Arbejder ...

loading

Fløturneringen 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Lasse Lukas Herskind
Skakklubben af 1968
1552
2
½
20
1
15
 
    4 - 511575
2Søren Holst Nielsen
Skakklubben af 1968
21402171
1
½
3
1
17
 
    4 - 52,952111
3Kurt Simonsen
Aros Skakklub
15481665
4
½
2
0
20
 
    ½12 - 191,651496
4Mogens Kim Skadborg
Skakklubben af 1968
14131563
3
½
18
-
21
 
    ½12 - 191,251379
5Martin Knudsen
Skakklubben af 1968
20141996
6
1
17
-
9
 
    16 - 111,652001
6Bjarne Lysgaard-Egeberg
Skakklubben af 1968
18081665
5
0
7
1
11
 
    16 - 111,61790
7Torben Storgaard
Skakklubben af 1968
1000
8
0
6
0
14
 
    020 - 220,45980
8Christian Korsgaard
Skakklubben af 1968
16421805
7
1
9
1
13
 
    21 - 31,751650
9Per Rasch
Skakklubben af 1968
16621681
10
1
8
0
5
 
    16 - 111,51647
10Valdemar Mandrup
Skakklubben af 1968
13831721
9
0
12
½
22
 
    ½12 - 191,31347
11Steffen Cordes
19171929
12
1
13
0
6
 
    16 - 1101917
12Kim Hansen
Skakklubben af 1968
15721862
11
0
10
½
18
 
    ½12 - 191,81514
13Stephen Joyce
18011910
14
1
11
1
8
 
    21 - 301801
14Sune Bang Ingemann
Skakklubben af 1968
10341491
13
0
16
0
7
 
    020 - 220,651005
15FM Poul Rewitz
Skakklubben af 1968
22282274
16
1
19
1
1
 
    21 - 332228
16Casper Folkmann Bunch
Skakklubben af 1968
13701844
15
0
14
1
19
 
    16 - 111,81334
17Jonas Riess
850
21
1
5
-
2
 
    16 - 110850
18Robert Pavia
Skakklubben af 1968
11581406
22
-
4
-
12
 
    020 - 220,051156
19Oscar Staun Larsen
Skakklubben af 1968
1000
20
½
15
0
16
 
    ½12 - 190,6996
20Wadie al-Chemali
Skakklubben af 1968
1000
19
½
1
0
3
 
    ½12 - 190,55998
21Alexander Frost Nielsen
1000
17
0
22
½
4
 
    ½12 - 1901000
22Jeppe Kau Gransøe
Skakklubben af 1968
1000
18
-
21
½
10
 
    ½12 - 190,6996
Indbydelse

SK1968 indbyder til den traditionelle Flø-turnering i hurtigskak efteråret 2018. Alle skakspillere er velkomne.

Datoerne er:

1. runde: 10. sep
2. runde: 17. sep
3. runde: 1. okt
udsatte partier: 8.okt
4. runde: 22. okt
5. runde: 5. nov
6. runde: 12. nov
udsatte partier: 26. nov
7. runde: 3. dec


Det er vigtigt at man melder afbud hvis man ikke kan komme, da ens modstander ikke skal gå forgæves.
Partiet spilles så på et andet tidspunkt, evt. på de to mandage der ?er lagt til formålet
afbud meldes på mail til tl@sk1968, eller via SMS til 40 46 69 31

Spilletidspunkt: kl. 19.00

Spilleform: to partier mod samme modstander hver aften. Et parti med sort, et med hvid.

Betænkningstid: 45 min pr. spiller til hele partiet. Juniorer kan spille med 30 minutter til hele partiet for begge parter, hvis de ønsker det.

Indskud: gratis for medlemmer, øvrige 50,- kr. der skal betales ved første rundes start.

Præmier: Garanteret 1. præmie 500,- kr. 2. præmie 300,- kr. Derudover vil der være ratingpræmier afhængig af deltagerantallet og ratingsammensætning. Der tilstræbes præmier til hver 4. deltager. De endelige præmier offentliggøres ved 3. rundes start.

Spillested: I klubbens lokaler i Studenternes Hus, Nordre Ringgade 3, 8000 Aarhus C.

Tilmelding: http://turnering.skak.dk/TournamentActive/Details?tourId=25292, eller via mail til tl@sk1968.dk senest den 1. oktober. Turneringsleder for turneringen er Lasse Herskind, så afbud til en runde skal meddeles ham via mail til tl@sk1968, eller via SMS til 40 46 69 31, samt naturligvis til modstanderen.

Periode 2018-09-10 .. 2018-12-03
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Daniel Falhof Aastrup
Dommere
Gruppe 1:  Daniel Falhof Aastrup

Tilmeldings muligheder til Fløturneringen 2018 English enrolment form

Medlem af Dansk Skak Union

Hvis du er medlem af Dansk Skak Union, så benyt denne mulighed for at tilmelde dig: Vælg denne mulighed

Medlem af FIDE

Er du IKKE medlem af Dansk Skak Union, men medlem af Fide, så benyt denne mulighed for at tilmelde dig: Vælg denne mulighed

Ikke medlem af Dansk Skak Union

Er du IKKE medlem af Dansk Skak Union, så benyt denne mulighed for at tilmelde dig: Vælg denne mulighed

FIDE member (english)

If you are a member of FIDE and prefers an english enrolment form, then use this option to register: Choose this option
Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 22 2018-09-10 2018-09-09
Totalt antal tilmeldte 22
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096355 1466747 1. Lasse Lukas Herskind Skakklubben af 1968 1552 2018-08-20
100600647 1401939 2. Søren Holst Nielsen Skakklubben af 1968 2140 2171 2018-08-20
100600995 1422553 3. Kurt Simonsen Aros Skakklub 1548 1665 2018-08-20
100602204 1422561 4. Mogens Kim Skadborg Skakklubben af 1968 1413 1563 2018-08-20
100602212 1406523 5. Martin Knudsen Skakklubben af 1968 2014 1996 2018-08-20
100600649 1401998 6. Bjarne Lysgaard-Egeberg Skakklubben af 1968 1808 1665 2018-08-25
100602656 1466810 7. Torben Storgaard Skakklubben af 1968 1000 2018-08-25
100600634 1421425 8. Christian Korsgaard Skakklubben af 1968 1642 1805 2018-08-26
100600655 1422359 9. Per Rasch Skakklubben af 1968 1662 1681 2018-08-27
100602552 1451740 10. Valdemar Mandrup Skakklubben af 1968 1383 1721 2018-08-27
1404644 11. Steffen Cordes 1917 1929 2018-08-30
100602450 1445375 12. Kim Hansen Skakklubben af 1968 1572 1862 2018-09-03
- 13. Stephen Joyce 1801 1910 2018-09-04
100802990 1461990 14. Sune Bang Ingemann Skakklubben af 1968 1034 1491 2018-09-05
100600717 1401033 15. FM Poul Rewitz Skakklubben af 1968 2228 2274 2018-09-07
100602633 1463853 16. Casper Folkmann Bunch Skakklubben af 1968 1370 1844 2018-09-08
- 17. Jonas Riess 850 2018-09-10
100602624 1463411 18. Robert Pavia Skakklubben af 1968 1158 1406 2018-09-10
100602675 - 19. Oscar Staun Larsen Skakklubben af 1968 1000 2018-09-10
100602676 - 20. Wadie al-Chemali Skakklubben af 1968 1000 2018-09-10
- 21. Alexander Frost Nielsen 1000 2018-09-10
100602684 - 22. Jeppe Kau Gransøe Skakklubben af 1968 1000 2018-09-10