Arbejder ...

loading

UGP i Køge  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPlWeRn
1Paulius Meskenas
Køge Skakklub
17421713
6
1
14
1
12
1
2
1
14
1
4
1
6101742
2Vaidas Meskenas
Køge Skakklub
11891238
15
1
10
1
4
1
1
0
3
1
17
1
5201189
3Bertram Wester
Køge Skakklub
1032
17
½
11
1
11
1
9
1
2
0
14
1
301032
4Konrad Volder
Køge Skakklub
1016
8
1
13
1
2
0
17
1
13
1
1
0
4501016
5Noah Fræmohs
Skakforeningen ØBRO
1000
10
0
7
+
15
1
16
1
6
0
12
1
4601000
6Milo Nybro Fröjd
Skakforeningen ØBRO
1000
1
0
15
1
13
0
10
0
5
1
11
1
3801000
7Zeeshan Kustagi
1000
9
-
5
-
16
-
15
-
11
-
8
-
01801000
8Emil Nedergaard Møller
1000
4
0
18
0
18
0
11
0
9
0
7
+
11701000
9Vedenta Sinha
Roskilde Skakklub
1000
7
+
12
0
14
0
3
0
8
1
15
1
31101000
10Mathias Frej Gyring-Nielsen
Køge Skakklub
9891379
5
1
2
0
17
0
6
1
12
1
13
1
440989
11Hella Kronow
Dianalund Skakklub
980
13
0
3
0
3
0
8
1
7
+
6
0
2140980
12Victor Seest Dinesen
Greve Skakklub
975
18
1
9
1
1
0
13
0
10
0
5
0
2130975
13Isak Babi Brintlev
Køge Skakklub
955
11
1
4
0
6
1
12
1
4
0
10
0
3100955
14Nikolaj Li
Køge Skakklub
954
16
1
1
0
9
1
18
1
1
0
3
0
390954
15Benjamin Nielsen
8001000
2
0
6
0
5
0
7
+
16
1
9
0
2150800
16Steffani Henriksen
Dianalund Skakklub
742
14
0
17
0
7
+
5
0
15
0
18
0
1160742
17Nikolaj Jacobsen
Køge Skakklub
500
3
½
16
1
10
1
4
0
18
1
2
0
70500
18Lucas Selmer
500
12
0
8
1
8
1
14
0
17
0
16
1
3120500

Gruppe C (1 spillere)Gruppe D (7 spillere)Gruppe E (10 spillere)

Gruppe F Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Noah Maher Christensen
1000
8
1
2
1
3
0
4
0
5
+
6
1
7
1
5301000
2Mathilde Bartels Fagan
Køge Skakklub
1000
7
0
1
0
8
½
3
0
4
0
5
1
6
½
2701000
3Peter Vedel
Brønshøj Skakforening
907
6
1
7
1
1
1
2
1
8
1
4
1
5
1
710907
4Mallie Stage-Steffensen
BMS Skak
892
5
+
6
1
7
1
1
1
2
1
3
0
8
1
620892
5Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
4
-
8
-
6
-
7
-
1
-
2
0
3
0
080800
6Florin Mihai Voicu
Køge Skakklub
500
3
0
4
0
5
+
8
0
7
1
1
0
2
½
5 - 60500
7Alana Kaaber-Hansen
Køge Skakklub
500
2
1
3
0
4
0
5
+
6
0
8
½
1
0
5 - 60500
8Ana Maria Voicu
500
1
0
5
+
2
½
6
1
3
0
7
½
4
0
340500
Indbydelse

DSU 2.hovedkreds og Køge Skakklub inviterer til U-GP skakturnering.

Regler for U-GP 2018/19 i 2.hovedkreds er gældende: http://www.2-hk.dk/pdf2018/UGP_1819.pdf

Turneringen er åben for alle ungdomsspillere født 2002 eller senere.

Der spilles i fire aldersgrupper C: 2002-04, D: 2005-06, E: 2007-09, F: 2010 eller yngre. Ved få deltagere kan grupper blive slået sammen.

Der tildeles U-GP point efter flg. skala: 20 -16 - 14 - 12 - 10 - 8 - 6 -4 - alle andre placeringer udløser 2 point.

