Arbejder ...

loading

Frederikshavn Grand Prix 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Mesterklassen Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
1726
8
1
2
0
3
0
4
+
5
½
6
½
7
0
361,951728
2Jørgen Michael Jensen
Frederikshavn Skakklub
1752
7
1
1
1
8
1
3
0
4
+
5
½
6
0
32,151793
3Jens Jørgen Christiansen
Nørresundby Skakklub
2084
6
½
7
½
1
1
2
1
8
0
4
+
5
1
524,952065
4FM Bjarne Hansen
Enkeltmedlem - Indland
2304
5
-
6
-
7
-
1
-
2
-
3
-
8
-
0802304
5Kurt Finn Pedersen
Aalborg Skakforening af 1889
1807
4
+
8
½
6
½
7
1
1
½
2
½
3
0
442,651818
6Børge Pedersen
Nørresundby Skakklub
1909
3
½
4
+
5
½
8
1
7
1
1
½
2
1
13,61936
7Mads Andreas Overmark
Enkeltmedlem - Indland
1832
2
0
3
½
4
+
5
0
6
0
8
1
1
1
52,851822
8Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
1824
1
0
5
½
2
0
6
0
3
1
7
0
4
+
72,81785

Basis 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
1589
8
1
2
1
3
1
4
1
5
1
6
0
7
½
13,951641
2Lasse Jungberg
Aalborg Skakforening af 1889
1400
7
0
1
0
8
0
3
1
4
1
5
0
6
0
272,051398
3Claus Christensen
Enkeltmedlem - Indland
1582
6
1
7
1
1
0
2
0
8
1
4
0
5
1
443,91587
4Allan Badsbjerg
Nørresundby Skakklub
1414
5
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
1
8
0
182,151362
5Aage Kristian Andersen
Aars Nibe Skakklub
1636
4
1
8
0
6
½
7
½
1
0
2
1
3
0
35 - 64,451590
6Henning Larsen
Aars Nibe Skakklub
1672
3
0
4
1
5
½
8
1
7
0
1
1
2
1
34,81663
7Kewin Pedersen
Nørresundby Skakklub
1632
2
1
3
0
4
1
5
½
6
1
8
1
1
½
524,41650
8Jens Riis
Sæby Skakklub
1429
1
0
5
1
2
1
6
0
3
0
7
0
4
1
35 - 62,31461

Basis 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Gunner Poulsen
Tranum Skakklub
1206
2
0
10
0
3
0
5
+
6
0
8
1
9
1
36 - 72,951163
2Jens Ole van de Weerd
Aalborg Skakforening af 1889
1396
1
1
4
0
6
1
10
½
7
0
5
+
8
1
451329
3Jens Hardy Pedersen
Frederikshavn Skakklub
1325
4
0
9
1
1
1
7
½
10
1
6
1
5
+
1 - 34,451327
4Peter Duun Kristensen
Nørresundby Skakklub
1090
3
1
2
1
8
0
9
½
5
+
10
0
7
0
52,351097
5Svend Aage Sørensen
Nørresundby Skakklub
976
6
-
8
-
9
-
1
-
4
-
2
-
3
-
0100976
6Jens Chr. Hæsum
Sæby Skakklub
1182
5
+
7
0
2
0
8
1
1
1
3
0
10
0
36 - 731137
7Nataniel Bernth Strømgaard Hansen
Aars Nibe Skakklub
996
8
1
6
1
10
0
3
½
2
1
9
1
4
1
1 - 31,851257
8Jan Nielsen
Aars Nibe Skakklub
1048
7
0
5
+
4
1
6
0
9
0
1
0
2
0
292,051001
9Frank Svenning Pedersen
Frederikshavn Skakklub
1170
10
0
3
0
5
+
4
½
8
1
7
0
1
0
83,31089
10Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
1147
9
1
1
1
7
1
2
½
3
0
4
1
6
1
1 - 33,11296
Indbydelse

