Arbejder ...

loading

Sæby Open GP 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Mesterklassen Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
1785
8
0
2
0
3
0
4
½
5
1
6
1
7
0
5 - 71,951802
2FM Jørgen Jørgensen
Nørresundby Skakklub
2112
7
1
1
1
8
1
3
0
4
1
5
1
6
0
52 - 35,052111
3Jens Jørgen Christiansen
Nørresundby Skakklub
2065
6
1
7
1
1
1
2
1
8
1
4
0
5
1
614,652092
4IM Bent Sørensen
Nørresundby Skakklub
2162
5
½
6
1
7
1
1
½
2
0
3
1
8
1
52 - 35,52152
5Jørgen Michael Jensen
Frederikshavn Skakklub
1793
4
½
8
0
6
1
7
0
1
0
2
0
3
0
821778
6Søren Thomsen
Aars Nibe Skakklub
1926
3
0
4
0
5
0
8
½
7
1
1
0
2
1
5 - 73,251904
7Mads Andreas Overmark
Enkeltmedlem - Indland
1822
2
0
3
0
4
0
5
1
6
0
8
1
1
1
342,251845
8Børge Pedersen
Nørresundby Skakklub
1936
1
1
5
1
2
0
6
½
3
0
7
0
4
0
5 - 73,351911

Basis 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
1728
8
0
2
1
3
1
4
1
5
½
6
1
7
1
1 - 25,151739
2Claus Christensen
Enkeltmedlem - Indland
1587
7
0
1
0
8
1
3
1
4
0
5
0
6
1
353,751553
3Duncan Gillies MacLaurin
Sæby Skakklub
1550
6
½
7
1
1
0
2
0
8
½
4
0
5
0
263,41487
4Aage Kristian Andersen
Aars Nibe Skakklub
1590
5
½
6
1
7
1
1
0
2
1
3
1
8
0
43,81615
5Henning Larsen
Aars Nibe Skakklub
1663
4
½
8
½
6
1
7
1
1
½
2
1
3
1
1 - 24,51693
6Allan Badsbjerg
Nørresundby Skakklub
1362
3
½
4
0
5
0
8
0
7
1
1
0
2
0
71,651355
7Bent H. Christensen
Nørresundby Skakklub
1341
2
1
3
0
4
0
5
0
6
0
8
0
1
0
181,451321
8Jesper Dahl Hansen
Aalborg Skakforening af 1889
1643
1
1
5
½
2
0
6
1
3
½
7
1
4
1
534,31664

Basis 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Svend Aage Sørensen
Nørresundby Skakklub
976
2
1
4
0
5
0
9
1
7
½
12
0
3
0
81,651014
2Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
1296
1
0
11
1
9
0
7
1
3
1
4
0
10
1
43 - 751251
3Jens Chr. Hæsum
Sæby Skakklub
1137
4
0
7
1
11
0
12
0
2
0
10
0
1
1
293,11088
4Aage Langballe Sørensen
Aalborg Skakforening af 1889
1298
3
1
1
1
10
1
5
0
11
1
2
1
9
0
51 - 24,551318
5Lars Erik Lytzen
Aalborg Skakforening af 1889
1324
7
1
10
0
1
1
4
1
9
1
11
0
12
0
43 - 74,951281
7Per Christensen
Sæby Skakklub
936
5
0
3
0
12
0
2
0
1
½
9
0
11
0
½101,45893
9Peter Duun Kristensen
Nørresundby Skakklub
1097
10
0
12
1
2
1
1
0
5
0
7
1
4
1
43 - 72,551162
10Axel Kristensen
Aalborg Skakforening af 1889
1248
9
1
5
1
4
0
11
0
12
1
3
1
2
0
43 - 73,61266
11Gunner Poulsen
Tranum Skakklub
1163
12
1
2
0
3
1
10
1
4
0
5
1
7
1
51 - 22,91285
12Jens Ole van de Weerd
Aalborg Skakforening af 1889
1329
11
0
9
0
7
1
3
1
10
0
1
1
5
1
43 - 75,21275
Indbydelse

Sæby Skakklub indbyder til hurtigskak i tilknytning til Nordjysk GP  på Sæbygårdskolen, Sæbygårdvej 34, 9300 Sæby

lørdag den 3. november 2018 fra kl. 10,00 til ca. 16,30

Der spilles 7 runder Monrad eller alle mod alle i grupper inddelt i ratingorden.

