin Knudsen Skakklubben af 1968 2012 2000 2018-11-01
Deltagere i gruppen 1. Klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100900260 1428586 1. Ernst Lund Jensen Enkeltmedlem - Indland 1749 1820 2018-11-06
100901686 1457195 2. Jacob Kindt Nielsen Kjellerup Skakklub 1617 1613 2018-10-28
100900750 1430840 3. Frode Meldgaard Skive Skakklub 1755 1895 2018-11-07
101095980 1464205 4. Frits Nielsen Skive Skakklub 1609 2018-11-07
100901830 - 5. Oleh Sivachenko Skive Skakklub 1800 2018-11-03
100301904 1450344 6. Birger Olsen Sydøstfyn 1826 1913 2018-11-10
100401019 1421093 7. Jesper Billeskov Jansen Skakklubben af 1968 1744 1945 2018-11-09
100901544 1427032 8. Frank Gjerning Petersen Kjellerup Skakklub 1782 1780 2018-10-07
Deltagere i gruppen 2. Klasse/3. Klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602575 1453947 1. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1604 1702 2018-11-01
101095943 1467018 2. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1586 1394 2018-10-31
100901821 - 3. Poul Hempler Skive Skakklub 1200 2018-11-08
100901687 1452738 4. Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub 1523 1561 2018-08-17
100301979 1464361 5. Ruben Jepsen Sydøstfyn 1307 1630 2018-11-09
100901792 1462792 6. Frede Vognstoft Andreassen Lemvig Skakklub 1255 1379 2018-11-03
101200026 1466836 7. Ricardt Riis Horsens Skakforening 1471 2018-11-07
101095973 1466062 8. Philip Nielsen Skive Skakklub 1321 2018-11-07
Deltagere i gruppen 4. Klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100901809 1467123 1. Emil Zander Kjellerup Skakklub 927 2018-11-01
101095677 - 2. Ryan Andreasen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 895 2018-11-03
100901387 1434560 3. Peter Hedegaard Kjellerup Skakklub 857 2018-08-23
101096660 - 4. Tobias Lassen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2018-11-08
100900277 1430904 5. Erik Munk Kjellerup Skakklub 1025 1356 2018-08-17
100602497 1467190 6. Bent Bro Miltersen Viborg Skakklub 1000 2018-11-06
101095507 1463055 7. Marius Ladegaard Kjellerup Skakklub 1095 1238 2018-08-17
100602607 - 8. Artem Reyzvikh Silkeborg Skakklub Af 1930 1189 2018-11-04
100901770 1459430 9. Andreas B. Nielsen Kjellerup Skakklub 1080 2018-10-25
100901741 1457985 10. Søren Schmidt Kjellerup Skakklub 1061 2018-08-17
Deltagere i gruppen Skoleskak
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100901810 - 1. Marcel Roman Zygmanski Kjellerup Skakklub 800 2018-11-08
- 2. Alexander Lyngstad Sørensen 1000 2018-11-06
- 3. Jonatan Lyngholm Lauridsen 1000 2018-11-08
100901778 - 4. Magnus Nørgaard Jørgensen Kjellerup Skakklub 796 2018-11-01
- 5. Oskar Lennards 1000 2018-11-06
101096059 - 6. Christian Almtoft Kjellerup Skakklub 694 2018-11-01
- 7. Jeppe Nørgaard 900 2018-11-07
- 8. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-11-10