Arbejder ...

loading

Aalborg Grand Prix 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Niels Chr. Davidsen
Skørping Skakklub
19661968
8
1
2
½
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
72,551935
2Rifat Celiloglu
Prøvemedlemmer
1864
7
0
1
½
8
0
3
0
4
0
5
0
6
0
½81,651830
3Jens Jørgen Christiansen
Nørresundby Skakklub
20202084
6
½
7
1
1
1
2
1
8
1
4
½
5
0
52 - 33,12066
4FM Jørgen Jørgensen
Nørresundby Skakklub
21052211
5
1
6
½
7
0
1
1
2
1
3
½
8
1
52 - 33,952126
5FM Per Næsby Andreasen
Nørresundby Skakklub
23172316
4
0
8
1
6
0
7
0
1
1
2
1
3
1
455,82281
6Peter Jørgen Dam Mikkelsen
Skørping Skakklub
21822080
3
½
4
½
5
1
8
½
7
1
1
1
2
1
14,72198
7Henning Lau Rasmussen
Jetsmark Skakklub
20962165
2
1
3
0
4
1
5
1
6
0
8
0
1
1
443,852099
8Børge Pedersen
Nørresundby Skakklub
19481962
1
0
5
0
2
1
6
½
3
0
7
1
4
0
62,41951

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Henning Larsen
Aars Nibe Skakklub
17151907
8
0
2
½
3
0
4
1
5
0
6
½
7
0
273,151681
2Jesper Dahl Hansen
Aalborg Skakforening af 1889
16171673
7
0
1
½
8
0
3
1
4
½
5
1
6
0
362,151643
3Claus Holm
Brønderslev Skakklub
17631762
6
0
7
½
1
1
2
0
8
0
4
1
5
1
3 - 43,71757
4Jørgen Michael Jensen
Frederikshavn Skakklub
17761632
5
1
6
0
7
1
1
0
2
½
3
0
8
½
353,81752
5Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
18261842
4
0
8
0
6
0
7
0
1
1
2
0
3
0
184,351726
6Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
18011705
3
1
4
1
5
1
8
1
7
1
1
½
2
1
14,11900
7Hugo Falberg
Aalborg Skakforening af 1889
17671853
2
1
3
½
4
0
5
1
6
0
8
0
1
1
3 - 43,751760
8Kurt Finn Pedersen
Aalborg Skakforening af 1889
17021828
1
1
5
1
2
1
6
0
3
1
7
1
4
½
231807

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Lars Erik Lytzen
Aalborg Skakforening af 1889
13171404
8
1
2
½
3
1
4
1
5
0
6
0
7
0
52,551360
2Bent H. Christensen
Nørresundby Skakklub
12661528
7
1
1
½
8
0
3
0
4
½
5
1
6
0
362,11307
3Allan Badsbjerg
Nørresundby Skakklub
13781490
6
0
7
0
1
0
2
1
8
1
4
1
5
1
433,21414
4Kim Pors
Aalborg Skakforening af 1889
14171380
5
½
6
0
7
0
1
0
2
½
3
0
8
0
183,61300
5Thomas Dahl Iversen
Brønderslev Skakklub
16131620
4
½
8
1
6
1
7
0
1
1
2
0
3
0
45,451533
6Lasse Svendsen
Nørresundby Skakklub
16001862
3
1
4
1
5
0
8
1
7
1
1
1
2
1
615,351620
7Jens Riis
Sæby Skakklub
13931639
2
0
3
1
4
1
5
1
6
0
8
1
1
1
523,351474
8Jens Ole van de Weerd
Aalborg Skakforening af 1889
13081485
1
0
5
0
2
1
6
0
3
0
7
0
4
1
272,451288

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Peter Duun Kristensen
Nørresundby Skakklub
11171248
8
0
2
0
3
1
4
0
5
0
6
1
7
1
353,051115
2Gunner Poulsen
Tranum Skakklub
10661347
7
1
1
1
8
0
3
1
4
0
5
1
6
1
532,51224
3Svend Aage Sørensen
Nørresundby Skakklub
11741278
6
1
7
½
1
0
2
0
8
0
4
0
5
0
73,651077
4Aage Langballe Sørensen
Aalborg Skakforening af 1889
11921554
5
0
6
1
7
1
1
1
2
1
3
1
8
1
613,91314
5Axel Kristensen
Aalborg Skakforening af 1889
12481410
4
1
8
1
6
0
7
½
1
1
2
0
3
1
44,51248
6Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
11741304
3
0
4
0
5
1
8
0
7
1
1
0
2
0
263,651100
7Peter Lindegaard
Frederikshavn Skakklub
11791341
2
0
3
½
4
0
5
½
6
0
8
0
1
0
183,751055
8Thomas Lynderup Tristram
Aalborg Skakforening af 1889
11131494
1
1
5
0
2
1
6
1
3
1
7
1
4
0
5231226
Indbydelse

1. runde i Nordjysk Grand Prix 2018-19 spilles lørdag d. 15.september 2018.