Betænkningstiden er 20 minutter pr. spiller til hele partiet.

Indskud 100 kr. pr. spiller.

Præmier: 70% af indskudet går til præmier i turneringen, og 20% går til den samlede GP-præmiepulje.

Tilmelding her på siden senest den 1. november 2017.

Kontakt eventuelt Jens Riis, Bakkevej 6, 9300 Sæby tlf. 3013 0749 - jariis@outlook.dk.

Reglement for Nordjysk GP

Periode 2018-11-03 .. 2018-11-03
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Jens Riis
Dommere Alle grupper:  Jens Chr. Hæsum

Tilmeldings muligheder til Sæby Open GP 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mesterklassen 8 2018-11-03 2018-11-01
Basis 1 8 2018-11-03 2018-11-01
Basis 2 10 2018-11-03 2018-11-01
Totalt antal tilmeldte 26
Deltagere i gruppen Mesterklassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700369 1428357 1. Christian Gottschalck Nørresundby Skakklub 1785 1695 2018-08-27
100700375 1402820 2. FM Jørgen Jørgensen Nørresundby Skakklub 2112 2217 2018-10-31
100700367 1401670 3. Jens Jørgen Christiansen Nørresundby Skakklub 2065 2044 2018-10-21
100700110 1400410 4. IM Bent Sørensen Nørresundby Skakklub 2162 2103 2018-11-01
100701700 1455427 5. Jørgen Michael Jensen Frederikshavn Skakklub 1793 1632 2018-11-02
100700353 1417274 6. Søren Thomsen Aars Nibe Skakklub 1926 1913 2018-11-01
100700871 1410172 7. Mads Andreas Overmark Enkeltmedlem - Indland 1822 2018-11-01
100700393 1403257 8. Børge Pedersen Nørresundby Skakklub 1936 1968 2018-10-31
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700678 1418580 1. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1728 1854 2018-10-31
100700434 1445847 2. Claus Christensen Enkeltmedlem - Indland 1587 2018-09-12
101095012 1449230 3. Duncan Gillies MacLaurin Sæby Skakklub 1550 1748 2018-10-25
100700340 1440799 4. Aage Kristian Andersen Aars Nibe Skakklub 1590 1691 2018-11-01
100700759 1404172 5. Henning Larsen Aars Nibe Skakklub 1663 1896 2018-09-05
100700228 1444905 6. Allan Badsbjerg Nørresundby Skakklub 1362 1483 2018-11-01
100700523 1435159 7. Bent H. Christensen Nørresundby Skakklub 1341 1487 2018-10-21
100701787 1465031 8. Jesper Dahl Hansen Aalborg Skakforening af 1889 1643 1677 2018-10-27
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701127 1409115 1. Svend Aage Sørensen Nørresundby Skakklub 976 1285 2018-09-30
100201715 1409700 2. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1296 1321 2018-09-05
100700487 1453793 3. Jens Chr. Hæsum Sæby Skakklub 1137 1569 2018-10-23
100700850 1444921 4. Aage Langballe Sørensen Aalborg Skakforening af 1889 1298 1563 2018-10-30
100701631 1450549 5. Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 1324 1414 2018-11-01
100701638 1453785 7. Per Christensen Sæby Skakklub 936 1132 2018-10-23
100701176 1435167 9. Peter Duun Kristensen Nørresundby Skakklub 1097 1231 2018-10-21
100701763 1463748 10. Axel Kristensen Aalborg Skakforening af 1889 1248 1375 2018-10-31
100701497 1444913 11. Gunner Poulsen Tranum Skakklub 1163 1325 2018-11-02
100700601 1453521 12. Jens Ole van de Weerd Aalborg Skakforening af 1889 1329 1468 2018-10-16