Arbejder ...

loading

Syd Grandprix -2  

Vis Gruppe : Parringer
Mester og 1. klasse Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Skakklubben Evans
22052216
2
0
3
1
5
1
7
1
8
½
4
1
6
1
25,72205
2Dennis Munksgaard
Jerne Skakklub
19282007
1
1
4
1
8
½
6
0
5
½
3
1
7
1
533,31985
3Gert Aagaard
Springeren Kolding
20722019
4
0
1
0
7
1
5
0
6
1
2
0
8
0
274,652019
4Viggo Bové Quist
Springeren Kolding
20922133
3
1
2
0
6
1
8
½
7
1
1
0
5
0
44,82066
5Jan Rosenberg
Springeren Kolding
17361863
6
0
7
½
1
0
3
1
2
½
8
0
4
1
351,551780
6Aage Søndergaard Nielsen
Springeren Kolding
17861924
5
1
8
0
4
0
2
1
3
0
7
½
1
0
621801
7Simun Petur Anthoniussen
Springeren Kolding
17751903
8
0
5
½
3
0
1
0
4
0
6
½
2
0
181,91748
8Daniel Munksgaard
Jerne Skakklub
20171931
7
1
6
1
2
½
4
½
1
½
5
1
3
1
14,152044

2. klasse Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Mr. X
1600
2
-
8
-
6
-
7
-
3
-
4
-
5
-
0801600
2Karl Posselt
Vojens Skakklub
15131596
1
+
4
1
5
0
3
1
7
½
8
0
6
½
442,251547
3Hans Chr. Baagøe
Vamdrup Skakklub
16111686
4
0
6
1
7
1
2
0
1
+
5
1
8
0
453,21605
4Jesper Kallesen
Vojens Skakklub
15571682
3
1
2
0
8
1
5
½
6
0
1
+
7
1
22,651595
5Benny Christensen
Vojens Skakklub
15401737
6
1
7
½
2
1
4
½
8
½
3
0
1
+
32,51585
6Kim Broksø
Springeren Kolding
16641747
5
0
3
0
1
+
8
0
4
1
7
1
2
½
63,71628
7Andrew Velarde
Ejby Skakklub
16291728
8
½
5
½
3
0
1
+
2
½
6
0
4
0
73,351561
8Eldis Mahmutovic
Skakklubben Evans
16361661
7
½
1
+
4
0
6
1
5
½
2
1
3
1
513,41654

3. klasse, 4. klasse og skoleskakgruppen Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Christian Anker Møller
Springeren Kolding
14751445
2
0
14
1
9
1
4
0
12
1
11
1
3
½
65,551428
2Morten Jessen
Vojens Skakklub
14301591
1
1
3
0
5
0
11
1
14
1
12
1
13
1
545,351414
3Ewald Munksgaard
Esbjerg Skakforening
1396
4
1
2
1
10
1
5
0
7
1
8
1
1
½
14,31450
4Søren Krabbenhøft
Springeren Kolding
13911423
3
0
6
+
14
1
1
1
8
½
5
1
10
½
534,11387
5Tommy Hansen
Springeren Kolding
13781550
6
+
8
½
2
1
3
1
10
1
4
0
7
1
23,751412
6Mr Y
Kolding Skakklub
1000
5
-
4
-
12
-
13
-
9
-
14
-
11
-
01401000
7Uffe Mikkelsen
Prøvemedlemmer
12501250
8
0
9
1
13
1
12
1
3
0
10
0
5
0
384,51183
8Nicolai Sleimann
Prøvemedlemmer
1100
7
1
5
½
11
1
10
0
4
½
3
0
14
1
472,81154
9Bertram Wesenberg
Prøvemedlemmer
1100
10
0
7
0
1
0
14
0
6
+
13
0
12
1
212 - 133,35994
10Daniel Zhu
Springeren Kolding
10681370
9
1
11
1
3
0
8
1
5
0
7
1
4
½
52,051221
11Nicolai Zhu
Springeren Kolding
1074
12
1
10
0
8
0
2
0
13
½
1
0
6
+
102,61025
12Pelle Brandt
Prøvemedlemmer
1000
11
0
13
1
6
+
7
0
1
0
2
0
9
0
212 - 131,85962
13Oleksandr Pershuta (skoleskakgruppen)
Prøvemedlemmer
800
14
0
12
0
7
0
6
+
11
½
9
1
2
0
111,35807
14Benjamin Wilken Thomsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
649
13
1
1
0
4
0
9
1
2
0
6
+
8
0
390,4726
Indbydelse
Periode 2018-10-06 .. 2018-10-06
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Syd GrandPrix - 2

Hurtigskak Springeren Kolding

 

Springeren, Kolding inviterer til 7 runders hurtigskak, lørdag den 06.10.18 fra kl. 09.30-18.00.