Tidspunkt: Søndag den 23. september 2018 kl. 10.00 - ca. 15.30.

Spillested: Asgård Skole Norsvej  24600 Køge

Indtegning: Fra kl. 9.30

Turneringen spilles som hurtigskak  i Monradgrupper for hver aldersrække.

Betænkningstid 20 min. pr. spiller. Der spilles 6 runder.

Der spilles efter DSUs regler for hurtigskak, med den undtagelse at udlovligt træk først fører til tab ved det 2. ulovlige træk af spilleren i et parti.

Alle grupper rates i DSU med dansk hurtigskak rating.

Indskud på 50 kr. betales ved ankomst. (hele indskuddet anvendes til præmier).

Ved hvert stævne trækkes lod blandt alle deltagere om en større præmie.

Tilmelding sker i aldersgrupperne efter fødselsår i DSUs turneringssystem senest 21. september

Tilmeldingen skal indeholde navn, evt. klub eller by, telefonnummer og email-adresse.

For nærmere oplysninger om turneringen så kontakt venligst Finn Stuhr koegeskakklub@gmail.com

Vi glæder os til at se jer alle sammen - i topform!

Der vil på spillestedet være mulighed for at købe sodavand, slik, kaffe m.m.

Der må medbringes madpakke.

Turneringen spilles i Forlængelse af Køge Skak Skoles træningssamling 22. september og kan med fordel kombineres med denne (se indbydelse under KASPAROV & UGP)

Periode 2018-09-23 .. 2018-09-23
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Erik Carlsen
Dommere
Gruppe 1:  Erik Carlsen
Gruppe F:  Erik Carlsen

Tilmeldings muligheder til UGP i Køge

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 18 2018-09-23 2018-09-23
Gruppe F 8 2018-09-23 2018-09-23
Totalt antal tilmeldte 28
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100202444 12809969 1. Paulius Meskenas Køge Skakklub 1742 1713 2018-09-20
100202445 12824429 2. Vaidas Meskenas Køge Skakklub 1189 1238 2018-09-20
100202462 - 3. Bertram Wester Køge Skakklub 1032 2018-09-16
101095904 - 4. Konrad Volder Køge Skakklub 1016 2018-09-21
100104448 - 5. Noah Fræmohs Skakforeningen ØBRO 1000 2018-09-05
100104338 - 6. Milo Nybro Fröjd Skakforeningen ØBRO 1000 2018-09-18
- 7. Zeeshan Kustagi 1000 2018-09-21
- 8. Emil Nedergaard Møller 1000 2018-09-21
100803025 1463144 9. Vedenta Sinha Roskilde Skakklub 1000 2018-09-05
100202398 1464949 10. Mathias Frej Gyring-Nielsen Køge Skakklub 989 1379 2018-09-19
101096372 - 11. Hella Kronow Dianalund Skakklub 980 2018-09-04
100202415 1465317 12. Victor Seest Dinesen Greve Skakklub 975 2018-09-14
101096196 - 13. Isak Babi Brintlev Køge Skakklub 955 2018-08-31
100202374 1464957 14. Nikolaj Li Køge Skakklub 954 2018-09-22
- 15. Benjamin Nielsen 800 1000 2018-09-19
100202474 - 16. Steffani Henriksen Dianalund Skakklub 742 2018-09-10
- 17. Nikolaj Jacobsen Køge Skakklub 500 2018-09-20
- 18. Lucas Selmer 500 2018-09-22
Deltagere i gruppen Gruppe F
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- 1. Noah Maher Christensen 1000 2018-09-15
100202501 - 2. Mathilde Bartels Fagan Køge Skakklub 1000 2018-09-19
101095989 - 3. Peter Vedel Brønshøj Skakforening 907 2018-09-12
100202408 - 4. Mallie Stage-Steffensen BMS Skak 892 2018-09-19
- 5. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-09-22
- 6. Florin Mihai Voicu Køge Skakklub 500 2018-09-22
- 7. Alana Kaaber-Hansen Køge Skakklub 500 2018-09-22
- 8. Ana Maria Voicu 500 2018-09-22