7 runder Monrad eller Alle mod alle. 20 min. pr. spiller pr. parti.

Spillested: Aalborg Skakforening, Nyhavnsgade 14, 2. sal

Start kl. 10.

Indskud: 100 kr. Betales på spilledagen

Præmier: 70 % af indskud. 20 % går til den fælles præmiepulje

Periode 2018-09-15 .. 2018-09-15
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Jens Riis, Sæby

Arne Hove, Nørresundby

Henning Larsen, Aars

Hoveddommer Bjarne Sønderstrup
Dommere

Tilmeldings muligheder til Aalborg Grand Prix 2018 English enrolment form

Medlem af Dansk Skak Union

Hvis du er medlem af Dansk Skak Union, så benyt denne mulighed for at tilmelde dig: Vælg denne mulighed

Medlem af FIDE

Er du IKKE medlem af Dansk Skak Union, men medlem af Fide, så benyt denne mulighed for at tilmelde dig: Vælg denne mulighed

Ikke medlem af Dansk Skak Union

Er du IKKE medlem af Dansk Skak Union, så benyt denne mulighed for at tilmelde dig: Vælg denne mulighed

FIDE member (english)

If you are a member of FIDE and prefers an english enrolment form, then use this option to register: Choose this option
Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 8 2018-09-15 2018-09-15
Gruppe 2 8 2018-09-15 2018-09-15
Gruppe 3 8 2018-09-15 2018-09-15
Gruppe 4 8 2018-09-15 2018-09-15
Totalt antal tilmeldte 32
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700450 1405969 1. Niels Chr. Davidsen Skørping Skakklub 1966 1968 2018-09-13
101096618 - 2. Rifat Celiloglu Prøvemedlemmer 1864 2018-09-11
100700367 1401670 3. Jens Jørgen Christiansen Nørresundby Skakklub 2020 2084 2018-09-05
100700375 1402820 4. FM Jørgen Jørgensen Nørresundby Skakklub 2105 2211 2018-09-10
100700360 1400886 5. FM Per Næsby Andreasen Nørresundby Skakklub 2317 2316 2018-09-13
100700185 1439847 6. Peter Jørgen Dam Mikkelsen Skørping Skakklub 2182 2080 2018-09-06
100700432 1407988 7. Henning Lau Rasmussen Jetsmark Skakklub 2096 2165 2018-09-13
100700393 1403257 8. Børge Pedersen Nørresundby Skakklub 1948 1962 2018-09-10
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700759 1404172 1. Henning Larsen Aars Nibe Skakklub 1715 1907 2018-08-29
100701787 1465031 2. Jesper Dahl Hansen Aalborg Skakforening af 1889 1617 1673 2018-09-08
100700053 1461680 3. Claus Holm Brønderslev Skakklub 1763 1762 2018-09-13
100701700 1455427 4. Jørgen Michael Jensen Frederikshavn Skakklub 1776 1632 2018-09-08
100700678 1418580 5. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1826 1842 2018-09-07
100700369 1428357 6. Christian Gottschalck Nørresundby Skakklub 1801 1705 2018-08-29
100700677 1406159 7. Hugo Falberg Aalborg Skakforening af 1889 1767 1853 2018-09-13
100700648 1417037 8. Kurt Finn Pedersen Aalborg Skakforening af 1889 1702 1828 2018-09-13
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701631 1450549 1. Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 1317 1404 2018-09-10
100700523 1435159 2. Bent H. Christensen Nørresundby Skakklub 1266 1528 2018-09-08
100700228 1444905 3. Allan Badsbjerg Nørresundby Skakklub 1378 1490 2018-09-06
100701776 1464485 4. Kim Pors Aalborg Skakforening af 1889 1417 1380 2018-09-12
100701717 1461338 5. Thomas Dahl Iversen Brønderslev Skakklub 1613 1620 2018-09-13
100701660 1447262 6. Lasse Svendsen Nørresundby Skakklub 1600 1862 2018-09-12
100700477 1444425 7. Jens Riis Sæby Skakklub 1393 1639 2018-08-31
100700601 1453521 8. Jens Ole van de Weerd Aalborg Skakforening af 1889 1308 1485 2018-09-02
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701176 1435167 1. Peter Duun Kristensen Nørresundby Skakklub 1117 1248 2018-09-05
100701497 1444913 2. Gunner Poulsen Tranum Skakklub 1066 1347 2018-09-13
100701127 1409115 3. Svend Aage Sørensen Nørresundby Skakklub 1174 1278 2018-09-06
100700850 1444921 4. Aage Langballe Sørensen Aalborg Skakforening af 1889 1192 1554 2018-09-03
100701763 1463748 5. Axel Kristensen Aalborg Skakforening af 1889 1248 1410 2018-09-13
100201715 1409700 6. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1174 1304 2018-08-29
100701759 1463446 7. Peter Lindegaard Frederikshavn Skakklub 1179 1341 2018-09-04
101095646 1466917 8. Thomas Lynderup Tristram Aalborg Skakforening af 1889 1113 1494 2018-09-12