Arbejder ...

loading

OL-holdet vs. DK Challengers  

Vis Gruppe : Parringer
Match Direkte link
#NavnRatingElo12PoPl
1GM Jakob Vang Glud
Philidor
25082514
6
1
6
1
21 - 3
2IM Simon Bekker-Jensen
Philidor
24772482
7
0
7
0
08 - 10
3IM Bjørn Møller Ochsner
Skanderborg Skakklub
24732462
8
0
8
1
15 - 6
4IM Nikolaj Mikkelsen
Philidor
24622467
9
0
9
½
½7
5IM Jonas Buhl Bjerre
Skanderborg Skakklub
24352423
10
1
10
1
21 - 3
6IM Andreas Skytte Hagen
Århus Skakklub/Skolerne
23732383
1
0
1
0
08 - 10
7FM Tobias Valentin Rostgaard
BMS Skak
23722386
2
1
2
1
21 - 3
8FM Jacob Sylvan
Skakklubben Nordkalotten
23202330
3
1
3
0
15 - 6
9IM Martin Haubro
BMS Skak
23082359
4
1
4
½
4
10FM Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
22562271
5
0
5
0
08 - 10
Indbydelse

Den 8. og 9. september afholdes en match i København: OL-holdet møder DK Challengers. De to hold ser således ud:

OL-holdet: 
- Jakob Vang Glud
- Simon Bekker-Jensen
- Bjørn Møller Ochsner
- Nikolaj Mikkelsen
- Jonas Bjerre

DK Challengers:
- Andreas Skytte Hagen
- Tobias Rostgaard
- Martin Haubro
- Jacob Sylvan
- Viktor Haarmark

Der spilles med 1½ time til 40 træk + 30 min til resten med tillægstid på 30 sek. fra træk 1 og med rundestart

Lørdag kl. 13.00
- Søndag kl. 10.00

Partierne vil blive vist LIVE og kan følges via link fra skak.dk!

Periode 2018-09-07 .. 2018-09-08
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Michael Andersen
Dommere
Match:  Michael Andersen

Tilmeldings muligheder til OL-holdet vs. DK Challengers

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Match 10 2018-09-07 2018-09-07
Totalt antal tilmeldte 10
Deltagere i gruppen Match
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100601498 1407767 1. GM Jakob Vang Glud Philidor 2508 2514 2018-08-21
100101516 1403613 2. IM Simon Bekker-Jensen Philidor 2477 2482 2018-08-21
103107144 1416928 3. IM Bjørn Møller Ochsner Skanderborg Skakklub 2473 2462 2018-08-21
103104283 1407970 4. IM Nikolaj Mikkelsen Philidor 2462 2467 2018-08-21
103110502 1444948 5. IM Jonas Buhl Bjerre Skanderborg Skakklub 2435 2423 2018-08-21
100600736 1407341 6. IM Andreas Skytte Hagen Århus Skakklub/Skolerne 2373 2383 2018-08-21
100301633 1408801 7. FM Tobias Valentin Rostgaard BMS Skak 2372 2386 2018-08-21
100101113 1402137 8. FM Jacob Sylvan Skakklubben Nordkalotten 2320 2330 2018-08-31
100103015 1414291 9. IM Martin Haubro BMS Skak 2308 2359 2018-08-21
100103864 1444492 10. FM Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2256 2271 2018-08-21