Arbejder ...

loading

Syd Grand Prix 1. afd.  

Vis Gruppe : Parringer
1499 og ned Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Oleksandr Pershuta
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
885
8
1
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
1
271,9890
2Anton Nielsen
Springeren Kolding
1025
7
1
1
1
8
½
3
0
4
0
5
½
6
½
42,951050
3Simon Petersen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
6
0
7
0
1
1
2
1
8
0
4
0
5
0
281,3832
4Daniel Zhu
Springeren Kolding
1086
5
0
6
0
7
0
1
1
2
1
3
1
8
0
363,41068
5Ewald Munksgaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1463
4
1
8
0
6
1
7
0
1
1
2
½
3
1
2 - 361396
6Søren Fleron Jensen
Kolding Skakklub
1336
3
1
4
1
5
0
8
1
7
1
1
1
2
½
15,251347
7Marcus Jørgensen
Prøvemedlemmer
800
2
0
3
1
4
1
5
1
6
0
8
0
1
0
351,3886
8Tommy Hansen
Springeren Kolding
1441
1
0
5
1
2
½
6
0
3
1
7
1
4
1
2 - 35,91378

1500 - 1699 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Eldis Mahmutovic
Skakklubben Evans
1633
8
½
2
½
3
0
4
1
5
1
6
1
7
0
443,91636
2Jan Schou-Jørgensen
Varde Skakklub
1614
7
1
1
½
8
½
3
½
4
0
5
1
6
1
23,651640
3Tobias Simon Lindgaard
Ribe Skakklub
1636
6
1
7
1
1
1
2
½
8
1
4
½
5
0
513,91669
4Hans Chr. Baagøe
Vamdrup Skakklub
1617
5
½
6
0
7
½
1
0
2
1
3
½
8
1
53,71611
5Peter Bøgh Larsen
Skakklubben Evans
1692
4
½
8
1
6
1
7
1
1
0
2
0
3
1
34,51692
6Benny Christensen
Vojens Skakklub
1606
3
0
4
1
5
0
8
1
7
0
1
0
2
0
273,551540
7Jesper Kallesen
Gråsten Skakklub
1519
2
0
3
0
4
½
5
0
6
1
8
1
1
1
62,651557
8Vagn Lauritzen
Løgumkloster Skakklub
1476
1
½
5
0
2
½
6
0
3
0
7
0
4
0
182,21422

1700 og op Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Jan Rosenberg
Springeren Kolding
1751
2
0
9
0
8
½
10
1
4
0
3
0
6
0
1021736
2Ole Bønnelykke
Esbjerg Skakforening
2075
1
1
3
½
7
½
5
½
9
1
8
0
10
1
44,82069
3Viggo Bové Quist
Springeren Kolding
2115
4
1
2
½
6
1
9
½
5
0
1
1
7
0
455,152092
4Dennis Munksgaard
Jerne Skakklub
1952
3
0
6
0
10
1
8
1
1
1
5
0
9
0
373,81928
5Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Skakklubben Evans
2205
6
1
7
1
9
0
2
½
3
1
4
1
8
1
15,652205
6Niels Falsig
Tønder Skakklub
1804
5
0
4
1
3
0
7
0
8
0
10
0
1
1
282,451791
7Eivind Palm
Tønder Skakklub
1775
8
1
5
0
2
½
6
1
10
1
9
½
3
1
5221910
8Christian Karstensen
Tønder Skakklub
1985
7
0
10
½
1
½
4
0
6
1
2
1
5
0
364,251948
9Karsten Foli
Springeren Kolding
1813
10
1
1
1
5
1
3
½
2
0
7
½
4
1
532,451921
10Erik Juul Damholdt
Tønder Skakklub
1756
9
0
8
½
4
0
1
0
7
0
6
1
2
0
92,41729
Indbydelse

Indskud:
kr. 150,- juniorer og pensionister kr. 100,-skoleskakspillere kr.50,-


Præmier:
Hele indskuddet (minus afgift til SGP) anvendes til præmier
Præmielisten offentliggøres efter 3.runde.