 

Betænkningstid:

20 minutter til hele partiet + 5 sekunder pr. træk fra træk 1.

Skoleskak: 25 minutter til hele partiet.

 

Der spilles efter Monradsystem i forhånds fastlagte grupper. Der spilles efter SGP's reglement og FIDE's regler for hurtigskak.

 

Turneringen hurtigskakrates.

 

Indskud kr. 150,- juniorer og pensionister kr. 100,-skoleskakspillere kr.50,-  

 

Præmier: Hele indskuddet minus afgift til SGP anvendes til præmier

                Præmielisten offentliggøres efter 3.runde.             

 

Spillested: Munkevænget skole blok h., Munkevænget 2, 6000 Kolding

 

NB: Der er rygeforbud og mobilforbud.

 

Handicapvenlige lokaler.

 

Tilmelding senest den 03.10.18 online på www.skak.dk.

I kan også tilmelde jer med navn og rating til Michael Jakobsen 40144466 email formandspringeren@gmail.com.

 

Ved tilmelding til skoleskak - angiv det i kommentar.

Vel mødt i Kolding

Hoveddommer Richardt Ebbesen
Dommere Alle grupper:  Hans Nørgaard Paulsen , Tommy Hansen

Tilmeldings muligheder til Syd Grandprix -2

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester og 1. klasse 8 2018-10-06 2018-10-05
2. klasse 8 2018-10-06 2018-10-05
3. klasse, 4. klasse og skoleskakgruppen 14 2018-10-06 2018-10-05
Totalt antal tilmeldte 30
Deltagere i gruppen Mester og 1. klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100300210 1403699 1. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Skakklubben Evans 2205 2216 2018-09-28
100501146 1411055 2. Dennis Munksgaard Jerne Skakklub 1928 2007 2018-10-01
100300075 1427024 3. Gert Aagaard Springeren Kolding 2072 2019 2018-09-20
100300634 1403656 4. Viggo Bové Quist Springeren Kolding 2092 2133 2018-09-17
100400358 1412531 5. Jan Rosenberg Springeren Kolding 1736 1863 2018-09-10
100500692 1409859 6. Aage Søndergaard Nielsen Springeren Kolding 1786 1924 2018-10-03
100501382 1441809 7. Simun Petur Anthoniussen Springeren Kolding 1775 1903 2018-09-27
103106412 1412868 8. Daniel Munksgaard Jerne Skakklub 2017 1931 2018-10-01
Deltagere i gruppen 2. klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- 1. Mr. X 1600 2018-10-05
100400495 1449486 2. Karl Posselt Vojens Skakklub 1513 1596 2018-10-01
100400258 1448374 3. Hans Chr. Baagøe Vamdrup Skakklub 1611 1686 2018-09-24
100401459 1449044 4. Jesper Kallesen Vojens Skakklub 1557 1682 2018-10-01
100900912 1429949 5. Benny Christensen Vojens Skakklub 1540 1737 2018-10-02
100101905 1441477 6. Kim Broksø Springeren Kolding 1664 1747 2018-09-30
100300351 1435132 7. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1629 1728 2018-10-02
103111506 1447130 8. Eldis Mahmutovic Skakklubben Evans 1636 1661 2018-10-04
Deltagere i gruppen 3. klasse, 4. klasse og skoleskakgruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100500691 1444620 1. Christian Anker Møller Springeren Kolding 1475 1445 2018-10-03
100401064 1452118 2. Morten Jessen Vojens Skakklub 1430 1591 2018-10-03
101096601 - 3. Ewald Munksgaard Esbjerg Skakforening 1396 2018-10-01
100101679 1449117 4. Søren Krabbenhøft Springeren Kolding 1391 1423 2018-10-03
100501424 1447190 5. Tommy Hansen Springeren Kolding 1378 1550 2018-09-18
- 6. Mr Y Kolding Skakklub 1000 2018-10-03
101096635 - 7. Uffe Mikkelsen Prøvemedlemmer 1250 1250 2018-10-03
101096636 - 8. Nicolai Sleimann Prøvemedlemmer 1100 2018-10-04
101096637 - 9. Bertram Wesenberg Prøvemedlemmer 1100 2018-10-04
101096474 1466240 10. Daniel Zhu Springeren Kolding 1068 1370 2018-09-22
101095858 1466232 11. Nicolai Zhu Springeren Kolding 1074 2018-09-22
101096638 - 12. Pelle Brandt Prøvemedlemmer 1000 2018-10-02
101096639 - 13. Oleksandr Pershuta (skoleskakgruppen) Prøvemedlemmer 800 2018-10-01
101095851 1464752 14. Benjamin Wilken Thomsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 649 2018-10-02