Frederikshavn Skakklub indbyder til hurtigskak i tilknytning til Nordjysk GP

Spillested:  Wilmas Cafeteria Nordvej 4 9900 Frederikshavn (ved motorvejsafkørsel)

Tidspunkt;  Lørdag den 20. oktober 2018  fra kl. 10:00 til ca. 16:30

Turneringsform:  7 runder Monrad  eller alle mod alle  inddelt  i grupper efter hurtigskakrating

Betænkningstid:  20 min. pr. spiller pr. parti

Indskud: 100 kr. pr. spiller -  opkræves  på spilledagen

Præmier:  70% af indskuddet og 20 %  går til den samlede GP - præmiepulje

Tilmelding:  Her på siden senest den 18. oktober 2018

Kontaktperson:  Jens Hansen mobil 2926 2358 jhansen@hansen.mail.dk

Periode 2018-10-20 .. 2018-10-20
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Jens Riis
Dommere

Tilmeldings muligheder til Frederikshavn Grand Prix 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mesterklassen 8 2018-10-20 2018-10-18
Basis 1 8 2018-10-20 2018-10-18
Basis 2 10 2018-10-20 2018-10-18
Totalt antal tilmeldte 26
Deltagere i gruppen Mesterklassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700678 1418580 1. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1726 1854 2018-10-17
100701700 1455427 2. Jørgen Michael Jensen Frederikshavn Skakklub 1752 1632 2018-10-03
100700367 1401670 3. Jens Jørgen Christiansen Nørresundby Skakklub 2084 2063 2018-10-16
100600615 1403176 4. FM Bjarne Hansen Enkeltmedlem - Indland 2304 2285 2018-09-30
100700648 1417037 5. Kurt Finn Pedersen Aalborg Skakforening af 1889 1807 1813 2018-10-18
100700393 1403257 6. Børge Pedersen Nørresundby Skakklub 1909 1964 2018-10-18
100700871 1410172 7. Mads Andreas Overmark Enkeltmedlem - Indland 1832 2018-10-18
100700369 1428357 8. Christian Gottschalck Nørresundby Skakklub 1824 1705 2018-09-03
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095048 1454200 1. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1589 1593 2018-10-17
100701753 1463420 2. Lasse Jungberg Aalborg Skakforening af 1889 1400 1701 2018-10-17
100700434 1445847 3. Claus Christensen Enkeltmedlem - Indland 1582 2018-09-29
100700228 1444905 4. Allan Badsbjerg Nørresundby Skakklub 1414 1488 2018-10-12
100700340 1440799 5. Aage Kristian Andersen Aars Nibe Skakklub 1636 1691 2018-10-18
100700759 1404172 6. Henning Larsen Aars Nibe Skakklub 1672 1900 2018-09-05
100701134 1447351 7. Kewin Pedersen Nørresundby Skakklub 1632 1849 2018-10-14
100700477 1444425 8. Jens Riis Sæby Skakklub 1429 1639 2018-08-31
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701497 1444913 1. Gunner Poulsen Tranum Skakklub 1206 1325 2018-10-18
100700601 1453521 2. Jens Ole van de Weerd Aalborg Skakforening af 1889 1396 1475 2018-10-16
100100491 1440810 3. Jens Hardy Pedersen Frederikshavn Skakklub 1325 1640 2018-09-25
100701176 1435167 4. Peter Duun Kristensen Nørresundby Skakklub 1090 1235 2018-09-30
100701127 1409115 5. Svend Aage Sørensen Nørresundby Skakklub 976 1275 2018-09-30
100700487 1453793 6. Jens Chr. Hæsum Sæby Skakklub 1182 1569 2018-10-15
100701783 1464795 7. Nataniel Bernth Strømgaard Hansen Aars Nibe Skakklub 996 1195 2018-10-15
100701771 1464779 8. Jan Nielsen Aars Nibe Skakklub 1048 1321 2018-09-03
100600650 1450506 9. Frank Svenning Pedersen Frederikshavn Skakklub 1170 2018-10-20
100201715 1409700 10. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1147 1329 2018-09-05