Betænkningstiden i se 7 runder:
1900 opefter, 1700 til 1899 og 1500 til 1699.
Der er 20 minutter til hele partiet + 5 sekunder pr. træk fra træk 1.
1300 til 1499, under 1300 og Skoleskak.
Der er 25 minutter til hele partiet.

Der spilles efter Monradsystem i forhånds fastlagte grupper


Spillested med start kl. 09.30:
Ribe Jernindustri's kantine (ind igennem det hvide hegn)

Iøvrigt:
Der er rygeforbud på spillestedet og mobilen må ik' sige et pip.
Der spilles efter SGP's reglement og FIDE's regler for hurtigskak.
Der vil være et rimelig udvalg af forplejning til fornuftige priser.

Ved tilmelding til skoleskak - angiv det i kommentar.

Vi glæder os til SGP mødet i Danmarks ældste by.

Periode 2018-09-15 .. 2018-09-15
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://ribe-skak-klub.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Hans Erik Leimand
Dommere

Tilmeldings muligheder til Syd Grand Prix 1. afd.

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://ribe-skak-klub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
1499 og ned 8 2018-09-15 2018-09-15
1500 - 1699 8 2018-09-15 2018-09-15
1700 og op 10 2018-09-15 2018-09-15
Totalt antal tilmeldte 26
Deltagere i gruppen 1499 og ned
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096489 - 1. Oleksandr Pershuta Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 885 2018-09-11
101096469 1466224 2. Anton Nielsen Springeren Kolding 1025 1112 2018-09-13
101095532 - 3. Simon Petersen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2018-09-13
101096474 1466240 4. Daniel Zhu Springeren Kolding 1086 1370 2018-09-11
101096601 - 5. Ewald Munksgaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1463 2018-09-08
100501495 1448889 6. Søren Fleron Jensen Kolding Skakklub 1336 1530 2018-09-12
101096620 - 7. Marcus Jørgensen Prøvemedlemmer 800 2018-09-13
100501424 1447190 8. Tommy Hansen Springeren Kolding 1441 1550 2018-09-02
Deltagere i gruppen 1500 - 1699
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
103111506 1447130 1. Eldis Mahmutovic Skakklubben Evans 1633 1661 2018-08-29
100500354 1449583 2. Jan Schou-Jørgensen Varde Skakklub 1614 1774 2018-08-31
102100849 1419820 3. Tobias Simon Lindgaard Ribe Skakklub 1636 1733 2018-09-06
100400258 1448374 4. Hans Chr. Baagøe Vamdrup Skakklub 1617 1686 2018-09-07
100501470 1421611 5. Peter Bøgh Larsen Skakklubben Evans 1692 1740 2018-09-09
100900912 1429949 6. Benny Christensen Vojens Skakklub 1606 1737 2018-09-10
100401459 1449044 7. Jesper Kallesen Gråsten Skakklub 1519 1682 2018-09-10
100400226 1436783 8. Vagn Lauritzen Løgumkloster Skakklub 1476 1610 2018-09-12
Deltagere i gruppen 1700 og op
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100400358 1412531 1. Jan Rosenberg Springeren Kolding 1751 1863 2018-08-25
100500063 1407287 2. Ole Bønnelykke Esbjerg Skakforening 2075 2015 2018-09-03
100300634 1403656 3. Viggo Bové Quist Springeren Kolding 2115 2133 2018-09-06
100501146 1411055 4. Dennis Munksgaard Jerne Skakklub 1952 2007 2018-09-08
100300210 1403699 5. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Skakklubben Evans 2205 2213 2018-09-08
100400382 1416081 6. Niels Falsig Tønder Skakklub 1804 1821 2018-09-11
100801031 1410709 7. Eivind Palm Tønder Skakklub 1775 1813 2018-09-12
100701482 1416553 8. Christian Karstensen Tønder Skakklub 1985 1952 2018-09-12
100200988 1403230 9. Karsten Foli Springeren Kolding 1813 1910 2018-09-13
100401271 1428500 10. Erik Juul Damholdt Tønder Skakklub 1756 1707 2018-09-13